این روزها امکان خواندن متن ها به زبان های گوناگون به یکی از ویژگی های جذاب در شبکه های اجتماعی تبدیل شده است. افراد بسیار زیادی هستند که میخواهند از قابلیت ترجمه در صفحات خود استفاده کنند و این باعث رضایت هرچه بیشتر آنها از آن شبکه اجتماعی میشود. زیرا برقراری ارتباط آن هم با هر آدمی در هرکجای دنیا میتواند برای همه ما جذاب باشد. برخی از افراد به یک یا چند زبان مسلط هستند و بدون نیاز به برنامه خاصی با سراسر دنیا ارتباط برقرار میکنند اما بسیاری از افراد به دلایل مختلف به زبان های دیگر مسلط نیستند و باید این کار را به کمک برنامه و یا ابزاری انجام دهند.

از آنجایی که شبکه اجتماعی اینستاگرام قابلیت ترجمه را دارا میباشد و از آن به عنوان see translation اینستاگرام یاد میشود و همچنین این پیام رسان بسیار محبوب و پرکاربرد است میخواهیم امروز درباره این قابلیت با شما صحبت نماییم.

سی ترنسلیشن یک قابلیت بسیار عالی و محبوب است که کاربران تا کنون بسیار از آن استقبال کرده اند و توانسته پلی بین افراد تمام دنیا باشد.

اینستاگرام با اضافه کردن این قابلیت امکان ترجمه کامنت ها، توضیحات داخل بیو و کپشن ها را فراهم کرده است.

این شبکه اجتماعی با استفاده از ترجمه ماشینی متن مورد نظر را طبق زبان انتخاب شده توسط کاربر ترجمه کرده و متن ترجمه شده را تحویل میدهد. فقط کافیست که گزینه (دیدن ترجمه – see translation) انتخاب شود تا بتوان کار ترجمه را انجام داد. در این حالت متن مورد نظر به راحتی و در چند ثانیه برای شما ترجمه خواهد شد. به نظر می‌رسد اینستاگرام تمام تلاش خود را کرده تا با تغییرات جدید، بتواند رقبایی چون توئیتر و … کنار بگذارد.

برای این کار در ابتدا وارد اکانت اینستاگرام خود شده و روی پست مود نظر ضربه بزنید. اکنون باید see translation را مشاهده نمایید.

بهتر است برای اطلاعات بیشتر درباره برنامه اینستاگرام، مقاله های متفاوت سایت فالووران را دنبال کنید و با سرویس های اینستاگرام سایت فالووران و یا 20 فالو آشنا شوید.

این گزینه را انتخاب کرده و اکنون باید زبان مورد را برگزینید. به این شکل میتوانید متن های خود را ترجمه کنید

اگر توضیحات جامع و دقیق تر میخواهید حتما به لینک ابتدای صفحه وارد شوید تا تمام جزئیات را مشاهده کنید.

نکته: اگر زبانی که برای اینستاگرام خود قرار داده اید فارسی باشد ، آنگاه اگر کپشن یک پست به زبان انگلیسی یا هر زبانی دیگر به غیر از فارسی باشد ، عبارت “مشاهده ترجمه” در اینستاگرام برای شما به نمایش در خواهد آمد. اما اگر زبان منتخب شما در اینستاگرام انگلیسی باشد، اگر کپشن یک پست به زبان فارسی یا هر دیگری باشد(به جز انگلیسی)، عبارت “See Translation” در اینستاگرام برای شما نمایش داده می شود.

این کار برای بیو نیز امکان پذیر میباشد و شما میتوانید بیو افراد مختلف از هر جای دنیا را نیز ترجمه کنید بدون اینکه نیاز باشد از مترجم دیگری استفاده نمایید و خود را به زحمت بیاندازید.

این را فراموش نکنید که تنظیم و نمایش این گزینه بر عهده شما نیست. بلکه اینستاگرام خود این موضوع را تشخیص داده و طبق نیاز کاربران این گزینه را فعال میکند. پس زبان صفحه شما هرچه که باشد تنظیمات این قسمت بر اساس آن تنظیم خواهید شد.

فرض کنید که شما میخواستید با افرادی ارتباط برقرار کنید که زبان فاسی را متوجه نمیشوند و شما نیز زبان آن کشور را نمیدانید. در این صورت باید از گوگل ترنسلیت و یا هر برنامه ترجمه ای برای این کار استفاده میکردید و هر بار صفحه اینستاگرام را برای ترجمه جمله جدید ترک مینمودید. اما حالا قابلیتی در اینستاگرام وجود دارد که بدون هیچ محدودیتی میتوانید کامنت افراد دیگر را ترجمه کرده، مفهوم بیو را متوجه شوید و با تمام افراد در سراسر کشور ارتباط برقرار نمایید. این قابلیتی است که بسیار در این شبکه اجتماعی و در کل تمامی شبکه های اجتماعی کاربردی میباشد. زیرا محدودیت ها را بسیار کاهش داده و در کوتاه ترین زمان ممکن شما را به هدف مورد نظر میرساند. پس بهتر است برای یکبار هم که شده از این قابلیت استفاده کنید و کارکرد آن را مشاهده نمایید.

سخن پایانی و نتیجه گیری

در این مقاله سعی نمودیم شما را با ابزار ترجمه در اینستاگرام آشنا کنیم. همانطور که میدانید اینستاگرام با اضافه نمودن قابلیت ها و امکانات مختلف میخواهد تمام افراد را به کاربران خود تبدیل کرده و هرروز بیشتر از گذشته قدرتمند شود تا افراد بتوانند برای شروع و رشد کسب و کار، سرگرمی، آموزش و… از این شبکه اجتماعی استفاده کنند. قابلیت ترجمه نیز یکی از جذاب ترین قابلیت هایی است که افراد دوست دارند از آن بهره ببرند. به همین خاطر میتوان گفت اینستاگرام در این زمینه نیز بسیار هوشمندانه و موفق عمل کرده است.

حال این مقاله به پایان رسید. امیدواریم که به اندازه کافی برای شما مفید بوده و بتوانید بهترین بهره را از این امکانات ببرید.

منبع اطلاعات: سایت فالووران

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!