سئو کار کیست؟

سئو کار، متخصص سئو، SEO Expert یا SEO Specialist، فرقی نمی‌کند، همه این افراد وظایف و مسئولیت‌های یکسانی دارند. به طور کلی سئوکار به کسی گفته می‌شود که به منظور بدست آوردن رنکینگ بالاتر در صفحات موتورهای جستجو یک وبسایت را بهینه می‌کند. به عبارت دیگر سئوکار شخصیست که می‌داند چطور ترافیک بیشتری برای یک سایت از طریق موتورهای جستجو جذب کند.


یک سئو کار حرفه ای سایت، با بهینه سازی صفحات مطمئن می‌شود که نتایج مرتبطی به کاربران نمایش داده شود، در نتیجه تجربه کاربری را توسعه می‌دهند. همچنین منجر به افزایش ترافیک سایت و افزایش میزان آگاهی از برند هم می‌شوند. بهتر است اینطور بگوییم که یک سئو کار هیچ تفاوتی با یک متخصص بازایابی ندارد، زیرا در نهایت تلاش می‌کنند تا میزان فروش و درآمد حاصل از فعالیت در فضای مجازی را افزایش دهند.
بنابراین، این فرد با استفاده از کلمات کلیدی و همچنین ابزارهای سئو می‌تواند قابلیت دیده شدن یک وبسایت در گوگل را افزایش دهد. کاری که مزیت‌های زیادی برای یک شرکت و کسب و کار به همراه دارد. برخی از این متخصصین به صورت نزدیک با تیم بازاریابی کار می‌کنند. در نتیجه سعی می‌کنند تا استراتژی‌های مرتبط با سوشال مدیا را هم بهبود ببخشند و میزان ترافیک حاصل از این پلتفرم‌ها را نیز بیشتر کنند.

فرصت های شغلی سئو کار
فرصت های شغلی سئو کار

بازار کار، فرصت‌های شغلی و میزان درآمد کارشناس سئو

خوشبختانه این مسئله که کار باید به متخصص همان حرفه سپرده شود در کشورمان بیشتر از گذشته جا افتاده است. برخلاف تصور بسیاری از مردم مسئله سئو و مفاهیم آن در کشور ما بیشتر از گذشته پر رنگ شده، تا جایی که این روزها می‌بینید همه به دنبال استخدام کارمند سئو هستند! در نتیجه می‌توان اینطور گفت که تمامی کسب و کارهایی که در فضای اینترنت فعالیت می‌کنند و یک سایت دارند حتی به دنبال استخدام سئو کار پاره وقت میباشند. در نتیجه درخواست و تقاضا برای این کار در ایران بسیار بالاست، چه بسا که در خارج از ایران هم زیاد است.


به طور کلی به عنوان یک سئو کار علاوه بر اینکه می‌توانید به صورت حضوری و عضوی از یک تیم فعالیت کنید، می‌توانید خودتان به صورت فریلنس و دورکار هم با کسب و کارهای مختلفی همکاریتان را آغاز کنید، امروزه شرکت های بسیاری به دنبال استخدام سئو کار دور کار هستند. همین مسئله بر میزان حقوق سئو کار تاثیرگذار خواهد بود. فردی که عضوی از یک تیم و شرکت باشد با توجه ساختار شرکت، قوانین، حجم کار و تجربه‌ای که دارد هر ماه یک حقوق مشخص دریافت می‌کند.

اما فردی که به صورت آزادکار فعالیت می‌کند می‌تواند با توجه به تعداد پروژه‌هایی که در ماه قبول می‌کند درآمد داشته باشد. حتی برخی شرکت ها به دنبال استخدام سئو کار مبتدی با حقوق پایین تر هستند. گاها دیده می‌شود که حقوق سئو کار حرفه ای در برخی موارد 20 تا 30 میلیون تومان هم داشته باشد! همان طور که گفتیم میزان حقوق بستگی به فاکتورهای بسیار زیادی از جمله رزومه یک سئو کار دارد. شما به عنوان سئو کار میتوانید با استفاده از رزومه ساز رایگان ایران استخدام اقدام به ایجاد رزومه خود در کوتاه ترین زمان ممکن کرده و برای کارفرمایان ارسال نمایید.

از مسئله حقوق و درآمد که بگذریم، همان طور که گفتیم شما می‌توانید هم به صورت فردی و هم به عنوان عضوی از یک کسب و کار کارتان را شروع کنید. تمامی موسسات، شرکت‌ها و کسب و کارهایی که در دنیای بازاریابی دیجیتال فعالیت می‌کنند به یک کارشناس سئو نیاز دارند. از دیگر شغل‌های مرتبط با سئوکار می‌توانیم به مدیر بازاریابی دیجیتال، مشاوره کسب و کار، بازاریاب موتورهای جستجو، مدیر سوشال مدیا، متخصص ایمیل مارکتینگ و … اشاره کنیم.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!