روانشناسی در محیط کار

HR psychology -abed sekhavat- روانشناسی منبع انسانی- عابد سهاوت
HR psychology -abed sekhavat- روانشناسی منبع انسانی- عابد سهاوت

سه راه روانشناسی سازمانی به تیم های منابع انسانی کمک می کند تا موفق شوند

برای کسب‌وکارها، بهتر است از طرز تفکر، رفتار و احساس کارشان بهتر بدانید – و چرایی – جزء کلیدی مدیریت افراد است که برای بهبود روندها و نتایج در کل سازمان است.

منابع انسانی موتور قلب مدیریت افراد است. با داشتن مسئولیت های اصلی از جمله استفاده، مدیریت عملکرد، سرمایه گذاری، توسعه و بهبود، داشتن دانش روانشناسی سازمانی یا روانشناسی کسب و کار، می تواند به افرادی که در حوزه منابع انسانی کار می کنند کمک کند تا عملکرد سازمانی خود را انجام دهد و همچنین عملکرد خود را انجام دهد. خود را بهبود بخشند.

در زیر راه‌هایی را بررسی می‌کنیم که درک‌تر از روان‌شناسی سازمانی می‌تواند به منابع غیرفعال باشد، و اینکه چگونه تیم‌ها می‌توانند از ابزارهای روان‌شناختی و بینش برای بهبود چرخه عمر و ایجاد موفقیت در کسب و کار استفاده کنند.

1) چگونه روانشناسی سازمانی می تواند به استفاده از برنامه ریزی و مدیریت استعداد تبدیل شود

مدیریت استفاده و استعداد بخش بزرگی از منابع انسانی است. و روانشناسی نه تنها می تواند به تیم ها کمک کند تا بیشتر در مورد نامزدهای احتمالی چه کسانی هستند و چه می توانند بیاورند، همچنین به چه نوع نامزدی نیاز دارد کمک کند.

یکی از روش هایی که روانشناسی در مرحله استفاده به کار گرفته می شود، ارزیابی روانشناختی است. از دهه 1880، آزمون‌های روان‌سنجی با هدف دستیابی به عینیت در طول فرآیند استفاده مورد استفاده قرار گرفتند. بکارگیری چنین روش علمی برای سنجش ذهنی و الگوهای رفتاری نامزدها به تیم های استفاده کننده این امکان را می دهد تا مطمئن شود که افراد با دانش و مهارت های مناسب را انتخاب می کنند. با این حال، حتی قبل از شروع مصاحبه، متخصصان منابع انسانی می توانند از این آزمون ها برای تعیین شاخص های ارزش های اصلی و دلخواه خود برای نقش استفاده کنند. روانشناسی کمک می کند تا مشخص شود که شغلی شامل چه چیزهایی می شود، و همچنین به آنچه نیاز دارد، کمک می کند تا مشخصات شغلی عاملی ایجاد شود.

روانشناسی همچنین برای افزایش تنوع سازمانی در بین موارد استفاده قرار می گیرد، با تحقیقات روانشناختی که از ایجاد روش های استفاده از فراگیرتر خبر می دهد. برای مثال، انجمن روان‌شناسی بریتانیا (BPS) برای تیم‌های منابع انسانی کامپیوتری نیاز به افراد دارای انواع مختلف عصبی را در نظر بگیرید. افراد مبتلا به نارساخوانی، عدم توجه به اوتیسم در تمرین حین. علاوه بر این، CIPD در گزارش «تنوع عصبی در محل کار» خود توصیه می‌کند که منابع انسانی بیشتر حواسشان به زبان بدن نامتعارف در طول مصاحبه باشد یا از مرحله مصاحبه کاملاً به نفع خصوصی‌های بازی‌سازی انجام دهند تا شامل افراد اوتیستیک شوند.

به لطف تحقیقات روانشناختی، تیم‌های منابع انسانی از روش‌های استفاده از روش‌های استفاده می‌کنند که دقیق‌تر، تمرکز و فراگیرتر هستند.

2) چگونه روانشناسی سازمانی می تواند کمک کند

CIPD، بزرگ‌ترین نهاد حرفه‌ای در بریتانیا بر متخصصان منابع انسانی، مدیریت سرمایه‌گذاری را بر اساس این حرفه می‌داند. با این حال، مشارکت انگیزه پایین برای یک موضوع کلیدی برای بسیاری ازمشاغل و یک عامل تعیین کننده برای تیم های منابع انسانی در همه جا است.

((بررسی کسب و کار هاروارد))

گزارش می‌دهد که تنها 24 درصد از مدیران ارشد بررسی احساس می‌کردند که کارمندانشان بسیار درگیر هستند.

BPS سه مؤلفه برای مشارکت در شناسایی می‌کند

نشاط: سطح بالایی از انرژی و پذیری ذهنی در حین کار

فداکاری: به شدت درگیر کار خود بودن و احساس، آشتیاق و چالش است

جذب: جذب کامل و غرق شدن با خوشحالی در کار

برای پیشرفت در این زمینه، متخصصان منابع انسانی می‌توانند نظریه‌ها و تحقیقات روان‌شناختی را به شیوه‌های ملموس محل تبدیل کنند. روان‌شناسی شغلی و سازمانی در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری توسط سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی به کار گرفته می‌شوند و تیم‌های منابع انسانی که روش‌های آن را می‌سازند، می‌توانند نقش مهمی داشته باشند و عمل کنند.

یکی از راه های انجام این کار از طریق برنامه های شناسایی است. شناخت، چه به صورت ستایش عمومی و چه به صورت تمجید خصوصی از سوی یکی از کارکنان کارشناس ارشد، محرک ارائه کار است. سازمان‌هایی که فرهنگ غنی به رسمیت می‌شناسند، 29 درصد افزایش سود و 72 درصد کاهش فرسودگی افراد دارند.

حل مشارکت ضعیف می تواند به کسب و کار اجازه دهد تا از رقبا متمایز شود. مطالعات نشان می‌دهد که شرکت‌هایی که امتیاز بیشتری برای مشارکت دارند، به کسب‌وکارهایی که رتبه پایین‌تری دارند، رشد قوی‌تری دارند. مشارکت بیشتر با روحیه بهتر، افزایش بهره وری از کارکنان و جابجایی افراد دیگر مرتبط است.

3) چگونه می توان از روانشناسی سازمانی برای بهبود سلامتی استفاده کرد

بیش از هر زمان دیگری، به خاطر یکی از اولویت های اصلی سازمان ها است. CIPD بیان می‌کند که کارفرمایان وظیفه اصلی مراقبت از سلامت جسمی و روانی کارگران خود را دارند و تحقیقاتی را که می‌دهد، بزرگ‌ترین خطرات برای سلامتی افراد نشان می‌دهد که به شدت روانی می‌شوند.

تحقیقات و تمرین‌های انجام‌شده در محل کار روان‌تر نشان می‌دهد که چگونه متخصصان منابع انسانی می‌توانند به چالش‌هایی در این زمینه منجر شوند. از اواسط دهه 90، تاثیر مخرب استرس ناشی از کار بر سلامت و شادی بسیار افزایش یافته است. استرس محل کار به شدت با بالاترین میزان استعلاجی، ویزیت پزشک عمومی، حوادث ناشی از کار مرتبط است، زیرا از دست دادن 12.8 میلیون روز کاری در سال 2019 به دلیل استرس ناشی از کار، افسردگی یا بیماری نشان می دهد. این تهدیدی برای روحیه محیط کار و همچنین تهدیدی برای کارایی و بهره وری است.

با این حال، مدیران و مدیران منابع انسانی می‌توانند از روش‌های روان‌شناختی برای ایجاد یک محیط کاری مثبت استفاده کنند که سلامت روان را در اولویت قرار می‌دهد، استفاده می‌کند.

عابد سخنوتعابد سخاوات

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!