خرید بلیط هواپیما از سفرمارکت

دریا همیشه برای رمز و راز بوده است و داستانهای تخیلی و بسیار زیادی در مورد آن شایع است. اما آنچه دریای رمز و راز را عجیب و جالب می‌کند، گمشده‌هایی هستند که در دریا مفقود شده‌اند و اثری دیگر از آن‌ها نیست. انسان‌ها و کشتی‌های ناپدید شده در دل دریا، وحشت را به جان بسیاری از افراد انداخته‌اند و به جایی رسیده‌اند که حتی برخی از مناطق دریایی را ممنوع می‌دانند!

از مشهورترین افسانه‌های دریایی تاریخ انسان‌های بسیار آن‌ها را باور کرده‌اند و از سال‌ها قبل آن‌ها را به زبان بیندازدند، 8 مورد را انتخاب کرده‌اند که در ادامه می‌کنند. با دیجی رو همراه باشید.

1. کشتی غرق شده قرن 19

کشتی غرق شده قرن 19

در سال 2019 مدیریت اداره ملی اقیانوسی و جوی ایالات متحده آمریکا (NOAA)، یک کشتی شکسته و غرق شده را در خلیج مکزیک کشف کردند. با بررسی دقیق‌تر مشخص شد که این کشتی حدود 200 سال پیش با طول حدود 124 فوت در این مکان غرق شده است. جنس این کشتی از چوب بوده که روکشی از مس آن را می‌پوشاند. معلم هنوز نمی‌دانند که این کشتی از کجا آمده و به چه دلیل در این مکان غرق شده و یا چه اتفاقی برای خدمه و آن افتاده است. تنها سرنخی که 21 کشف شده است، عدد 09 می‌باشد که بر روی سکان نوشته شده و همچنین تکه‌هایی از آنها و در اطراف کشتی پیدا شده است.

تکه های سوخته شده چوب در اطراف کشتی نشان می دهد که قبل از غرق شدن، آتش سوزی مهیبی در آن اتفاق افتاده است. پس از انتشار این کشف، فرانک کانتلاس عضو سازمان NOAA برای بررسی‌های مجدد و پرده برداشتن از رازهای این کشتی پیشنهادی کرده است.

2. اسرار دریای سیاه

اسرار دریای سیاه

دریای سیاه همیشه گنجینه‌ای از رمز و رازهای غیرقابل باور و موجودات عجیب و غریب بوده است. در سال 2000 رابرت بالارد از کشف شواهدی خبر داد که نشان می‌داد، بسیاری از مردم بر اثر سیل عظیمی در دریای سیاه جان خود را از دست داده‌اند. این کشف مشابه داستانی در کتاب مقدس است که در مورد پیدایش طبیعت آمده و به همین دلیل بحث و جدال‌های زیادی را در آن برهه زمانی برانگیخت.

از دیگر عجایب دریای سیاه می‌توانم به گرداب‌های آن اشاره کنم. در قرون وسطی، ترک‌ها و روس‌ها از وجود گرداب‌هایی در دریای سیاه خبر دادند که جزایر و کشتی‌ها را می‌بلعید و آن‌ها را به طور ناپدید می‌شدند. گفته می‌شد که این گرداب‌ها بدون هیچ‌گونه علامتی ظاهر می‌شوند و همین موضوع باعث شد که صیادان از رفتن به این منطقه جلوگیری کنند.

همچنین در دسامبر سال 1945، پنج بمب افکن اتحاد جماهیر شوروی که در حال پرواز بر فراز دریای سیاه بودند، ناپدید و هرگز نشدند. در سال 1990 نیز یک بلیطی یونانی در این دریا ناپدید شد. این اتفاقات باعث ایجاد نظریه وجود ناهنجاری مغناطیسی در این منطقه شده است. گفته می‌شود که در سال 1991، یک سکوی نفتی روسیه از محل استقرارش جدا شد و به سمت دریای سیاه حرکت کرد و تقریباً 80 نفر از خدمه و کارمندان آن مفقود شدند.

3. کشتی نفتکش نیمز بنگزد (Namse Bangdzod)

کشتی نفتکش نیمز بنگزد ( Namse Bangdzod)

در تاریخ 27 دسامبر 2018، یک نفتکش همراه با 11 خدمه و کاپیتان از مرکز کالیمانتان به سمت بندری در جاکارتا روانه شدند. در حالی که تمام موارد عادی بود اما در 28 دسامبر تمام با این نفتکش به طور منظم گزارشی انجام شد. بعد از بررسی‌های زیاد آخرین تماس از این نفتکش در 3 ژانویه سال 2019 ردیابی شد.

آژانس ملی جستجو و نجات دریایی معتقد است که این تانکر توسط دزدان دریایی ربوده شده است. اما نیروی دریایی با این ادعا مخالفت کرده و گفته است که محل عبور کشتی کاملا ایمن و باجگیری از طرف دزدان دریایی وجود ندارد.

اولان ساوت گورینگ (کار دریانوردی) می‌گوید: تصادف این نفتکش با صخره امری بعید بوده است زیرا هیچ راهنمایی در این زمینه ارسال نشده است. با وجود اینکه نیروی دریایی و پلیس در این منطقه جستجوهای زیادی انجام دادند ولی تا امروز اثری از این نفتکش پیدا نشده است.

4. جزیره مرگ

جزیره مرگ

کوه تائو جزیره‌ای است که در غرب خلیج تایلند واقع شده و به جزیره لاک‌پشت‌ها معروف است زیرا صخره‌های مرجانی آن، زیستگاه طبیعی موجودات زیبایی از جمله لاک‌پشت‌ها می‌باشد. این مکان مقصد و بازدید از توریست ها است و گزینه های جذاب و متنوعی برای آنها پیش بینی شده است.

این جزیره در کنار طبیعت شگفت انگیزش، شاهد حوادث ناگوار هم بوده است. پس از پیدایش اجساد معلق در آب و اتفاق افتادن مرگ‌های زنجیره‌ای در این مکان، به جزیره مرگ معروف تبدیل شد. در سال 2012 جسد بن هارینگتون در جزیره پیدا شد که پلیس محلی مرگ وی را اتفاقی و در برخورد با دوچرخه با تیر برق گزارش کرد. با این وجود مادر وی معتقد است که پسرش توسط جنایت‌کاران به قتل رسیده است زیرا کیف پول و ساعت را نیز ربوده است.

در سپتامبر سال 2014، دو کوله پشتی همراه با اجساد هانا اوریجید و دیوید میلر در همان محل قتل بن هارینگتون پیدا کردند. پس از بازرسی‌های پلیس مشخص شده است که هانا قبل از قتل مورد تجاوز قرار گرفته است. پلیس محلی بعد از مدتی دو مهاجر را به عنوان مجرم شناسایی و حکم اعدامشان را نیز صادر کرد. دو هفته بعد از جسد لوک میلر، جوان 24 ساله، در کنار استخر کشف شد. همچنین والنتینا نووژینوا از اقامتگاه کوه تائو ناپدید و دیگر هرگز نشد. شش هفته بعد هم یک توریست بلژیکی به نام الیز دالمان و در سال 2015 نیز افراد دیگری نیز به قتل رسیدند. تمام این مرگ‌و‌میرها و قتل‌های سریالی باعث به وجود آمدن شایعاتی در مورد وجود قاتلان سریال و مافیا در این جزیره می‌شود.

5. کشتی نفرین شده

کشتی نفرین شده

واسپ در سال 1880 به همراه خواهرش سفرهای بسیاری از مردم و به تجارت می‌پرداختند. در 21 سپتامبر سال 1884، واسپ برای استخدام کارمندان و کارهای اداری با کشتی به شهر مویلا رفت. مسیر کشتی، یک مسیر پر رفت و آمد و امن برای سفر بود. با این حال کشتی واسپ در ساعت 3 صبح به صخره‌ای اصابت کرد و ظرف 30 دقیقه کشتی کاملا غرق شد. 50 مسافر کشتی و خدمه جان خود را در این سانحه از دست دادند و تنها 6 نفر جان سالم به در بردند.

یکی از بازماندگان اظهار می‌کند که واسپ در نزدیکی جزیره توری، مسیر دیگری را برای رسیدن به جزیره انتخاب می‌کند. این در حالی است که همه افسران ارشد در حال حاضر بودند و خدمه کم تجربه را جایگزین خود کرده بودند. با این حال از نظر همگان این سانحه بسیار عجیب بوده زیرا کشتی دقیقاً به صخره‌های زیر فانوس برخورد کرده است.

برخی ادعا می‌کنند که نور فانوس به طور عمدی در آن زمان خاموش می‌شود و دریا آرام و هوا خوب بوده، این اتفاق پیش آمده است. هر چند که در تحقیقات هیچ سرنخی در مورد شایعات پیدا نشد و علت این رخداد معلوم نیست.

6. غواص مرموز

غواص مرموز

غواصان در هنگام کاوش در اقیانوس‌ها، پدیده‌های ماوراء طبیعی زیادی را دیده‌اند. آن‌ها زمانی که در اعماق اقیانوس در حال کاوش و بررسی بودند، صدای بلند از یک کشتی یا قایق شناور در روی آب را می‌شنوند. بعد از بازگشت به سطح آب، هیچ قایقی در نزدیکی آن‌ها مشاهده نشد. هم‌چنین صدای بلندی از موتور کشتی ژاپنی هوکی مارو می‌شنوند در حالی که این کشتی در سال 1944 غرق شده و در اعماق اقیانوس فرو رفته بود.

در سال 2007، گروهی از غواصان درحال کاوش در اقیانوس گرنادا بودند. پس از بازگشت اعضای گروه به کشتی، یکی از اعضای گروه در مورد غواص سفیدپوشی که همراه گروه در زیر آب در حال کاوش سوال می‌کند. هیچ یک از اعضای گروه این فرد را ندیده بودند. با این وجود سرپرست غواصان برای اطمینان از سرشماری مجدد را می‌دهد و اعضای گروه را برای بررسی به زیر آب می‌فرستد. ولی هیچ اثری از غواص سفید پوشیده نشده و حتی هیچ کشتی یا قایقی را در اطرافشان مشاهده نمی‌کنند.

در سال 2012 نیز گروهی از غواصان در سانتا روزا ( کالیفرنیا) در حالی که غواصی می‌کردند، یک غواص ناشناخته با مخزن تصویر را دیدند. آن‌ها برای بررسی دقیق‌تر به او نزدیک شدند ولی وی ناپدید می‌شود. غواصان اطلاعات به پلیس اطلاع می‌دهند ولی پلیس به آن‌ها می‌گوید که این هم قبلاً توسط سایر غواصان مشاهده می‌شود.

7. افسانه آتسورا – بون

افسانه

در 22 فوریه سال 1803 در ساحل ژاپن، قایقی عجیب مشاهده شد. این قایق گنبدی شکل همراه با نوارهای فلزی در آن زمان غیرعادی به نظر می‌رسید. این قایق، زنی تنها با قرمز قرمز بود که مسافرت را با دستانش نگه داشت. زن با ماهی‌گیران ارتباط برقرار نمی‌کند و زبان آن‌ها را متوجه نمی‌شود. در آن زمان شایعه شد که این زن شاهزاده خانمی است که سر معشوقه خود را در جعبه گذاشته و راهی یک سفر طولانی شده است!

معتقدند که این زن یک جاسوس روسی است که برای ارسال اطلاعات به ژاپن آمده بود.

با این حال کسی توضیح یا نظریه‌ای را توضیح می‌دهد که این زن و درون دستش پیدا نمی‌شود و همچنان این موضوع مانند افسانه بین مردم بازگو می‌شود.

8. هیولای دریایی

هیولای دریایی

هیولا و موجوات دریایی بیشتر در افسانه‌ها و داستان‌های قدیمی وجود دارند و انسان‌ها به وجود آن‌ها باور ندارند. یکی از معروف‌ترین داستان‌های هیولای دریایی، داستانی است که در سال 1889 به ماداگاسکار سفر کرد. پس از مدتی که از روستاییان به آن‌ها می‌گویند که یک هیولای سبز و بزرگ به 4 نفر از صیادان حمله کرده و یک نفر از آن‌ها را بلعیده است! این هیولا تا ساحل صیادان نجات یافته را تعقیب کرده و ناپدید شده است.

هایت به اتفاق همراهانش شروع به جستجو برای یافتن هیولای سبز کرد و پس از دیدن آن در دریا اقدام به تیراندازی نمود. ولی حمله آن‌ها هیچ اثری نداشت و هیولا از دستشان فرار کرد.

در گزارشی دیگر در سال 1965 داستانی در مورد یک موجود عجیب دریایی چاپ شد. در این گزارش نوشته شده، یک پسر 16 ساله به نام مک کلاری همراه با 4 نفر از دوستانش در سال 1962 به ساحل خلیج مکزیک رفته بودند. مکین که هراسان و تنها به خانه بازگشته بود به پلیس محلی گفت که یک هیولای سبز رنگ با 12 پا به آن‌ها حمله کرده و دوستانش را بلعیده است! ولی داستان مک و دوستانش هیچ‌گاه رسانه‌های نشد و در روزنامه‌ها ثبت نگردید و آنچه در آن روز اتفاق افتاد، یک راز باقی ماند.

منبع