نگارش مقاله ISI روند تخصصی و حرفه‌ای که معمولاً هر دانشجویی در طول دوران تحصیل با آن می‌شود. اما آنچه بسیار مهم است و باعث می شود که زحمات و تلاشهای یک محقق به هدر نرود تسلط کافی برای همه جوان این امر است. در حالت کلی مقاله‌نویسی اصول و قواعد خاص خود را می‌دانستند که پیش از شروع مقاله مقاله‌نویسی، بسیار مفید و یاریگر خواهد بود. توجه به نکات مهم در پیشبرد این روند، باعث می‌شود تا از ابتدا گام‌ها را درست برداشته و در نهایت به نتیجه مطلوبی برسانیم، یعنی یک مقاله باکیفیت که قابل چاپ در بهترین مجلات علمی دنیا را برسیم دارد. یکی از راهای نوشتن مقاله، مقاله پایان نامه است که در مسیر پیشرفت تحصیلی و شغلی دانشجویان و پژوهشگران مهم است. بخشی از کیفیت مقاله‌ای که از پایان نامه خود می‌نویسیم منوط به سطح کیفی بالای پایان نامه است. فاکتورهایی از جمله جذابیت و به‌روزبودن موضوع، سیر منطقی و نتیجه‌گیری مناسب از مطالب، استفاده از منابع خوب و معتبر و مهم‌ترین نکاتی که در هنگام نوشتن پایان نامه به آن توجه می‌شود. اما پس از پایان نامه، ابتدا باید با مطالعه و توجه به اصول و اصول نوشتن مقاله از پایان نامه، خود را آماده کنیم و با تسلط کافی قدم در این راه بگذاریم. با این توضیحات، در اینجا در قالب طرح پرسش‌هایی به بیان 7 نکته ضروری برای نوشتن مقاله از پایان نامه می‌پردازیم:

در مقاله پایان نامه در اولین گام باید هدفمان را تعیین کنیم. این روند برای دانشجویان و پژوهشگران حایزاهمیت است. به عنوان مثال در برخی دانشگاه‌ها می‌توان از پایان نامه خود دفاع کرد که نوشتن مقاله از پایان نامه را تکمیل کنید. یا این که معمولاً در بررسی رزومه شما در مصاحبه دکترا و یا اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های معتبر خارج از کشور وجود مقالات ISI بسیار تأثیرگذار است. این مهم است زیرا منتج به پیشرفت تحصیلی و یا شغلی شما می‌شود اما به‌غیر از همه این مسایل، نکته دیگر احساس خوشایند مفید است که به خصوص پس از انتشار مقاله‌ها در مجلات بین‌المللی به دلیل اشتراک‌هایتان با جامعه جهانی و استفاده از آنها از مطالب ارزشمند است. شما داشت.

مشخص ترین فرق پایان نامه و مقاله، حجم مطالب آنها. مقاله همیشه کوتاه‌تر از پایان‌نامه و حاوی مباحثی خاص و مختصر است. پایان‌نامه که به‌طور کامل به بررسی موضوع می‌پردازد، حجم مقاله محدود است. به همین دلیل از یک پایان‌نامه باکیفیت، چند مقاله می‌سازند.

بیشتر بخوانید:

تفاوت پروپوزال کارشناسی ارشد و پروپوزال دکتری

تفاوت پایان نامه ارشد و رساله دکتری چیست؟

به طور کلی به طور کلی مجموعه مقالات علمی پژوهشی به این ترتیب است:

عنوانعنوان مقاله علاوه بر این که باید جذاب و شفاف باشد، می‌بایست موضوع اصلی مقاله را نیز بیان کند. عنوان مقاله الزاما مطابق با عنوان پایان نامه نخواهد بود.

نام نویسندگان: ترتیب نام نویسندگان بر حسب مشارکت در نگارش مقاله اولویت بندی و نوشته می شود.

چکیده: چکیده مقاله کوتاه‌تر از چکیده پایان‌نامه است و در قالب جملات ساده، کوتاه و دقیق بیان می‌شود.

کلیدواژه ها: کلمات کلیدی هستند که در بیان سریع موضوع مقاله به مخاطب کمک کنند.

مقدمه: موضوع و موضوع تحقیق، مقدمات و سوالات، نتایج و تحقیقات مختصر در نتایج و تحقیقات مرتبط با موضوع بیان می‌شود.

پیشینه تحقیق: در این قسمت درمورد تحقیقات و پژوهش‌های اخیر و نظریات مرتبط با موضوع بحث می‌شود.

روشهای تحقیق: در این بخش روش‌های اجرای پژوهش و فعالیت‌های انجام شده در تحقیق به‌گونه‌ای دقیق و روشن توضیح داده می‌شود که مخاطب را دقیقاً تکرار می‌کند.

بحث و نتیجه گیری: در اینجا اولین نتایج به دست آمده از تحقیق بیان شده و سپس به بحث، تحلیل و مقایسه آنها با نتایج پژوهش‌های پیشین می‌پردازند.

منابع: در پایان مقاله، نام منابع مورد استفاده در تحقیق بر اساس اصول رفرنس‌نویسی مطابق با دستورالعمل‌های مجلاتی که مقاله در آن به چاپ خواهد رسید، نوشته می‌شود.

رعایت اصول و اصول نگارش هر یک از اجزای مقاله بسیار مهم است و در موفقیت و پذیرش مقاله برای چاپ در مجلات تاثیر دارد چراکه یک مقاله خوب علاوه بر بیان مطالب و ارزش مندی باید دارای ساختار و ساختار مدونی باشد.

در اولین قدم برای چاپ مقاله می‌بایست لیست معتبر ژورنال‌های علمی دنیا را بررسی کرده و با توجه به فاکتورهایی که در حوزه فعالیت‌های تخصصی آن‌ها فعال هستند، در عرصه بین‌المللی، مناسب‌ترین مجله برای پذیرش و چاپ مقاله ISI خود را انتخاب کنید. اما قبل از ارسال مقاله برای آنها، مسئله بسیار مهم، مطالعه دقیق شیوه نامه نگارشی و انطباق مقاله خود با استانداردهای مجله این است.

پس از انتخاب مناسب برای ارسال مقاله، یکی از راه‌هایی که کمک می‌کند تا با قالب استاندارد و مجله مورد پذیرش در این مطالعه مقالات چاپ شده در آن مطالعه می‌شود. بدیهی‌است که به فرمت‌های کلیات و نکاتی مانند شیوه‌های مربوط به شیوه‌های رفرنس‌نویسی موردقبول آن مجله توجه می‌کند و مقاله را در چارچوب‌های استاندارد آن، خود باعث افزایش پذیرش می‌شود و چاپ مقاله می‌شود.

هزینه های نوشتن مقاله از پایان نامه را می توانم به دو بخش تقسیم کنم. بخش اول مربوط به چاپ و پذیرش مقاله است که به نوع مجله‌ایست وابسته است که برای چاپ مقاله‌مان انتخاب می‌کنیم. مجلات علمی از این نقطه نظر دو دسته اند:

الف- مجلات open access که همه چاپ مقالات را خود نویسندگان پرداخت می‌کنند اما خوانندگان به‌طور رایگان از مقالات روی وبسایت مجله استفاده می‌کنند.

ب- مجلات دسترسی بسته که چاپ مقالات نویسندگان را رایگان و بدون هزینه انجام می دهند اما خوانندگان برای دانلود کامل آنها باید هزینه پرداخت کنند.

اما بخش دوم هزینه‌ها را به این امر اختصاص می‌دهد یا می‌تواند به نوشتن مقاله از پایان نامه اقدام کند یا کار را به موسسات و متخصصان متخصص این امر می‌سپاریم. طبیعی‌ست که موسات برای انجام این امر هزینه اندکی دریافت خواهد کرد. اما درعوض به این ترتیب می‌توانم در کوتاه‌ترین زمان با کمترین استرس و نگرانی خود را ارائه کنم.

بیشتر بخوانید:

هزینه پذیرش و چاپ مقاله ISI

قیمت استخراج مقاله از پایان نامه چگونه محاسبه می شود؟

نوشتن مقاله کاری تخصصی و پراهمیت است چرا که ما را در بیان موضوع و از آن مهم تر میزان تسلط ما در حوزه تخصصی رشته تحصیلی به نمایش می‌گذارد. علاوه بر آن در این مقاله به اصول و قواعد مربوط می‌شود که با توجه به موارد ضروری و آزمایش کافی به نتیجه مطلوب می‌رسد. اما ممکن است تعداد زیادی از دانشجویان و پژوهشگران در این بخش از مهارت کافی و تجربه را داشته باشند. همچنین از آنجایی که نگارش مقاله امری زمانبر و مستلزم نامه و دقت فراوان است، خیلی از مطالعات با وجود کشف، به دلیل مشغله های تحصیلی و شغلی زمان کافی برای نوشتن مقاله از پایان را نمی توان. در اینجاست که نقش موسسات و آنها را مشخص می‌کند. در شرایطی که ما می‌توانیم با انتخاب یک موسسه از مهارت، تخصص و تجربه آن بهره ببریم و به‌جای استرس و نگرانی، بدون نگرانی و با خیالی آسوده نوشتن مقاله از پایان نامه خود را به آنها بسپاریم و تا پایان این راه یعنی پذیرش و چاپ. مقاله ISI در یک مجله معتبر علمی از کمک و مجله همراهی آنها را می گیریم.

بیشتر بخوانید: