دانلود کسب و کارهای آنلاین در جایگاه ویژه‌ای هستند و نمیشه دنیای بدون وب سایت، اپلیکیشن و شبکه‌های اجتماعی رو متصور بود. در این مقاله به بررسی مهم‌ترین ویژگی وبسایت فروشگاهی می‌پردازیم

روش کلی برای راهاندازی وب سایت فروشگاهی 2 روش کلی وجود دارد:

 • برنامه نویسی اختصاصی
 • استفاده از CMS ها مانند : wordpress – drupal

برنامه نویسی اختصاصی برای وب سایت یکی از روش های راه اندازی کسب و کار آنلاین که مناسب بیزینس های بسیار بزرگ و اختصاصی است و دارای محاسن و معایب زیر هستش:

 • محاسن : هماهنگ کامل با نیازهای کسب و کار – معمولا سرعت بالاتر وب سایت ها – پیچیدگی کمتر و مواردی از این دست
 • معایب : هزینه بسیار بالاتر – توسعه و پیشرفت کندتر – افزودن قابلیت جدید نیازمند برنامه نویسی و هزینه

از پلتفرم‌های آماده (CMS) راه و روشی که بسیار باب شده و در سطح جهان بسیاری از فروشگاه‌های آنلاین با بهره‌وری از این پلتفرم‌ها بیزینس خودشون رو راه‌اندازی میکنن و پیش می‌برن. محاسن و معایب CMS ها به قرار زیر هستن:

 • محاسن : رایگان و یا با هزینه بسیار کم – توسعه سریع و آسان – اضافه کردن قابلیت های جدید با چند کلیک – نیاز به استفاده از امکانات برای هر کاربر
 • معایب : سرعت کمتر در اجرا (که البته این مورد در حال بهبود و معمولا در حال حاضر با وبسایت‌های برنامه نویسی شده برابری می کند) – تداخل در هنگام استفاده از افزونه های مختلف

قالب وب سایت های فروشگاهی وردپرس صورت داشتن چند نکته ساده ولی مهم میتونند فروش بسیار بهتری رو در بیارن و شما به اون چیزی که میخواین برسونن. بیشتر بفروش!

 • سرعت : مهم ترین مطلب سرعت وبسایته که هم برای مشتری و هم برای گوگل مهمه!!

اگر وب سایت پایین مشتری سایت شما رو رها می‌کنه و میره هم به رقباتون و گوگل به همین خاطر وبسایت‌های کند رو دوست نداره و امتیازی براشون در نظر می‌گیره.

 • ایجکس : تکنولوژی ایجکس بسیار مهم و تاثیرگذار برای تمامی وب سایت ها . کار اصلی این تکنولوژی به این شکل است که به جای آن تمام یک صفحه رو لود کنه اون بخشی از صفحه ای که نیازه رو لود میکنه که به همین خاطر هم سرعت میره و هم کاربر بهتری با وب سایت می کنه.

معمولاً در فروشگاه‌های وردپرسی سبد خرید، ورود کاربران، نمایش سریع محصول و غیره رو در ایجکس پیاده سازی می‌شوند.

 • طراحی : خود وردپرس و فروشگاه سازها به صورت پیشفرض صفحات مورد نیاز رو طراحی کردند ولی این کافی نیست، چون اولا فروشگاه شما شبیه تمام وب سایت های دیگر هستند که بدون قالب اختصاصی هستند و هم این صفحات فقط نمایش و بررسی هستند و اصلاً برای فروش و ارتباط برقرار هستند. با مشتری مناسب نیست.

فقط به یاد داشته باشید قالب انتخابی شما باید همه صفحات را طراحی کرده باشید و نه فقط برخی از صفحات. به عنوان مثال برخی از قالب‌های فروشگاهی از طراحی صفحات دنبال خرید، لاگین و صفحاتی از این دست غافل میشن که کاربر خوشایند را می‌بینید.

 • ویژگی ها : قالب‌ها ویژگی‌های اضافه‌تری نسبت به وردپرس و فروشگاه سازها برای کاربران در نظر میگیرند که میتونه بسیار راحت کار شما کمک کند. سفارشی سازی صفحه پرداخت ووکامرس که بسیار مهم میتونه یکی از ویژگی های قالب باشه که در این صورت شما رو از نصب و کانفیگ پلاگین ها در این رابطه خلاص میکنه و این معمولا برای صاحبان وب سایت ها خیلی خوب و مهمه.
 • هماهنگ شده با افزونه ها : چندین افزونه رایج و کاربردی برای فروشگاه‌های وردپرسی هست که از مهم‌ترین اونا میشه به ووکامرس، دکان، المنتور و غیره اشاره کرد. بسیار مهم است که قالب شما با این افزونه ها هماهنگ شده باشد و طراحی های لازم را داشته باشد.
 • پشتیبانی می کند : شما برنامه نویس یا طراح سایت نیستید و چه خوب میشه اگه یه متخصص در کنار شما و وبسایتتون باشه و همیشه کمکتون کنه! پس پشتیبانی سایت خیلی مهمه.

در نظر بگیرین در زمان کمپین فروش شما وب سایت از کمک به خارج شدن و هر کس برای نباشه. توی اون لحظه حاضرید کلی پول بدین تا مشکل حل بشه حالا فکر کنین یکی سریع مشکل شما رو بررسی میکنه و کمکتون میکنه تازه رایگان. این یعنی پشتیبانی !!

حالا در آخر من یه قالب با تمام این ویژگیها و کلی ویژگی خوب دیگه بهتون معرفی میکنم .

قالب فروشگاهی دماوند یکی از مناسب‌ترین قالب‌ها برای راه‌اندازی کسب و کار آنلاین در تمام شاخه‌ها هستش. تمام الگوی جستجوی دماوند در این بوده است که شما را بی نیاز از افزونه ها و ویژگی‌هایی است که مورد نیاز هستش رو شما داشته باشید و سرعت هم داشته باشید.

ضمنا قالب ما ایرانی هستش و کاملا با توجه به نیاز کاربر برنامه نویسی شده و فقط ترجمه قالب نیست.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!