خرید بلیط هواپیما از سفرمارکت

آیپد اپل را برای کارهایی که می‌توان استفاده کرد، از این تبلت می‌توان برای تکالیف مدرسه و یا انجام وظایف در محل کارتان استفاده کرد تا برایتان مفید واقع شود. در ادامه با ما باشید تا شما را با نکات و ترفندهای جالب برای استفاده همراه با استفاده از آیپد اپل آشنا کنیم.

1- با استفاده از مداد اپلیکیشن اپلیکیشن نوت را باز کنید

قلم اپل (Apple Pencil) یک ابزار فوق‌العاده و نیاز برای آیپدتان است. اپلیکیشن‌های زیادی هستند که با این اکسسوری سازگاری دارند. این ابزارهای داخلی به شما کمک می‌کند تا از آیپدتان استفاده کنید، برای شروع می‌توانید از برنامه‌هایی مانند اپلیکیشن نوت شروع کنید.

به کمک مداد اپل می‌توانید درست مثل وقتی که روی یک دفتر یادداشت‌برداری می‌کنید، داخل اپ نوت بنویسید. به‌علاوه این‌که با استفاده از این قلم به شما این امکان را می‌دهد که سریعاً اپ یادداشت‌ها را حتی اگر آیپد اپ در حالت قفل قرار داده باشد باز کنید. این مورد برای زمانی که با عجله می‌خواهید یادداشت‌های مدرسه و یا محل کارتان را بنویسید بسیار کاربردی و مفید خواهد بود.

تمام کاری که باید انجام دهید این است که قلم اپل را برداشته و روی نمایشگر آیپد اپل زمانی که خاموش است ضربه بزنید. با این کار آیپد شما به صورت خودکار یک نوشته جدید برایتان باز می‌کند که می‌توانید در آن نوشته و یا هر چیزی که دوست دارید طراحی کنید.

نکته مهم این است که با این وجود دوباره آیپد شما قفل خواهد بود. یعنی اگر شخص دیگری در حال استفاده از آیپدتان برای یادداشت برداری باشد، نمی تواند به اطلاعات شخصی و یا سایر نوشته هایتان دسترسی داشته باشد.

نکته و ترفند برای استفاده از آیپد اپل ۱

2- همین حالا از Quick Notes استفاده کنید

آیپد و دارای قابلیتی تحت عنوان Quick Notes هستند. همان طور که نام آن پیداست، این ویژگی به شما امکان می دهد تا سریعاً یک نوشته را باز کنید. توجه داشته باشید که برای استفاده از Quick Notes روی آیپد نیاز دارید تا سیستم عامل خود را به iPadOS 15 و یا نسخه های جدیدتر آپدیت کنید. سپس با در پیش گرفتن مراحل زیر Quick Note را فعال کنید:

 1. ابتدا تنظیمات را باز کنید.
 2. سپس از سمت چپ، صفحه را به سمت پایین آورده و گزینه مداد سیب را انتخاب کنید.
 3. در قسمت زیرین بخش حرکات مداد باید روی گزینه تند کشیدن گوشه چپ یا تند کشیدن گوشه سمت راست کلیک کنید.
 4. در آخرین گزینه یادداشت سریع را انتخاب کنید.

با انجام مراحل فوق هر زمان که انگشتتان را روی صفحه نمایش آیپد بکشید و یا قلم اپل را از کنار صفحه به وسط بکشید، یک یادداشت جدید برای نمایش داده خواهد شد. شما می‌توانید نوت خود را نگه دارید و یا کاری کنید که آیپد اپل هر بار یک Quick Notes جدید برایتان باز کند.

نکته و ترفند برای استفاده از آیپد اپل 2

3- مدیریت قابلیت‌های Split View و Slide Over

ویژگی Split View و Slide Over در آیپد اپل برای افزایش خلاقیت و بهره‌وری کاربران طراحی شده است. هر دو قابلیت به شما امکان می‌دهد تا همزمان را از دو برنامه روی نمایشگر استفاده کنید. به کمک ویژگی Split View هر دو اپ مورد نظرتان، نیمی از صفحه را خواهند کرد. و اگر می‌توانید از Slide Over استفاده کنید، یکی از اپلیکیشن‌ها از صفحه را اشغال کرده و دیگران را در سایت کوچک‌تر و به حالت شناور در سمت چپ و یا سمت راست صفحه قرار می‌دهد.

برای استفاده از Slide Over یا Split مشاهده مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. هر برنامه‌ای که دوست دارید باز کنید.
 2. روی دکمه سه نقطه که در بالای برنامه قرار دارد کلیک کنید.
 3. حالا دکمه تقسیم نمای را که در وسط منو قرار دارد انتخاب کرده و یا روی دکمه اسلاید روی که در سمت راست منو قرار دهید کلیک کنید.
 4. در این مرحله شما به صفحه هوم آیپد ارجاع داده می‌شوید تا بتوانید برنامه‌ای را انتخاب کنید که دوست دارید از آن استفاده کنید.

با این کار شما به سرعت می‌توانید از هر دو برنامه دلخواه خود در Slide Over یا Split View استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که هر برنامه‌ای از این دو ویژگی پشتیبانی نمی‌کند. اگر سه نقطه را در بالای برنامه مورد نظر مشاهده نکردید، یعنی آن را از Slide Over یا Split View پشتیبانی نمی‌کند.

برای خروج از حالت Slide Over یا Split View باید روی دکمه سه نقطه در بالای اپ مورد نظر کلیک کنید و سپس گزینه را انتخاب کنید. تمام صفحه که در سمت چپ منو قرار دارد را انتخاب کنید.

نکته و ترفند برای استفاده از آیپد اپل 3

4- افزونه های مناسب سافاری را پیدا کرده و از آن استفاده کنید

هم‌اکنون افزونه‌های سافاری روی گوشی‌های آیفون و آی‌پد اپل قابل دسترسی هستند. این معناست که شما می‌توانید از افزونه‌هایی استفاده کنید که همیشه روی سیستم مک خود برای افزایش بهره‌برداری از گوشی و آیپد استفاده کنید.

در حال حاضر افزونه‌های سافاری وجود دارند که می‌توان آن‌ها را روی این مرورگر به صورت رایگان دانلود و نصب کرد. برای این مراحل زیر را در پیش بگیرید:

 1. ابتدا بخش تنظیمات آیپد اپل را باز کنید.
 2. سپس صفحه را به سمت پایین آمده و گزینه سافاری را انتخاب کنید.
 3. از سمت راست صفحه را به پایین آمده و گزینه برنامه های افزودنی را انتخاب کنید.
 4. در آخر روی گزینه برنامه های افزودنی بیشتر کلیک کنید.

با انجام مراحل فوق شما به صفحه اپ استور (App Store) ارجاع داده می شود و می توانید هر برنامه ای را با یک افزونه سافاری دانلود و پیدا کنید. از این قسمت می‌توانید هر برنامه‌ای را که دوست دارید انتخاب کنید و در صورتی که آن را دوست نداشته باشید به راحتی از طریق تنظیمات افزونه سافاری مورد نظر رافعال و حذف کنید.

نکته و ترفند برای استفاده از آیپد اپل 4

5- از ویژگی Live Text اپلیکیشن استفاده کنید

Live Text یکی از قابلیت‌های قدرتمند آیفون، آیپد و سیستم مک است که به راحتی به شما امکان می‌دهد تا هر متنی را از یک عکس و یا تصویری که در آیپدتان کپی کرده و با هر فردی که دوست دارید به اشتراک بگذارید. این قابلیت عملیات اجرایی و ارسال آن را بسیار ساده کرده است.

قبل از استفاده از Live Text باید حتماً مطمئن شوید که این قابلیت برایتان وجود دارد. مراحل زیر را در پیش بگیرید:

 1. ابتدا به بخش Settings بروید.
 2. صفحه را به سمت پایین آمده و گزینه عمومی را انتخاب کنید.
 3. از سمت راست روی گزینه زبان و منطقه کلیک کنید.
 4. حالا در صورت نشان دادن کنار گزینه متن زنده را فعال کنید.

از این به بعد می‌توان با رفتن به گالری، هر برنامه متنی را که دوست دارید باز کند، سپس متنی را که دوست دارید از روی عکس با فشار دادن و نگه داشتن متنی انتخاب کنید و سپس روی گزینه انتخاب کنید. کپی 🀄 کلیک کنید. Live Text یک قابلیت عالی است که گاهی اوقات ممکن است برایتان آزار دهنده باشد. خبر خوب اینجاست که شما می‌توانید هر زمانی که به این قابلیت نیاز دارید، از بخش آن را غیرفعال کنید.

نکته و ترفند برای استفاده از آیپد اپل 5

6- برای جلوگیری از حواس پرتی از حالت فوکوس استفاده کنید

با استفاده از Focus Mode اپل شما می‌توانید به آسانی هر نوتیفیکیشن آزاردهنده‌ای را بلاک کنید تا دیگر حین کار، اسپری کردن زمان با خانواده و یا خودتان برایتان حواس پرتی ایجاد نکند.

Focus Mode عملکردی بسیار شبیه به Do Not Disturb دارد اما حالا کاربران می‌توانند برای هر بخش مهم زندگی خود یک حالت Focus ایجاد کنند. برای این مراحل زیر را در پیش بگیرید:

 1. ابتدا تنظیمات را باز کنید.
 2. سپس گزینه تمرکز را انتخاب کنید.
 3. روی آیکن + کلیک کنید تا بتوانید حالت فوکوس را ایجاد کنید.
 4. دستورالعمل‌هایی که روی نمایشگرتان ظاهر می‌شود را دنبال کنید تا بتوانید حالت فوکوس را مختصر خود ایجاد کنید.

حالت‌های Focus تعداد زیادی وجود دارد که می‌توان آیپد اپل را ایجاد کرد تا بتوان از این قابلیت استفاده کرد. نکاتی که باید در این خصوص به آن توجه داشته باشید این است که برای استفاده از حالت فوکوس باید به مرکز کنترل آیپد اپل دسترسی خود را داشته باشد و سپس با انتخاب گزینه تمرکز حالت Focus مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

نکته و ترفند برای استفاده از آیپد اپل 6

از آیپد اپل خود را استفاده کنید

اپل دارد تا آیپد را به عنوان جایگزینی برای MacBook قرار دهد. با وجود این‌که بیشتر دوست داریم از کامپیوتر برای کار کردن استفاده کنیم، اما قابلیت‌های آیپد به قدری خوب هستند که برای کاربران این امکان را فراهم می‌کنند تا در کمترین زمان ممکن، میزان بهره‌وری را تجربه کنند. با استفاده از ترفندهای این مقاله می‌توانید از آیپد اپل خود بهترین استفاده را داشته باشید.

شما از چه ترفند دیگری روی آیپد اپل استفاده می کنید؟ با ما در قسمت نظرات به اشتراک گذاشتن

بپوش رو
اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!