خرید بلیط هواپیما از سفرمارکت

طی چند سال اخیر از گوشی‌های هوشمند در بین مردم سرتاسر دنیا بسیار زیاد شده و در حال حاضر موبایل‌ها نقش مهم و اساسی در زندگی شخصی و حرفه‌ای افراد دارند. از طرفی دیگر این ابزار قدرتمند به شما کمک می‌کند تا بتوانید خودتان را مدیریت کنید و از هر مورد و نکته مهمی یادداشت برداری کنید. اما در این میان هم هستند که برای وقت کشی تنها به بازی کردن روی موبایل و گشت و گذار در اینترنت می‌پردازند. اگر شما هم سخت‌تر هستید و دوست دارید از گوشی‌های هوشمند خود بهتر استفاده کنید در ادامه با ما همراه باشید تا با ترفند و نکات جالب در مورد این که بیشتر و هوشمندانه‌تر از گوشی استفاده کنید آشنا شوید.

1- از حالت فوکوس روی گوشی موبایل خود استفاده کنید

یکی از مهم‌ترین مواردی که در طول روز حواس شما را پرت می‌کند، صدای دریافت نوتیفیکیشن روی گوشی است که باعث می‌شود تا کنجکاو شوید و سری به موبایلتان بزنید. با هر صدای دینگ نوتیفیکیشن حواستان از کار پرت شده و همین موضوع باعث می شود تا زمان زیادی هدر رفته و طول بکشد تا دوباره روی کارتان تبدیل شوید. به همین دلیل هم یکی از اولین گام‌هایی است که برای مدیریت و استفاده از موبایل باید این کار را انجام دهید که هر وقت نیاز دارید تا کاری انجام دهید، نوتیفیکیشن‌های گوشی را بی‌صدا کنید.

با این حال ممکن است دوست نداشته باشید که همیشه از حالت Do Not Disturb روی گوشی همراهتان استفاده کنید، زیرا از این حالت باعث می‌شود تا تماس‌های مهم و یا سایر نوتیفیکیشن‌های حائز اهمیت خود را از دست بدهید. در این حقیقت از قابلیت «حالت فوکوس» گوشی بسیار مفید و قابل استفاده خواهد بود. فوکوس یک قابلیت داخلی روی گوشی‌های آیفون و اندروید است که به کاربران امکان می‌دهند تا برای مدت محدودی از نوتیفیکیشن‌های برنامه‌های خاص را مسدود کنند. به کمک این ویژگی شما می‌توانید انتخاب کنید که دوست دارید نوتیفیکیشن از کدام اپلیکیشن‌های گوشی برای مدت کوتاهی انجام شود.

اگر از گوشی هوشمند با سیستم عامل اندروید استفاده کنید کافی است تا مسیر تنظیمات > سلامت دیجیتال و کنترل والدین > حالت فوکوس را در پیش گرفته و سپس این قابلیت را با توجه به نیاز خود شخصی سازی کنید. در صورتی که از گوشی آیفون استفاده کنید برای دسترسی به حالت فوکوس ابتدا باید به گوشی مراجعه کنید و سپس روی گزینه انتخاب کنید. تمرکز کلیک کنید تا بتوانید زمان بندی اپلیکیشن های مورد نظر را تنظیم کنید.

6 ترفند جالب برای اینکه کمتر از گوشی خود استفاده کنیم!  1

2- اپلیکیشن های خود را به صورت مرتب و سازماندهی کنید

مطمئناً برای شما هم پیش آمده است که برای انجام یک کار خاص به سراغ موبایلتان بروید اما حواستان پرت اپلیکیشن های دیگر می شود! ممکن است هنوز متوجه نباشید اما صفحه نمایش اصلی گوشی روی ارتباط شما با آن تاثیر به سزایی دارد چرا که اولین چیزی است که هنگام روشن کردن گوشی آن را مشاهده می کنید.

اپلیکیشن‌هایی که در صفحه اصلی نگاه می‌دارند در واقع می‌توانند باعث شوند تا به عادت اسکرول بی‌هدف روی گوشیتان تبدیل شوید! به همین دلیل هم باید برنامه‌ها را به صورت هدفمند روی نمایشگر گوشی خود بچینید تا به شما در کاهش زمان استفاده از موبایل کمک کند.

یکی از روش‌هایی که می‌توان آن را برای این کار انجام داد، این است که اپلیکیشن‌های گوشی خود را در مجزاها و مرتباً مدیریت کنید. این کار حواسی‌پرتی‌های ناشی از صفحه اصلی را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود تا یک راست و بدون اتلاف به سراغ برنامه‌های نظرتان بروید. در نگاه اول ممکن است که این کار به نظر نرسد اما خیلی در استفاده مفید از گوشی دارد.

برای تأثیرگذاری هرچه بیشتر این کار می‌توانید همه برنامه‌هایی را که روی صفحه اصلی گوشی قرار دهید را پاک کنید. با این کار با باز کردن گوشی چشمتان به آیکن برنامه‌های مختلف نمی‌افتند و همین موضوع باعث می‌شوند تا حواس‌پرتی کمتری داشته باشند. در آخر دقت کنید که حتماً برنامه‌هایی که هدف و هدفی را دنبال می‌کنند، نمی‌کنند و یا از آن‌ها استفاده نمی‌کنید.

6 ترفند جالب برای اینکه کمتر از گوشی خود استفاده کنیم!  2

3- فعال کردن حالت تک رنگ و حذف نشان نوتیفیکیشن ها

نشان‌های نوتیفیکیشن‌ها و آیکن‌های جذاب و برنامه‌های رنگی جوری طراحی شده‌اند که در یک نگاه نظر شما را به خود جلب کرده و از نظر بصری خیره کننده هستند. هر چه باید حواستان باشد که این آیکن‌ها و نشان‌ها می‌توانند حواستان را بسیار پرت کنند و شما را بیشتر از گوشی و سوسه استفاده کنید. اگر رنگ‌های روشن برایتان خیره‌کننده و وسوسه‌انگیز هستند، می‌توانید به صورت تک رنگ یا Grayscale گوشی خود را فعال کنید.

حالت تک هم در گوشی‌های گوشی‌های اندرویدی و هم در گوشی‌های رنگ‌های اندرویدی به عنوان یک قابلیت داخلی قرار می‌گیرد و به کاربران این امکان را می‌دهد تا رنگ‌های خیلی پر رنگ را به تناژهای مختلف خاکستری رنگ تغییر دهند که این موضوع بر روی آن‌ها تاثیر می‌گذارد. داشت. برای فعال کردن این قابلیت روی گوشی‌های آیفون باید مسیر تنظیمات > دسترسی > اندازه نمایش و متن را در پیش گرفته و سپس روی گزینه فیلترهای رنگی کلیک کنید. از این قسمت مقیاس خاکستری را انتخاب کنید. اگر گوشی اندرویدی مسیر را داریدتنظیمات > دسترسی > بهبود دید > تنظیم رنگ > مقیاس خاکستری را برای فعال کردن این قابلیت در پیش بگیرید.

به علاوه می‌توان برنامه‌های نوتیفیکیشن را در آیفون با به مسیر نشان داد تنظیمات > اطلاعیه و کلیک بر روی برنامه مورد نظر، تغییر داده و از اینجا گزینه نشان ها آن را غیرفعال کنید. اگر از دستگاه اندروید استفاده می کنید باید مسیر را انجام دهید تنظیمات > اطلاعیه > تنظیمات پیشرفته > نشان های نماد برنامه را برای این کار در پیش بگیرید.

6 ترفند جالب برای اینکه کمتر از گوشی خود استفاده کنیم!  3

4- استفاده از وب سایت به جای اپلیکیشن

به کمک اپلیکیشن‌ها کاربران خیلی راحت‌تر می‌توانند به موارد استفاده از نظر دسترسی داشته باشند و یا وظایف خاصی را روی گوشی خود اجرا کنند. با این حال باید توجه داشته باشید که این دسترسی راحت ممکن است باعث استفاده زیاد از موبایل شود. بعد از این‌که نوتیفیکیشن‌های برنامه‌های خاص را از طریق روش بالاسازی سفارشی‌های کردید می‌توان برای استفاده از شبکه‌های مجازی به جای اپلیکیشن از نسخه تحت وب آن‌ها استفاده کرد تا در نهایت زمان کار شما را کاهش دهید.

استفاده از وب سایت ها به عنوان اپلیکیشن برنامه ها راحت نیست چرا که ابتدا یک مرورگر را باز کرده و URL مورد نظر را در آن تایپ کنید. از آنجایی که این مرحله اضافه می شود را باید انجام داد که ممکن است برای استفاده از نظر حساب و دقت بیشتری برای استفاده از آن وجود داشته باشد.

6 ترفند جالب برای اینکه کمتر از گوشی خود استفاده کنیم!  4

5- از ساعت زنگ‌دار آنالوگ استفاده کنید

اگر می خواهید از موبایل به عنوان ساعت زنگ دار استفاده کنید، احتمالاً بعد از بیدار شدن چرخی هم در شبکه های اجتماعی پیدا می شود! اما توصیه می‌کنیم بعد از بیدار شدن از شبکه‌های مجازی خود را بررسی کنید تا این کار به عادت تبدیل شود.

بهترین کار این است که یک ساعت آنالوگ بخرید تا از همان ابتدای صبح به موبایل خود دسترسی نداشته باشید و تا حد امکان بتوانید روز پربار و مفیدی را تجربه کنید. به علاوه با این کار خواب بهتری را تجربه کرد چراکه نور آبی نمایشگر مستقیم با چشم‌هایتان در ارتباط با کیفیت شبانگاهتان را بهتر خواهد کرد.

6 ترفند جالب برای اینکه کمتر از گوشی خود استفاده کنیم!  5

6- از زمان مفید ایجاد شده برای ساخت اوقات فراغت و بارتر استفاده کنید

زمانی که میزان استفاده از گوشی هوشمند خود را کاهش داد، مسلماً خیلی زمان بیشتری در طول روز داشت. اما باید دقت کنید که داشتن زمان آزاد بیشتر می تواند مانند یک شمشیر دو لبه عمل کند. اگر در مدیریت خاص این زمان به خرج ندهید توجه کنید خیلی زود متوجه می‌شوید که به جای آن گوشی تلفن همراه را به فعالیت‌های غیر مفید دیگری می‌دهد!

به جای این که زمان ایجاد شده را هدر دهید از آن برای انجام یک کار مفید، بررسی و بامعنا استفاده کنید. برای مثال یک کتاب بخوانید، روی یک پروژه جانبی کار کنید، یک زبان جدید یاد بگیرید و یا با خانواده و دوستانتان وقت بگذرانید.

6 ترفند جالب برای اینکه کمتر از گوشی خود استفاده کنیم!  6

استفاده از موبایل در ساعات روز را مدیریت کنید

از دست دادن زمان حین کار کردن با موبایل بسیار ساده است. با این حال از گوشی موبایل هم سلامت افراد را تحت شعاع قرار می دهد و هم باعث می شود تا فعالیت مفیدی در طول روز باقی بماند. داشتن اوقات فراغت مفید و مفید به این معنا نیست که از گوشی موبایل استفاده کنید، بهتر است چگونه از گوشی استفاده کنید که با هدف شما همسو باشد. با استفاده از ترفندهای این مقاله می‌توان تا حد بسیار زیادی استفاده از موبایل را به دست گرفته و از آن استفاده کرد.

چه روش‌های دیگری برای اینکه کمتر از گوشی خود استفاده کنیم، می‌شناسیم؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

بپوش رو
اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!