علیرغم اینکه در دنیای ایده‌ها و محصولات موجود در دنیای ایده‌ها و محصولاتی که می‌خواهند، عرضه شوند و بتوانند کار کنند و مردم را تا حد زیادی متحول می‌کند، اما ما همچنان درگیر برخی از مشکلات هستیم که از دهه 50 وجود دارد. پرواز مردم در سراسر جهان برای جلسات ساده، مشکلات در ارتباطات، و فرسودگی افراد قدیمی مسائلی هستند که ما با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کنیم و حتی پدربزرگ و مادربزرگ‌های ما کاملاً با آن‌ها آشنا هستند.

با این حال، آینده روشن به نظر می‌رسد. کنفرانس ویدئویی یکی از مواردی است که می‌تواند مشکلات عدیده‌ای را کند و به نظر می‌رسد که در نهایت از روش‌های قدیمی انجام تجارت را حل می‌کند. اگر شرکت شما نیز به دنبال ورود به قرن بیست و یکم و فارغ از قید و بندهای قرن بیستم است، ویدئو کنفرانس می تواند موفقیت شما باشد.

در ادامه با چند مورد از مشکلات قدیمی که کنفرانس ویدئویی می تواند آنها را حل کند، آشنا شود.

  • هزینه و زمان سفر

به طور کلی، هزینه های هنگفتی را برای شرکت هایی که در سراسر جهان تجارت می کنند، به وجود آورده است. هر فردی که برای بازدید از مشتریان، شرکا و سایر شعب فرستاده می‌شد هزاران یا حتی ده ها هزار دلار می‌نمود. اینها نیز هزینه‌های گاه به گاه نبودند – در اوایل دهه 2010، بسیاری از کارمندان در 50 تا 75 درصد از ساعات کاری خود نیاز به سفر دارند!

این موضوع یک موضوع دوگانه را برای شرکت‌ها ارائه می‌کند:

اولاً، کارمند به طور منظم در طول سفر در سفر نبود، و همین امر به اتلاف زمان زیادی می‌شد که طی آن می‌توانست تماس‌های فروش بیشتر انجام دهد و با بیشتر کردن در تماس باشد.

ثانیاً، هزینه‌های مربوط به بلیط هواپیما، مسکن و غذا در پایان روز، به هزینه‌های هنگفت دفتر کل شرکت می‌شود.

اما اکنون، با ویدئو کنفرانس، همان کارمندی که 3-4 روز در هفته برای 2-3 روز با مشتری سفر می‌کرد، می‌توان در محل اقامت خود را عوض کرد و در اکثر موقعیت‌ها به صورت مجازی ملاقات کرد. این به معنای ارتباط بیشتر با هزینه، افزایش فروش، و صرفه جویی در هزینه های زیادی در بلیط هواپیما و هتل است.

  • همکاری خلاقانه

حتی با وجود ایمیل و اینترنت که ارتباطات را متحول کرده‌اند، همکاری‌های خلاقانه از راه دور ادامه دارد. تیم‌ها هنوز به‌طور سنتی به دلیل استفاده از ابزارهای بصری هستند که همه را از یک مکان به مکان‌های دیگری انتقال می‌دهند، محدود می‌کنند. همین امر یک چرخه بی پایان از ارسال‌ها و دوباره کاری‌ها را ایجاد می‌کند که می‌توان یک پروژه سرگرم‌کننده و هیجان انگیز را به یک برنامه ناموفق تبدیل کند.

کنفرانس افزودن ویدئو و ابزارهای جالب مانند تخته سفید مجازی، همکاری‌های خلاقانه را دوباره ساخته شده است. فناوری جدید به تیم‌های راه دور اجازه می‌دهد تا سریع‌تر و آسان‌تر به هم متصل شوند و دقیقاً همان چیزی را که دنبال می‌کنند ترسیم کرده و هر گونه سردرگمی یا سؤال را به ‌طور فوری توضیح دهند. 76 درصد از کسانی که از کنفرانس ویدیویی برای استفاده مشترک استفاده می‌کنند، سطح بالاتری از کارایی تیم را گزارش می‌دهند.

همچنین این امکان را فراهم می‌کند که پروژه‌ای را انجام دهد و می‌تواند در برنامه‌ریزی مشارکت داشته باشد، می‌آید. با شرکت همه افراد در جلسه، ایده‌هایی که در طول پروسه ارسال / بازبینی حذف می‌شوند اکنون به مراحل برنامه‌ریزی اضافه می‌شوند.

  • کم شدن روزهای بی‌ثمر ناشی از بیماری

هیچ کس مریض شدن را دوست ندارد، و این برای افرادی که نزدیک می‌شوند و پروژه‌های بزرگ احساس سختی می‌کنند، دو برابر می‌شوند. این امر آن‌ها را با یک دوراهی بزرگ تهدید می‌کند: آیا من با وجود بیماری، باید به هر طریقی که بروم تا کارها را انجام دهم و بقیه را مریض کنم، یا در خانه بمانم و خطری از دست دادن برخی از جلسات مهم را داشته باشد. جان بخرم؟

با کنفرانس ویدئویی این امکان را برای شما فراهم می‌کند که از راه دور در جلسات مهم شرکت کرده و ادامه همکاری با شرکا در حالی که هنوز بیمار هستند، وجود داشته باشد. در واقع، با وجود بیماری چندین می‌توان کار را انجام داد و در عین حال افراد را ایمن و عیاری از بیماری نگهداری می‌کنند.

  • محصول و ارتباط بهتر

تماس‌های تلفنی می‌توانند بسیار خسته‌کننده باشند و اعتراف به آن هم اشکالی ندارد، زیرا واقعاً چنین است. با یک تجربه شنیده‌ای که مطمئناً شنیده‌اید، شرکت‌کنندگان در تماس‌های سنتی به راحتی می‌توانند از فعالیت‌ها جدا شوند و در نهایت حواس آن‌ها انجام شود.

این عدم مشارکت می تواند به برخی از فجایع بزرگ تبدیل شود. برای مثال اگر کارگری فراموش کند که یک قطعه باید خیلی سریع برای نصب ارسال شود و در نهایت آن را زمینی ارسال کند، یک پروژه میلیون دلاری می‌تواند نابود شود و یا در نهایت بیفتد و در نهایت ارتباط با مشتری بین برود باشد.

ویدئو کنفرانس یک عنصر بصری به ارتباطات از راه دور اضافه می‌شود و باعث می‌شود جلسات و مکالمات برای همه افراد جذاب تر شود. فراست و سالیوان (2021) گزارش می‌دهند که 87 درصد از کارشناسان اظهار داشتند که با استفاده از تصویری، احساس نزدیکتری با شخصی که صحبت می‌کنند، دارند.

  • جلوگیری از فرسودگی شغلی

برای کسی پوشیده نیست که با کارشان در پایین ترین حد خود قرار دارد مشارکت کند. شرکت‌ها در مجموعه‌های کارمندان ماهر با مشکل مواجه بوده‌اند و بسیاری از این کارمندان به شدت، کاهش میزان شغلی را تجربه می‌کنند.

یکی از بهترین کارهایی که یک شرکت می‌تواند برای کاهش فرسودگی شغلی و بهبود کیفیت نگهداری انجام دهد، کار ترکیبی یا کاملاً از راه دور به کارمندان ارائه می‌دهد. فراست و سالیوان (2021) در این رابطه می‌گویند که 57 درصد از کارگران مردم انتظار دارند در آینده نزدیک، کمتر از 10 روز در ماه در دفتر کار و هر چه شرکت‌ها بیشتر به روش‌های قدیمی انجام تجارت بچسبند، کمتر برای موفقیت آن‌ها. وجود دارد. چرا که آن‌ها باید کارمندان منتخب را حفظ کنند.

کنفرانس ویدئویی گزینه‌های بسیاری را پیش روی شرکت‌ها و کارمندان قرار می‌دهند. کارگران می‌توانند در آسایش خانه خود در جلسات شرکت‌کننده شرکت کنند و چه بسا که ارتباطات بصری به تماس‌های از راه دور واکنش مثبتی نشان می‌دهد و این در حالی است که تماس‌های تلفنی امکان‌پذیر است.

منبع: وب سایت شرکت مهندسی نوآوران تحقیق

آدرس اینستاگرام نوآوران تحقیق: [email protected]اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!