تا به حال در محیط کار مدام احساس کنید که خسته اید و یا احساس می کنید کارتان بی فایده است؟ اگر فکر می کنید مدتی است که نسبت به همکاران و مسائل هم بدبین شده اید، هیچ بعید نیست شغلی باشد. در این مقاله افراد از نشانه های سرخوردگی شغلی و راه های آبی و مقابله با آن گفتیم

فرسودگی شغلی (به انگلیسی Job Burnout) یا همان دلزدگی شغلی، یک نوع بررسی و روانی است که به دنبال قرار گرفتن طول مدت در موقعیت های کاری سخت و پراسترس به وجود می آید.

مهمترین نتایج فرسودگی شغلی، برای انجام و رغبت افراد کارها و وظایف شغلی است.

به صورت دقیق تر علائم فرسودگی شغلی موارد زیر هستند:

احساس افسردگی و درمان

بی علاقگی نسبت به شغل

بی تفاوتی یا بیزاری نسبت به محیط و همکاران

دوری و غریبگی با دیگران

بدبینی و بی اعتمادی نسب به همکاران

پرخاشگری

کناره گیری از دیگران

مشکل و درگیری با همکاران و خانواده

کاهش در انجام کار

دریافت

دردهای عدلانی

سردرد

مشکلات خواب

مشکلات گوارشی

سرماخوردگی های مکر

دیر حاضر شدن در محیط کار

ایجاد مشکل با ارباب رجوع

افزایش قانون شکنی های سازمان

افزایش تعداد غیبت‌ها

حوادث در حین کار

مثل خیلی از ناهنجاری های روانشناسی، بهترین راه برای درمان سرخوردگی شغلی، از آن است. اگر بتوانیم با یک حس خودآگاهی، اولین نشانه های شغلی فرسودگی را بشناسیم و نسبت به آن بی تفاوت نباشیم، راه حل خیلی راحت تر می شود. روشهای زیر بهترین روش برای مقابله و مقابله با حس ناخوشایند فرسودگی شغلی هستند:

مهم ترین راه برای رسیدن به بیش از حد در کار، برنامه ریزی روزانه و هفتگی است. با یک برنامه درست و هدفمند تکلیف تان برای انجام وظایف کاری و پرداختن به زندگی شخصی کاملا مشخص است؛ اگر اصول مدیریت بلد باشید، راحت تر زمان می توانید برنامه های روزها را طی کنید. در همین زمینه پیشنهاد می کنیم ویدئوی راه ایجاد بین و کار و زندگی را ببینید.

مطلب 10عادت کوچکی که زندگی تان را متحول می کند به شما می گوید چگونه و چگونه برنامه ریزی درست داشته باشید.

یکی از دلایلی که باعث می شود احساس کنیم شغلمان را دوست داریم این است که نمی دانیم دقیقا چه انتظاری داریم. آیا از رفتار مدیر یا محیط کاری ما ناراضی هستیم یا احساس می کنیم این شغل نیازهای مادی و معنوی ما را تامین نمی کند؟

تست شغلی به شما می گوید دقیقا به چه دلیلی از کارتان دلزده هستید. وقتی نقاط قوت و ارزش ها و نکات منفی شغل و محیط کاری تان را پیدا کنید، متوجه می شوید حس دلزدگی تا چقدر منطقی است و از کجا نشانات می گیرد.

اگر احساس می کنید از کارتان ناراضی هستید این مقاله کاران را بخوانید.

یکی از ریشه های احساس خوردن و بی فایدگی این است که نسبت به مهارت های جدید مقاومت داریم. فرقی نمی کند چه شغلی داریم؛ اگر درباره مسیر شغلی مان خوب مطالعه کنیم همیشه راه را برای توسعه فردی و ارتقای کاری وجود دارد. ثبت نام در دوره های آموزشی مرتبط با تخصص مان و حتی دانش و مهارت های جدید، می توان راه حل بسیار خوبی برای مقابله با حس فرسودی شغلی باشد.

جدیدترین مهارت های شغلی I-shaped و T-Shaped به شما می گوید برای پیشرفت کاری لازم است چه مهارت های تازه ای یاد بگیرید.

حس فرسودگی شغلی خیلی وقت ها در مواردی اتفاق می افتد که سال ها بدون وقفه یک کار یکنواخت را در یک محیط کاری و بدون تغییر و ارتقاء انجام می دهند. بنابراین بهتر است برای تلاش برای بهبود و توسعه فردی، به فکر تغییر محیط کاری و یا پذیرش مسئولیت های جدید باشد. در صورت امکان تغییر و ارتقاء در همان محیط برای مان ارائه می شود که با مدیر و یا رئیس صحبت کنیم و از نگرانی مان برای تغییر و پیشرفت. اگر امکانات برای این موضوع ارائه می شود، می توانید فرصت های شغلی جدید را بررسی کنید و ببینید برای استفاده در فضای جدید، باید به چه مهارت های دیگری بپردازید.

برنامه هفتگی مخصوص ورزش مثل یوگا و تمرین های ذهنی است که به شما کمک کند می توانید با آرامش بیشتری در مورد وضعیت کار و زندگی فکر کنید و با تصمیم های معقول تری بگیرید.

شما چه تجربه ای از فرسودگی شغلی دارید؟ چه راهکارهای دیگری دارید؟

بیشتر بخوانید

چگونه برای پیشرفت شغلی هدف گذاری کنیم

درباره مجله خبری کاران

مجله خبری کاران، یک رسانه آنلاین حوزه کار و استفاده است که در سال 1397 و با نگاهی متفاوت به جریان خبری صنعت به کار گرفته شده است. در این مجله شما می توانید هر لحظه را در جریان به روز اخبار و تحولات صنعت استخدام ایران و جهان قرار دهید. جالب ترین و کاربردی ترین مطالب آموزشی در زیست بوم کار و کار را بخوانید و حتی با تجارب شنیدنی کارجویان و کارفرمایان و به ویژه مدیران منابع انسانی آشنا شوید.

مجله خبری کاران دریچه است به روی راهکارهای حوزه استفاده و مدیریت منابع انسانی؛ ما با نگاهی متفاوت شما را در این مسیر همراهی کردید.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!