• ربات تلگرام چیست و چرا استفاده می شود؟

از ژانویه 2021 ، تلگرام اعلام کرد که 500 میلیون MAU ( کاربر فعال ماهانه ) دارد . در سال 2020، با بیش از 500 میلیون دانلود تنها در فروشگاه Google Play، تلگرام به سرعت مراقب رقبای خود، WhatsApp ( 5 میلیارد) و فیس بوک (2 میلیارد) است.

ربات های تلگرام برنامه های کوچکی هستند که می توانند کانالی را در چت های تلگرام یا عمومی جاسازی کنند و عملکرد را انجام دهند. می توان صفحه کلیدهای سفارشی آنها را ارائه داد، می توان آن را در صورت استفاده از آنها، یا حتی پرداخت ها را پذیرفت و به عنوان یک فروشگاه دیجیتال عمل کرد. ربات ها در تلگرام محبوب هستند، زیرا سرگرم کننده و راحت هستند و تلگرام از سال 2015 از آنها پشتیبانی می کند. شما فقط می توانید آنها را مانند : یک دوست به چت ها و کانال ها اضافه کنید . اما در حین تحقیق روی پلتفرم ربات ، فورسپوینت متوجه شد که این ویژگی از الگوریتم رمز که تلگرام برای محافظت از چت های خود استفاده می کند، استفاده نمی کند. در نتیجه، افزودن ربات به یک چت یا کانال، امنیت آن را تضعیف می‌کند و به طور بالقوه رهگیری پیام‌ها را برای شخص ثالث آسان‌تر می‌کند.

با رشد سریع شرکت و ادعاهای مربوط به حفظ حریم خصوصی و امنیت، تلگرام به یک پلتفرم مهم برای کسب و کار تبدیل شده است. کسب و کارهای بیشتر از پلتفرم های رسانه های اجتماعی برای ارائه خدمات پشتیبانی سرور ( CSS) استفاده می کنند . با افزایش تعداد کاربران، تلگرام به یک پلتفرم مهم برای تمرکز بر روی آن تبدیل شده است.

  • پروفایل تلگرام، گروه تلگرام، کانال تلگرام و ربات تلگرام چیست؟

تلگرام مز یک سرویس پیام رسان چت است که کاملاً شبیه به واتساپ است، اما دارای رمزهای متفاوت، امنیت و حفظ حریم خصوصی است. تلگرام ای کرده است که اگر یک مخاطب جدید در یک کانال تجاری مشترک باشد، این شرکت هیچ یک از اطلاعات تماس یا کاربران شخصی دسترسی ندارند. در عین حال، کاربران تلگرام می‌توانند نام شرکت‌ها را جستجو کرده و از طریق منطقه کشف، مشترک شرکت‌ها شوند. این به گونه‌ای عمل می‌کند که سرمایه‌گذاری در صورت امکان می‌تواند به شرکت‌ها دسترسی داشته باشد، اما شرکت‌ها نمی‌توانند بدون اجازه به آنها دسترسی پیدا کنند. برای بررسی موارد استفاده تجاری از تلگرام ، باید با ” انواع همتا ” تلگرام آشنا را استفاده کنید . ” همتاها ” موجودی ” کاربرانی هستند که در تلگرام با آنها داشته باشند . در آخرین نسخه تلگرام ، چهار نوع همتای وجود دارد :

پروفایل کاربری یک حساب شخصی است که معمولاً با شماره تلفن کاربر ثبت می شود . این نوع همتا برای پیام‌رسانی شخصی می‌شود، اما گاهی اوقات می‌توان به عنوان یک مدیر در کانال‌ها و گروه‌ها عمل کرد.

گروه تلگرام یک گروه چت متشکل از کاربران و ربات هاست که اعضای آن نامیده می شوند. یک گروه تلگرام حداکثر می تواند 20000 عضو داشته باشد و همه اعضا حق ارسال پیام در گروه را دارند . ادمین گروه دارای امتیازات ویژه است و مالکیت را به اعضای خود اختصاص می دهد تا پست های مربوط به فیلم ها و تصاویر را مجاز کند .

کانال تلگرام زیرمجموعه ای از گروه های تلگرام است، گروه خاصی است که می تواند تعداد نامحدودی مشترک داشته باشد اما فقط ادمین ها و ربات ها حق ارسال پیام در یک کانال را دارند، همه کاربران دیگر کانال نمی توانند پست بگذارند.

ربات تلگرام نوع خاصی از کاربر است که یک انسان است بلکه یک برنامه کامپیوتری است که می تواند به شرکت ها یا برندها با ویژگی های متفاوت ارسال اطلاعات، حافظه، پخش آهنگ، سفارش و غیره خدمات ارائه دهد. یک ربات می تواند پیامی را در یک گروه یا کانال ارسال کند .کاربران عادی می توانند هر ربات تلگرامی را مایلند در جریانی که گیرنده را دنبال کنند

از بین هر چهار نوع همتا، تلگرام دارای ویژگی‌های زیادی است که واقعاً برای کار مفیدی است. تلگرام یک API برای ایجاد ربات‌ها برای شبکه‌های اجتماعی، بهره‌وری، بازی و خدمات تجارت الکترونیک در این پلتفرم می‌کند. جدای از این موارد، ربات‌های تلگرام همچنین می‌توان با ارتباط با CRM، سیستم فروش بلیط یا یک پیام ‌رسان، پشتیبانی یا جمع‌آوری پلتفرم سرنخ‌ها را فراهم کرد.

خوب به بخش بررسی مفید بودن ربات ها در حوزه تجارت میرسیم :

با توجه به موارد استفاده جدید تجاری که هر روز برای استفاده از ربات ارائه می شود، ربات ها برای اجرا در محیط تلگرام محبوبیت بیشتری پیدا می کنند. همچنین، با استفاده از API های تلگرام به راحتی با ساخت ربات تلگرام، کاربران را بیشتر برای تبلیغات تجاری خود جذب کنید.

یک ربات تلگرام می تواند مکالمه بین کاربر و یک دستگاه را ساده کند و به کاربران و ماشین ها اجازه دهد کار را یکپارچه انجام دهند. به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا کاربر را برای مدت طولانی درگیر کنند، داده‌های لازم را جمع‌آوری کنند و موارد دیگر را انجام دهند.

  • به طور خاص ربات های تلگرام از چه پورتکلی استفاده نمی کند و به جای آن از چه رمزگذاری استفاده می کند؟

رب‌های تلگرام از MTProto، پروتکل رمزگذاری تلگرام استفاده نمی‌کنند، که در آن پیام‌های کاربران را در هنگام انتقال بین دستگاه‌های فرستنده و گیرنده درهم و ناخوانا می‌سازند، ایجاد می‌کنند. در مواردی که در طول سال‌ها نگرانی‌های شغلی را در MTProto مطرح کرده‌اند، تلگرام مدعی است که صحیح است، اگر به تلگرام در امنیت خود اعتماد دارید، به MTProto اعتماد دارید.

اما پلتفرم ربات تلگرام در عوض بر پروتکل لایه امنیتی که در رمزگذاری وب HTTPS استفاده می شود، متکی است. TLS برای بسیاری از چیزهای عالی است، اما به اندازه کافی قوی نیست که به عنوان رمز تنها در یک سرویس ارتباطی ایمن برای ارائه حفاظت پیشرفته عمل کند. به همین دلیل برنامه های مهمی مانند و واتس اپ از پروتکل سیگنال استفاده می کنند و تلگرام دارای MTProto است . با این حال ، تلگرام با ساخت پلتفرم ربات خود بدون MTProto شرایطی را ایجاد می کند که در آن یک ربات به یک چت یا کانال اساساً رمزگذاری آن را کاهش می دهد. فورسپوینت این کشف را به روشی غیرمنتظره انجام داد . اطلاعات امنیتی قبلی تلگرام را پیدا کرده اند که برنامه های مخرب اندروید را کنترل و کنترل می کنند و حتی چت های تلگرام را از طریق API ربات تلگرام در مورد استفاده توسعه دهندگان استخراج می کنند. ادغام عمیق ربات ها در برنامه آنها را به یک پیاده محبوب در استراتژی های حمله تبدیل می کند . در حین تحقیق در مورد یکی از بدافزارها، فورسپوینت به طور تصادفی متوجه شد که چت‌های تلگرامی که شامل ربات‌ها می‌شود، امنیت را کاهش می‌دهد.

نمونه‌های نمونه‌ای از بدافزار مدیریت از راه دور با نام Good Sender را بررسی کردند و مکانیسمی را در کدی که منتظر دستورات یک ربات تلگرام بودند، شناسایی کردند. این بدافزار شامل دو بخش از اطلاعات شناسایی و احراز هویت تلگرام، به نام ربات توکن API و Chat ID . بود که برای هدایت درخواست‌های ربات‌ها به چت‌های مناسب استفاده می‌شود. با داشتن این جزئیات ، همه چیز متوجه شد که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های درخواست‌های API را ایجاد کنند که اصولاً ارتباطات بین بدافزار و ربات او را دوباره پخش می‌کند. از آنجایی که هکر این اشتباه را مرتکب شد که تمام آزمایش‌ها و استقرار خود را در یک ربات انجام داد (به‌جای پوشش دادن مسیرهای خود با استفاده از استفاده از حساب)، پیدا کردن نحوه‌ی راه‌اندازی، آزمایش و در نهایت شروع بدکار به استقرار را مطالعه کرد. کنند .

  • تلگرام داده ها به چه معناست ؟

تلگرام تمام داده ها، یعنی تمام چت ها و همچنین ربات ها را به صورت رمزگذاری شده در فضای ابری ذخیره می کند. بنابراین، نسخه پشتیبان خارجی از داده‌های تلگرام کاملاً الزامی نیست و تمام مشخصات شخصی در هر زمان و هر مکانی برای کاربرانی که در پلتفرم‌ها وارد سیستم می‌شوند، در دسترس است. با این حال، داده‌ها و دستورات حساسی که ربات به آنها دسترسی خارجی دارد، می‌تواند در خارج از ابر در دسترس باشد، به عنوان مثال: روی سرورهای محلی متعلق به شرکت در پایگاه داده است.

برترین شرکت های تولید ربات تلگرام با تضمین کامل و ثبت عالی در ایران عبارتند از :

1 . شرکت ایراکد :

اگر می توانید حضوری قدرتمند در عرصه ی کسب و کارهای اینترنتی داشته باشید بدون شک ایراکد یکی از راه های پیش روی شما خواهد بود. ایراکد به منظور سازماندهی و مدیریت تلگرام، برای این شبکه محبوب و طرفدار هم فکر کرده و با طراحی انواع بات های تلگرامی قدمی بزرگ در این راستا برداشته شده است. شما می توانید ایده های خود را به متخصصان ما سپرده و ربات مد نظر خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت کنید. هدف ما سرعت بخشیدن به موفقیت شماست.

2 . شرکت وان تم :

این شرکت دوساله است که راه اندازی شده است و در زمینه طراحی ربات تلگرام و سئو و …. مهارت دارد و در صورت خرید امکان خرید نرم افزار از داخل سایت وب و آن را دارید و در صورت نیاز به طراحی ربات تلگرام می توانید آن را انجام دهید. اعتماد کنید و اگر هر گونه آموزش رایگان نیاز دارید میتوان به وب وان مراجعه کنید .

3 . آراد بات :

آراد بات از جمله شرکت هایی است که به صورت تخصصی به طراحی و ساخت ربات میپردازد. با استفده از یک ربات با کیفیت خوب و پشتیبانی فوق العاده می توانید ربات هایی را در زمینه کسب و کارتان طراحی کرده و در این زمینه پیشرفت کنید.

4 . شرکت عصر نقره ای :

کسب و کارهای زیادی بر بستر تلگرام شکل گرفته و افراد زیادی از این ابزار برای فروش محصولات و خدمات خود استفاده می کنند. از طریق ربات های تلگرام می توان از فعالیت ها را مکانیزه کرد و به ربات سپرد. یک ربات تلگرام می تواند 24 ساعت در روز و 7 روز هفته خدمات ارائه دهد . بنابراین داشتن یک ربات تلگرامی می تواند مناسبی برای بسیاری از فعالیت های انسانی باشد. شرکت عصر نقره ای در مشهد و سایر نقاط ایران خدمات ساخت و سفارش ربات تلگرام را به بهترین نحو انجام می دهد.

نتیجه گیری

در این مقاله شما با کاربرد ربات های تلگرامی و همچنین آشنایی با مفهوم بات تلگرامی، چند شرکت برتر ساخت ربات های تلگرامی آشنا میشوید .

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!