با سلام، در این مقاله قصد دارم تا 15 اصطلاح تخصصی سئو را برای شما بازگو کنم که حتما به کارتان می آید. بلد باشید.

یک شخص مکانیک خودرو را فرض کنید که وقتی از گیربکس با او حرف می‌زنید مفهوم آن را بلد نیست! آیا می‌توانید به او اعتماد کنید؟

من که میگم نه. در وهله اول شما باید کلمات تخصصی را بلد باشید تا در نظر مردم یک متخصص دیده شوید.

حالا بریم سراغ معرفی این اصطلاحات که توسط تیم سوپراسئو جمع آوری شده اند.

1. سئوی درون صفحه(در سئوی صفحه)

یکی از اصطلاحات تخصصی و رایج در سئو به معنای سئو داخلی است. سئوی درون سایت شامل هر کاری است که در سایت خود برای بهبود آن انجام می شود. به عنوان مثال، لینک سازی داخلی و لینک دادن از یک صفحه وبلاگ به صفحاتی دیگر یا داشتن تصاویر و ایجاد محتوا به فرد، همگی زیرمجموعه های سئوی درون صفحه یا درون صفحه هستند.

2. سئوی خارج از صفحه (off page seo)

نسخه‌ای که از نامش پیداست برعکس گزینه اول است و شامل کارهایی می‌شود که خارج از سایت خود برای بهبود رتبه خود انجام دهید و نسخه ایرانی آن لینک بیلدینگ خارجی است که شامل بک لینک سازی، گزارش و لینک بیلدینگ می‌شود. اجتماعی برای افزایش رتبه بسیار مهم هستند اما باید حرفه ای و درست انجام شوند در غیر این صورت کاملا مخرب و معکوس دارند.

3. کلمه NLP

پردازش زبان طبیعی،کاملاً غیرممکن است که در یک کلمه توصیف شود. این موضوع مربوط به جستجوی کاربر در گوگل است، اگر کاربر کلمه مورد نظر را اشتباه تایپ کند گوگل آن کلمه را تصحیح کرده و شکل صحیح آن را نشان می دهد. شاید شما هم با این مشکل مواجه شوید، مثلا کلمه ای را اشتباه تایپ کرده اید و گوگل کلمه صحیح را به شما پیشنهاد می کند.

4.کلمه PLP

این صفحه با نام کامل خود به عنوان صفحه فهرست محصولات شناخته می شود و یک اصطلاح SEO است که به معنای صفحه ای است که لیست محصولات را در قالب لیستی آن قرار می دهد که محصولات را در آن قرار دهید.

5. کلمه CTR

نرخ کلیک به معنی نرخ کلیکی است که می توانید در کنسول جستجویی که برای سایت خود ثبت کرده اید مشاهده کنید. به طور کلی، CTR تعداد کلیک هایی است که روی صفحه شما در گوگل انجام می شود.

6. کلمه cta

اصطلاح کلی در سئو Call to action می باشد که دعوتی از کاربر برای انجام کاری و با قرار دادن فرمی در صفحه مورد نظر می تواند از کاربر برای انجام کاری را در سایت انجام دهد مانند دکمه ثبت نام. و می توانید از این اطلاعات استفاده کنید.

7. سرپ

با نام کامل صفحات موتورهای جستجو شده است که تمام سایت ها و عناصر موجود در گوگول در این صفحات دیده می شوند.دقیقا همان صفحه هایی که سایت را پشت سر هم می دهند(معمولا 10 سایت در هر صفحه سرپ موجود است)

8. سئو کلاه سفید

یکی از اصلاحات سئو که در مورد آن زیاد شنیده شده اید سئو کلاه سفید است که به معنای سئو کاملا قانونی در قوانین گوگل است. با سئو کلاه سفید دیگر نیازی نیست نگران جریمه شدن سایت خود باشید و از نظر قانونی بهترین نتیجه را بگیرید، اما زمان کمی می برد اما خطر بسیار پایینی دارد و سایت شما را به خطر نمی اندازد.

9. سئو کلاه سیاه

سئوی کلاه سیاه دقیقاً برعکس کلاه سفید است زیرا شما قوانین گوگل را به طور کامل دور می زنید و از خارج می شوید، مانند خرید لینک و ثبت لینک های خارجی برای خود. این باعث می شود که باعث ناراحتی گوگل شود و سایت شما جریمه شود. این کار باید با دقت و به معنای واقعی کلمه توسط یک سئو انجام شود.

10. سئو کلاه خاکستری

سئو کلاه خاکستری یک کار سیاه و سفید است که اخیرا انجام می شود، یعنی گاهی قوانین گوگل را رعایت می کنند و بعضی اوقات آنها را زیر پا می گذارند. این مدل سئو در حال حاضر رایج ترین نوع است و باید نتیجه گرفت. بهتر است در زمان کمتر و با کمترین میزان مصرف، اما در نظر داشته باشید که اگر این کار را اشتباه انجام دهید، می توانید نتایج را انتخاب کنید و از نتایج حذف کنید.

11. ایمپرشن

یکی از مواردی که در سرچ کنسول با آن مصرف می شود، همین است، یعنی چند بار صفحه شما در صفحات جستجو شده است.

12. بان ریت

این اصطلاح تقریباً زمانی است که کاربر در سایت شما قرار می گیرد. اگر آن کاربر هیچ کاری در سایت انجام نمی دهد و خیلی زود صفحه را ترک کند، نرخ پرش را افزایش می دهد، اما اگر طبق اظهارات جدید گوگل، کاربران حدود 3 دقیقه در سایت بمانند، نرخ پرش پایین خواهد بود. و این برای شما عالی است.

13. صفحه پیلار

صفحه ستون یا پیلار در واقع صفحه است که شما در آن سئو را می‌دهید و صفحات دیگری را به دسته‌های دیگر می‌دهید تا به گوگل اطلاع‌دهنده این صفحه قدرتمند که همه نیازها را می‌دهند می‌دهند. کاربران رضایت را جلب می کنند و آنها را به این صفحه می فرستد. صفحه

14. خوشه موضوعی

این صفحه مانند یک صفحه برای صفحه پیلار است و برای این صفحه استفاده می شود، به هر یک از این صفحات صفحه موضوع می گویند.

15. کلمه OBL

اصطلاح out bond links باید برای سئو کارانی که از ابزارهایی مثل moz استفاده می کنند آشنا باشند.این اصطلاح به معنی تمام لینک های ورودی برای سایت شما است.

برای خواندن ادامه لیست اصطلاحات تخصصی سئو می توانید به وبسایت supraseo.ir مراجعه کنید.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!