در اقتصاد حاضر به چه مهارت‌های فریلنسری نیاز دارید؟ در این مقاله فهرستی از محبوب‌ترین انواع مشاغل فریلنسری وجود دارد که باید در نظر بگیرید.
53 میلیون فریلنسر در آمریکا وجود دارد و این تعداد در حال افزایش است. در بریتانیا، ۱.۴ میلیون بریتانیایی به‌عنوان فریلنسر در تمام بخش‌ها کار می‌کنند و حدود ۷ درصد از کل کار بزرگ‌سال در اروپا که ۱۱ میلیون نفر است، در حال حاضر به‌صورت فریلنسری کار می‌کنند. باوجوداینکه در اقتصاد حال حاضر از متخصصان فریلنسر امرارمعاش می‌کنند، بسیار توانایی‌های فریلنسری وجود دارد. اما چه هستند و چه نوع مشاغلی از آنها فریلنسری پرطرفدارتر هستند؟

بارزش‌ترین مهارت‌های فریلنسری
در این مقاله لیستی از مهارت‌های فریلنسری بسیار پرپرسود است که می‌توان به شما برای گرفتن پروژه کمک کرد. اگر در یکی از این نقش‌ها قرار می‌گیرید، به شما تبریک می‌گوییم – این احتمال وجود دارد که برای بسیاری از جذابیت‌های چشم‌انداز جذابی وجود داشته باشد و اگر مهارت‌های برجسته شما نگران نباشید، هزاران شغل آزاد وجود دارند که فرصت‌های عالی را می‌دهند. به گزینه های زیر نگاهی بیندازید:

۱. برنامه نویسی
برنامه‌نویسی یکی از پرکاربردترین کارها در جهان است. در دنیای دیجیتال، هر کسب و کار، سازمان و پروژه خلاق نیاز به حضور قوی آنلاین دارد. چه با یک برنامه یا یک وب سایت به دست آید، کسی باید آن را بسازد.
مانند بازاریاب‌ها، توسعه‌دهندگان آزادانه معمولاً خود را در حوزه‌های مختلف توسعه تخصص دارند. شما در حال توسعه‌دهندگان فرانت‌اند که کدهای خالص را به یک رابط گرافیکی تبدیل می‌کنند و توسعه می‌دهند که بر پایگاه داده‌ها، اسکریپت نویسی و ساخت معماری خاص دارند. برای موفقیت به‌عنوان یک توسعه‌دهنده مستقل، باید در محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی مانند جاوا، روبی، جاوا اسکریپت و بسیاری دیگر به‌خوبی تسلط داشته باشید.

۲. طراح
طراحی خلاق یک زمینه کاری پرسود است که می‌تواند شامل پروژه‌هایی مانند طراحی بروشور، طراحی لوگو یا طراحی وب باشد. طراحان باتجربه بیشتر ازآنچه می‌توانند انجام دهند، اما یک نکته وجود دارد. برای موفقیت به‌عنوان یک طراح مستقل، به یک مجموعه متنوع نیاز دارید تا بتوانید به مشتریان بالقوه خود نشان دهید که چه نوع کار (و کیفیت) را می‌توانید تولید کنید. یک نمونه کار طراحی چیزی است که شما در طول زمان می‌سازید، بنابراین فرآیندهای صنعت را حفظ کنید، پیشرفت‌های جدید را انجام دهید و مهارت‌های خود را توسعه دهید تا به‌صورت آزاد کار کنید.

۳. نویسنده یا کپی‌رایتر
نویسندگی هنوز یکی از محبوب‌ترین مشاغل در اقتصاد است. با اعلام محتوای به‌عنوان پادشاهی مارک‌دار مدرن، شرکت‌ها بودجه هنگفتی برای تولید مقالات باکیفیت بالا، وبلاگ‌ها، راهنماها، بیانیه‌های مطبوعاتی و سایر انواع نوشتاری دارند.
برای تبدیل شدن به یک نویسنده مستقل، باید مهارت‌های نوشتاری بسیار توسعه یافته، دستور زبان فوق‌العاده و استعداد داستان‌سرایی داشته باشید.

۴. مارکت حرفه ای
کار به‌عنوان یک بازاریاب آزاد می‌تواند به معنای هر چیزی باشد، با اجرای کمپین‌های تبلیغاتی پولی فیس‌بوک گرفته تا بازنگری کل نسخه وب‌سایت. یک جامعه بزرگ و پررونق از متخصصان، استراتژیست ها و مشاوران بازاریابی آزاد وجود دارد. همه آنها چه چیزهای مشترکی دارند؟ مهارت های دیجیتال.
با تبدیل شدن به مارکت های B2B (کسب وکار به کسب و کار) و B2C (کسب وکار با مصرف کننده)، بازاریابان وظیفه بازاریابی دیجیتالی را ایجاد می کنند، اجرا می کنند و به آن می پردازند که هر نقطه تماسی را در سفر خریدار پوشش می دهد. این معنی این است که باید از اصول دیجیتال مانند SEO، تجزیه و تحلیل داده‌ها، تجربه، بهترین شیوه‌های تبدیل، ایمیلی و بسیاری موارد دیگر را بشناسید. انواع مهارت‌های فریلنسری موردنیاز در فضای بازار، استفاده از انواع بازاریابان در همه صنایع را می‌دهد. برای همه کار هست!

۵. مترجم
برای ناشران، شرکت های تبلیغاتی و شرکت های جهانی، بومی سازی یکی از مهمترین راه های بازاریابی است. در برخی کشورها و فرهنگ‌ها، این تنها راه ارتباط با مشتریان بالقوه است. اینجاست که مترجمان آزاد می‌شوند و آن‌ها را نجات می‌دهند. توجه داشته باشید، مترجمان حرفه‌های نه‌تنها به زبان‌هایی هستند که به آنها ترجمه می‌کنند، بلکه درزمینه ترجمه خود دارای تجربه آکادمیک یا کاری هستند. اگر می‌خواهید به‌عنوان مترجم به شغل آزاد بپردازید، با نقاط قوت خود بازی کنید و کارهایی را انجام دهید که با شما مرتبط است.

۶. فیلم‌بردار
برای موفقیت به‌عنوان یک ویدیوی آزاد تولیدکننده، مشتریان را با مهارت‌های عالی فیلم‌برداری و شگفت‌زده کنید. با چند سال تجربه کاری در این زمینه، نرم افزار و تجهیزات مناسب و مجموعه پروژه ها، ورود به بازار بسیار آسان تر خواهد بود.

۷. حسابدار
یک حسابدار کدام کار آزاد را می‌توان انجام داد؟ تعجب می‌کند اگر چقدر استفاده می‌کند برای یک حسابدار خوب یا یک حسابدار کار بلد وجود دارد. با توجه به جزئیات، دانش قوی اکسل، اطلاعات تجاری، و درک قوانین خوب مالیاتی، می‌توان بدون دردسر زیاد به بازار کار دست پیدا کرد. بهعلاوه، به یاد داشته باشید که سایر فریلنسرها نیز برای حسابداری خود به کمک نیاز دارند!

۸. مدیر منابع انسانی
برای هر شرکت در حال رشد (یا اساسی)، مدیریت منابع انسانی بخش کسب و کار است. این یک شغل آزاد است که می‌توانید از راه دور یا از دفتر کار انجام دهید. برای استفاده به‌عنوان یک مدیر منابع انسانی آزاد، کمتر تجربه‌ای در یک نقش مشابه داشته باشید، بنابراین گزینه مناسبی برای یک مبتدی کامل نیست.

۹. سئو حرفه ای
بهینه‌سازی‌های جستجو (SEO) موتورهایی که هرگاه به آن موتورهای جستجو (SEM) مراجعه می‌کنند نیز می‌گویند، یک کارت بزرگ در دنیای دیجیتال است. به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین کارمندان آزاد، بهینه‌سازی موتورهای جستجو با فهرستی از مهارت‌های موردنیاز، ازجمله دانش درباره لینک‌سازی، الگوریتم‌های گوگل، کلمات کلیدی و بسیاری دیگر همراه است. جذاب به نظر میرسد؟ پس ممکن است برای شما هم جذاب باشد!

۱۰. روابط عمومی یا برندسازی
به‌عنوان یک متخصص بازاریابی، شغل فریلنسری گزارش. این یک زمینه کاری متنوع و متنوع است که می‌تواند شامل پروژه‌هایی مانند راه‌اندازی محصول، کمپین‌های آگاهی از برند، برندسازی فعال، تبلیغات بومی و موارد دیگر باشد. برای موفقیت، باید در داستان‌گویی و ویرایش و همچنین مهارت‌های بصری قوی داشته باشید.
مواردی که می‌بینید، صنایع فریلنسری، صنایعی از مشاغل و را در بر می‌گیرند، و اینها فقط تعداد انگشت‌شماری از گزینه‌ها هستند. اگر مهارت های شما در لیست ما نیست، نترسید! بیش از 9 میلیون فریلنسر در اروپا وجود دارد که هزاران نوع شغل را پوشش می‌دهند. با بررسی تابلوهای شغلی و صحبت با دیگران در صنعت خود، با تحقیق شروع کنید تا خودتان مطمئن باشید که در بازار برای مهارت‌های فریلنسری شما وجود دارد، و زمانی که در فرصت‌های فریلنسری در صنعت خود شفاف‌تر شدید، شروع به برنامه ریزی کنید. چگونه می‌توانید حرفه‌ای آزاد را شروع کنید.

دوره فریلنسری، برای خودت کار کن
در این دوره ست گادین به ما آموزش می دهد که چگونه یک فریلنسر حرفه ای باشد.
فریلنسر این امکان را به شما می دهد که کار خود را به بهترین نحو انجام دهید. از آنجایی که کارها در فریلنسری از شما خواسته نمی شود، این کارها را انتخاب می کنید و انجام می دهید. از مزیت های دیگر فریلنسری این است که فرصت آزادی بیشتر را به شما می دهم تا بهتری داشته باشید. در فریلنسری مسئولیت همه کارها به عهده شماست چرا که این شما هستید که کارتان را انتخاب کرده اید.
در این دوره با ست گادین همراه باشید تا بهترین راه‌های تبدیل شدن به یک فریلنسر را ببینید.

اگر به این موضوع علاقه مندید می توانید فایل ویدیویی این مقاله را در اختیار بگیرید اینجا ببینید.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!