همه ما می‌توانیم به تنهایی مهارت خواندن، نوشتن یا شنیدن را تمرین کنیم اما وقتی نوبت به تمرین صحبت کردن می‌رسد دچار مشکل می‌شویم. حتماً شما هم تا به حال شنیده‌اید که بهترین راه را می‌گویند آموزش زبان و تسلط به آن تمرین speaking است اما همه ما نمی‌توانیم یک معلم یا دوست انگلیسی به زبان ۲۴ ساعته برای تمرین speaking پیدا کنیم، پس راه چاره چیست؟

راه‌هایی برای تمرین مکالمه زبان انگلیسی به تنهایی

تمرین صحبت کردن به تنهایی اصلاً کار عجیب و غریبی نیست و شما می‌توانید به روش‌های خلاقانه‌ای این کار را انجام دهید. استراتژی های پیشنهادی ما به شرح زیر هستند:

1. یک سخنرانی یا مونولوگ معروف را تمرین کنید

اگر به دنبال تمرین صحبت کردن هستید اما نمی‌دانید درباره چه چیزی صحبت کنید سخنرانی‌ها یا مونولوگ‌های معروف گزینه خوبی برای شروع هستند. این موضوعات به شما کمک می‌کنند تا با شنیدن گفتگوهای انگلیسی راحت‌تر مکالمه را یاد بگیرید و انتخاب کنید را تقویت کنید. برای شروع یک بخش از فیلم یا نمایشنامه مورد علاقه‌تان را انتخاب کنید و آن را به خاطر بسپارید. مطمئن باشید که این روش بسیار جذاب و سرگرم کننده است اما اگر احساس کنید که این تمرین طاقت فرسا است، می توانید آن را چند قدم به قدم انجام دهید:

 • ابتدا یک قطعه کوتاه را انتخاب کنید که بیشتر از 500 کلمه نباشد.
 • متن را بخوانید و زیر کلمات یا عباراتی که نمی‌دانید را بکشید و معنی آن‌ها را پیدا کنید.
 • حالا دوباره آن‌ها را در قالب جمله بخوانید.
 • متن را تکه‌تکه کرده و آن را حفظ کنید.
 • یک مثال جالب از سالواتوره کورسیتا در پدرخوانده:

«روزی، و آن روز ممکن است هرگز فرا نرسد، از تو خواهم خواست که برای من خدمتی انجام دهی. اما تا آن روز، این عدالت را در روز عروسی دخترم به عنوان هدیه قبول کنید.»

روزی، و شاید آن روز هرگز نیاید، از تو خواستم که برای من خدمتی انجام دهی، اما تا آن روز، این عدالت را به‌عنوان هدیه در روز عروسی دخترم بپذیرم.

2. نقل‌قول‌های مورد علاقه‌تان را به خاطر بسپارید

قبل از خرید پکیج آموزش زبان انگلیسی از طریق رسانه‌های اجتماعی، صحبت کردن را تمرین کنید. حتماً شما هم در طول روز ساعاتی را در اینستاگرام یا سایر پلتفرم‌ها اسپری می‌کنید پس از امروز به قول‌های زیبا یا الهام بخشی که می‌بینید را به خاطر بسپارید. نقل قول‌ها راه خوبی برای تمرین مکالمه هستند. ابتدا این نقل قول‌ها را برای خود و سپس برای دوستان یا خانواده‌تان تکرار کنید تا ملکه ذهنتان شود. (سعی این کار را به یک عادت روزانه تبدیل کنید.)

3. آهنگ مورد علاقه را حفظ کنید و آن را بخوانید

آیا تا به حال آواز خواندن به زبان انگلیسی را امتحان کرده اید؟ اگر پاسختان منفی است پیشنهاد می‌کنیم برای مکالمه انگلیسی این کار را انجام دهید. شاید آهنگ خواندن به انگلیسی به نظرتان خنده دار باشد اما این کار می‌تواند عملکرد شما در زمینه زبان را بهتر کند. برای شروع آهنگی را انتخاب کنید که خیلی چالش برانگیز به نظر نرسد و از خواندنش لذت ببرید. برای این کار طبق دستور زیر عمل کنید:

 • قبل از خواندن متن ابتدا به آهنگ گوش دهید و هر کلمه یا عبارتی که نمی‌دانید را جستجو کنید.
 • دوباره آهنگ را پخش کنید و به‌صورت هم‌زمان با خواننده از روی متن بخوانید. این کار را چند بار انجام دهید تا زمانی که احساس کنید برای خواندن آواز آماده هستید.
 • حالا با خواننده بخوانید و سعی کنید این کار را بدون نگاه کردن به متن انجام دهید.

آهنگ خواندن را به خانه محدود کنید و در ماشین، پیاده روی یا هنگام خرید این کار را انجام دهید.

آموزش زبا ن با موسیقی

4. یک شعر زیبا حفظ کنید

اشعار قدرتمند و احساسی هستند پس می‌توانند به شما در واژگان و به‌طور کلی زبان انگلیسی کمک کنند. حفظ کردن شعرهایی که ریتم و قافیه زیبایی دارند راحت تر است. برای شروع اشعار طولانی یا چالش برانگیز را انتخاب کنید و به دنبال شاعرانی باشید که شعرهای کوتاه و زیبایی در فضای مجازی برای پیدا کردن این اشعار است. سعی کنید هر هفته یک شعر کوتاه را حفظ کنید و آن را با صدای بلند برای خودتان یا اطرافیانتان بخوانید. در کلاس پکیج آموزش زبان انگلیسی برای کودکان هم از این روش استفاده می شود.

5. با خودتان بحث کنید

آیا تا به حال از خودتان خواسته اید که به چیزی فکر کنید! چه برنامه‌ای برای زندگی‌تان دارید! یا در یک موقعیت خاص چه کاری انجام میدهیم! یک روش از زبان انگلیسی مکالمه با خودتان است. این کار به شما ایده های شگفت انگیزی می دهد.

6. ایده هایتان را دیکته وار بنویسید

به دوران دبستان فکر کنید. در آن دوران معلم برای دیکته گفتن باید کلمات را شمرده شمرده، آهسته و واضح بیان کرد. حالا وقت آن رسیده است که مثل آن دوران به خود دیکته می شود. از امروز به بعد به جای اینکه فقط روی کاغذ چیزهایی را بنویسید و آن ها را به خودتان دیکته کنید. این کار علاوه بر اینکه مکالمه شما را تقویت می‌کند، باعث بهبود نوشتار و علائم نگارشی می‌شود.

7. از روش Rubber Duck استفاده کنید

این روش معمولاً توسط برنامه نویسان استفاده می شود. در این تکنیک یکشی بیجان مانند اردک را می‌کنید و چیزی را به او یاد می‌دهید. در این روش به جای صحبت کردن با خودتان حس عجیب و غریبی پیدا کنید با یک اردک پلاستیکی حرف می‌زنید. در این روش به صورت زیر عمل کنید:

 • یک موضوعی که دوست دارید درباره آن با مردم حرف بزنید را انتخاب کنید.
 • نکاتی را روی کاغذ بنویسید.
 • یک ارائه کوتاه در مقابل این جسم بیجان (فررضاً اردک) داشته باشید.
 • اگر حس کردید اشتباه شدید آن را اصلاح کنید و مجدداً این کار را امتحان کنید.

شاید این کار عجیب به نظر برسد اما حتماً مطمئن است و می تواند مکمل پکیج مکالمه وهزار لغت باشد.

8. از یک برنامه ضبط صدا استفاده کنید

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید از میزان پیشرفتتان استفاده کنید، می‌توانید به شما کمک کنید. شما می‌توانید برای خودتان یک سخنرانی، آهنگ، شعر، داستان یا خاطره را به زبان انگلیسی، سپس با گوش دادن به صدای ضبط شده خود اشتباهاتتان را بررسی کنید و آن‌ها را اصلاح کنید. اپلیکیشن‌های موجود هستند که این کار را برای شما انجام می‌دهند.

آموزش زبان

9. از خودتان فیلم بگیرید

شاید این ایده برای همه مناسب نباشد اما اگر دوست دارید ویدیوهایتان را در اینستاگرام یا یوتیوب به اشتراک بگذارید، می‌توانید این روش را امتحان کنید. برای این کار فقط به دوربین تلفن همراه، رایانه یا لپ تاپ نیاز دارید. اگر دوست تصور شما در این پلتفرم‌ها توسط عموم مردم دیده شود، می‌توان به‌صورت اختصاصی‌تری آن را منتشر کرد تا فقط افراد خاص و نزدیک به شما آن را تماشا کنند. در این ویدئوها می‌توانید درباره موضوعی که قصد آموزش آن را داشته باشید، نقد فیلم / سریال / مستند، افکار و دغدغه‌هایتان صحبت کنید.

10. هر ماه پیشرفت خود را بررسی کنید

فرقی نمی‌کند که پکیج مکالمه زبان انگلیسی را تهیه می‌کند یا این مهارت را با تمرین تمرینی انجام می‌دهد در هر صورت می‌توانید یک بار خودتان را ارزیابی کنید تا میزان پیشرفتی که داشته‌اید را متوجه شوید. شما می‌توانید این کار را در تلفن، رایانه یا دفتر برنامه‌ریزی‌تان انجام دهید. در این مرحله از خودتان بپرسید که:

 • آیا نسبت به ماههای قبل کمتر اشتباه کرده اید؟
 • چند کلمه یا عبارت انگلیسی جدید یاد گرفته‌اید؟
 • آیا سخنرانی، موسیقی یا شعر روز حفظ کرده‌اید؟
 • آیا هنگام صحبت کردن به زبان انگلیسی احساس راحتی می کنید؟

و در نهایت حواستان باشد که هر وقت نیاز به کمک داشتید حتماً به یک استاد خوب مراجعه کنید. گاهی اوقات ممکن است روش‌های خودآموز برای شما مناسب نباشد یا علی این که به‌صورت خودآموز صحبت کنید را تمرین کنید، می‌توانید باز هم بسیار پیشرفته باشید، در این شرایط می‌توانید از یک استاد حرفه‌ای کمک بگیرید تا شما را در این مسیر راهنمایی کنید. پیشنهاد ما به شما ” پکیج مکالمه زبان و ۱۰۰۰ لغت جاوید ” است. شما می‌توانید با این محصول مکالمه به زبان انگلیسی را به خوبی یاد بگیرید و هر زمانی را که به چالش بکشید سریعاً با پشتیبانتان تماس بگیرید.

www.mortezajavid.com

#توجه: این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی بوده و توسط آن تبلیغ کننده تهیه و نگارش شده است.
دیجی‌رو مسئولیتی در قبال تبلیغاتی ندارد.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!