زندگی یک کارآفرین خود به خود از استرس است. این استرس می‌تواند از عدم کنترل شرایط، عدم وجود در پیش‌بینی آینده و نبود حمایت یا عدم وجود زمان کافی در کنار فشارهای متعدد سرچشمه گرفته شود.

اگر می‌خواهید طی دورانی دائماً تغییر کارآفرینی، و تندرستی خود را از دست ندهید، برای تکنیک‌های مدیریت استرس شما نیاز باشد. به این آمار و ارقام حیرت‌آور دقت کنید:

۷۲ درصد از کارآفرینان با چالش‌های روانی روبه‌رو می‌شوند.
کارآفرینان دو برابر بیشتر از عموم مردم دچار افسردگی می‌شوند.
این احتمال وجود دارد که کارآفرینان درگیر بیماری، بیشتر از دیگران باشد.
این آمار و ارقام نباید کاری کنند که شما از کارآفرینی رویگردان شوید، بلکه باید شیوه‌های مدیریت استرس را در نگاه شما تقویت کنند. شما با داشتن مهارت‌های لازم برای کنترل استرس می‌توانید در روزهای سخت حرفه‌ای، مسیر خود را پیدا کنید و سالم‌تر و خوشحال‌تر باشید.

۹ رهنمود برای کاهش استرس در محیط کار
در اینجا می‌خواهیم ابزارهای گوناگون را برای مدیریت استرس در محیط کار و ارتقای سلامت عمومی به شما معرفی کنیم. بسیاری از این پیشنهادها بسیار ساده هستند و می‌توان آنها را در زندگی‌تان اجرا کرد، اما برخی از آنها نیز بیشتر می‌طلبند.

دو هدف اصلی شما باید این باشد که کارها را پیوسته انجام دهید تا استرس را به سطح ناسالمی نرسد و همچنین برای زمانی که این استرس در سطوح بحرانی می‌رسد، راه‌های عملی در اختیار داشته باشید.

حالا بدون هیچگونه معطلی به سراغ ۹ رهنمود برای مدیریت استرس می‌رویم.

۱. با واژه «نه» آشتی کنید
در زندگی حرفه‌ای ما چیزهای زیادی وجود دارند که ما هیچ کنترلی روی آنها نداریم. مانند نرخ بهره، مسائل مربوط به زنجیره تامین و تغذیه رقبا. اما عوامل بسیار زیادی هستند که می‌توانیم آنها را بسازیم. به‌عنوان مثال، یکی از شرکای تجاری را از شما می‌خواهد به کمک یک رویداد تا برنامه‌ریزی کنید و شما هم به‌شدت گرفتار شوید، اما در عین حال می‌خواهید روابط خود را با شرکایتان بهبود بخشید. به هر حال شاید لازم باشد برای حفظ سلامت و عملکرد خود این درخواست را انجام دهید.

همین موضوع ممکن است برای فریلنسرهایی اتفاق بیفتد که هیچ کنترلی روی جریان پروژه‌هایی که مشتریان دریافت می‌کنند، نمی‌توانند. مثلاً اگر شما یک طراح فریلنسر هستید و در 48 ساعت چهار نفر از پروژه‌های پروژه‌ها را به شما محول می‌کنند، شاید لازم باشد با میل به پذیرفتن تمام این پروژه‌ها و یکی، دو مورد از آنها را بپذیرید. شاید این کار عذاب‌آور باشد، اما مطمئناً عذاب آن را از فروپاشی عصبی شما در اثر فشار کاری بسیار زیاد در طول هفته‌های آتی خواهد بود.

۲. اجازه ندهید کمال‌گرایی شما را به دردسر بیندازد
گاهی اوقات ما در دو تله گرفتار می‌شویم؛ یا می‌کنیم که باید کاری را سرسری انجام دهیم و به کیفیت متوسط ​​بسنده کنیم، یا فکر کنم که باید کارمان کیفیت عالی داشته باشد و در واقع باید یک اثر هنری با ظرافت تمام در جزئیات انجام شود. اما کیفیت یک است و معمولا تصمیم درست این است که از تلاش برای رسیدن به کمال دست بکشید و در عوض به عملکردی یکپارچه که در نقطه‌های بین متوسط ​​و عالی قرار می‌گیرید، راضی باشید.

برخی از پروژه‌ها هم هستند که شما را ملزم می‌سازند بسیار را صرف آنها کنید تا خروجی را با دقت لازم ارائه دهید. اما اجازه دهید اینگونه کارها به کیفیت شما تبدیل شوند. انرژی خود را برای زنده ماندن نگه دارید و سپس زمان باقیمانده خود را در کارکردهای یکپارچه‌سازی کنید که می‌گیرند و کمال را نمی‌پذیرند.

۳. اجازه دهید سنت‌ها شما را به دردسر بیندازند
این رهنمودهای بسیاری با رهنمود مربوط به کمال‌گرایی است. احتمالا تمام مراحل انجام کارها در کسب و کار شما تثبیت شده اند. داشتن روندها و روال‌های مشخص برای انجام کارها بسیار خوب است، اما اجازه دهید این روال‌ها موانعی بر سر راه بازدهی‌تان داشته باشند. اگر می‌توان، با شیوه‌هایی متفاوت در زمان صرفه‌جویی کنید و میزان استرس خود را کاهش دهید، این شیوه‌های متفاوت را با آغوش باز بپذیرید. کاهش استرس مادر نوآوری است، اما چسبیده به سنت‌ها می‌تواند عامل ایجاد احساس آشفتگی و اضطراب باشد.
برای مطالعه ادامه مطلب « 9 تکنیک کاهش استرس در محیط کار » به وبلاگ گروه سرمایه گذاری پرسال مراجعه کنید:
https://vc.persolco.com/9-ways-to-reduce-stress-in-business-place/

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!