برنامه برنامه نویسان و توسعه دهندگان نرم افزار از صدها زبان برنامه نویسی استفاده می کنند، اما هیچ کدام به اندازه جاوا پرکاربرد، همه کاره و قابل انتقال هستند.

به لطف مزایا و قابلیت های فراوان، این زبان برنامه نویسی در حدود 5 سال است که برای صنایع، کسب و کارهای مختلف و شرکت های کوچک و بزرگ کاربرد دارد.

مجموعه جاوا به حدیست که این روزها، بیشتر از 500 شرکت بزرگ دنیا، از این زبان به عنوان یکی از زبان های اصلی برنامه نویسی شان استفاده می کنند. با وجود همگانی که این زبان را برای برنامه نویسان داشته و دارد، هنوز هم در مورد آن نظر دارند و می گویند: ” اصلاً چرا باید جاوا را یاد بگیریم؟ ”

امروز قرار است به این سوال پاسخ دهید. پس در ادامه با ما همراه باشید با ۷ دلیل قانع کننده برای جاوا.

در حال حاضر برنامه نویسان جاوا یکی از محبوب ترین نیروها برای بسیاری از کارفرماها هستند. همه روزه کارفرماهای زیادی در گوشه و کنار دنیا، به دنبال جذب افراد برنامه نویسی جاوا هستند. این نیروها به کمک این زبان برنامه نویسی، اپلیکیشن ها و وب سایت های موجود را می سازند و توسعه می دهند.

در ادامه نگاهی می کنیم به ۷ دلیلی که شما را مجاب می کنید به عنوان برنامه نویس، این زبان را یاد بگیرید.

برای هر یک از زبان های برنامه نویسی نیاز به پیش نیازهایی دارید، که یکی از آن ها را با یک زبان آشنا کنید که قرار است آن را یاد بگیرید. در مورد زبان جاوا هم این موضوع دقیقا صدق می کند.

این زبان از زبان های سمت سرور بوده و برنامه نویسان آن بیشتر در حوزه بک اند فعال. رد پای جاوا تقریباً در همه سیستم عامل ها از وب تا موبایل و دسکتاب، پیدا می شود.

این زبان معمول برای سرویس های جدیدتر، به طور مداوم به روز می شود. چراکه معمولاً همراه با برنامه های کاربردی تجاری و سیستم عامل های تلفن همراه اندروید استفاده می شود.

زبان‌هایی مانند Python، HTML/CSS و SQL در چند سال اخیر محبوبیت بسیاری پیدا کرده‌اند، اما جاوا به دلیل قابلیت‌های متعددی که دارد، انتخاب اصلی شرکت‌هایی مانند گوگل آمازون، لینکدین، نت فلیکس، فیس‌بوک و توییتر است.

زبان JAVA به گونه ای طراحی شده است که برای مبتدیان مناسب باشد و محیط امنی را برای برنامه نویسان تازه کار ایجاد کند.

برنامه نویسندگان در ابتدای مسیر هستند که می توانند به کمک این زبان، آزمون و خطاهای بسیاری را تجربه کنند. علاوه بر این، زبان جاوا دارای دستور زبان انگلیسی ساده است که خواندن و استفاده از برنامه هایش را برای فراگیران آسان می کند.

یکی دیگر از برنامه های دیگر برای این است که زبان هایی مانند C، C#، C++ و Python را برای برنامه نویسان علاقه مند به راحتی تر می کند.

دلیل این امر این است که جاوا، به برنامه نویسان تازه یاد می دهد که چگونه مثل یک برنامه نویس، تحلیلی فکر کنند و چگونه به کمک کارهای کد نویسی، ایده هایشان را آزمایش کنند.

اصلاً به همین خاطر است که خیلی از مدرسین برنامه نویسی، می توانند برنامه نویسی را با جاوا شروع کنند، آموزش دهند.

یکی دیگر از ویژگی های خوب زبان JAVA، این است که بسیار همه کاره و پذیرفته شده است.

یعنی شما از یک وب سایت کوچک تا یک وب سایت بزرگ فروشگاهی را به کمک این زبان می توانید مدیریت کنید، بدون این که اشکالی در کارتان پیش بیاید.

از طرف دیگر شما به کمک جاوا می توانید نرم افزارهای مدرن، قوی و ایمن برای رایانه ها، تلفن های همراه، کنسول های بازی و … خلق کنید. خوب است این را هم بدانید که این زبان به عنوان یک زبان قابل حمل، می تواند روی هر پلتفرمی اجرا شود. به همین خاطر خیلی ها از این جمله معروف در زبان جاوا استفاده می کنند: “یکبار بنویس، همه جا اجرا کن”

یکی از ویژگی هایی که می تواند هر زبان برنامه نویسی را به زبانی خوب و کارآمد تبدیل کند، وجود انجمن های بزرگ است.

منظور از انجمن، دورهمی های مجازیست که با حضور برنامه نویسان یک زبان تشکیل می شود. شما می توانید هرگاهی را که نیاز به کمک داشته باشید با مراجعه به این انجمن ها، سوالات خود را با برنامه نویسان در میان بگذارید و بهترین جواب را دریافت کنید. استفاده از این انجمن ها، مستلزم آشنایی خوب با زبان انگلیسی است.

این زبان، از انجمن های بزرگی سوال است که می تواند پاسخگوی شما باشد و در پیشرفتتان باشد.

در حال حاضر به دلیلی است که برای جذب برنامه نویسان جاوا وجود دارد، شاهدیم که این گروه از برنامه نویسان دستمزدهای جذابی دریافت می کنند.

یک خبر خوب برای توسعه دهندگان جاوا هم این است که با افزایش روز افزون کارکردهای این زبان برنامه نویسی، انتظار می رود شاهد رشد بیشتر برنامه نویسان این حوزه، در سال های آینده باشند.

https://virgool.io/p/rt4mnl4whomk/%F0%9F%93%B7%DB%8C%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8 %AC%D8%A7%D9%88%D8%A7

چشم اندازه فناوری همیشه در حال تغییر است. به همین خاطر برنامه نویسان و توسعه دهندگان همیشه در تلاشند که به روزترین زبان ها و فریم ورک ها را یاد بگیرند تا بهترین موقعیت ها را از آن خود کنند.

شما با نظر جاوا، می توانید هم خیلی سریع به روز شوید و هم هزینه ای برای این به روز رسانی کنید. جاوا یکی از آن زبان هاییست که با آمدن و رفتن به زبان های جدید، جایگاه خود را از دست نمی داد. بنابراین با این زبان، یک انتخاب همیشگی را برای خود رقم زده اید.

این زبان یکی از زبان های محبوب برنامه نویسی است که معمولاً آن را از تازه کارها توصیه می کنند. این که جاوا شروعی برای برنامه نویسی باشد به هیچ عنوان به معنای پیش پا افتاده بودن آن نیست. اما شما با این زبان، در واقع خودتان را به زبانی پر کاربرد، هیجان انگیز، همه جا و همیشگی می کنید.

در ادامه به خواندن مقاله ۵ ترفند برای سریعتر برنامه نویسی را توصیه می کنیم.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!