اگر شما هم با علاقه‌گری در بازار آرزوی علاقه‌مند شدن دارید، حتماً در این مسیر با اشتباهاتی روبه‌رو شوید. از این اشتباهات جبران پذیر اما برخی دیگر ممکن است تمام سرمایه شما را از بین ببرد. با استناد به مثال قدیمی، تجربه را تجربه کردن خطاست در این مقاله می‌خواهیم ۷ عدد از اشتباهات رایج رایج را معرفی کنیم تا شما را نیز با مطالعه آن از انجام این دست از اشتباهات جلوگیری کنید. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

در ادامه به معرفی این مشکلات پرداخت. اما هر چیز لازم است به ذکر است که می‌توان به آن اشاره کرد که در ابتدای کار به نظر می‌رسد! ترید مسیر درازی حتما باید قدم به قدم طی شود! هیچ گونه میانبری وجود ندارد تا بتواند مسیر را کوتاه کند. یک متخصص نیازمند کسب تجربه بسیار و ساخت شخصیت‌گری در خود است. در ادامه به معرفی این اشتباهات رایج پرداخت.

نتایج سیستمی یکی از بزرگترین معضلات یک معامله گر است. بانک مرکزی باید یک سیستم مشخص، دارای نقطه قبل از ورود و خروج از تعریف شده، خطر به ریوارد منطقی و ضریب محاسبه شده باشد. همچنین فعالیت‌های حرفه‌ای هیچگاه از سیستم خود سرپیچی نمی‌کند! تنها و تنها با تأیید سیستمی که وارد می‌شود و با هشدارهای آن از خارج می‌شود.

پایبدنی به سیستمی یکی از مهم‌ترین وظایف کاری است که معمولاً تازه‌کاران آن را جدی نمی‌گیرند.

بسیاری از کارها به اشتباه فکر می کنند، نمی توانند کاری بیهوده بگذارند. آنها نمی‌خواهند ضرر خود را بپذیرند و این اتفاق به نابودی سرمایه آنها منجر شود. در بازار مالی مخصوصا ارز دیجیتال اگر مدیریت ریسک را رعایت کنید، به راحتی می توانید سرمایه گذاری کنید.

پذیرفتن ضرر از مهم‌ترین مسائلی است که با آن دست و پنجه‌نرم می‌کند. پس از پذیرش ضررهای کوچک نترسید تا ضرر بزرگی به سرمایه شما وارد شود.

پس حتما و حتما در خود از ضرر و زیان خود را محدود کنید.

بله بیش از حد از حد یک معضل روانی است که می‌شود تازه‌کار می‌شود. آنها فکر می کنند بیشتر به معنی سود است، در صورتی که اینطور نیست! تعداد سطوح بالا به طبع خطی را نیز بیشتر می‌کند. همچنین باعث افزایش سردرگمی‌گر و ایجاد گنگ در بازار می‌شود.

یک معامله حرفه‌ای مانند شکارچی مدت‌ها بی حرکت در نقطه‌های می‌نشیند تا بهترین فرصت شکار شود. با کمترین صرف انرژی بهترین فرصت‌ها را شکار کرده و درنهایت ضریب را بهتر می‌کند.

استفاده از کانال‌های راهنمایی و یا تقلید کورکورانه از افرادی که خود را تریدر حرفه‌ای میدانند بزرگترین اشتباه ممکن است! حتی اگر شما واقعاً شخصی را به‌عنوان یک تریدر موفق می‌شناسید، برای شما کارساز نخواهد بود. تقلید روش تجربه‌گری نیست، هر شخصی نسبت به شخصیت‌های کاری‌گری خود، سرمایه‌گذاری خود، بازه‌یافتن خود را به اقدام می‌کنند. ممکن است شخصی که شما از آن تقلید می‌کنید شخصیت‌گری کاملا متفاوت با شما داشته باشید.

خطرناک ترین کار ممکن در بازار مالی که معمولا گریبانگیر تازهکاران خواهد شد، حس انتقام نسبت به بازار است. معامله‌گر باید این حقیقت را بپذیرد که ما کوچکتر از آن هستیم که در مقابل بازار دوام بیاوریم. پس انتقام از بازار امری بی معنی و ناممکن است. داروهای تازه‌کار زمانی که درگیر یک ضرر می‌شوند حس انتقام و جبران آنی ضرر در آن‌ها به وجود می‌آید، از همین رو نه‌تنها ضرر می‌کنند. متحمل ضررهای بیشتر و سنگین تر خواهد شد، زیرا در این شرایط تعیین‌گر توان تشخیص درست‌ها و کنترل احساسات خود را ندارد.

اگر بگویم تنها یک راز برای رسیدن به سود در بلند مدت وجود دارد، آن راز مدیریت مدیریت و سرمایه است. زمانی یک معامله‌گر را موفق می‌دانیم که مجموعه‌ای از زمان‌های طولانی آن را به سمت دیگری می‌برد. این امر نیز تنها با مدیریت سرمایه و خطر اتفاق خواهد افتاد.

مديريت ارزيابي به معني داراي ارزيابي و بررسي قبل از ورود به معامله است. نسبت ریسک به ریوارد یکی از مهمترین عوامل سنجش اعتبار یک معامله است. ریسک به ریوارد یعنی چقدر را برای بدست آوردن چقدر سود متحمل می شود؟ به‌عنوان به‌عنوان به‌عنوان مثال، اگر در ازای ۵ دلار ضرر احتمالی، ۱۵ دلار احتمالی برای شما فراهم شود، آن فرصت مناسبی برای شما فراهم شود. زیرا اگر این معامله به ‌سود بنشیند ۳ برابر ضرر احتمالی آن را به سودگر سود رسانده است.

این نسبت به ریوارد را در نظر بگیرید، نتیجه در بلند مدت چه خواهد شد؟ مطمئن سود بسیار! زیرا شما هربار که با سود می‌بندید، ضرر می‌کند.

تیتر بالا یکی دیگر از اشتباهات یک معامله‌گر تازه‌کار است. درصورتی که تریدر حرفه‌ای کاملاً بر خلاف این جمله عمل می‌کند. کنوانسیون‌ها تازه‌کار معمولاً زمان‌هایی می‌شوند که آنها را به سود می‌رسانند، به دلیل می‌ترسند از دست دادن سود سریعا می‌بندند و زمانی که ضرر ده می‌توانند آنقدر صبروی می‌کنند که ضرر جزئی به یک ضرر بزرگ تبدیل می‌شود.

گروه‌های حرفه‌ای وقتی متوجه می‌شوند که تحلیل آنها اشتباه است، ضرر را می‌پذیرند و در زمان‌هایی تحلیل می‌کنند تا جایی که ممکن است با بازار پیش‌روند تا سود خود را گسترش دهند.

مطالعه این مقاله برای ورود به دنیای دنیای‌گری را الزامی است. بهتر است با مطالعه و آموزش اشتباهات رایجی که همه چیز تازه‌کار با آن مقابله می‌کند دوری کرد. در این مقاله سعی کنید مهم‌ترین آنها را پیدا کرده و بررسی کنید، پس حتماً قبل از شروع مسیر کاری‌گری از خواندن این مقاله دریغ نکنید.

چیزی که هم گفتیم قبل‌گری یک مسیر است و چیزی نیست که یک شبه اتفاق افتاده و شما را پولدار کند. در این مسیر مطمئن فراز و نشیب‌های بسیار و سود زیان زیادی را می‌بینند.

https://www.arzido.com/common-mistakes-that-new-traders-always-do/
اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!