هر سازمانی، بزرگ یا کوچک، از سرمایه‌های متنوع برای راه‌اندازی کسب‌وکار استفاده می‌کند. این سرمایه پول نقد، اشیاء قیمتی یا کالاهایی است که شامل درآمد برای یک تجارت استفاده می شود. به‌عنوان مثال، یک فروشگاه خرده‌فروشی ممکن است از ثبت و اعلام استفاده از می‌کند، در حالی که یک شرکت ممکن است نرم‌افزار یا ساختمان‌های اختصاصی مربوط به خود را داشته باشد. صرف نظر از صنعت، همه شرکت‌ها یک چیز مشترک دارند، باید برای آن صنعت سرمایه‌گذار و یا سرمایه‌گذاری را بهبود بخشند.

۶ نقش اصلی منابع انسانی در سازمان
۶ نقش اصلی منابع انسانی در سازمان

در واقع ایجاد درآمد از طریق استفاده از مهارت‌ها و استفاده‌های افراد به نوعی از بکارگیری نیروی انسانی می‌شود.

منابع نقش کلیدی در کمک به شرکت‌ها برای سازگار کردن خود با محیط زیست کسب‌وکار در حال تغییر و استفاده بیشتر برای کارکنان با کیفیت در قرن بیست و یکم ایفا می‌کند.

اما مدیریت منابع انسانی چگونه است؟

مدیریت منابع انسانی (مدیریت منابع انسانی) روند کار کردن افراد، آموزش آن‌ها، جبران خسارات آن‌ها، تدوین سیاست‌های مربوط به آن‌ها و توسعه برنامه‌ها برای حفظ آن‌ها است.

هر مدیر نقشی در مدیریت منابع انسانی دارد. اگر یک مجموعه به هر دلیل مدیر منابع انسانی نباشد این معنی نیست که برخی از وظایف یک مدیر منابع انسانی غافل می شوند. برای مثال، بیشتر مدیران با ارائه، ایجاد انگیزه و حفظ کارکردها هستند که این جنبه‌ها نه تنها بخشی از مدیریت منابع انسانی است، بلکه بخشی از وظایف مدیریت نیز هست.

به خاطر داشته باشید که بسیاری از عملکردهای مدیر منابع انسانی وظایفی هستند که مدیران بخش‌های دیگری نیز انجام می‌دهند. اما اکثر موارد در مورد شش نقش اصلی که HRM در سازمان ها ایفا می‌کند اتفاق نظر دارند. در ادامه به توضیح این موارد پرداخت.

استخدام کارمندان

شما باید برای انجام وظیفه و انجام کار در سازمان نیاز دارید. حتی با وجود آمدن پیچیده‌ترین ماشین‌ها، انسان هنوز مورد نیاز است. به همین دلیل، یکی از وظایف اصلی مدیر منابع انسانی،استخدام نیروی انسانی است.

مشاهده نمونه فرم های استفاده

توسعه سیاست های محل کار

هر سازمانی سیاست‌هایی برای تضمین عدالت و تداوم درون سازمان دارد. یکی از مدیران منابع انسانی توسعه برنامه‌ها پیرامون این سیاست هاست. در توسعه این برنامه‌ها، مدیر منابع انسانی، مدیریت و مدیران اجرایی در پروژه مشارکت دارند.

مسئول پاداش و جزا در مجموعه

متخصصان مدیریت منابع انسانی باید تعیین کنند که منصفانه باشد، با استانداردهای صنعت مطابقت دارد و به اندازه کافی بالا است که افراد را برای کار برای سازمان ترغیب کند. متخصصان مدیر منابع انسانی باید مطمئن شود که با حقوقی دست می‌یابد که دیگرانی که کارهای مشابه انجام می‌دهند می‌توانند مقایسه کنند. این راه‌اندازی سیستم‌های پرداخت است که تعداد سال‌های حضور در سازمان، سال‌ها تجربه، تحصیلات و جنبه‌های مشابه را در نظر می‌گیرند.

نگهداری مراقبت

نگهداری شامل حفظ و ایجاد انگیزه در کارکنان برای ماندن در سازمان است. پاداش دادن یک عامل اصلی در حفظ سلامت، اما عوامل دیگری نیز وجود دارد.

طبق تحقیقات انجام شده تقریباً 90% از کارمندان به انتخاب زیر یک مجموعه را ترک می‌کنند:

1-مشکلات و سختی های مربوط به کاری که آنها را می دهند.

2-چالش هایی که ممکن است با مدیریت پیش رو داشته باشند.

3- تناسب ضعیف با فرهنگ سازمانی

4-محیط نامناسب محل کار

آموزش و توسعه

یکی از منابع بهینه و کاربردی یک مدیر انسانی آموزش و توسعه توانمندی‌های کارمندان است. زمانی که برای استفاده از کارمندان جدید صرفاً صرف می‌شود، مطمئن باشید که آنها نه تنها برای انجام کار آموزش دیده‌اند، بلکه به رشد و توسعه مهارت‌های جدید در شغل خود ادامه می‌دهند. این باعث بهره‌وری بالاتر برای سازمان می‌شود. آموزش همچنین یک جزء کلیدی در انگیزش است. کارمندانی که احساس می‌کنند در حال توسعه مهارت‌های خود هستند، در شغل خود شادتر خواهند بود که همین راه‌حل برای افزایش ماندگاری در مجموعه می‌شود.

برخورد با قوانین در استفاده

افراد منابع انسانی باید از تمام قوانینی که بر محل کار تاثیر می گذارند مشخص شوند. یک متخصص HRM ممکن است با برخی از این قوانین کار کند که شامل:

· قوانینی که منجر به تبعیض بین کارمندان می شوند.

· الزامات مربوط به مراقبت های بهداشتی و بهداشتی

· الزامات جبران کمترین دستمزد

· قوانین ایمنی کارمندان و کارگران

· قوانین مربوط به اداره کار

در نهایت با توجه به نکات ویژه منابع انسانی در یک شرکت موفق و همچنین پیشرفت علم مدیریت، دپارتمان منابع انسانی در هر کدام از مهم‌ترین و پیشرفته‌ترین شرکت‌های بخش‌های آن شرکت می‌شود. جمع‌آوری‌های بسیاری از پرسشنامه‌های استفاده، بررسی کارمندان، نظرسنجی و رضایت از آنها در مورد خدمات داخلی شرکت انجام می‌شود که می‌توان آن را انجام داد که همگی نیاز به ارائه و تحلیل داده‌های مشترک دارند. سامانه epoll یکی از بهترین پلتفرم‌هایی است که می‌توان تیم منابع انسانی را برای جمع‌آوری داده‌های مورد نیازشان کمک کرد.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!