رشته ریاضی یکی از رشته های محبوبی است که در کنکور ریاضی می توانند شرکت کنند. این افراد برای قبولی در کنکور رشته ریاضی، بهتر است که با افرادی که در سال های گذشته موفق شده اند، رتبه خوبی داشته باشند، صحبت کرده و از تجربه های آن استفاده کنند. در زمان مصاحبه با آن ها، باید روش های اصولی مطالعه و تکنیک های تست زنی را به خوبی از آن ها فرا گرفت. لازم به ذکر است که همه رتبه های برتر از مشاوره تحصیلی در تمام مراحل کمک گرفته اند.

اگر شما هم جزیی هستید که می توانید رتبه های برتر رشته ریاضی را کسب کنید، بهتر است با رتبه های برتر مصاحبه کنید. مشاوران ما نیز در ایران تحصیل درخشانی در این زمینه دارند. یکی از مشاوران ما در رتبه ۷ رشته ریاضی رفته و با او مصاحبه کرده است. اگر می توانید با روش های تست زنی صحیح رتبه ۷ رشته ریاضی آشنا شوید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

مصاحبه با محمدجواد احمدپور رتبه برتر رشته ریاضی

محمدجواد احمدپور یکی از نفرات کنکور ۱۴۰۰ است که در گفت وگو با مرکز مشاوره کنکور ایران تحصیل، با اشاره به موفقیت در کنکور، اظهار داشت: از تابستان سال گذشته به طور پیوسته درس خواندن را روزانه بین ۶ تا ۷ ساعت شروع کردم و. با خواب کافی، تغذیه مناسب، مطالعه به اندازه و تلاش و پشتکار برای رسیدن به هدفم گام بردم.

رتبه ۷ رشته از اصفهان با بیان اینکه کلاس‌های درسی به صورت آنلاین بازخورد خوبی نمی‌تواند ریاضی داشته باشد، گفت: به‌طورکلی روشی جای کلاس‌های حضوری را نمی‌پذیرد. .

محمد جواد احمد پور در ادامه بیان کرد: کنکور سال ۱۴۰۰ بسیار سخت و دشوار بود و در بخش ریاضی تعداد زیادی از سوالات خارج از کتاب طراحی شده بود. علاوه بر این، در هنگام تصحیح سوالات، از روش تاثیر مثبت استفاده شده است که اگر کسی پاسخ درست داده باشد، نمره مثبت گرفته و در صورت پاسخ اشتباه، نمره نمره منفی را نداشته باشد.

وی در ادامه بیان کرد: من می دانستم که رتبه ای را کسب می کنم اما هم فکر نمی کنم، چه کسانی هستند که رتبه اول را دارند. رتبه، کسب رتبه ۷ ریاضی مشخص شده خودم و خانواده‌ام بسیار خوشحالیم. این به لطف مشاورم و تلاش های مکرر من بوده است.

· سختی و راحت درس ها چطور بود ؟

دروس تخصصی را انتظار داشتم کمی سخت باشد ولی زیاد مشکلی نداشتم و دروس عمومی . درس ادبیات را کمی سخت دیدم.

· قبل ؛ روز کنکور و بعد از کنکور خود را چگونه گذرانید؟

سه روز قبل از کنکور را محدود و روز کنکور داشتم و بعد از کنکور تقریباً به تفریح ​​و مطالعه گذراندم و اصلاً به درصدها و نتیجه فکر نمی کردم.

· انتظار این رتبه را داشتید؟

راستش نه فکر می کردم حدود صد بشوم.

· یک توصیه کلی به داوطلبان داشته باشید.

چند توصیه مهم دارم، اگر درس می خوانند دقیق بخوانند از وقت خود استفاده کنند .مطالب مهم را خلاصه می کنند اگر کسی گفت ۱۴ ساعت مطالعه دارم ولی شما ۶ ساعت می توانید درس بخوانید ناراحت نشوید ۶ ساعت را کامل بخوانید .حتما از مرکز مشاوره تلفنی کنکور سراسری ایران تحصیل برای برنامه ریزی مطالعه ساعتی کمک بگیرید. جدی گرفتن آزمون ها مهم است . هیچگاه استرس ندارد زیرا عامل بازدارنده است. برای ورود مشاوره برای ۳۰ تکنیک حرفه ای تست زنی بعد از لینک بالا از قسمت نوار آبی پایین فرم رزرو را انجام دهید، همچنین می توانید با شماره (۵۷ ۹۰۷ ۹۰۹) تماس بگیرید.

روش تست زدن ریاضی در کنکور به پیشنهاد محمدجواد احمدپور

در ابتدای کار ایرادی ندارد اگر در زمان استاندارد به تست ها پاسخ می دهد. حتی اگر مبحث سخت بود برای اینکه راه بیفتید، هر یک تست را که مورد بررسی قرار دادید و حلی برای آنید، راه حل درست آن را ببینید و نکات آن را یاد بگیرید. سپس سراغ تست بعدی بروید. به این ترتیب ۱۰ یا ۱۵ تست را انجام دهید و ببینید که کم تسلط شما بیشتر می شود و می توانید به شما پاسخ دهید.

در مرحله بعد و زمانی که کمی مسلط تر شدید، به جای اینکه هر تست را که حل کردید جواب را ببینید، سعی کنید ۱۰ تست را با هم حل کنید و جواب های درست را انتخاب کنید.توضیه من از مشاوره تحصیلی ایران تحصیلی استفاده کنید. .

در آخر به راه حل ها نگاه کنید و نکات را یاد بگیرید. دور تست های مهم ریاضی را بکشید تا بعدا مرور نمائید. این مرحله را هم که پشت سر گذاشتید، با زمان استاندارد آن را امتحان کنید. سعی کنید در 10 یا 15 دقیقه به 10 پاسخ دهید و پاسخ های خود را در مورد آخرین بررسی قرار دهید.

برای هر مبحث از درس ریاضی این روند را در نظر داشته باشید. مثلاً می توان نسبت های مثلثاتی، انتگرال، حد و مشتق، رسم نمودار و یا هر مبحث دیگری را به این ترتیب انجام داد. واضح است که در ایام نزدیک به کنکور وقتی همه ی مباحث را به پایان می رساند سعی کنید تست هایی را انجام دهید که از همه مباحث در آن سوال ارائه شده باشد تا در آزمونی مشابه کنکور خود را محک بزنید.

درصدهای رتبه های برتر کنکور ریاضی ۱۴۰۰

در جدول زیر، کارنامه و درصد های رتبه های برتر کنکور سال ۱۴۰۰ را در کنکور ریاضی سال ۱۴۰۰ مشاهده کنید.

کارنامه و درصد های رتبه های برتر کنکور سال ۱۴۰۰ را در کنکور ریاضی سال ۱۴۰۰

نام درس

درصد های هر درس برای رتبه ۶

درصد های هر درس رتبه ۷

درصد های هر درس رتبه ۱۰

درصد های هر درس رتبه ۱۱

زبان و ادبیات فارسی

۸۰ درصد

۷۳.۴ درصد

۷۸٫۷ درصد

86.7 درصد

زبان عربی

۹۶ درصد

89.4 درصد

۶۸ درصد

۹۰.۷ درصد

فرهنگ و معارف اسلامی

۹۴.۷ درصد

89.4 درصد

۹۴.۷ درصد

86.7 درصد

زبان خارجی

صد درصد

89.4 درصد

صد درصد

86.7 درصد

ریاضیات

65.2 درصد

۶۸.۲ درصد

۴۶ درصد

46.4 درصد

فیزیک

86.7 درصد

۸۳ درصد

۶۶ درصد

۸۱.۵ درصد

شیمی

۷۶.۲ درصد

83.9 درصد

43.9 درصد

۷۹.۱ درصد

تکنیک های تست زنی از زبان رتبه ۷ ریاضی !

تکنیک های تست زنی از تجربه رتبه ریاضی را برای شما آورده ایم، تا بتوانید زمان را در کنکور به دست آورید. تکنیک موارد شامل موارد زیر می باشد:

علامت گذاری سوالات وقت گیر

سوالات وقت گیر را دسته بندی کنید و علامت گذاری کنید. به عنوان مثال می توانید برای سؤالاتی که اصلاً مطالعه نکرده اید علامت ضربدر گذاشته و عبور کنید. اما برای سوالاتی که پاسخ را یادتان نمی‌آید یا بین دو گزینه مشکوکید یا سوال گنگ است که می‌تواند ستاره‌ای باشد و پس از جواب دادن به سوالاتی که مطمئن باشید آن‌ها را بیایید و در مرحله آخر اگر وقت اضافه روی سوالات ضربدری فکر کنید.

مدیریت زمان

سعی کنید حتماً در زمانی که سازمان سنجش برای هر درس در نظر گرفته شود به سوالات پاسخ دهید تا برای هیچ گروهی از سوالات با بررسی وقت نشوید.

روش ساده به حل

سعی کنید پاسخگویی شما را به سؤالات هر مبحث درسی از سؤالات ساده آن مبحث شروع کنید تا کمی از ذهنتان کاسته شود و همچنین ذهنتان را آماده کنید تا موضوعاتی را در مورد موضوعات پیچیده ای آن مبحث کنید.

حذف گزینه غلط

گزینه هایی که اشتباه می کنند را حذف کنید. برای این تکنیک تست زنی شما باید حتما آزمون های کنکور چند ساله را به خوبی تجزیه و تحلیل کنید تا با دیدن گزینه های غلط آن را شناسایی و حذف کنید.

سوالات متداول ۴ تکنیک تست زنی از زبان رتبه ۷ ریاضی !

· روش های تست زنی ریاضی کنکور چه تفاوتی با سایر روش ها دارد؟

با توجه به زمان محدودی که داوطلبان برای پاسخگویی به سوالات کنکور دارند، اطلاع از روش های تست زنی ریاضی کنکور به شما کمک خواهد کرد تا در سریع ترین زمان ممکن به پاسخ برسید.

· آیا امکان دریافت مشاوره تلفنی کنکور رایگان برای من وجود دارد؟

بله. برای کسب اطلاعات در این مورد با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

خلاصه مطلب

داشتن یک الگوی مثبت به ما الهام می‌دهد که چگونه به کار ادامه دهید. وقتی انگیزه‌های شما پایین آمده است یا اعتماد به نفس خود را از دست داده، به مبارزات و موفقیت‌هایتان فکر کنید که پیش از شما در این مسیر طی کرده‌اید، الهام‌بخش شما خواهد بود تا سخت تلاش کنید. روشهایی که آن‌ها برای رسیدن به موفقیت تلاش کرده‌اند ما در این مقاله ۴ تکنیک تست زنی از زبان ۷ ریاضی! را برای شما توضیح دادیم .برای اطلاع بیشتر می توانید با اطلاعات ما با شماره (507 997 99) تماس بگیرید.

منبع: مشاوره تحصیلی

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!