نیاز بالا به نیروی کار در کانادا، همچنان به عنوان موقعیتی عالی برای مهاجرت است. با نرخ بالای نیاز به نیروی کار، تقاضای بالایی برای کارگران ماهر برای پر کردن موقعیت های موجود وجود دارد.

صنایع کانادا در سال‌های اخیر رشد فوق‌العاده‌ای را تجربه کرده‌ است و انتظار می رود که متقاضیان مهاجرت با تجربه در یکی از این مشاغل مورد تقاضا در سال جاری شانس بالایی برای ورود به بازار کار کانادا داشته باشند.

در ادامه با ۳۲ شغل موردنیاز کانادا در سال ۲۰۲۲ همراه با میانگین حقوق و کد ناک آنها آشنا می شوید:

1. مدیر حساب کلیدی یا Key account manager

مدیران حساب‌ کلیدی در کسب‌وکار خود به صورت استراتژیک مشارکت می کنند و برنامه های فروش و خدمات مشتری را برای کمک به حفظ مشتریان سودآور ارائه می‌کنند. این افراد برای کمک به کسب و کارها در جهت دستیابی به موفقیت اقتصادی پس از دوران همه گیری کرونا مورد نیاز هستند.

کد NOC: 0601

متوسط ​​دستمزد ساعتی: ۵۰.۰۰ دلار

2. توسعه دهنده Developer

توسعه دهندگان وب در سازمان های مختلف از کسب و کارهای کوچک و متوسط گرفته تا شرکت ها و دولت های بزرگ کار می کنند. یک توسعه دهنده وب متخصصی است که در توسعه برنامه ها یا برنامه نویسی اپلیکیشن ها فعالیت می کند.

به دلیل تقاضای زیاد، چندین گزینه برنامه نامزد استانی (PNP) نیز برای نامزدهای دارای تجربه کاری در این مشاغل وجود دارد.

کدهای NOC: 2174، 2175

میانگین دستمزد ساعتی: ۳۸.۴۶ دلار

3. مدیر بازاریابی Marketing manager

پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۸ بیش از ۱۹.۰۰۰ شغل مدیر بازاریابی، روابط عمومی و تبلیغات ایجاد شود. برای برآوردن تقاضا برای این شغل، استان هایی مانند انتاریو اغلب مدیران بازاریابی را مستقیماً از قرعه کشی اکسپرس انتری دعوت می کنند.

کد NOC: 0124

میانگین دستمزد ساعتی: ۴۳.۲۷ دلار

۴. پرستار

مشاغل بخش خدمات درمانی در سراسر کانادا پرتقاضا هستند. به دلیل کمبود نیروی کار در این بخش، پرستاران از امتیازات زیادی برخوردارند.

از آنجایی که تقاضای زیادی برای پرستاران وجود دارد، چندین گزینه مهاجرتی نیز برای افراد با تجربه در حوزه پرستاری در دسترس است.

کد NOC: 3012

میانگین دستمزد ساعتی: ۴۰.۰۰ دلار

۵. راننده

با رونق اقتصاد پس از همه گیری کرونا، تقاضا برای رانندگان در سراسر کانادا در حال افزایش هستند.

رانندگان وسایل نقلیه سنگین یا آنهایی که تحویل و توزیع محلی را انجام می دهند، از مزیت بیشتری در بازار کار کانادا برخوردار خواهند بود.

کدهای NOC: 7511, 7512, 7513, 7514

متوسط ​​دستمزد ساعتی: ۱۹.۵۰ دلار

6. نماینده خدمات مشتری Customer service rep

نمایندگان خدمات مشتری (CSR) به حل مشکلات مشتریان به صورت حضوری، از طریق ایمیل، چت مجازی یا از طریق تماس تلفنی کمک می کنند.

CSR همچنان در اقتصاد کانادا پس از همه گیری تقاضای بالایی دارد.

کدهای NOC: 6552, 6551

میانگین دستمزد ساعتی: ۱۹.۰۰ دلار

📷

۷. جوشکار

کانادا انتظار دارد تا سال ۲۰۲۸، ۲۳.۰۰۰ موقعیت شغلی جوشکاری را به اقتصاد خود اضافه کند. مشاغل جوشکاری به ویژه در بریتیش کلمبیا و جزیره پرنس ادوارد تقاضای بالایی دارند. با این حال، کسانی که تجربه جوشکاری دارند در سراسر کشور شانس بالایی برای پیدا کردن کار دارند.

کدهای NOC: 6552, 6551

میانگین دستمزد ساعتی: ۱۹.۰۰ دلار

۸. مهندس

انواع مختلفی از مهندسان در سراسر کانادا مورد تقاضا هستند.

از آنجایی که کانادا با کمبود مهندس مواجه است، کارفرمایان برای پر کردن فرصت های شغلی بازار کار به متقاضیان خارج از کانادا چشم دوخته اند.

کدهای NOC: 2131, 2132, 2133, 2134, 2141, 2142, 2143, 2144, 2145, 2146, 2147, 2148

متوسط ​​دستمزد ساعتی: ~ ۴۴.۰۰ دلار

۹. حسابدار

حسابداران برای عملیات یک شرکت موفق، حیاتی هستند. همانطور که کسب و کارها در اقتصاد کانادا پس از همه گیری رشد می کنند، مدیریت امور مالی به یک عامل مهم در حفظ موفقیت شرکت ها تبدیل می شود.

انتظار رشد بالایی در سالهای آینده در فرصت های شغلی حوزه حسابداری در سراسر کانادا وجود دارد.

کد NOC: 1111

میانگین دستمزد ساعتی: ۳۵.۷۵ دلار

10. معمار ابری Cloud architect

Cloud Architect یک متخصص فناوری اطلاعات است که استراتژی یک شرکت را در زمینه رایانش ابری توسعه می دهد. این استراتژی شامل طراحی اپلیکیشن های ابری و همچنین مدیریت و نظارت بر کلود است. مسئولیت های اضافی شامل پشتیبانی از معماری برنامه و استقرار در محیط های ابری است.

همانطور که شرکت های کانادایی بیشتر و بیشتر به سمت دورکاری حرکت می کنند، معماران ابری برای کمک به پشتیبانی و پیاده سازی راه حل های ابری مورد نیاز هستند. به همین دلیل، تقاضای فزاینده ای برای معماران ابری در سال ۲۰۲۲ انتظار می رود.

کد NOC: 2171

متوسط ​​دستمزد ساعتی: ۴۱.۰۳ دلار

حتما بخوانید: اجاره خانه در کانادا چقدر است؟

11. مدیر منابع انسانی HR manager

مدیر منابع انسانی (HR) کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که مشاغل از قوانین کار پیروی می کنند، همچنین به کاهش جابجایی کارکنان و حمایت از رشد شرکت کمک می کند. مدیران منابع انسانی برای کمک به کارکنان جدید و کمک به مدیریت رشد شرکت مورد نیاز هستند. به این ترتیب، مدیران منابع انسانی در سراسر کانادا مورد تقاضا هستند.

کد NOC: 0112

میانگین دستمزد ساعتی: ۴۹.۷۴ دلار

📷

۱۲. برقکار

انتظار می رود کانادا از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۸ به ۲۳.۴۰۰ نیروی برقکار برای پر کردن فرصت های شغلی بازار کار نیاز داشته باشد. همچنین پیش بینی می شود تنها ۲۰.۳۰۰ جویای کار برای تکمیل این نقش ها در دسترس باشند. برقکارها برای ادامه عملیات و پروژه ها در کانادا حیاتی هستند. به همین دلیل امسال نیروی برقکار در همه مناطق در سراسر کشور کانادا مورد تقاضا است.

کد NOC: 7241, 7242, 7243, 7245, 7246

میانگین دستمزد ساعتی: ۳۰.۰۰ دلار

۱۳. مدیر پروژه فناوری اطلاعات

مدیران پروژه فناوری اطلاعات به نظارت، برنامه ریزی و اجرای اهداف فناوری اطلاعات یک کسب و کار کمک می کنند. صنعت فناوری کانادا در حال رونق است. اکثر مشاغل فنی در سراسر کانادا مورد تقاضا هستند. در پاسخ به این تقاضای فزاینده برای نیروی کار به مدیران پروژه فناوری اطلاعات نیاز است.

کد NOC: 0213

متوسط دستمزد ساعتی: ۵۲.۸۸ دلار

۱۴. مهندس مکانیک

مهندسان مکانیک نقش مهمی در صنایع مختلف در سراسر کانادا دارند. اگر مدرک، تجربه و تحصیلات مناسبی دارید، شانس شما برای یافتن یک شغل در زمینه مهندسی مکانیک در کانادا بالا خواهد بود.

کد NOC: 2132

میانگین دستمزد ساعتی: ۴۲.۰۰ دلار

15. کارمندان دفتری حسابداری Accounting clerks

کارمندان دفتری حسابداری به تهیه اسناد مالی مهم مرتبط با حساب های یک کسب و کار مانند صورت حساب ها، پیش فاکتورها، گزارش های موجودی و سایر صورت های مالی کمک می کنند.

از آنجایی که شرکت ها در اقتصاد کانادا در حال رشد هستند، کارمندان دفتری حسابداری برای عملیات ضروری هستند.

کد NOC: 1431

میانگین دستمزد ساعتی: ۲۲.۵۶ دلار

📷

۱۶. دامپزشکان

کانادایی ها عاشق حیوانات خانگی هستند و بسیاری از آنها صاحب انواع حیوانات خانگی از گربه و سگ گرفته تا سایر حیوانات اهلی هستند. با این حال، تعداد دامپزشکان در کانادا کم است و این شغل را به یکی از پر تقاضاترین مشاغل در کانادا برای چند سال متوالی تبدیل کرده است.

دامپزشکان در کانادا باید از یک دانشکده دامپزشکی مدرکی داشته باشند که دارای تاییدیه مناسب باشد. دامپزشکی که سعی در ایجاد مسیر شغلی در کانادا دارد، باید مجوزی از نهاد نظارتی در استان ها/قلمروها داشته باشد، زیرا این یک شغل تحت نظارت استانی است.

کد NOC: 3114

میانگین حقوق سالانه: ۹۵.۸۰۴ دلار

۱۷. کارمند منابع انسانی و استخدام

کسب‌وکارها رشد می‌کنند، و در پی آن افزایش نسبی در تقاضا برای موقعیت‌های خالی وجود دارد. بخش کارگزینی ادارات نقش مهمی را برای پر کردن تقاضای بی پایان در کانادا برای داوطلبان جهت پر کردن فرصت های شغلی موجود بازی می کنند. در زمینه های حرفه ای مانند مهندسی و فناوری، تقاضا برای بخش کارگزینی بسیار زیاد است.

فردی که سعی در ایجاد مسیر شغلی در این حوزه را دارد، باید مدرک لیسانس خود را در زمینه ای مانند روابط انسانی داشته باشد. یک استخدام‌کننده می‌تواند با ثبت‌نام به‌عنوان یک استخدام‌کننده حرفه‌ای و همچنین با عضویت در انجمن استخدام‌کنندگان حرفه‌ای کانادا (APRC) شانس خود را افزایش دهد.

کد NOC: 1223

میانگین حقوق سالانه: ۶۵۲۹۲ دلار

۱۸. مشاور مالی

مشاوران مالی به افراد و خانواده ها در مورد نحوه مدیریت پول خود مشاوره می دهند. مشاوران مالی که در یک بانک کار می کنند نیز محصولات و خدمات آن موسسه مالی را تبلیغ می کنند.

کد NOC: 0111, 1114

میانگین حقوق سالانه: ۶۲.۹۷۱ دلار

۱۹. داروساز

یک داروساز می تواند با کار در بیمارستان یا داروخانه مسیر شغلی خود را ایجاد کند یا داروخانه خود را راه اندازی کند.

داروسازان تحت نظارت استانی هستند. شرط لازم برای اینکه یک داروساز معتبر در کانادا شوید عبارت است از مدرک داروسازی، قبولی در آزمونی که توسط هیئت بررسی داروسازی کانادا (PEBC) برگزار می شود و ثبت نام در استان یا قلمرو خود.

داروسازی یکی از پردرآمدترین مشاغل در کانادا در سال های گذشته بوده است. داروسازان در کانادا به طور متوسط ۴۵ دلار در ساعت حقوق می گیرند و اگر یک داروساز به طور متوسط ۱۲ ساعت در روز به مدت یک سال کار کند، می تواند به طور متوسط سالانه ۱۲۹.۶۰۰ دلار درآمد داشته باشد.

کد NOC: 3131

میانگین حقوق سالانه: ۸۹.۳۱۴ دلار

20. کارگر عمومی General Labourer

کارگران عمومی مواد و تجهیزات را جابجا می کنند. آنها مشاغل سخت فیزیکی مانند انجام فعالیت های حفاری، تخریب و … را بر عهده می گیرند. کارگران ساختمانی محل های ساخت و ساز را آماده و تمیز می کنند.

کد NOC: 7611

میانگین حقوق سالانه: ۴۷.۶۷۸ دلار

۲۱. مهندس هوافضا

مهندسان هوافضا طراحی، تحقیق، آزمایش، توسعه و نظارت بر ساخت و نگهداری وسایل نقلیه و سیستم های هوافضا را بر عهده دارند. مانند وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین (پهپاد)، هواپیماهای تجاری و نظامی، فضاپیماها و تجهیزات مربوط به هوافضا. چندین مؤسسه وجود دارد که مدرک مهندسی هوافضا را ارائه می دهند.

شانس استخدام به عنوان مهندس هوافضا در کانادا بسیار زیاد است، زیرا مهندسان مسن بازنشسته می شوند و فرصت شغلی جدید را برای تازه کارها ایجاد می کنند. علاوه بر این، همیشه رشد چشمگیری در صنعت هوافضا وجود دارد. در حال حاضر مهندسی هوافضا یکی از مشاغل پردرآمد و پر تقاضا است.

کد NOC: 2146

میانگین حقوق سالانه: ۹۸,۳۴۷ دلار

📷

22. دستیاران اداری Administrative Assistants

افرادی که در این نقش کار می کنند از همکاران خود در زمینه هایی مانند حسابداری و سایر امور دفتری پشتیبانی می کنند. دستیاران اداری که بیشتر در کارکردهای حسابداری یا امور دفترداری تخصص دارند، شانس بیشتری خواهند داشت، زیرا این نقش در حال حاضر در میان مشاغل پر تقاضا در کانادا ذکر شده است.

کد NOC: 1241

میانگین حقوق: ۴۵۹۲۷ دلار

23. فروشندگان Merchandiser

فروشنده‌ها معمولاً برای فروشگاه‌های خرده‌فروشی (مانند Walmart، Canadian Tire، Real Canadian Superstore) کار می‌کنند و تصمیم می‌گیرند که کدام اقلام/کالای جدید را بیاورند و چگونه در قفسه‌های فروشگاه نمایش داده شود.

کد NOC: 6222

میانگین حقوق سالانه: ۴۸.۶۱۰ دلار

24. مسئول پذیرش Receptionist

در یک سازمان یا شرکت، اولین فردی است که شرکت را معرفی می کند. یک مسئول پذیرش نقش بزرگی در برداشتی که برای مشتریان فعلی یا بالقوه ای که مایل به مشارکت با یک سازمان هستند ایفا می کند.

فردی با شغل پذیرش باید مهارت‌های خوبی در خدمات مشتری و ارتباط با مشتری داشته باشد که به شکل حرفه‌ای ارتباط کلامی و غیرکلامی را در بر می‌گیرد. این نقش همچنین مستلزم آن است که دانش خوبی در مورد کار با رایانه داشته باشید و توانایی چندوظیفگی یک امتیاز است.

کد NOC: 1414

میانگین حقوق سالانه: ۳۱.۳۰۴ دلار

۲۵. مدیر پروژه

مدیران پروژه در بخش های مختلف اعم از بازاریابی، فروش، مهندسی و غیره مورد نیاز هستند. ماهیت شغل آنها ایجاب می کند که انعطاف پذیر باشند و از توانایی در زمینه های مختلف این تخصص در رابطه با مدیریت افراد یا بودجه برخوردار باشند.

سالهاست که مدیر پروژه یکی از مشاغل پر تقاضا در کانادا بوده است. برای بهبود پتانسیل خود برای استخدام به عنوان مدیر پروژه، به گواهینامه مدیریت پروژه حرفه ای (PMP) نیاز دارید.

کدهای NOC: 0211, 0213, 0711, 1221

میانگین حقوق سالانه: ۹۱,۴۲۵ دلار

۲۶.مدیر توسعه کسب و کار

مدیران توسعه کسب و کار نقش حیاتی در جستجوی مشتری دارند و همچنین به کارکنان فروش کمک می کنند تا معاملات را انجام دهند.

کد NOC: 4163

میانگین حقوق سالانه: ۸۴.۰۰۳ دلار

۲۷. استاد و مدرس دانشگاه

استاد شدن در یکی از دانشگاه های کانادا با سال ها فداکاری و کار سخت همراه است.

یک پروفسور کانادایی به طور متوسط سالانه حدود ۱۰۰.۳۰۰ دلار درآمد دارد. اگرچه ممکن است این مبلغ برای دانشگاه خیلی کافی به نظر نرسد، اما مزایای اضافی مانند شهریه رایگان برای کارمند (و همسر/وابستگان آنها) در بسیاری از دانشگاه‌های کانادا را دارد.

کد NOC: 4011

میانگین حقوق سالانه: 83.584 دلار (مدرس lecturer)، 100300 دلار (استاد professor)

۲۸. مهندس نرم افزار

تقاضا برای متخصصان مهندسی نرم افزار در سال های اخیر افزایش یافته است. اکثر مردم مهندسان نرم افزار را افرادی می دانند که فقط برای شرکت های فناوری کار می کنند، اما این فقط مختص شرکت های فناوری نیست، بلکه هر شرکتی با انواع برنامه های کامپیوتری، موبایل و برنامه های وب و نرم افزار به مهندسان نرم افزار نیازمند هستند.

مهندس نرم افزار در کانادا برای برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن مورد نیاز است. حدود ۲ سال است که برنامه نویسی یکی از پر تقاضاترین مشاغل در کانادا بوده است.

کد NOC: 2173

میانگین حقوق سالانه: ۱۰۰.۵۶۲ دلار

۲۹. برقکار صنعتی

مبلغ پرداختی به عنوان حقوق به برقکاران صنعتی در استان ها و مناطق مختلف کانادا متفاوت است. برق کاران صنعتی که در بریتیش کلمبیا، انتاریو و منیتوبا کار می کنند، بالاترین دستمزد را در مقایسه با سایر استان ها/منطقه های کانادا دارند.

جالب ترین قسمت این شغل این است که شما نیازی به مدرک ندارید، بلکه آنچه مورد نیاز است، کارآموزی و ترکیبی از آموزش های حرفه ای است. برق صنعتی از پرتقاضاترین مشاغل در کانادا از سال ۲۰۱۸ تا کنون بوده است.

کد NOC: 7242

میانگین حقوق: ۸۳.۶۷۱ دلار

30. مکانیک تجهیزات سنگین Heavy-Duty Equipment Mechanic

مکانیک‌های تجهیزات سنگین، ماشین‌آلات بزرگ و تجهیزات سنگین صنعتی را نگهداری، تعمیر یا تعمیرات اساسی می‌کنند. این مشاغل در صنایع انرژی و تولید است که برای اقتصاد کانادا ضروری است.

کد NOC: 7312

میانگین حقوق: ۸۲۸۶۴ دلار

31. همکار فروش Sales Associate

همکاران فروش و نمایندگان فروش هم از نظر فروش مستقیم به مصرف کننده و هم از نظر فروش B2B (فروش یک کسب و کار به کسب و کاری دیگر) بسیار مهم هستند. نمایندگان فروش عمده فروشی و غیر فنی، کالاها و خدمات غیرفنی سازمان خود را می فروشند.

کد NOC: 6411

میانگین حقوق: ۵۲.۲۷۷ دلار

32. عینک ساز Optician

حدود ۷۰ درصد از جمعیت کانادا از عینک استفاده می کنند و از آنجایی که مردم استفاده زیادی از موبایل، رایانه های رومیزی و تلویزیون دارند، تعداد افرادی که با مشکلات چشمی مواجه می شوند روزانه در حال افزایش است.

شرایط لازم برای تبدیل شدن به یک بینایی‌سنج یا عینک ساز در کانادا، قبولی در آزمون‌های ملی و ثبت نام در سازمان نظارتی استانی یا منطقه‌ای است. این شغل یکی از پرتقاضاترین مشاغل در کانادا بوده است.

کد NOC: 3231

میانگین حقوق: ۴۷.۴۰۰ دلار