در ادامه مطالبی که در خصوص شبکه و نحوه مدیریت آن در انتشارات شرکت مهندسین تحلیلگران آتی‌نگر منتشر می‌کند، در این بخش به راه‌های تقویت وای فای در دفتر کار می‌پردازیم. شما مخاطبان عزیز برای مطالعه مطالب تخصصی می‌توانید به وبلاگ سایت شرکت آتی‌نگر به آدرس زیر مراجعه کنید.

https://atinegar.com/category/things-an-admin-should-know/

این روزها دسترسی به اینترنت در محل کار یک فاجعه بزرگ می‌شود. از طرفی دوره اتصال کامپیوترهای دسکتاپ در دفاتر تجاری توسط سیم به یک دیگر نیز ارائه شده است. حالا دیگر ارتباط بین کارمندان و ارباب رجوع در محیط کار توسط اتصال بیسیم یا همان وای‌فای انجام می‌شود که می‌تواند به میزان قابل توجهی فشار به شبکه بیسیم دفتر کار شما وارد کند. اما در این بین عوامل دیگری نیز می‌شوند که باعث ایجاد مشکلات بزرگی در راه رسیدن به اینترنت با کارمندان شما می‌شوند.

حتما متعجب شد، وقتی همه روزه چه عوامل و موقعیتی شبکه شما را تحت فشار قرار دهید و ازدحام قرار دهید می‌دانید. در ادامه به ۱۲ مشکل رایج که هر دفتر کاری (چه بزرگ چه کوچک) در مورد مدیریت و اداره شبکه وای‌فای خود با آن مواجه می‌شود که پرداخت.

ممکن است تصور کنید وایفای شما از هر راهی برای خود را طی می کند، اما اینگونه نیست. شیشه‌های رنگی از افزودنی‌های فلزی تشکیل می‌شوند و می‌توانند به اندازه وای‌فای را جذب کند. بنابراین اگر دفتر کار شما از تعداد زیادی پنجره یا شیشه‌های بزرگ رنگی برای جداسازی بخش‌های مختلف تشکیل شده است، مطمئناً روی ارسال تأثیر منفی خواهد گذاشت.

یکی از قاتلین بزرگ وای‌فای آینه‌ها هستند که به دلیل انعکاس قدرت می‌توانند شما را تا ۵۰ درصد کاهش دهند. اگر بین روتر و میز شما سرویس بهداشتی قرار دارد، این خود بخشی از مشکل شماست.

اگر محل کار خود را با یک آکواریوم بزرگ تزئین کرده‌اید، باید بدانید که آب هم مثل شیشه به دلیل چگالی خاص خود یک مانع بزرگ برای عبور از وای‌فای است. آب می‌تواند دام را جذب کرده و به بیاندازد. اگر میبینید وقتی در کنار ساحل یا مقدار زیادی آب قرار دارید، تصمیم شما قطع شده یا به شدت کم می شود، دلیل آن همین ویژگیت آب است.

توری های فلزی از جمله مصالح رایج به کار رفته در ساختمان ها هستند و این به معنای آن است که دیوارهای شما با فلز محصور شده است. فلز هم می‌تواند را جذب کند و مسیر آن را منحرف کند. برای جلوگیری از محل کار خود مخرب این پدیده باید به تجهیزات لازم مجهز شود. معمولاً برای تقویت روتر شما به دستگاه های پخش کننده سیگنال یا اکسس پونت نیاز دارد. جدیدترین شیوه برای تقویت و ارسال سراسری وایفای نیز شبکه های زنجیره ای یا مش هستند.

Bring Your Own Device یا به اصطلاح فارسی «دستگاه خود را بیاور» به شیوه‌های مرسوم در محیط‌های کاری تبدیل شده است. گروه روترها ۱۰ تا ۲۰ دستگاه مختلف را میزبانی می‌کنند. این روزها با ازدیاد تلفن های هوشمند، تبلت ها، لپتاپ ها و تجهیزات اداری بیسیم مثل چاپگر و اپل تیوی نصب شده در اتاق کنفرانس، پهنای باند به سرعت اشغال می شود و باید فکری به حال آن کرد. .

شما هم حتماً از زبان کارمندان بخش فناوری یک سازمان شنیده‌اید که در زمان جلسات کاری به دلیل دانلود اطلاعات یک فایل کوچک ۲۰ مگابیتی دستور کار جلسه توسط همه اعضای چه مشکلاتی برای شبکه پیش آمده است. برای جلوگیری از زحمت کشیدن کارمندان خود قبل از شروع جلسات مطمئن شوید که شبکه شما از پهنای باند کافی است. بهترین کار این است که به هر کدام از این جلسات یک کانال مجزا اختصاص دهید.

استفاده از روترهای مختلف روی کانالهای یکسان با کلمات مختلف برای افزایش سطح پوشش شبکه در برخی از محیط‌های اداری که چند خبر از متصدیان حرفه‌ای حوزه IT هم در آنها نیست، بیشتر دور از انتظار نیست. مشکل اینجاست که شبکه‌های وای‌فایی که در مجاورت هم قرار دارند، می‌توانند روی یک اختلال دیگر ایجاد کنند. اگر قصد دارید از چند روتر استفاده کنید، سیستم شبکه خود را به گونه‌ای تنظیم کنید تا هر روتر یا اکسس پوینت روی یک کانال مناسب و مجزا تنظیم شود تا احتمال تداخل به حداقل برسد.

برای بهره مندی از حداکثر توان مصرفی شبکه در سراسر دفتر کار بسیار مهمی است که نیاز به تجهیزات و وسایل مورد نیاز را پیش بینی کنید. به بیان، تنها روتری که برای کل دفتر کار خود در نظر گرفته شده است را پشت قف و سایر تجهیزات ایجاد شده در سایر موارد قرار می دهد.

با استفاده از دفاتر تجاری از همان تجهیزات استفاده می‌شود که توسط ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی به آنها ارائه می‌شود یا صرفه‌جویی در هزینه‌های روترهای ارزان قیمت (در موارد بی‌کیفیت) را می‌خرند که باعث بروز مشکلاتی در عملکرد می‌شود. شبکه می شود. وقتی یک شبکه وای‌فای را برای یک دفتر تجاری کوچک (۱ تا ۳ کارمند) راه‌اندازی می‌کنید، کوچک‌ترین کار این است که از یک روتر خانگی در بالای باکیفیت استفاده کنید. با افزایش تعداد کارمندان بهتر است روتر خود را با یک نمونه تجاری تعویض کنید. فقط کمی هزینه بیشتر برای خرید یک روتر حرفه ای برای جلوگیری از مشکلات متعدد نیاز به اینترنت در یک جلسه کاری را دارد.

بعد از گذشتن از بین فلزات بسیار ضعیف می‌شوند، بنابراین روتر یا اکسس‌پوینت خود را در اتاقی که با قفسه پوشه‌ها قرار داده می‌شوند. شاید در ظاهر چنین اشتباهی کاملا محرز باشد، اما متعجب می شود اگر بدانید این کار چقدر اتفاق می افتد.

داخل آشپزخانه ها تعداد زیادی لوازم وجود دارد که قدرت وایفای را کم می کند. یخچال‌ها و به ویژه اجاق‌های مایکرویو به شدت روی بی‌سیم، مانع ایجاد می‌شوند، بنابراین، سعی کنید تجهیزات شبکه را تا حد ممکن از محیط‌های آشپزخانه خود نگهداری کنید.

بله درست شنیدید، بدن انسان از 50 تا 65 درصد آب تشکیل شده است و اگر تعداد افرادی که در یک دفتر تجاری رفت و آمد می‌شوند، زیاد باشد. می‌توان روی ارسال وای‌فای تأثیر منفی بگذارد. برای جلوگیری از اختلال توسط جمعیت حاضر در دفتر کار سعی کنید روتر را تا حد ممکن در ارتفاع بالا نصب کنید.

اکنون که با عوامل ایجاد اختلال در شبکه وای‌فای دفتر کار خود به شدت، می‌توان از آن جلوگیری کرد. در خیلی از موارد مربوط به عدم توجه به تجهیزات برای کار بر اساس شرایط و نیاز به کسب و کار شما می‌شود. اگر بیشتر از سه نفر در یک محیط کار به کار هستند یا شبکه وای فای شما برای استفاده معمولا باز است، حتما از تجهیزات با کیفیت تجاری استفاده کنید. کمک گرفتن از افراد متخصص را نیز فراموش نکنید.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!