برای آدم‌های شاغل رفتن به سفرهای کوتاه‌مدت از یک روز تا سه روز راحت‌تر است. چون اگر بخواهند سفر بروند یا بادی منتظرات عید باشند یا باید مرخصی زیاد بخرند. آدم بدون سفر که نمی‌شود. پس تجربه‌ها و طعم زندگی از کجا پایشان را زندگی انسان‌ها باز کند.

سفرهای سه روزه طرفدار زیاد دارد و یکی از مقصدهای خوب برای این نوع سفر ماسال است.

با ما بیایید تا ۳ روز را در ماسال بگذرانیم.

برنامه ریزی برای سفر به ماسال و اجاره کلبه جنگلی

اولین قدم برای سفر به ماسال انتخاب اقامتگاه و رزرو آن برای شب ماندن است. اول بدانید که بعد از رسیدن به ماسال کجا قرار است وسایلتان را رها کنید و کجا قرار دهید شب را بگذرانید و بعد با خیال راحت دل را به جاده بزنید.

فرقی که ماسال و ییلاق‌هایش با بقیه جاها دارد این است که تمام خانه‌ها و مکان‌های ماسال از مصالح طبیعی همان ساخته شده و این جا فقط کلبه‌های چوبی و جنگلی پیدا می‌شوند.

شاید اولین سوالتان باشد که یعنی یک اقامت ابتدایی با تجهیزات کم دارید؟ آیا برای سیستم گرمایش، کلبه بودن، فضای …دچار مشکل می‌شویم؟

برای اجاره کلبه در ماسال مراجعه به سایت پینورست مراجعه کنید. ما از قبل به جای شما این کلبه ها را دیدیم و همه چیز را کنترل کرده‌ایم. ازشان عکاسی کرده‌ایم و به شکل واقعی توی سایتمان قرار داده‌ایم، بدون ویرایش زیاد و گولزنده.

هرچه در پینورست می‌بینید نسبت به عکس‌های روتوش شده و بسیار زیبای دیگر پلتفرم‌های اجاره‌ای مثل کانال‌های تلگرام یا گروه‌های واتساپی یا حتی سایت‌ها واقعی است و قابل اعتماد است. به خاطر همین شما قبل از اجاره کلبه جنگلی خود را کاملاً می‌بینید و هنگام تحویل گرفتن اقامتگاه توی ذوقتان نمی‌خورد.

این‌جا کلبه بی‌کیفیت وجود ندارد و پینورست در انتخاب خود دنبال اقامت‌گاه‌های اینترنتی و باکیفیت گشته.

پس کلبه جنگلی جذاب خود را رزرو کنید تا سفرمان را در ییلاق‌های ماسال شروع کنیم.

پینورست

روز اول؛ تابستان و ییلاق‌های ماسال؛ اولسبلنگاه معروف با اسمی سخت و زیبایی سخت‌تر

صحیح این کلمه به دو شکل اولِسبُلَنگاه یا اولَسبِلَنگاه است. سخت نگیرید راحت بخوانیدش.

قبل از رفتن به ییلاق هرچیزی که می‌خواهم از خوراکی، غذا و… از خود ماسال تهیه کنید این‌جا روستایی‌ست که زیاد دوروبرتان جایی برای خرید وجود ندارد، اما تا دلتان می‌خواهد سرسبزی و جنگل و مه دارد.

روز اول خود را به این ییلاق برسانید، صبح از پنجره اتاق کلبه‌تان مه را نزدیک به خود ببینید و چند لحظه با طبیعت این‌جا یکی شوید.

صبحانه را داخل جنگل روبه‌روی کلبه‌تان میل کنید با چای ذغالی! چای ذغالی درست کردن یکی از اعمال واجب ماسالگردی‌ست، اصلاً بدون آن سفر سفر نمی‌شود. بعد از صبحانه تا زمان ناهار می‌توانید در جنگل‌ها قدم بزنید، به رودخانه خالکایی روید و این رودخانه و جنگل معروفش را ببنید و بعد هم برای صرف ناهار پیدا کنید از محلی‌هایی که گوشت را برای کباب کردن می‌خرند یا به شما می‌فروشند.

شب باز در کلبه جذابتان بخوابید تا یک صبح ییلاقی دیگر را ببنید.

روز دوم سفر، دیدن شاندرمن؛ با من رفتن!

روز اول را ریلکس کردید حالا در روز دوم دنبال ماجراجویی. غارهای شاندرمن معروف و زیاد هستند. از محلی‌ها سراغ چند غار می‌روند که راحت درونش غارنوردی کرد و به دیدنشان رفت.

چون بیشتر از جمعه بازار همین‌جا سوغاتی‌ها را می‌خرید که از سلیقه ماسالی‌ها استفاده می‌شود.

اگر سفرتان را جوری برنامه‌ریزی کرد که روز شنبه هم داخلش وجود دارد، روز شنبه را به شنبه بازار ماسال تا محصولات طبیعی روستاییان را ببینید و هم از فضا کنید و هم از محصولاتشان لذت ببرید و هرچه می‌خواهید تازه تهیه کنید.

در روز دیگر آشپزی نکنید و دوم یک رستوران محلی را در شاندرمن ببینید. این‌جا یک غذای محلی شمالی بخورید، یک غذای محلی را مصرف کنید و برای انرژی بعدی ذخیره کنید.

رستوران راتینس در شاندرمن معروف است و فضا و غذای خوبی دارد.

راستی ییلاق‌های ماسال هرکدام اسم‌های باحالی دارند که شاید معنی‌شان را ندانیم. شاندرمن هم یعنی با من رفتن.

روز آخر، از شاندرمن به سمت دشت النزه برای آبتنی و خنک شدن

از میدان شهدای شاندرمن به سمت دشت النزه حرکت کنید. مسیرتان سرسبز و آسفالت است اما همان‌طور که جلوی می‌روید مسیرتان خاکی می‌شود و باید این جاده را تا آن‌ها ببینید.

توی راهتان هم روستاهای بکر زیاد می‌بینید که مسیر را برایتان جالب می‌کند.

این جا بیشتر از همه ییلاق‌های ماسال چشمه دارد. تازه می‌توانید برای آبتنی کردن، مخصوصا اگر تابستان و فصل گرم به این سفر آمده‌اید به سمت آبشار آن یعنی آبشا واشیار بروید.

این‌جا هم صدای آبشار را می‌شنوید و هم تصویر سرسبزی جنگل روبه‌رویتان است. جز بهشت ​​لقب دیگری به النزه نمی‌شود داد.

اجاره کلبه جنگلی از پینورست

پینورست

برای اجاره اینترنتی کلبه بهترین راه اجاره از سایت پینوشت است.

اجاره کلبه شاید یکی از ریسک‌های سفر باشد، امکاناتی مانند سرویس بهداشتی راحت، برق و…دیگر فاکتورهای رفاهی داخل همه کلبه‌ها پیدا می‌شود اما برای شما کلبه‌های دارای امکانات رفاهی را گلچین کرده است. با خیال راحت می توانید از این سایت بهترین کلبه جنگلی خود را در ماسال اجاره کنید.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!