بدون شک اولین قدم برای وارد شدن به کار پردرآمد حسابداری، نرم افزار حسابداری است. نرم افزارهای حسابداری شرکتی و فروشگاهی بسیاری وجود دارند که بیشترین کسب و کارها را برای سر و سامان دادن به امور مالی خود از آن ها استفاده می کنند. با نظر و تسلط بر این نرم افزارها می توانید در بازار کار حسابداری پیشنهادهای کاری بهتر دریافت کنید و حقوق و مزایای بیشتری نیز به دست آورید. اما از کجا باید شروع کنید؟ بهترین نرم افزار حسابداری کدام است؟ چقدر طول می‌کشد تا کار با نرم‌افزار حسابداری را یاد بگیرید؟ برای پاسخ دادن به سوالات تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

نرم افزار حسابداری را از کجا شروع کنیم؟

برای شروع کتاب نرم افزار حسابداری، باید ابتدا زمینه کاری خود را مشخص کنید. سپس بهترین نرم افزار حسابداری را انتخاب کنید و آن را شروع کنید. در نهایت یک دوره کارآموزی می‌تواند به شما کمک کند تا تسلط بر نرم‌افزار نظر خود را به دست آورید. به طور کلی انواع نرم افزار مالی موجود در بازار شامل دو دسته زیر می شود:

  • نرم افزار حسابداری شرکتی
  • نرم افزار حسابداری فروشگاهی

اگر حسابداری را به صورت آکادمیک آموخته اید و می خواهید وارد بازار کار حسابداری و مدیریت امور مالی در یک شرکت بازرگانی، تولیدی و … شوید، باید نرم افزار حسابداری شرکتی را شروع کنید. اگر به‌تازگی به حسابداری علاقه‌مندی‌ها بپردازید و هنوز فرصتی برای آموزش‌های تئوری را پشت سر بگذارید، نرم‌افزار حساب‌داری فروشگاهی گزینه مناسب‌تری برای شما خواهد بود. شما می‌توانید در سایت سپیدار سیستم اطلاعات بیشتری در مورد انواع نرم‌افزارهای مالی و کاربردهای آن‌ها به دست آورید.

زمانی که گرایش مورد علاقه خود را در حسابداری را انتخاب کنید، نوبت به انتخاب بهترین نرم افزار حسابداری مناسب شما خواهد رسید. نرم افزار حسابداری انتخاب می شود باید دارای ویژگی های زیر باشد:

  • آسان و محیط کاربری ساده
  • امکانات فراوان با دسترسی سریع
  • به روز بودن بر اساس آخرین استانداردها و قوانین مالیاتی
  • امکان گسترش و اتصال به سیستم های حسابداری
  • امنیت بالا و از اطلاعات
  • پشتیبانی قدرتمند در سراسر ایران

نرم افزارهای مالی سپیدار سیستم علاوه بر این که تمام این ویژگی های مثبت را دارند، امکانات اختصاصی متعددی را در انواع شرکت ها و فروشگاه ها می دهند. به این ترتیب هر صنف و کسب و کاری می‌تواند نرم‌افزار اختصاصی و مناسب با فعالیت‌های مالی خود را تهیه کند. برای مثال در نرم افزار حسابداری شرکتی، اسناد مربوط به حقوق و بیمه بر اساس آخرین قوانین اجتماعی تنظیم می‌شوند تا در زمان حسابرسی خدمات اجتماعی، هیچ ایرادی از طرف حسابرسان به اسناد شرکت وارد نشده باشد. همین ویژگی ها است که باعث استفاده و استفاده از نرم افزار حسابداری سپیدار در بین حسابداران رواج پیدا کند.

بعد از انتخاب بهترین نرم افزار حسابداری نوبت به برنامه ریزی برای طراحی نرم افزار حسابداری می‌رسد. روشهای ورود برای نرم افزارهای مالی و ورود به بازار کار حسابداری وجود دارد. بسیاری از آموزشگاه‌ها دوره‌های کوتاه مدتی را تهیه کرده‌اند که با استفاده از آن‌ها، می‌توانید بر روی نرم‌افزار نظر خود را انتخاب کنید. اگر نرم‌افزار سپیدار را انتخاب کنید، آموزش‌های ویدیویی در سایت سپیدار سیستم نیز برای شما در نظر گرفته شده است که می‌توانید به شما در تسلط بر نرم‌افزار حسابداری کمک کنند.

علاوه بر بخش‌های مختلف نرم‌افزار حسابداری، باید اطلاعات خود را در قوانین و استانداردهای حسابداری افزایش دهید. برای مثال برای آشنایی با قوانین حقوق کار و مالیات از جمله آموزش‌هایی است که باید در کنار نرم افزار حسابداری، برنامه‌ریزی کنید. در سایت سپیدار سیستم به زبان ساده این قوانین آموزش داده شده اند.

اگر نرم‌افزار حسابداری که انتخاب کرده‌اید، دارای محیط کاربری ساده‌ای باشد و همه امکانات را در سریع‌ترین زمان ممکن در اختیار شما قرار دهید، نرم‌افزار حسابداری کار سختی نیست. شما بدون هیچ دانشی در پایه‌های می‌توانید نرم‌افزار حسابداری دشت و سپیدار را در طی چند روز و با ویدیوهای آموزشی یا کمک پشتیبانان یاد بگیرید. دوره‌های پیشرفته کمی طولانی‌تر هستند و ممکن است آن‌ها از 70 ساعت هم عبور کند. در نهایت هرچقدر که بخواهید در کار خود حرفه ای باشید و نیاز به امکانات پیشرفته تر داشته باشید، زمان نرم افزار حسابداری ممکن است برای شما طولانی تر باشد.

در این مقاله سعی کنید به سادگی از نحوه استفاده از حسابداری را در اختیار شما قرار دهید. با انتخاب یک نرم افزار حسابداری قوی و کارآمد مانند سپیدار همکاران سیستم و آن را می‌توان به سرعت جذب بازار کرد یا فرصت‌های شغلی بهتری پیدا کرد. برای شروع کافی است تا همین حالا وارد سایت سپیدار سیستم شوید و نرم افزار مالی مورد نظر خود را تهیه کنید. حرفه‌های سپیدار سیستم راهنمایی‌های لازم را در اختیار شما قرار می‌دهند و پاسخگویی به سؤالات شما هستند.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!