حسابداری می تواند یک راه سریع و تضمین شده به بازار کار برای استفاده از این رشته باشد. همه کسب و کارها نیاز به حسابداری دارند که حساب های مالی آن ها را سر و سامان دهد. به همین دلیل حسابداری یکی از پرتقاضاترین خدمات امروزی است که از طریق آن می توانید کسب درآمد کنید. همین موضوع باعث شد که افراد زیادی به حسابداری علاقه داشته باشند. اما چقدر طول می کشد تا به یک حسابدار حرفه ای تبدیل شوید؟ این موضوع است که در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم. اگر با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید، علاوه بر بررسی مراحل و زمان استفاده از حسابداری، با یک روش سریع و کم دردسر برای شروع کار حسابداری آشنا می شوید.

زمان برای بررسی حسابداری به عوامل دیگری نیاز دارد. ابتدا باید مشخص کنید که می توانید به صورت آکادمیک داری را یاد بگیرید یا قصد دارید با شرکت در یک دوره کوتاه مدت مدرک حسابداری معتبر کسب کنید. از طرفی دوران کارآموزی و دوره های پیشرفته مانند MBA و Master Accountance نیز می تواند مدت زمان حسابداری را افزایش دهد. همزمان شما باید مهارت های حسابداری خود را نیز افزایش دهید. از جمله مهم ترین مهارت های حسابداری نیز، نرم افزار حسابداری و تسلط به یک نرم افزار حرفه ای مانند سپیدار است.

به این ترتیب برای پاسخ به سوال حسابداری چقدر طول می کشد نمی توان پاسخ دقیقی به شما بدهیم. با این حال ما را با بررسی روش های سعی در کمک به انواع حسابداری، به شما می دهیم تا بهتر نسبت به زمان مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک حسابدار حرفه ای پیدا کنید.

مواردی که دوره های حسابداری یکی از رشته های دانشگاهی است که در کارشناسی در دانشگاه های مختلف ایران و جهان ارائه می شود. به طور معمول دوره کارشناسی حسابداری در دانشگاه 4 سال زمان نیاز دارد. در دانشگاه شما علاوه بر دروس تخصصی حسابداری باید دروس عمومی را نیز پشت سر بگذارد. اما مزیت این دوره ها مدرک کارشناسی حسابداری معتبر است. در نتیجه شانس بیشتری برای پیدا کردن کارآموزی و جذب بازار کار دارد.

یک روش برای کسب سریع تر مدرک حسابداری، شرکت در دوره های آموزش های حسابداری است. این دوره های کوتاه مدت معمولا بین 50 تا 75 ساعت طول می کشند و در انتهای دوره مدرکی مبنی بر اینکه شما دوره آموزش حسابداری را پشت سر گذاشته اید، اعطا می شود. اگر مرکز آموزش حسابداری که در آن ثبت نام معتبر باشد، می توان از این مدرک برای جذب در بازار استفاده کرد. هر چند شانس شما برای استخدام در حسابی مانند امور و مدیریتی که بیشترین درآمد مالی حوزه حسابداری کمتر خواهد بود. البته در هر صورت شرکت در دوره های آموزش حسابداری اولین قدمی است که باید بردارید. حتی اگر در یک آموزشگاه با دوره کوتاه مدت باشید.

مهارت هایی که هر حسابدار حرفه ای قبل از ورود به بازار کار باید داشته باشید، عبارت است از:

  1. آموزش از دانش و تجربه کافی در معیارها و اصول اساسی رشته حسابداری. کارآموزی، یکی از بهترین روش های آشنایی و کسب تجربه های مختلف است.
  2. آشنایی با نرم افزارهای ICDL و نرم افزارهای تخصصی حسابداری مانند سپیدار
  3. تسلط به قوانین مالیاتی مربوط به مجموعه
  4. تسلط به قوانین اجتماعی و قوانین کار به منظور اجرای قوانین و ارائه اطلاعات و گزارش های لازم به آن ها

بنابراین تنها شرکت در یک دوره کارشناسی در دانشگاه یا پشت سر گذاشتن دوره کوتاه مدت در آموزشگاه حسابداری برای ورود به بازار کار کافی نیست و باید روی مهارت های دیگران نیز زمان گذاشت.

برای اینکه در هر شغلی به درجه ای از مهارت برسید که از پس هر کاری بر بیایید و به عنوان یک فرد حرفه ای وارد شوید، حداقل باید تا 6 سال را صرف4 کسب کنید و تجربه کنید. در مورد حسابداری نیز شرایط یکسانی وجود دارد. به طور معمول 6 سال لازم است تا شما به درجه حسابدار حرفه ای برسید. ممکن است با جستجوی بیشتر این زمان را کوتاه تر کنید. ما در اینجا برای پاسخ به سوال حسابداری چقدر طول می کشد یک جدول زمان بندی در نظر گرفته ایم:

  • سال اول: در دوره گذراندن دوره در دانشگاهی یا آموزشی که می توانید دنبال کنید، تحقیق کنید و تصمیم بگیرید. برای پذیرش ثبت نام کنید و تحصیلات خود را شروع کنید.
  • سال دوم تا چهارم: دوره های کامل در زمینه حسابداری، مالی و مالیاتی بگذرانید. در مورد شغل خود تصمیم بگیرید و دوره های آزمایشی را برای گواهینامه انتخاب کنید. با لیسانس خود در رشته حسابداری فارغ التحصیل شوید.
  • سال پنجم: در زمینه مالی به دنبال شغل باشید. در صورت، در دوره کارشناسی ارشد شرکت کنید.
  • سال ششم به بعد: به دنبال ادامه تحصیلات و فرصت های شغلی برای ادامه حرفه خود در این زمینه باشید.

شما می توانید با یک نرم افزار حسابداری پرکاربرد در شرکت ها و فروشگاه ها در زمان کوتاهی به مهارت کافی برای انجام کارهای حسابداری دست پیدا کنید. قدم اول بهترین نرم افزار حسابداری است.

نرم افزارهای مالی حسابداری سپیدار سیستم شامل نرم افزار دشت (حسابداری فروشگاه) و سپیدار (شرکت حسابداری) جزو قدرتمندترین و پرکاربردترین نرم افزارهای حسابداری هستند که بسیاری از شرکت ها و فروشگاه ها از آن ها استفاده می کنند. این نرم افزارها به گونه ای طراحی شده اند تا محیط کاربری ساده ای داشته باشند. بنابراین همه افرادی که هیچ دانش حسابداری ندارند می توانند با یک آموزش کوتاه چند روزه کار با آن را یاد بگیرند و برای کاربردترین عملیات های مالی و حسابداری را با سرعت و دقت انجام دهند. شما هم می توانید همین حالا با کمک این نرم افزارها به جمع آوری حسابداران حرفه ای بپیوندید.

ما در این مقاله سعی کردیم با ارائه اطلاعات لازم و یک جدول زمانی، به سؤال حسابداری چقدر طول می کشم پاسخ بدهم. در کنار ورود به رشته حسابداری در دانشگاه و دوره های کوتاه مدت آموزش حسابداری، سریع ترین روش حسابداری، تسلط به یک نرم افزار حسابداری قدرتمند است. در صورت استفاده از نرم افزارهای شرکت سپیدار سیستم در کوتاه ترین زمان، بهترین گزینه برای شما خواهد بود. شما می توانید همین حالا با مراجعه به سایت سپیدار سیستم، نرم افزار حسابداری دلخواه خود را انتخاب کنید و با استفاده از آموزش های حسابداری موجود در سایت به همراه کمک پشتیبانان به یک حسابدار حرفه ای تبدیل شوید.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!