گوگل وبمستر شگفت انگیزترین ابزار برای سایت رصد
گوگل وبمستر شگفت انگیزترین ابزار برای سایت رصد

گوگل وبمستر ابزاری رایگان اما قوی برای مدیریت سایت و بررسی آمار روند رشد یا پسرفت سایت را در اختیار مدیر سایت قرار می دهد، با توجه به اینکه وبمستر مستقیما از طرف گوگل ایجاد و پشتیبانی می شود از این که خیلی زیاد است و همینطور است. موضوع مهم آموزش و مستر را دو برابر کرده است.

به شما پیشنهاد می کنیم که حتما سایت را در گوگل وبمستر خود ثبت کنید و تغییر دهید آن را به طور مداوم زیر نظر داشته باشید، در شرایط سختی مانند افت نتیجهی بازدید سایت و یا حذف سایت از نتایج گوگل بهترین مرجع برای پیدا کردن شکل مشکل همین است. گوگل وبمستر خواهد بود.

در این قسمت با آموزش گوگل وبمستر و ابزارهای مختلف آن تلاش می کنم که همگام شما در مدیریت درست سایت باشید و همینطور پیشنهاد و توصیه می کنید به قسمت آموزش در سایت ما نیز مراجعه کنید و آخرین آموزش های ما را ببینید.

گوگل وبمستر که به تازگی به کنسول جستجوی گوگل هم تغییر نام پیدا کرده است، یک سرویس رایگان از طرف شرکت گوگل است و به شما کمک خواهد کرد که حضور سایت را در نتایج جستجوی گوگل محافظت کنید.

برای اینکه در نتایج جستجوی گوگل از نظر شما نیاز شدیدی به عضویت در گوگل وب مستر تحقیق اما در سایت گوگل وبمستر دارید به شما امکان می دهد تا متوجه شوید که گوگل سایت شما را چگونه می بیند چه مواردی را باید رعایت کنید؟

گوگل یکی از قوی ترین ابزارهای گوگل است که با استفاده از سایت های حرفه ای و کسب و کار و کارها کمک می کند که بهترین نتیجه را در صفحه نتایج گوگل بدست می آورد با داشتن یک جیمیل به راحتی می توانید از امکانات گوگل وبمستر استفاده کنید.

با استفاده از ابزار گوگل وبمستر از سایت خود برای بررسی قرار می گیرد، به عنوان مثال توسط وبمستر ما مطمئن هستیم که گوگل دسترسی به سایت ما را دارد، ارسال جدید توسط گوگل و همینطور مطالبی که در نتایج گوگل وجود ندارد را حذف می کند. به نمایش گذاشته شده توسط وبمستر انجام خواهد شد.

گوگل وبمستر شگفت انگیزترین ابزار برای سایت رصد
گوگل وبمستر شگفت انگیزترین ابزار برای سایت رصد

مانیتور نمودن و ایجاد مطالبی که داریم در صفحه نتایج گوگل به شکل گرافیکی به نمایش گذاشته می‌شود از موتور با کمترین درصد خطا برای کارایی بیشتر آن را در جستجو، مانیتور نمودن و دور کردن مشکلات امنیتی سایت مانند بدافزار و اسپم و … کارهای آن است.

مشاهده اینکه کدام عبارت بازدیدکننده را در سایت شما آورده اید؟ آیا قیمت کالاها اطلاعات تماس و رخدادها و اتفاقات سایت در نتایج گوگل قابل مشاهده است؟ کدام سایت به سایت شما لینک شده است؟ آیا ورژن موبایل سایت به خوبی بهینه سازی شده است؟ اضافه کردن و بررسی نقشه سایت، لیستی از لینک های شکسته سایت هر فردی که سایت داشته باشد، چه سایت تخصصی باشد و چه عمومی چه حرفه ای باشد و چه مبتدی از ابزار وبمستر می تواند کمک کند. وبمستر مناسب برای مدیران سایت ها و صاحبان کسب و کار و متخصصین سئو و فروشندگان آنلاین و توسعه دهندگان وب می باشد.

حتی اگر گوگل نمی تواند که چگونه از وبمستر استفاده کند باید از آن آگاه شوید و یکسری کارایی های ابتدایی از آن را آموزش دهید برای تنظیم سایت بر روی ابزار وبمستر استفاده کنید، در این صورت شما می توانید با آن استفاده کنید. شخص متخصص با همکاری تا اطمینان کامل پیدا کنید و همه گزارشات مربوط به سایت دسترسی و کنترل کافی است.

علاوه بر این در رابطه با کارایی سایت در نتایج جستجو اطلاع پیدا کنید تا بتوانید تصمیم درستی را در رابطه با سایت خود انتخاب کنید. ثبت سایت در وب مستر خیلی حائز مهم می باشد.

این سرویس از طرف گوگل ارائه می شود و با آدرس هایی که امکان دسترسی به وبمستر یک مجموعه از ابزارهای مدیریت و کنترل سایت در پنل مدیریت این مجموعه اطلاعاتی مانند میزان سلامت سایت، تعداد صفحات واژگان کلیدی، سایت ورودی و سایر موارد وجود دارد. اختیار شما قرار گرفته است.

چیزی که باعث می‌شود این ابزار را در شرایط بسیار سختی که می‌تواند به شما کمک کند، ممکن است به شما کمک کند. را برای شما ایجاد می کند.

اگر وب اسم وبمستر به گوشمان خورده است حتماً اطلاع دارید که به آن چه می گویند که وبمستر به یک منبع خیلی مهم برای افراد مختلف مانند طراحان و بازاریاب های حرفه ای طراحان و صاحبان کسب و کارها، سئو کارها و توسعه دهندگان نرم افزارها تبدیل می شود. گوگل این تصمیم را انتخاب کرد که اسم آن را تغییر دهد و از سال ۲۰۱۵ نام جدید آن را تغییر دهد، یعنی گوگل سرچ کنسول جایگزین اسم قبلی برای مخاطبان و کاربران بیشتر می شود.

اما اگر اطلاع دارم که وبمستر چه چیزی است؟ به طور خلاصه، وبمستر یک سرویس رایگان است که اطلاعات کاملی از سایت و افرادی که مخاطبین سایت شما هستند را به شما می‌دهد.

با استفاده از گوگل سرچ کنسول شما می دانید چند نفر از سایت شما بازدید کرده اید و از کجا می توانید به سایت شما هدایت شوید، چه کلمات مهمی در گوگل باعث رشد بازدید شما می شود، کدام صفحه سایت قدرت بیشتری دارد، سایتهایی به سایت شما لینک داده و مکانهای داخلی شما چگونه است، همینطور مشکلات سایت و خطاهای گوناگون آن را می توانید به وسیله وبمستر را بررسی کنید.

گوگل وبمستر شگفت انگیزترین ابزار برای سایت رصد
گوگل وبمستر شگفت انگیزترین ابزار برای سایت رصد

در ابتدا باید سایت خود را به گوگل معرفی کنید تا گوگل را به شما معرفی کنید تا گوگل را شناسایی کنید. و اطلاع از وضعیت پسرفت و پیشرفت سایت در اختیار مدیران سایت ها قرار گرفته است.

در نتیجه اگر می‌توانید کسب و کار خود را از طریق سایت رشد دهید حتماً سایت خود را به وبمستر گوگل ثبت کنید و وضعیت سایت را به وسیله اطلاعاتی که در اختیار شما گذاشته می‌شود مدیریت کنید.

برای ایجاد وبمستر از بقیه قسمت های سایت این آموزش را ببینید، برای شروع به شما عزیزان توصیه می کنیم که به قسمت آموزش سئو سایت مراجعه کنید، اگر در سایت شما مشکلی وجود دارد و یا اینکه گوگل به هر دلیلی سایت را حذف کرده است. و کاربران نمی توانند در نتایج گوگل به سایت شما هدایت شوند.

اگر سایت شما ورودی‌ها و بازدیدکنندگان خود را از دست می‌دهند و ترافیک سایت پایین می‌آیند در این موارد می‌توان از وبمستر گوگل مشکل را پیدا کرد و به سایت خود کمک کرد تا دو مرتبه نتایج گوگل را پیدا کند.

برای ثبت سایت در سرچ گوگل کنسول باید به شکل زیر اقدام کنید:

ابتدا بر روی لینک وبمستر تو سرچ کن روی تصاویری که به اکانت گوگل لاغر نمی شود این کار را انجام داد در صفحه ظاهر شده در فیلد متنی آدرس سایت خود را به شکل کامل وارد کنید، اگر سایت شما با www در دسترس آن است. هم در نظر داشته باشید و وارد کنید بر روی اضافه کردن پاپرتی کلیک کنید و با پنج روش می‌توانید هویت را زیر انجام دهید.

اول فایل آپلود در هاست را انجام دهید، تگ دوم در سایت را قرار دهید که این روش پیشنهادی برای سایت های وردپرس است و یا اینکه احراز به سرویس دهنده دامنه را انجام دهید، یا احراز به وسیله گوگل آنالیتکس را انجام دهید، یا احراز کنید. به وسیله اکانت گوگل را انجام دهید.

گوگل سرچ کنسول یک سرویس رایگان و آنلاین است که به وسیله ابزاری برای خرید این سرویس اول نام آن گوگل وبمستر اما بعداً نام آن به سرچ کنسول گوگل تغییر نام پیدا کرد، از سرچ کنسول گوگل می توان برای کنترل حفظ و حل مشکلات استفاده کرد. احتمالی سایت در زمان حضور در نتایج جستجوی گوگل بهره برد.

در حقیقت می توان با اطمینان گفت که مدیر سایت نیاز به ثبت سایت در وب مستر دارد، زمانی که برای بار اول سرچ کنسول را باز می کند همه چیز به نظر می رسد زیرا با تعداد زیادی برچسب، اقسام و انواع فیلتر و نقشه‌های خیره‌کننده متوجه می‌شود که هیچ درکی از مفهوم و معنی آن از آنها وجود ندارد.

اما نگران این موضوع نیستید هر چیزی که بیشتر با این سرویس کار کنید روی ابزار آن تسلط بیشتری پیدا کنید، به همین خاطر در این نوشته شما را با سرچ کنسول گوگل و تاثیری که بر روی سایت آشنا می شود.

وبمستر یکی از قوی‌ترین ابزارهای شرکت گوگل است که به مدیریت سایت ما در موتور جستجوگر کمک می‌کند، به این شکل است که اول به ما مطمئن می‌شویم که جستجوگر گوگل به سایت دسترسی داشته باشد بعد از آن اطلاعاتی به ما می‌دهد که با بررسی و مطالعه آن در آن. می‌یابیم گوگل سایت ما را چطور می‌بینم.

——————————————-

پرگاس انفورماتیک پارس آریا

https://lopas.ir/%da%af%d9%88%da%af%d9%84-%d9%88%d8%a8%d9%85%d8%b3%d8%aa%d8%b1- %d8%b4%da%af%d9%81%d8%aa-%d8%a7%d9%86%da%af%db%8c%d8%b2%d8%aa%d8%b1%db%8c% d9%86-%d8%a7%d8%a8%d8%b2%d8%a7%d8%b1-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c/

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!