سامسونگ بزرگ‌ترین تولیدکننده گوشی‌های هوشمند در دنیا می‌شود و یکی از موفقیت‌های درخورتوجه آن، محبوبیت سری گلکسی S است. با گذشت سال‌های مختلف، گوشی‌های گلکسی S همچنان یکی از شناخته‌هاه‌‌ترین و پرطرفدارترین دستگاه‌های موجود در بازار هستند. پیش‌بینی می‌شود که در سال ۲۰۲۳ این روند با سری گلکسی S23 ادامه پیدا کند.

در‌حال‌حاضر جزئیات غیررسمی زیادی درباره‌ی سری گلکسی S23 وجود دارد و می‌توان از آن‌ها استفاده کرد که در گذشته، تصورات زیادی وجود داشت.

آیا سری جدید با نام گلکسی S23 عرضه می شود؟

نمایشگر گلکسی S22 پلاس

همانطور که گفتیم، سری گلکسی S محبوب‌ترین سری گوشی‌های هوشمند برتر سامسونگ هستند که نسل اول آن سال ۲۰۱۰ وارد بازار شدند.

سامسونگ قبلاً در رابطه با نام گوشی‌ها، اقدامی غافلگیرکننده داده است. برای مثال، این شرکت بعد از سری گلکسی ۱۰، پرچمداران جدیدش را به سری گلکسی ۲۰ تغییر نام داد. هدف سامسونگ هماهنگ‌کردن نام گوشی با سال عرضه‌ی آن بود؛ بنابراین، معمولاً مطمئن هستیم که سری جدید گلکسی اس با نام سری گلکسی اس ۲۳ سامسونگ خواهد شد.

سری گلکسی S23 چه زمانی رونمایی خواهد شد؟

پشت گلکسی S22 اولترا در برابر گلکسی اس ۲۲ پلاس

پرچمداران قبلی مانند سری گلکسی S10 در تاریخ ۲۰ فوریه ۲۰۱۹، سری گلکسی S20 در تاریخ ۱۱ فوریه ۲۰۲۰، سری گلکسی S21 در تاریخ ۱۴ ژانویه ۲۰۲۱ و سری گلکسی S22 در تاریخ ۹ فوریه ۲۰۲۲ معرفی شدند.

از نظر تاریخی، سامسونگ گوشی‌های گلکسی را در سه ماهه اول سال روان بازار کرده است. سامسونگ در سال‌های اخیر آن‌ها را در ماه فوریه رونمایی کرده بود و تنها سری گلکسی S21 به‌عنوان استثنا و احتمالاً به‌دلیل بیماری در ژانویه معرفی شد.

منطقی است که سامسونگ سری گلکسی S23 را در فوریه ۲۰۲۳ پرده‌برداری کند. باوجوداین، احتمال معرفی در ژانویه یا حتی مارس دور از ذهن نیست. افزون‌براین نمی‌توان پیش‌بینی کرد که جهانی تراشه چگونه برنامه‌های جهانی شرکت را تغییر می‌دهد.

سری گلکسی S23 چه ویژگی ها و مشخصاتی خواهد داشت؟

معمولاً گزارش‌ها و شایعات قابل توجه در رابطه با گلکسی جدید از اواخر تابستان منتشر می‌شود. بدین‌ترتیب، پیش‌بینی می‌شود به‌زودی اطلاعات بیشتری از پرچمداران جدید فاش شود.

طراحی

گلکسی S22 اولترا به همراه قلم

یکی از بزرگ‌ترین تغییرات تا امروز برای سری گلکسی در سال ۲۰۲۲ اتفاق افتاد. سامسونگ گلکسی اس ۲۲ اولترا را کرد تا آن را بیشتر به گلکسی نوت شبیه کند. بدین‌ترتیب طراحی آن به‌صورت مستطیلی تغییر پیدا کرد و با S Pen همراه شد.

پیش‌بینی می‌شود سری گلکسی ۲۳ تقریباً شبیه به سری گلکسی ۲۲ باشد

باوجوداین، طراحی گلکسی اس 22 و گلکسی اس 22 پلاس در مقایسه با مدل های قبلی تغییر تغییر نکرد. پیش‌بینی می‌شود که به احتمال زیاد سامسونگ این طرح را مجدداً در سال ۲۰۲۲ تکرار کند. اگر این اتفاق محقق شود، گلکسی اس ۲۳ اولترا بسیار شبیه گلکسی اس ۲۲ اولترا خواهد بود و از سوی دیگر، گلکسی اس ۲۳ و گلکسی اس ۲۳ پلاس نیز تغییر دیگری نخواهند کرد.

این استراتژی‌ها است که برای آیفون‌ها به کار می‌گیرند. اپل ظاهر گوشی‌ها را به طرز عجیبی تغییر نمی‌دهد، در عوض تصمیم می‌گیرد هر سال را به شکلی ظریف اصلاح کند.

مشخصات و ویژگیها

رابط کاربری قلم گلکسی S22 اولترا

گوشی های گلکسی S سامسونگ تقریباً همیشه اولین دستگاه‌های دردسترس جهانی با بهره‌مندی از جدیدترین تراشه‌ای پرچمدار کوالکام هستند. انتظار نمی‌رود که سال ۲۰۲۳ نیز از این نظر متفاوت باشد. بدین‌ترتیب، می‌توان پیش‌بینی کرد که هر سه گوشی گلکسی S23 سامسونگ به Snapdragon 8 Gen 2 که هنوز معرفی نشده، می شوند. تراشه‌هایی برای گوشی‌های عرضه‌شده در بازارهای آمریکای شمالی، کره‌ای و هندی، دیگر کشورهای دیگر را خواهند داشت. Exynos 2300 معرفی‌شده خواهد شد.

سامسونگ همچنین در طول سال‌ها به‌ندرت را تنزل می‌دهد. بدین‌ترتیب پیش‌بینی می‌شود که گلکسی S23 اولترا در مقایسه با گلکسی S22 اولترا از مشخصات مشابه یا بهتری بهتر باشد.

به‌عبارت دیگر، انتظار می‌رود پرچمدار آینده حداقل ۸ ماهگی رمسازی، حداقل ۱۲۸ حافظه حافظه ذخیره‌شده، صفحه‌نمایش 1440P با کمترین نرخ نوسازی (رفرش‌ریت) ۱۲۰ هرتز، ظرفیت ظرفیت حداقل ۵۰۰ میلی‌میلی‌امپرساعت و سرعت شارژ سیمی حداقل ۴۵ و داشته باشید. افزون‌براین، پیش‌بینی می‌شود که در پنل پشت چهار از حسگر مشابه با دو دوربین تله‌فوتو و دوربین اصلی با کمترین کیفیت ۱۰۸ مگاپیکسل یا بیشتر بهره‌مند شود. شایعات اولیه مبهمی مبنی بر احتمال احتمالی از دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی در گلکسی ۲۳ اول وجود دارد. اما تا گزارش‌های موثق منتشر نشده است، نمی‌توانم این موضوع را بررسی کنم.

از سوی دیگر، گلکسی اس ۲۳ و گلکسی اس ۲۳ پلاس احتمالاً مشخصات مشابهی از سری گلکسی اس ۲۲ را به‌ارث خواهند برد. این به معنای حداقل ۸ رم، حداقل ۱۲۸ حافظه حافظه ذخیره‌سازی و نمایشگرهای ۱۰۸۰P با نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز است. دوربین چینش در پنل پشت احتمالاً شامل دوربین عریض، فوق عریض و تله فوتو مشابه خواهد بود.

یکی از بزرگ‌ترین انتقادات کلی به گلکسی اس ۲۲ و گلکسی اس ۲۲ پلاس، عمر باتری بود. بنابراین، افزایش ظرفیت باتری هر دو مدل در سال ۲۰۲۳ برای سامسونگ بسیار منطقی است. باوجوداین، هنوز هیچ مدرکی برای این موضوع وجود ندارد.

قیمت گلکسی S23 سامسونگ چقدر خواهد بود؟

جعبه گلکسی S22 پلاس

نسل های قبلی پرچمداران سامسونگ با قیمت های زیر به بازار عرضه می شوند:

سامسونگ در سال ۲۰۲۱ با اقدامی خوب، قیمت سری گلکسی ۲۱ را به میزان درخورتوجهی نسبت به خانواده گلکسی ۲۰ کاهش داد. غول فناوری کره جنوبی در سال ۲۰۲۲ نیز همین روند را پیش گرفت و دوباره سری گلکسی ۲۲ را با همان قیمت‌های خانواده گلکسی اس ۲۱ عرضه کرد.

امیدواریم سامسونگ این ادامه را تا سال ۲۰۲۳ می دهد. اگر این امر محقق شود، قیمت گلکسی S23، گلکسی S23‌ پلاس و گلکسی S23‌ اولترا به‌ترتیب ۷۹۹ دلار، ۹۹۹ دلار و ۱۱۹۹ دلار خواهد بود.

این احتمال وجود دارد که گوشی‌های گلکسی ۲۳ قیمتی برابر با گوشی‌های گلکسی ۲۲ داشته باشند.

اگر سامسونگ بخواهد قیمت‌ها را تغییر دهد، به نظر می‌رسد که قیمت‌ها کاهش پیدا کنند. با ارزیابی قیمت‌های سری گلکسی A رده پایین‌تر سامسونگ، این شرکت نمی‌تواند قیمت گلکسی را بسیار پایین بیاورد. باوجوداین، شاید سامسونگ قیمت گلکسی اس ۲۳ را مقدار کمی، مثلاً در حدود ۵۰ دلار یا مقداری بیشتر کاهش دهد.

در محصولات زومیت ببینید:

تنها دلیلی که می‌توانیم فکر کنیم این اتفاق می‌افتد، این است که قیمت گوشی‌های تاشدنی به میزان درخورتوجهی کاهش پیدا کند. در نهایت اگر این پیشامد رخ دهد، سامسونگ باید قیمت سری گلکسی را تغییر دهد تا با آن سازگار شود. از این گذشته، کمی عجیب است که می‌توان گلکسی زد فلیپ ۳ تاشدنی با همان قیمت گلکسی ۲۲ پلاس تهیه کنید.

تنها نظر از این، تا زمانی که گزارش جدید و موثق دیگری منتشر نشود، فرض می‌کنیم سامسونگ قیمت گلکسی اس جدید را در سال ۲۰۲۳ تغییر نخواهد داد.


سری گلکسی S23 سامسونگ: چه می‌خواهم ببینیم

سری گلکسی اس ۲۳ احتمالا یکی از بهترین گوشی های سال ۲۰۲۳ خواهد بود. در ادامه موارد را ذکر کرده ایم که امیدواریم سامسونگ تغییراتی را در نسل جدید نسبت به نسل قبل در نظر بگیرید.

باتری‌های با قابلیت بیشتر، به‌خصوص برای گلکسی S23

تماشای فیلم با گلکسی S22 پلاس

سامسونگ به شکل مجهول، باتری‌های گلکسی اس ۲۲ و گلکسی اس ۲۲ پلاس را کاهش داد. بدیهی است که این اقدام به عمر باتری ضعیف‌تر برای هر دو گوشی در مقایسه با همتایان گلکسی اس ۲۱ شد. بااین‌حال، نتایج در مدل پلاسمایی دیگر حاد نبود؛ اما S22 معمولی رضایت کاربران را جلب کردند.

مقاله مرتبط:

انتظار می‌رود که سامسونگ در سال ۲۰۲۳ این اشتباه را تکرار کند. گلکسی اس ۲۳ و گلکسی اس ۲۳ پلاس باید باتری‌هایی که در اندازه‌ی گلکسی ۲۱ و گلکسی ۲۱ پلاس، یعنی ۴۰۰ و ۴۸۰۰ میلی‌مترآمپرساعت داشته باشند. از سوی دیگر، حتی گلکسی اس ۲۲ اولترا با وجود ظرفیت مشابه با نسل قبلی، بهترین طول عمر باتری را ندارد. بنابراین در این قسمت سامسونگ باید فکری برای بهینه سازی نرم افزار بکند.

اسپیکرهای بهتر

درگاه های گلکسی S22 پلاس

جدا از مشکلات عمر باتری، دومین مشکل سری گلکسی S22 به کیفیت بلندگو می شود. باوجوداین، بلندها به هیچ‌وجه بدگو؛ اما به طور کلی انقلابی نبودند. انتظار می‌رود سامسونگ در سال ۲۰۲۳ سرمایه‌گذاری بیشتری برای ارائه بلندگوهای باکیفیت‌تر بکند.

حافظه حافظه ذخیره‌سازی بیشتر یا بازگشت درگاه حافظه

افراد علاقه مند برای خرید گلکسی اس ۲۲ اولترا می‌توانند مدل‌های ۱۲۸، ۲۵۶ و ۵۱۲ را بخرند و حتی یک ترابایت را انتخاب کنند. این اقدام خیلی خوب است اما اگر قصد خرید گلکسی اس ۲۲ یا گلکسی اس ۲۲ پلاس را داشته باشید، به مدل‌هایی با حافظه ذخیره‌سازی ۱۲۸ یا ۲۵۶ فضایی محدود می‌شوید. از این جهت که به شما نیاز دارید شاید کافی نباشد. امیدواریم سامسونگ مدلهای 512 و یک ترابیتی را در نسخه معمولی و پلاس اضافه کنید.

البته، همچنین بازگشت درگاه کارت microSD باعث خوشحالی بسیاری از کاربران خواهد شد و می‌توان گفت که تقریباً تمام مشکلات ذخیره‌سازی حل می‌شود. بااین‌حال، احتمال وجود این قابلیت در نسل آینده کم است.

روز به روز بیشتر مشابه اپل

رابط کاربری گلکسی S22 اولترا

سامسونگ به‌روزرسانی‌های بیشتر در مقایسه با گوشی‌های اندرویدی سایر شرکت‌ها ارائه می‌دهند. غول فناوری کره جنوبی برای گوشی‌های پرچمدار خود و حتی برخی از میان‌رده‌هایش، چهار آپدیت اندروید و وصله‌های امنیتی پنج‌ساله می‌کند. حتی خود گوگل هم در تعداد به‌روزرسانی‌ها ضعیف‌تر از سامسونگ عمل می‌کند.

باوجوداین، سامسونگ تنها یک آپدیت کمتر از آیفون ارائه می‌دهد. از این جهت بسیار عالی خواهد بود که ببینیم سامسونگ در نهایت با اپلیکیشن برابری کند و پنج سال پشتیبانی کامل از جمله پنج ارتقای اندروید را ارائه دهد.

مقاله مرتبط:

این اقدام نه‌تنها برای کاربران سامسونگ، بلکه برای کل اکوسیستم اندروید نیز مفید خواهد بود. اگر تعداد آپدیت‌های سامسونگ با اپل مطابقت داشته باشد، سایر تولیدکننده‌های اندرویدی باید از این روند پیروی کنند. ممکن است کمی طول بکشد؛ اما این اتفاق بالأخره رخ می دهد. چه بهتر از این موضوع با سری گلکسی S23 سامسونگ آغاز شود.

شما کاربران به کدام ویژگی بیشتر امیدوار هستید و می‌خواهید در سری گلکسی ۲۳ از آن بهره ببرید؟

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!