نقشه گانت از خط سیر زمانی برای نمایش هر وظیفه در پروژه استفاده می‌کند. این سیرهای مربوط به ارتباط بین وظایف و کارها با یکدیگر را می‌دهند. نقشه های گانت کلی از پیشرفت و فعالیت های پروژه ارائه می شود که بسیار جذاب و کاربردی است.

نقشه های گانت امکان تعریف وابستگی بین وظایف را نیز دارند. چنین اطلاعاتی به مدیران کمک می‌کند تا پروژه را درک کنند و تصمیمات صحیح را انجام دهند.

مجتمع های نقشه های گانت

فایده مهم جدول گانت چارت فارسی، ماشین آن در نمایش بهترین چشم اندازهای پروژه است. نقشه گانت به کارمندان برای پیگیری کارها و به مدیران برای تفسیر اصول منابع تا انتهای پروژه کمک شایانی می‌کند.

برخی از فواید اصلی نقشه گانت در ذیل آمده اند:

میزیتو

 • تسلط کامل ایجاد می‌کند
  • طرح گانت چشم‌انداز کلی از پروژه و سیر زمانی آن را می‌کند، این تسلط کامل هم برای آنهایی است که نقش مهمی در پروژه دارند و هم آن‌ها هستند که کمتر از آن‌ها مانند مدیرانی که اجرا می‌کنند و سایر ذینفعان بسیار کارا و متمرکز هستند، مشارکت می‌کنند.
  • نقشه گانت به صورت بصری است و آن را بسیار آسان است.
  • اطلاعات فوری درمورد کارها می‌کند، ازجمله ترتیب زمانی که کارها شروع می‌شوند و مدت زمان انجام آن‌ها را ارائه می‌کند.
  • با استفاده از گانت چارت در پروژه کنترل نرم افزار هم کارآمدی بهبود می‌یابد و هم به بهبود مدیریت منابع کمک می‌کند.
  • نقشه گانت می‌تواند به اطمینان رهبران و کارمندان از مدیریت زمان و منابع کمک کند.
  • پروژه‌های رهبران می‌توانند آن را برای تنظیم زمان‌بندی‌های واقعی و ویژگی‌های منابع بر آن زمان‌بندی‌ها استفاده کنند.
  • همچنین می‌توان به مدیران برای یافتن راه‌حل‌های جایگزین برای مشکلات بالقوه قبل از شروع پروژه کمک کند.
 • امکان پیگیری بهتر را می‌کند

برنامه برنامه ریزی به رهبران و اعضای پروژه برای پیگیری کارها کمک می کند. طرح می‌تواند موضوعات یا محدودیت‌های محتمل را مشخص کند و به رهبران و اعضای پروژه می‌توانند مطابق با آن تنظیم شوند.

 • همپوشانی‌ها و ارتباطات به کمک این تصویر مصور می‌شود

نقشه گانتا مشخص می‌کند چگونه پروژه‌های همپوشانی دارند. همچنین نشان می‌دهد چگونه شروع یک کار می‌تواند قابلیت تکمیل کار دیگر را داشته باشد. این نوع اطلاعات به رهبران پروژه امکان می‌دهد امور را با دقت بالا زمان‌بندی‌کننده و منابع را به ترتیبی فراهم کند که مانع از پیشرفت پروژه شود.

 • بهره‌وری را افزایش می‌دهد

دید بصری نقشه گانت به افراد کمک می‌کند روی کارهایی که باید تکمیل شوند. این دید بصری همچنین مسئولیت همۀ اعضای تیم درخصوص کارهایشان را تضمین می‌کند.

 • امکان برقراری توازن بین پروژه های امکان پذیر می شود

نقشه‌ها به‌منظور ارائه منابع مناسب در زمان مناسب را می‌دهند.

 • اطلاعات کامل را می‌توان مدیریت کرد

گواهی بصری که گانت ارائه می‌کند می‌تواند به ساده‌سازی مجموعه‌های پیچیده کمک کند. نقشه را به وضوح و مطمئن برای افرادی که باید کار کنند نشان می‌دهد. چنین شفافیتی به اعضای تیم می‌دهد که بمانند و از سراسیمه شدن کارهای بسیار زیاد انجام دهند.

 • این طرح به تنظیم انتظارات و مهلت‌های زمانی واقعی کمک می‌کند

طرح گانت هم کارهایی را می‌کند که تیم باید بمنظور پروژه تکمیلی را انجام دهد. همچنین روابط و ارتباطات میان آن کارها را مصور می‌سازد. این ارتباط بصری و منسجم امکان پیش بینی مدت زمان انجام کار را افزایش می دهد. بنابراین، دسترسی به چنین اطلاعاتی واقعی است که می‌توانید مهلت‌های زمانی واقعی را برای هر کار و کل پروژه تنظیم کنید.

 • نقشه به هماهنگی همه از کارمندان دورکار کمک می‌کند

وقتی افراد در تیم پروژه (ازجمله کارمندان دورکار و کارمندان سایر ادارات) به اطلاعات یکسان دسترسی داشته باشند، همه امور پروژه هماهنگ می‌شوند. روابط و هماهنگی بین افراد را بهبود می بخشد.

 • به اعضای تیم انگیزه می دهد

طرح گانت به اعضای تیم امکان می‌دهد کارهای خود را به تصویر بکشد که بموجب آن به آن‌ها برای انجام پروژه‌های انگیزشی می‌دهد. اعضای تیم می‌توانند پیشروی پروژه را بنگرند و تکمیل وظایف اعضای دیگری را هم رصد کنند. نقشه همچنین نشان می‌دهد چگونه برخی کارها نمی‌توانند قبل از تکمیل کار دیگری شروع شوند. این تصویر دقیق کمک می‌کند تا افراد کارهای خود را بخوبی و بموقع کامل کنند.

چه زمانی باید از تعیین گانت استفاده کرد؟

زمانی که تیم شما پروژه‌هایی را آغاز می‌کند که شامل وظایفی می‌شود و تعداد نفراتی که انجام می‌دهند، باید از برنامه استفاده کنید. نقشه گانت می‌تواند به شما کمک کند تا یک پروژه بزرگ را با کارایی بیشتر به جلو ببرید.

بااین‌حال، واقعاً وجود دارد که می‌توان از ابزارهای ساده‌تری برای نشان دادن هر پروژه استفاده کرد. این ابزارها شامل بورد پروژه و تقویم پروژه است.

میزیتو

میزیتو و گانت چارت در پروژه

نرم افزار مدریت پروژه آنلاین میزیتو امکانات جذابی دراختیار شما قرار می دهد که یکی از آن ها گانت چارت فارسی در پروژه است. می‌توانید از گانت چارت میزیتو استفاده کنید و از همین امروز شروع کنید و ابزارهای مدیریت پروژه خود را کامل کنید.

برای ثبت نام رایگان و استفاده از امکانات یک ابزار مدیریت پروژه مناسب و کارآمد و همچنین دریافت مشاوره رایگان از همکاران ما به وب سایت میزیتو به آدرس https://www.mizito.ir سر بزنید.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!