کوچ حرفه ای
کوچ حرفه ای

کوچ حرفه ای از نظر شما چه کسی است؟

شناخت حرفه ای خود اولین قدم برای دستیابی به آنهاست. برای تعیین اهداف شما چیست و برای دستیابی به آنها باید چه اقدامی انجام دهید، یک حرفه ای پیدا کنید که حمایت و راهنمایی ارائه دهد. به جای اینکه شما را با ایده های کلی در مورد موفقیت راهنمایی کند، یک کوچ حرفه ای در کنار شما برای ایجاد یک برنامه شخصی کار می کند. در این مقاله به بررسی چیستی حرفه ای می پردازیم، استفاده از استفاده از یک کوچ حرفه ای را می توان، انواع کوچ های حرفه ای را بررسی می کند و تفاوت بین کوچینگ و منتورینگ را توضیح می دهد.

کوچ حرفه ای کسی است که از افراد حرفه ای حمایت می کند و آنها را در تعقیب شخصی یا حرفه ای راهنمایی می کند. یک فرد ممکن است زمانی که به دنبال پیشرفت حرفه ای است، مربی استخدام، یا یک کسب و کار ممکن است مربی را برای تیمی بهتر استفاده کند. کوچ‌ها با توانمندسازی افراد یا گروه‌ها در جهت خودکفایی، بهبود استراتژی‌ها در عملکرد و بهبود دیدگاه‌های چشم‌انداز شخصی و حرفه‌ای، می‌خواهند به پتانسیل کامل خود کمک کنند.

مربیان حرفه ای مشکلات را برای مشتریان خود حل نمی کنند اما مشتریان را برای حل مشکلات خود راهنمایی می کنند و انگیزه می دهند. مربیان می توانند در هر مرحله از پیشرفت شغلی کمک کنند. برای کسانی که به دنبال شغل یا شغل جدید هستند، یک مربی می‌توان‌ها را پیشنهاد کرد که به نیاز به تداوم و موفقیت در طول جستجوی کار را افزایش دهد. در مقایسه، کسانی که می‌خواهند در حرفه خود پیشرفت کنند، می‌توانند از استراتژی‌های مربیگری بهره ببرند که برای بهبود مهارت‌هایی مانند مدیریت زمان، حل تعارض، بهره‌وری و ارتباطات در ارتباط است.

به عنوان مثال، کارمندی در یک شرکت مالی را در نظر می گیرد که شغل خود را در زمینه روزنامه نگاری مالی تغییر می دهد. یک کوچ حرفه ای ابتدا به تصمیم برای حل این تغییر شغلی گوش می دهد. سپس، آنها ممکن است مزایا و معایب تغییر شغل، مشکلاتی که مشتری ممکن است با آن روبرو شود، ممکن است برای بهبود شانس موفقیت و یک دوره زمانی واقعی برای تکمیل این مراحل فهرست شوند. پس از مربی با مربی، دیدگاه روشن تری دارد و می توان تصمیم گرفت که آیا تغییر شغلی را ادامه دهد یا خیر.

کوچ حرفه ای
کوچ حرفه ای

یک کوچ حرفه ای می تواند از طریق مصرف حمایت کند. برخی از مشتریانی که مربیان می توانند ارائه دهنده عبارتند از:

یک کوچ می تواند به کمک کند تا حرفه ای و شخصی واقعی را تعیین کند. مربیان باورها و گزینه های مدیران خود را بررسی می کنند و با هم برنامه ای برای دستیابی به اهداف می کنند.

به عنوان مثال، با یک مشتری که مایل نقش رهبری را در سازمان خود داشته باشد، ممکن است ویژگی‌هایی باشد که رهبران رهبران دارای موقعیت‌های پیشرفته‌ای هستند که ممکن است به دنبال آن باشند، موردی را که می‌خواهند داشته باشند. در مرحله، جهت انجام مراحل توسعه مهارت های رهبری، مانند ثبت نام در یک دوره سخنرانی عمومی را برای تقویت خود در حفظ ارتباط و دهی بیان کنند.

یک کوچ حرفه ای است که می تواند با او در مورد مسائل حساس صحبت کنید، اما آنها یک شخص ثالث بی طرف خارج از سازمان شما نیز هستند. یک مربی احتمالاً بینشی در مورد احتمالات رشد شما می تواند شما را در نظر نگرفته باشد. همچنین، پس از کار با انواع مختلفی از مشتریان، آنها می توانند از دانش خود در مورد آنچه برای دیگران مفید هستند استفاده کنند تا شما را راهنمایی کنند.

بی طرفی یک مربی همچنین می توانند با شما صادق باشند. آنها ممکن است به اشکالاتی اشاره کنند که می توانید روی آنها کار کنید یا مواردی را که ممکن است در آنها کار اشتباهی انجام دهید یا گفته اید را انجام دهید. این صداقت می تواند به شما در شناسایی ویژگی های جدید در مورد کمک خود و راه های بهبود آنها کمک کند.

مربیان چندین بازخورد و مستمر ارائه می دهند تا احتمال بیشتری برای رسیدن به اهداف خود داشته باشید. زمانی که شما اهداف شما و نحوه برنامه ریزی شما برای دستیابی به آنها را می شناسید، می توانید تشخیص دهندگان را که در مسیر درستی قرار دهید و به شما یادآوری کنید که چه زمانی ممکن است نیاز به اصلاح مسیر اقدام خود داشته باشید.

به عنوان مثال، اگر کارمندی بخواهد در محل خود ابتکار عمل بیشتر داشته باشد، اما فرصت‌های خوب را به دست آورد، یک مربی ممکن است به این نکته توجه داشته باشید: «شما این شانس را داشتید که در آنجا شروع کنید، اما از آن‌ها استفاده نکردید.” با درک این موضوع، احتمال بیشتری وجود دارد که از فرصت های بعدی که پیش می آید استفاده کند. تصوری مکرر هدف و هدفی که متعهد به انجام آنها باشد، می‌توانید بیشتر در قبال اعمالتان مسئول انجام دهید و به شما انگیزه دهد که ادامه دهید.

رشد حرفه ای جدید مستلزم امتحان چیزهایی است که گاهی اوقات ممکن است احساس ناراحتی کند. یکی از یک کار حرفه ای است که به شما کمک می کند تا در طول روند رشد خود احساس ارتباط و حمایت کنید. وظیفه ای که برای شما وجود داشته باشد این است که این کار را با جدیت به نکاتی که شما گوش می دهید و در مورد آنها باز می کنند صادقانه ارائه می دهند. حمایت است، و می‌دانستم که شما از این حمایت می‌بایستید، می‌توانید در آن‌ها تمرکزی پایداری داشته باشید که برای استفاده و توسعه مفید است.

انواع مربیان حرفه ای

انواع مختلفی از مربیان حرفه ای وجود دارد که از آنها بر روی نوع خاصی از هدف حرفه ای یا شخصی خاص می کنند. چند نمونه از مربیان حرفه ای عبارتند از:

کوچ شخصی: افرادی که نگران حفظ تعادل بین کار و زندگی یا تأثیر زندگی شخصی خود هستند، ممکن است با یک کوچ شخصی کار کنند. مربیان شخصی در یک تخصص خاص تر کار می کنند و احتمالاً می توانند در هر جنبه ای از زندگی شخصی یا حرفه ای شما پشتیبانی کنند.

کوچ کسب و کار: یک کوچ کسب و کار خاص برای افرادی که می توانند شغلی کوتاه مدت یا بلندمدت ایجاد کنند. ممکن است با جستجوی شغل، نوشتن رزومه، مصاحبه و پیشرفت حرفه ای شما را راهنمایی کنند.

برای ارتباط با محمدرضا علیا کوچ حرفه ای از موسسه فراکوچ با شماره ۰۹۳۵۳۶۳۳۴۲۳در واتساپ در ارتباط باشید یا از طریق این لینک بخرید.

ادامه مطلب

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!