معمولاً افراد برای یک اتاق از کولر گازی پرتابل استفاده می‌کنند. اما می‌توان هر زمانی که نیاز داشت کولر را به‌راحتی حمل کنند. علاوه بر این، این نوع کولر گازی به قابلیت حمل آسان به دیوار و سقف متصل نمی‌شود. همچنین برخی از مدل‌های این نوع کولر دارای چرخ‌هایی هستند که جا به جایی و حمل آن‌ها به اتاق‌ها و مکان‌های بسیار آسان و راحت‌تری دارند.

ویژگی های این محصول

کولر گازی پرتابل در اندازه های مختلف از جمله های متوسط، کوچک و بزرگ طراحی و تولید می شود.

به همین منظور از کولر گازی پرتابل کوچک در محیط های کوچک و اتاق ها استفاده می شود. همچنین از کولر گازی متوسط ​​برای اتاق های بزرگ تر از جمله پذیرایی استفاده می شود. اما از کولر گازی های پرتابل بزرگ برای مکان های تجاری، بانک ها، دفتر های اداری و…. استفاده می کنند. این نوع کولر دارای مدل‌های مختلف و متنوع است. به عبارت دیگر ماشین طراحی آن را تولید مدل‌های متنوع و ساخته‌اند. همچنین سایزهای کولر را با توجه به نیاز مشتریان در نظر گرفته‌اند.

همه افراد می‌توانند برای مکان مورد نظر خود کولرهای گازی مناسب و مورد سلیقه را انتخاب کنند. اما یکی از نکات بسیار مهم در انتخاب کولر گازی پرتابل توجه به قدرت آن و مکان مورد نیاز است. یعنی افراد می بایستی نیاز به استفاده از این کولرها را در نظر بگیرند. سپس آن‌ها را قدرت و قدرتی که دارند، انتخاب می‌کنند خرید کنند.

مجتمع کولر گازی پرتابل گری

یکی از مهم‌ترین مزایا و ویژگی‌های این نوع کولر گازی، قابل حمل آن است. اما اگر پایه های این کولر وجود داشته باشد، جا به جایی آن آسان تر خواهد بود. نصب این نوع کولر گازی نیاز به مهارت و هیچگونه شرایطی ندارد. چرا که افراد با خارج کردن کولر گازی از کارتن می‌توانند مراحل مختلف راه‌اندازی را انجام دهند، آن را در مکان‌های مد نظرشان نصب کنند.

کولر گازی پرتابل گری پیشنهاد و گزینه مناسبی برای مستاجرها است. چراکه آن‌ها امکان نصب مدل‌های مختلف کولر را ندارند. به همین منظور می‌توان با نصب این کولر از مزایای آن به خوبی بهره‌مند شد.

گری ایران

از دیگر کاربران کولر گازی پرتابل گری می تواند به موارد زیر اشاره کنیم:

  • دارای قیمت و قیمت مناسب است: این نوع کولرها به‌عنوان رایج‌ترین و ارزان‌ترین کولرهای گازی به شمار می‌روند. چراکه از قیمت مناسب و مقرون‌به‌صرفه هستند. علاوه بر این نصب آن‌ها نیز بسیار ناچیز است. همچنین اگر افراد کمی در کارهای فنی ماهر باشند، می‌توانند این کولر را نصب کنند. کولرهای پرتابل دو لوله گاز مصرفی برق بسیار پایینی دارند. به همین منظور این کولر از مصرف برق نیز مقرونبه‌صرفه است.
  • صرفه‌جویی در مصرف انرژی: این نوعلر به دلیلی است که موتور قدرتمند می‌تواند بهره‌وری در مصرف انرژی را بالا ببرد. درنتیجه در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌شود.
  • عملکرد سرمایشی و گرمایشی بسیار خوب در فصل های مختلف سال: این کولرهای گازی به دلیل تایید عملکرد سرمایشی و گرمایشی برای تمام فصل ها مناسب هستند.
  • فضای اشغال و ایجاد شیک و طراحی جذاب: این کولر به کم دلیلی از ظاهری جمع و جور و بسیار شیک، فضای بسیار کمی را اشغال می‌کند.
  • نصب و راه اندازی آسان و راحت

نحوه عملکرد کولر گازی پرتابل

افراد ابتدا می بایستی کولر گازی را از کارتن در بیاورند و به برق متصل کنند. سپس شیلنگ تهویه را تا انتهای خانه هدایت کرده و کولر را روشن کنند. عملکرد کولر گازی پرتابل گری به گونه ای است که دو کار مهم و اصلی را انجام می دهد: ۱ محیط محیط را معمولا خنک می کند. ۲ محیط موجود در محیط و اتاق را خارج می‌کند.

از طرف دیگر می‌توانم نحوه عملکرد این نوع کولر را به شرح زیر بیان کنم:

  1. کولر گازی هوای گرم و محیط را به داخل کولر می کشد. هوای گرم و عبور از کویل های قندانسور خود را از دست می دهد. با از بین بردن گرما، ازطریق فن‌های کولر گازی، هوای خنک وارد محیط و اتاق می‌.
  2. اتاقی که به صورت قطره قطره متراکم و جمع آوری شده است، با استفاده از شلنگ تهویه از اتاق و محیط خارج می شود.
  3. گرمای گرفته شده از هوای اتاق توسط شیلنگ تهویه به بیرون انتقال داده می شود. سپس فن کولر به شکل مکر هوای گرم را از اتاق و محیط به داخل کولر گازی می کشد. درنتیجه مراحل به همین شکل تکرار می‌شوند و این چرخه ادامه پیدا می‌کند.

با توجه به قابلیت و مزیتی که این نوع کولر دارد، عملکرد آن نیز بسیار مفید و مناسب است. بنابراین افراد می‌توانند با انتخاب این کولر گازی از خرید خود رضایت داشته باشند. همچنین در صورت نیاز به حمل و جابه جا کردن آن.

گری ایران

معایب کولر گازی پرتابل

همان‌طور که می‌دانیم هر یک از وسایل نقلیه، به‌عنوان مثال، کولرهای گازی دارای تعداد زیادی هستند، اما در عین حال معایبی نیز دارند. اما قبل از بررسی این نوع کولر، بهتر است به مشخصات و قطعات آن بپردازیم. قطعات این مدل کولر عبارت‌اند از: از کمپرسور، فن، مبرد و سایر قطعات مانند ریموت، کنترل و…

این کولر نسبت به معایب آن بسیار زیاد و متفاوت است. همچنین رایانه کمپرسور، را بیرون از خانه نصب می‌کنند که سروصدای کمتری داشته باشد. درنتیجه افراد هیچ گونه نگرانی برای استفاده از این کولر گازی و حمل آن ندارند.