کتاب NFT یا NFT، از نظر و خواندن شبیه به یک کتاب الکترونیکی است، اما به جای آن صرفاً به عنوان یک فایل epub یا mobi باشد و قابل دانلود برای هر کسی که کار آن را به اشتراک بگذارد، به فناوری بلوکچین متصل است و به آن مانند قراردادی دیجیتال بین نویسنده و خریدار عمل می‌کند.

فناوری بلوکچین این امکان را می دهد که به وضوح مشخص شود که صاحب یک کتاب NFT چه کسی است. این شناسنامه قابل کپی و جعلی نیست. علاوه بر این، انتقال NFT مستقیماً از شخصی به شخص دیگر بدون نیاز به شخص ثالثی مانند بانک برای تشخیص آن انجام می شود. یک NFT همچنین می‌تواند به مالکیت خود امکان دسترسی به قابلیت بازگشایی و دانلود انحصاری مانند: تصاویر، فایل‌های صوتی یا کتاب‌های الکترونیکی را بدهد.

برای درک بهتر NFT، این مقاله را مطالعه می کنید:

https://www.arzido.com/what-is-nft/

در حالی که یک کتاب کاغذی یا دیجیتال به عنوان یک خرید مصرفی می‌شود و در اکثر مواقع ارزش‌ها برای فرد دیگری بجز خواننده نیست، یک کتاب NFT را می‌توان به عنوان یک دارایی دیجیتال در نظر گرفت، که مانند یک نسخه اول و کلکسیونی از یک کتاب در نظر گرفته می‌شود.

مواردی که NFT می‌دانند نسخه‌های محدودی هستند و آن‌ها را محدود می‌کند، داشتن یک نسخه اولیه از یک کتاب که تعداد محدودی از آن منتشر شده است، باعث می‌شود ارزش آن کتاب بالا برود و در آینده ارزش خود را حفظ کند. .

کتاب های دیجیتال و کاغذی اکثرا به صورت نامحدود و در چندین نسخه عرضه می‌شوند و هر فردی می‌تواند این نوع کتاب را بخرد یا حتی به صورت رایگان از اینترنت دانلود کند، ولی نسخه‌های NFT محدود، ثبت‌شده و از طریق فناوری بلوک‌چین کدگذاری می‌شوند. این باعث می شود کتاب های NFT کمیاب و در نتیجه باید باشند. همچنین می‌تواند کتاب‌های NFT را در مارکت پلیس های ثانویه برای فروش مجدد قرار دهند.

اگر شما نویسنده یک کتاب هستید، با ایجاد یک کتاب دیجیتال NFT شخصی سازی شده و با استفاده از تصاویر و با کیفیت می توانید از پلتفرم هایی مانند BookVolts برای نشر آثار خود استفاده کنید. شما می‌توانید کتاب‌های NFT را برای تعداد محدودی عرضه کنید و چند نسخه انصاری ایجاد کنید و سپس آنها را به فروش برسانید.

در حال حاضر بازار NFT در حال رونق است و این تنها آغاز راه است. بنابراین هر نویسنده ای ویژه می تواند بخواهد یک نسخه NFT از کتاب خود را منتشر می کند تا از این بازار نوظهور بهترین استفاده را ببرد و از مزایای فراوان آن بهره مند شود، این کاربرد عبارتند از:

وقتی کتاب خود را به عنوان NFT به‌وجود می‌آورد، این معنی است که شما می‌توانید آن را مستقل از یک شرکت ناشر بفروشید.

پلتفرم های انتشاراتی که نویسنده باید هفته ها یا حتی ماه ها منتظر باشد تا حق امتیاز کتاب خود را دریافت کند، وقتی کتاب NFT را می فروشد، پول خود را می توانید دریافت کنید. این از طریق قرارداد هوشمندی که روی بلوکچین وجود دارد اتفاق می‌افتد و پس از انجام فروش اجرا می‌شود.

می‌توان با ارائه امتیازات اضافی مانند یک دوره آموزشی انحصاری، یک مشاوره انفرادی، یا نوعی فرصت مشارکتی، به کتاب NFT خود ارزش بیافزایید. این کار هم طرفداران شما را افزایش می دهد و هم ارزش NFT شما را برای طرفداران شما بالا میبرد.

NFT ها بیشتر شبیه به یادگاری ها هستند. این بدان معنی است که معمولاً ارزش و محبوبیت آنها در طول زمان افزایش می یابد.

وقتی صحبت از کتاب‌های NFT می‌شود، جایی برای دزدی یا کپی کردن وجود ندارد، زیرا هر نسخه از کتاب و همچنین صاحب آن در بلوکچین می‌شود. همینطور پس از تغییر مالکیت، حق امتیاز پرداخت می شود.

وقتی شخصی که کتاب شما تصمیم به خرید مجدد آن می کند، شما درصدی از آن فروش و هر معامله بعدی را دریافت می کنید. این کار باعث می‌شود تا نویسندگان و همچنین طرفداران فروش مجدد کتاب کسب کسب کنند.

اگر تصمیم به ایجاد یک کتاب NFT دارید، باید از فرآیند نوشتن و انتشار فکر کنید. سعی کنید بفهمید چه چیزی باعث می شود خوانندگان بخواهند روی کتاب شما سرمایه گذاری کنند. بنابراین از نوشتن یک کتاب NFT قبل از شروع، بهتر است این چند نکته را در نظر بگیرید:

در ابتدای کار بهتر است انجمنی داشته باشید که از شما حمایت کند. برای نویسندگان تازه‌کار کمی سخت است که بدون داشتن طرفدار، کتاب‌های NFT خود را به‌فروش برسانند.

تعداد محدودی از نسخه ها، ارزش کتاب شما را افزایش می دهد و در نتیجه قیمت آن را افزایش می دهد.

با افزودن منابع اضافی، مانند تصویرسازی صحنه ای در کتاب ها یا مصاحبه با نویسنده، کتاب NFT خود را به یک نسخه ویژه تبدیل کنید.

راه های دیگر برای ارزش افزوده بیشتر به کتاب خود این است که هر نسخه از کتاب NFT شما، امکاناتی واقعاً هر چه فرد داشته باشد، تا نسخه از آن ارزش بیشتر داشته باشد.

خب به مرحله ایجاد یک کتاب NFT رسید، اما چطور ممکن است؟ در اینجا به شما کامل آموزش میدهیم:

روند چاپ کتاب شما ممکن است نسبت به مارکت پلیس انتخابی متفاوت باشد. اما به طور کلی، این روش است که باید انجام دهید:

 • یک بازار NFT را انتخاب کنید. بازارهایی مانند BookVolts، Bookcoin، Creatokia برای ایجاد یک کتاب NFT مناسب می‌باشند.
 • یک کیف پول رمزنگاری ایجاد کنید. اما باید توجه داشته باشید که برخی از آنها نیاز به استفاده از کیف پول های بازار دارند.
 • نسب به ارز مورد استفاده در مارکت پلیس انتخابی، کیف پول خود را شارژ کنید.
 • کیف پول خود را به پلتفرم NFT متصل کنید.
 • کتاب خود را با جلد کتاب، فایل کتاب و هر فایل اضافی همراه با آن را آپلود کنید.
 • کتاب NFT خود را فهرست کنید.
 • حالا شما آماده فروش کتاب خود هستید.

هزینه ساخت NFT به بازاری است که از آن استفاده می شود و میزان شلوغی آن به زمانی که از آن استفاده می شود می شود. بهتر است قبل از ارائه کتاب NFT خود، قیمت کارمزد آن را زیر نظر داشته باشید تا بهترین زمان را برای ایجاد NFT بدانید، چه زمانی است.

با رونق بازار NFTها، ظاهر شدن بازارهای که در زمینه کتاب تخصص دارند امری عادی است. آن، علاوه بر این، کتاب‌های بازارهای محبوب NFT، مانند OpenSea، Rarible، و SuperRare، ممکن است کتاب خود را در یک بازار تخصصی کتاب چاپ کنید تا شانس بیشتری برای فروش خود داشته باشید. در اینجا برخی از بازارهای کتاب NFT برای شما لیست شده است:

 • Publica
 • BooksGoSocial
 • BookCoin
 • کراتوکیا
 • منتشر شده NFT
 • Readl

خیلی از نویسندگان مشهور قبلاً کتاب های خود را به NFT منتشر کرده اند. در اینجا چند نمونه از کتاب NFT های معروف آمده است:

 • مجموعه میلیونر WakeUp
 • پاتریک چان (نویسنده معروف) مجموعه NFT کتاب The WakeUp Millionaire را منتشر کرد که شامل نسخه دیجیتالی کتاب، دسترسی به جامعه WakeUp Millionaire، و اشتراک رایگان در خبرنامه Patricweekly است.
 • Verannie Moss And New Hideout NFT
 • این نسخه دارای امتیازاتی است که قبلاً دیده نشده است، در این نسخه کتاب کودک از تصاویر و آهنگ استفاده شده و توسط Verannie Moss امضا شده است.
 • Call Sign White Lily نسخه ویژه

این نسخه از کتاب شامل نسخه خلاصه شده کتاب، آلبوم عکس لیلی لیتویاک که شامل بیش از ۵۰ عکس قدیمی و یک ویدیوی داستانی با کیفیت بالا به نام “Dreams of Becoming Something.” است.

نویسندگان می توانند از قدرت NFT استفاده کنند. کتاب‌های NFT از همه نظر می‌توانند برای نویسندگان و هم برای خوانندگان مفید باشند.

منبع مقاله :

https://www.arzido.com/nft-book/
اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!