کاور هایلایت پیج اینستاگرام

آموزش ساخت کاور هایلایت اینستاگرام

آموزش صفر تا صد هایلایت پیج اینستاگرام

کاور هایلایت اینستاگرام
کاور هایلایت اینستاگرام

هایلایت اینستاگرام چیست؟

هایلایت اینستاگرام در واقع استوری‌های اینستاگرام هستند که شما انتخاب می‌کنید تا همیشه در صفحه پروفایلتان نمایش داده شوند. اگر استوری را به Highlight اضافه کنید، برای همیشه در پروفایلتان قابل مشاهده خواهد بود، بنابراین هایلایت استوری یک روش عالی برای حفظ بهترین و مهم ترین استوری ها شماست.

چرا در اینستاگرام هایلایت باید بمانید؟

هایلایت اینستاگرام یکی از بهترین راه ها برای زیباسازی بصری پیج اینستاگرام و همینطور بهینه سازی پروفایل شما برای جذب فالور هست،شما با استفاده از هایلایت های مناسب می توانید مخاطبان را به خود جلب کنید و از این طریق فروش خود را چند برابر کنید، در کل. پیج بدون هایلات هیچ جذابیتی برای مخاطبان ندارد، پس در هر زمینه ای در اینستاگرام در حال فعالیت حتماً دارای هایلایت مرتبط و مناسب برای پیج خود بسازید.

بیشتر بخوانید _ آموزش صفر تا صد کاین مستر

چگونه هایلایت اینستاگرام بسازیم؟

برای اینکه بتوانید برای پیج اینستاگرام هایلایت بسازید مراحل زیر را انجام بدید.

+ بعد از اینکه استوری خود را به اشتراک بگذارید، روی علامت قلب در نوار پایین صفحه کلیک کنید.

کاور هایلایت اینستاگرام
کاور هایلایت اینستاگرام

+ بعد از اینکه روی علامت قلب کلیک کنید، با صفحه ای مانند تصویر زیر روبه میشوید، یک نام برای هایلایت خود تعیین کنید و روی افزودن کلیک کنید.

کاور هایلایت اینستاگرام
کاور هایلایت اینستاگرام

به همین راحتی شما می توانید یک هایلایت بسازید، می توانید تا 100 عدد استوری را به هر وسیله اضافه کنید. برای اضافه کردن استوری های دیگر به همین هایلایت، هم به همین صورت پیش بینی می شود اما دیگر نیاز به نام گذاری نیست فقط روی هایلایت کلیک کنید تا استوری شما به آن اضافه شود.

بیشتر بخوانید _ آموزش جامع و کامل اینشات

چگونه چند کاور هایلایت داشته باشیم؟

شما می توانید تا هر تعداد که خواستید هایلایت اینستاگرام داشته باشید، فقط کافی است بعد از کلیک بر روی علامت قلب، در پایین صفحه روی گردی که علامت به علاوه داخلش کلیک کنید. یک نام تعیین کنید و هایلات جدید بسازید.

کاور هایلایت اینستاگرام
کاور هایلایت اینستاگرام

چگونه نام هایلایت را تغییر دهید؟

اگر بعد از نام گذاری هایلایت، از نام آن خوشتان نیامد و می خواهید نام آن را عوض کنید، فقط کافیست، وارد هایلایت مورد نظر شوید و روی سه نقطه پایین هایلایت کلیک کنید و برگزیده را انتخاب کنید. بعد از آن زیر، نام هایلایت خود را تغییر میدهید و روی تمام عنوان در بالای صفحه میکنید.و به همین راحتی می توانید نام هایلایت خود را تغییر دهید.

کاور هایلایت اینستاگرام
کاور هایلایت اینستاگرام

چگونه به هایلایت اینستاگرام کاور اضافه کنیم؟

+ برای اضافه کردن کاور به هایلایت اینستاگرام، وارد هایلایت مورد نظر شوید، و بعد از کلیک روی سه نقطه پایین صفحه گزینه ویرایش مورد برگزیده را انتخاب کنید.

+ در این مرحله روی ویرایش عکس سرصفحه کلیک کنید.

+ در این قسمت روی علامت گالری در پایین صفحه کلیک کنید.

+ بعد از اینکه گالری خود را شدید وارد کنید، عکسی که می خواهید کاور هایلایت شما را انتخاب کنید و تائید کنید.

چه هایلایت هایی برای پیجمون بزاریم؟

این چه هایلایت ها و چه تعداد هایلایت برای پیج خودتون بزارید کاملاً به موضوع و پیجتون بستگی دارد، اما ما در اینجا چند ایده برای کاور هایلایت اینستاگرام به شما معرفی می کنیم.

کاور هایلایت اینستاگرام
کاور هایلایت اینستاگرام

ایده هایی برای هایلایت اینستاگرام:

1- راه های ارتباطی یا تماس با ما

اولین هایلایتی که برای هر پیج خدمات و فروشگاهی نیاز به هایلایت تماس با ما وجود دارد، شما می توانید ارتباط مخاطبین با خودتان را در درون یک هایلایت قرار بدید تا مخاطبان شما با دیدن آن نحوه ارتباط با شما را بدانند.

2- رضایت مشتری

یکی از مهم ترین هایلایت هایی که باید برای پیج خدماتی یا فروشگاهی خود داشته باشید، هایلایت رضایت مشتری است، نظرات و رضایت مشتریان خود را درون یک سایت قرار بدید، تا برای کاربران اعتمادسازی کنید.

3- من کی ام یا من

شما می توانید یک هایلایت بسازید و در آن هایلایت به معرفی خودتون بپردازید این مورد را برای اینکه حس دوستانه در مخاطب تاثیر می گذارد بسیار زیادی دارد.

کاور هایلایت اینستاگرام
کاور هایلایت اینستاگرام

پیشنهاد مطالعه : آموزش و معرفی اپلیکیشن پیکس آرت

4- سوالات متداول

هر حوزه ای در فعالیت های اینستاگرامی می توانید یکسری سؤالات را داشته باشید که اکثر مخاطبان شما آن ها را در ذهن خود می بینند، شما می توانید یک هالایت را برای سوالات متداول بسازید و در آن به سوالات پاسخ دهید.

5- آموزش های کوتاه یا ترفند ها

شما می توانید آموزش های خود را کوتاه و کاربردی در حوزه کاریتون رو درون یک هایلایت قرار دهید تا مخاطبان شما را از آن استفاده کند و تأثیر زیادی بر افزایش واچ تایم پیج شما دارد و مخاطبان بسیاری از روی پیج شما فقط می کنند.

کاور هایلایت اینستاگرام
کاور هایلایت اینستاگرام

6- فیش واریزی و کد رهگیری

اگر یک پیج فروشگاهی یا خدماتی در اینستاگرام دارید می توانید یک هایلایت برای فیش های واریزی و کدهای رهگیری بسازید و با قرار دادن فیش های واریزی و کدهای رهگیری اعتماد مخاطبان را به خود جلب کنید.

7- نشانی ما یا آدرس ما

شما به جای آن بیوگرافی خود را شلوغ کنید و آدرس را در آن قرار دهید می توانید با عنوان آدرس فروشگاه بسازید و محل دقیق فروشگاه خود را در آن قرار دهید.

چگونه بدون استوری کردن هایلایت بزاریم؟

یکی از سوالاتی که ممکن است در ذهن شما باشد این است که چگونه بدون استوری گذاشتن هایلایت بسازیم؟ انجام این کار بسیار آسان است و شما با انجام مراحل زیر می توانید بدون اشتراک گذاری استوری هایلایت بید یا عکس و فیلم های جدید به هایلایت های قدیمی خود را اضافه کنید.

کاور هایلایت اینستاگرام
کاور هایلایت اینستاگرام

هایلایت کردن بدون استوری:

1- اولین کاری که باید انجام دهید مثل همیشه عکسی که می توانید را استوری کنید.

2- بعد از گذشت 20 ثانیه استوری که ارسال کردید را حذف کنید و 24 ساعت منتظر بمانید.

3- بعد از گذشت 24 ساعت با کلیک روی سه خط بالای صفحه وارد قسمت فعالیت شما یا فعالیت شما میشوید.

4- بعد از وارد شدن به قسمت فعالیت شما، به قسمت اخیرا حذف شده یا Recently deletedmishoid.

5- استوری که دیروز پاک کرده بود را انتخاب کنید و روی سه نقطه و بعد از بازیابی یا restor را بزنید.

6- بعد دوباره به قسمت فعالیت شما وارد قسمت بایگانی شوید.

7- استوری خود را انتخاب کنید و روی علامت کلیک کنید و آن را به سایت مورد نظر اضافه کنید.

به همین راحتی می توانید بدون اینکه فالوور هاتون استوری شما را ببینید آن را به هایلایت هاتون اضافه کنید.

کاور هایلایت اینستاگرام
کاور هایلایت اینستاگرام

بهترین برنامه های ساخت کاور هایلایت اینستا :

1. اپلیکیشن Canva

برای ساخت لوگو و کاور هایلایت اینستاگرام اپلیکیشن های متنوعی وجود دارد، اما یکی از قوی ترین و بهترین آن ها برنامه Canva است. کار کردن با این برنامه ساخت عکس برای هایلایت اینستا، بسیار ساده و در عین حال بسیار جذاب است. شما می‌توانید با استفاده از این اپلیکیشن‌های بسیار زیبا و خیره‌کننده‌های بسازید، بدون اینکه به طراحی نیاز دارید. نرم افزار Canva یک برنامه طراحی گرافیکی رایگان است که می توانید از آن به صورت آنلاین و یا در قالب اپلیکیشن موبایل استفاده کنید.

کاور هایلایت اینستاگرام
کاور هایلایت اینستاگرام

حتما مطالعه کنید : آموزش کار با برنامه پیکسل لب

خاطر نشان می‌شود که در Canva علاوه بر ساخت کاور هایلایت اینستاگرام، می‌توانید پوستر، لو، کارت دعوت، کارت ویزیت و همچنین پست‌های اینستاگرام و فیسبوک را نیز انجام دهید. این اپلیکیشن محبوب برای پلتفرم های اندروید، iOS و نسخه دسکتاپ قابل دانلود است.

2. اپلیکیشن Adobe Express

اپلیکیشن ادوبی اسپارک یکی دیگر از برنامه های کاربردی در زمینه ساخت عکس برای برگزیده اینستا است. شما می‌توانید در اپلیکیشن Adobe Spark از میان تمپلیت‌های چیزهایی که موجود است، قالب موردنظر خود را انتخاب کنید و سپس آن را با تغییر رنگ و یا اضافه کردن عکس و متن، سفارش‌سازی کنید.

کاور هایلایت اینستاگرام
کاور هایلایت اینستاگرام

این برنامه رایگان بوده و به کاربر کمک می‌کند که تنها با چند کلیک برای هایلایت‌های اینستاگرام خود، کاور و قالب‌های زیبایی طراحی کند. با ادوبی اسپارک علاوه بر کاور هایلایت اینستاگرام، می‌توان ویدیوهای کوتاه را به زیبایی ادیت کرد و یا حتی صفحات وب طراحی کرد. این نرم‌افزار فوق‌العاده برای نسخه اندروید و iOS موجود است.

3. اپلیکیشن Highlight Cover & Logo Maker

اپلیکیشن Highlight Cover for Instagram Story مجموعه وسیعی از قالب‌ها و کاورها را برای دانلود کاور هایلایت اینستاگرام در اختیار کاربران می‌گذارد و به همین دلیل از محبوبیت بالایی در میان کاربران اینستاگرام استفاده می‌کند. در حقیقت این برنامه اینستاگرام دو اپلیکیشن قبلی تنها با هدف ساخت کاور هایلالا برای طراحی پیج کاری و طراحی شخصی و راه‌اندازی شده است.

کاور هایلایت اینستاگرام
کاور هایلایت اینستاگرام

در این برنامه ساخت کاور هایلایت دخترانه در اینستاگرام، بیش از 200 قالب آماده برای هایلایت استوری اینستاگرام وجود دارد و همچنین کاربر می‌تواند از میان 500 کاور، لوگو، استیکر و نشانه مخصوص هایلایت اینستاگرام، کاور مورد علاقه خود را انتخاب کند. این کاورها در سبک‌های مختلف مانند کارتونی، آبرنگی، سیاه و سفید و… در کاربران قرار گرفتن و در زیبا شدن پروفایل اینستاگرام بر روی آن تاثیر بسزایی دارند.

4. اپلیکیشن Story Highlight Cover Maker

اپلیکیشن Story Highlight Cover Maker همان‌طور که از اسمش مشخص شده است با این هدف ساخته شده است که فرآیند ساخت کاور هایلایت اینستاگرام را برای کاربر آسان و ساده کند. چندین برنامه کاربردی قبلی در این برنامه خبری از کاورهای آماده نیست و کاربر می‌بایست شخصا کاور هایلایت را طراحی کند.

کاور هایلایت اینستاگرام
کاور هایلایت اینستاگرام

اما با وجود پس‌زمینه‌ها و استیکرهای متنوع و همچنین استایل‌های مختلف تایپوگرافی، پروژه‌های ساخت کاور هایلایت مینیمال بسیار جذاب و ساده خواهد بود.

5. برنامه ساخت هایلایت های اینستاگرام StoryArt

این برنامه کاور هایلایت اینستاگرام، یکی دیگر از برنامه‌هایی است که در ساخت کاور هایلایت اینستاگرام به کمک کاربران می‌آید. یکی از ویژگی‌های مثبت این نرم‌افزار، پشتیبانی از مجموعه‌های گسترده از تمپلیت‌ها، المان‌ها و استیکرهایی است که برای کاورهای پسرانه و دخترانه مناسب است.

کاور هایلایت اینستاگرام
کاور هایلایت اینستاگرام

در این برنامه، کاربران می‌توانند علاوه بر ساخت کاور هایلایت، مستقیماً در خود اپلیکیشن، استوری‌های جذاب ساخته شده و در اینستاگرام به اشتراک بگذارند. خاطر نشان می‌شود تمام قالب‌های موجود در این اپلیکیشن رایگان، اما مطمئناً بقیه تمپلیت‌های آن به اندازه‌های زیبا و جذاب هستند که نیازتان را به پوشش‌دهنده خوبی دارند.

انتخاب تصویر مناسب برای هایلایت اینستاگرام

اما در کنار نامی که بسیار مهم است شما را باید برای هالیت مورد نظر خود انتخاب کنید. چرا که کیفیت تصویر در کنار اسم قشنگ برای هایلایت اینستاگرام این قدرت را دارد که به راحتی کاربر را مجذوب کند تا استوری شما را به راحتی مشاهده کنید. برای برخی از پیدا کردن اسم برای هایلایت های اینستاگرام شاید کمی سخت باشد.

کاور هایلایت اینستاگرام
کاور هایلایت اینستاگرام

این موضوع به این جهت است که این هایلایت‌ها مهم هستند و همیشه در پیج اینستاگرام شما باقی می‌مانند. تا امکان استفاده از تصاویر با کیفیت روی کاور هایلایت و اسم‌های کاملاً خاص وجود داشته باشد، تا بتوانید ذوق و هنر خود را نیز به زیبایی به نمایش بگذارید. اما برخی از افراد به این موارد توجه نمی کنند و به هیچ وجه نمی توانند خوبی را برای پیج اینستاگرام خود رقم بزنند.

ایده می‌توان از یک ذهن خلاق تراوش استفاده کرد. بسیاری از افراد که به دنبال اسم قشنگ برای هایلایت اینستاگرام شاید نتوان به راحتی این کار را انجام داد. اما شما بهتر است برای کار ابتدایی سعی کنید با توجه به نوع استوری یک دسته بندی خاص را برای نام‌ها در نظر بگیرید و با توجه به آن می‌توانید یک نام برای هایلایت اینستاگرام خود پیدا کنید. اسم های زیبا برای هایلایت اینستاگرام کم و تنها کافی است مقداری سلیقه و مهمتر از همه ذوق برای انتخاب نام برای هایلایت اینستاگرام در نظر بگیرید.

کاور هایلایت اینستاگرام
کاور هایلایت اینستاگرام

اما نکته مهم دیگر این است که افراد زیادی از هایلایت های خود را برای خرید و تجارت استفاده می کنند. تبلیغات شما باید حساب شود تا نتیجه باشد. با یک نام تجاری بسیار عالی می‌توان این حالات را به بهترین شکل ممکن در صفحه نگاه داشت. به همین دلیل است که ما به شما توصیه می‌کنیم در تصمیم‌گیری اولیه تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید یک صفحه شخصی را انتخاب کنید. نوع اسم و برندی که برای هایلایت انتخاب می‌شود را مورد توجه قرار می‌دهد که روی فرآیند بسیار زیادی تأثیر می‌گذارد. به همین دلیل از همان ابتدای کار به صورت کاملا حساب شده سعی کنید وارد عمل شوید. این گونه شما با یک نام زیبا و همچنین تصویر بسیار خاص این قدرت را داشته اید. می‌توانید پیج خود را به راحتی مدیریت کرده و همچنین زیبایی بی نظیر را برای پیچ در نظر بگیرید.