متا اخیراً 13 درصد از نیروی کار خود را اخراج کرده است. تعداد کل این شرکت‌ها که اکنون بی‌کار هستند و به ۱۱ هزار نفر می‌رسند. مارک زاکربرگ از آن زمان توضیحات ارائه شده است و همچنین ادعا می کند که همه کارمندان، غرامت مناسبی خواهند کرد. بااین‌حال، بسیاری از متا، زاکربرگ را در یک انجمن ناشناس موسوم به کور هدف نظرات خود قرار دادند. دیدگاه های منفی متعددی وجود دارد که هدف آن هاست، زاکربرگ و متورس است و ادعا می‌کند که پروژه‌ای متورس، متا را به یک مرگ آهسته کشاند.

روزی که متا، خبر اخراج دسته‌جمعی هزاران نفر از نیروی کار خود را اعلام کردند، افراد زیادی در نظر خود را درمورد آن بیان کردند. متورس ما را به یک مرگ آهسته می‌کشاند. زاکربرگ فقط با استفاده از متاورس می‌توان آن را به‌تنهایی از بین برد. کاربری که خود را توسعه می دهد، ارشد نرمافزار توصیف کرده است اظهار داشت که اخراج ها به بازی های گرسنگی تشبیه شده و کاربر دیگری می گوید که آینده ای متا، از عدم اطمینان است.

کارمندان شرکت‌ها می‌توانند ازطریق Blind به‌صورت ناشناس، شکایت خود را در مقابل کارفرمایان مطرح کنند، اما قبل از عضویت، باید آدرس ایمیل کاری، شغلی و کارفرمای خود را ارائه دهند. بنابراین نابینا می‌تواند صحت پست‌ها را ارزیابی کند و وقتی یک کاربر را به کارمند متا فهرست می‌کند، این مورد اعتبار دارد. بااین‌حال گاهی اوقات شرایط استفاده از کاربران به‌طور رسمی امکان‌پذیر نیست. این یعنی نابینا نمی‌تواند موقعیتی را داشته باشد که این دسته از کاربران می‌توانند از داده‌های این انجمن برای افکار افکار، دقیق‌تر استفاده کنند. انجمن گفت‌وگوی این ادعا را می‌کند که گاهی پیام‌هایی را برای کاربران ارسال می‌کند و از آن‌ها می‌خواهد تا حساب‌های خود را دوباره بررسی کنند.

داده های کور از کارمندان متا

ریک چنرئیس روابط‌عمومی بلیند توضیح داد:

تقریباً همه‌ی نظرات روی پلتفرم ما ازطرف بررسی شرکت‌های مختلف نوشته‌ها می‌شوند زیرا مردم اغلب پس‌از اخراج یاعفا به دسترسی کور ناخواهند.

کارمندان متا از سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۶۰۰۰ نظر درباره این شرکت در Blind ارسال کرده اند. امتیاز کلی این شرکت ۴ از ۵ است. یکی از مهندسان غول رسانه اجتماعی جهان خود را به این شرکت معرفی کرده است که این شرکت را ۵ داد و ادعا کرد که همکاران وی با استعداد، فرهنگ شرکت عالی است و دارای بسیاری از افراد است، اما پس از اخراج وی، او اعلام کرد. زاکربرگ شرکت را در مسیر اشتباه هدایت می‌کند.

یکی از کاربرانی که خود را دانشمند در متا معرفی می کند گفت که متا نیاز به اخراج در سطح اجرایی دارد و افزود:

مدیران ارشد شرکت سرنخی ندارند و آن‌ها اشتباه را به اشتباه گرفته‌اند.

فردی که می‌گوید در زمینه‌ی استعدادیابی کار می‌کند، رتبه‌ی چهارستاره را به متا داده شده است. این شخص اظهار داشت:

متا یکی از بهترین مکانها برای کار است و زاکربرگ از خطر کردن نمی‌رسد که این مورد هم خوب است و هم بد.

مارک زاکربرگ

فرد دیگری که خود را مدیر ارشد برنامه‌های فنی متا معرفی کرده است نوشت:

مدیرکل متا، کشتی را غرق می‌کند. او ادعا می کند که متا مزایایی مثل حقوق بالا دارد اما این شرکت نیز زیاد است که ازجمله می تواند عدم پاسخگویی را در سطح مدیر و بالاترین اشاره کرد. علاوه بر مدیران و معاونان آن‌ها، شرکت را بدون افزودن ارزش، می‌کنند.

مدیر برنامه های فنی متا همچنین اظهار داشت:

من فکر می کنم متا یک شرکت است، اما در واقع شرکتی است که شهود و احساسات شخصی آن را هدایت می کند و هیچکس نمی تواند تصمیم بگیرد. زاکربرگ را تغییر دهد.

یکی دیگر از مهندسان متا به این شرکت امتیاز یک ستاره داد. او اخراج دسته‌جمعی اخیر متا را بدترین اخراج تاریخ توصیف می‌کند. وی در بخشی از نظر خود می‌گوید:

با اخراج‌های دسته‌جمعی بزرگ، من به کسی توصیه نمی‌کنم تا زمانی‌که قیمت سهام متا به‌طور کامل بهبود نیافته است، در آنجا کار کند.

بااین‌حال، همه‌ی خدمات متا نسبت به زاکربرگ دیدگاه منفی ندارند. یکی از کارمندان سابق این شرکت که اخیراً اخراج شده است، رفتار است زاکربرگ را با اخراج‌ها کاملاً انسانی توصیف کرد. مشوق‌ها و غرامت‌هایی که متا برای لیکر اخراجی در نظر گرفته شده به‌شرح زیر است:

  • حقوق پایان‌کار: متا ۱۶ هفته (چهار ماه) حقوق پایه را پرداخت خواهد کرد. همچنین به‌ازای هرسال خدمت، دوهفته به کارمندان پرداخت خواهد شد.
  • زمان مرخصی باحقوق (PTO): همه‌ی مدت تعطیلات با حقوق باقیمانده را بازپرداخت خواهد کرد.
  • سهام محدود (RSU): هرکسی که قرار است در ۱۵ نوامبر ۲۰۲۲ قرار گیرد، سهامی به‌عنوان دریافت خواهد کرد.
  • بیمه‌ی درمانی: متا درمان‌های خدمات درمانی اخراج‌شده و خانواده‌های آن‌ها را به‌مدت ۶ ماه پرداخت خواهد کرد.
  • مشاوره شغلی: متا پشتیبانی شغلی سه‌ماهه را به افراد خارجی ارائه می‌دهند که شامل دسترسی زودهنگام به سرنخ‌های شغلی منتشر نشده است.
  • پشتیبانی مهاجرت: متا در صورت وجود مشکلات مهاجرت، به افراد کمک خواهد کرد.

مارک زاکربرگ درمقابل ایلان ماسک

مارک زاکربرگ پس از اخراج بیش‌از ۱۰ هزار کارمند متا، به ایلان ماسک حمله کرد. او در جلسه‌ی بعدی با افراد خود ادعا می‌کند که کمتر اخراج متا مثل توییتر نیست. او میگوید:

حداقل ما مثل ماسک نیستیم که توییتر را به‌شدت خراب کرد.

مقاله مرتبط:

زاکربرگ و ماسک بایکدیگر دوست داشتن و در واقع در نظر گرفتن سرسخت می‌شوند. هرگز برای یک شرکت خود آسان نیست که به کارمندان بگوید شغلشان را ازدست داده اند. در مجموع ماسک و زاکربرگ در یک هفته گذشته نزدیک به ۱۵ هزار کارمند خود را اخراج کرده اند.

ماسک ۳۷۰۰ کارمند توییتر را اخراج کرد که تعداد اخراج‌های اخیر زاکربرگ به ۱۱ هزار نفر می‌رسد. شرکت‌های متا ادعا می‌کنند که شرکت‌های مختلف به‌روش‌های متفاوتی نسبت به اخراج خود می‌کنند. او مدعی شد که برنامه ریزی در انجام این کار بسیار مهم است. وی همچنین گفت که ماسک به‌اندازه‌های بسیاری از شرکت‌های دیگر مثل متا، زمان برنامه‌ریزی دقیق را دراختیار نداشت. زاکربرگ می‌گوید اگر به اخراج زیاد فکر نکنید، امکان دارد هرج‌ومرج رخ دهد و حتی اگر صرف زمان طولانی برای این تصمیم‌گیری شود، همچنان باید به پرسش‌های زیادی پاسخ دهد.

درحال‌حاضر هیچ‌یک از کارمندان متا در امان حضور دارند. این شرکت ادعا می‌کند که نمی‌تواند هیچ قولی درمورد شغل‌ها به افراد بدهد. این یکی از غول‌های این فناوری است که طی ماه‌های شرکت اخیر، اخراج‌های تأثیرات را آغاز کرده است. اسنپ ​​نیز اوایل سال جاری اعلام کرد 20 درصد از افراد خود را کاهش داده است. Lyft نیز بار دیگر ۷۰۰ نفر از نیروی کار خود را اخراج کرده است. Stripe نیز ۱۴ درصد از نیروی کار خود (حدود ۱۰۰۰ نفر) را اخراج کرده است.

منبع