هایلایت
هایلایت

برنامه، اینستاگرام به یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های اجتماعی تبدیل می‌شود. تعداد زیادی از افراد نوجوان و جوان گرفته تا افراد دارای مشاغل مختلف، در این پلتفرم فعالیت می‌کنند. فعالیت های افراد، شامل معرفی محصولات تولیدی، مسائل علمی روز جهان، اشتراق عکس ها و فیلم ها، آموزش مهارت های مختلف و کارهای دیگر است.

اینستاگرام مانند سایر برنامه‌ها و اپلیکیشن‌ها در مدت زمان‌های مختلف به‌روز شده و قابلیت‌های مختلف به آن اضافه می‌شود. گذاشتن پست، استوری، ریلییز، لایک کردن استوری و کامنت و … از امکانات این پلتفرم است. استفاده صحیح و کاربردی از هرکدام این امکانات، برای بهتر شدن و ارتقای پیج توصیه می‌شود. آیا شما برای پیج اینستاگرام خود هایلایت ساخته اید؟ آیا میدانید ویژگی های یک هایلایت خوب در پیج اینستاگرام چیست؟

https://soodaro.com/

گذاشتن استوری، یکی از قابلیت‌های جذاب اینستاگرام است. هرچیزی که از آن به‌عنوان استوری استفاده می‌کند، به‌مدت 24 ساعت در پیچ شما، به مخاطبان نشان داده می‌شود. بعد از 24 ساعت از پیج شما پاک می شود و اگر آرشیو آن را فعال کند، در پیجتان آرشیو می شود. آرشیو شدن استوری‌ها، به معنی نمایش آنها به مخاطبان پیج شما نیست. همچنین در پیج‌های پرایوت، بعد از پایان 24 ساعت، امکان مشاهده بینندگان استوری که گذاشته شده است، نیست. در ابتدا برای عملکرد بهتر باید با استوری‌های اینستاگرام آشنا باشید، توصیه می‌کنیم مقاله تبدیل فالوور را به مشتریان با استوری‌های اینستاگرام در وبسایت سودارو بخوانید.

https://soodaro.com/blog/convert-instagram-followers-to-customers

هایلایت کردن استوری، راه‌حل اینستاگرام برای مشاهده استوری‌ها بعد از گذشت 24 ساعت. به عبارت دیگر، با این روش، تا هر زمانی که شما می خواهید، استوری ها در اینستاگرام پیج شما ذخیره شده و به مخاطبانتان نمایش داده می شود. اگر شما هم تابه‌حال هستید، ادامه مطلب را از دست می‌دهید.

ابتدا با توضیح چند دلیل، به شما می‌گویید که چرا باید به‌فرد خود را داشته باشید؟ هایلایت در کجای پروفایل پیچ شما قرار میگیرید؟ پس با ادامه مطلب همراه باشید.

همان‌طور که گفته شد، برای نمایش استوری‌ها بعد از 24 ساعت می‌توان از این قابلیت درجه‌بندی ماندگاری استوری‌ها استفاده کرد. در ادامه دلیل برای استفاده از این قابلیت در پیچ اینستاگرام شما می‌دهیم:

  • و مهم‌ترین دلیل، ماندن استوری‌ها برای همیشه در پروفایل پیج شما است.
  • توجه شما را به مکانگیری هایلایت و آن جلب می‌کنیم. هایلایت، بین بخش بیوگرافی و بخش پست های پیج شما قرار می گیرد. همین موضوع باعث می‌شود وقتی مخاطب به صفحه شما وارد شود، به‌سرعت چشم‌اش به هایلایت‌های ساخته‌شده پیج اینستاگرام شما بیفتد.
  • هایلایت اینستاگرام، قابلیت برندسازی به پیج شما می دهد. استوری‌هایی که در این قسمت قرار دارند به مخاطب کمک می‌کند، پیج و برند شما را بهتر بشناسند و بیشتر با نحوه فعالیت و عملکرد شما آشنا شوند.
  • دلیل چهارم برای استفاده از این قابلیت، راحت تر شدن کار شما و مخاطبان پیج اینستاگرام شما است. برای مثال، مخاطب در پیج اینستاگرام شما به‌دنبال یک به‌خصوصی است؛ به‌راحتی به‌کمک عنوان هایلایت‌ها می‌تواند اطلاعات موردنیاز خود را پیدا کند. این موضوع باعث می شود نیازی به پاسخ دادن به آن وجود داشته باشد.
  • اگر از اینستاگرام برای بلاگری استفاده می کنید یا فعالیت های زیادی در آن دارید، برای نظم دادن به محتوای تولیدی خود، از هایلایت های متنوع برای پیج اینستاگرام استفاده می کنید، پیشنهاد خوبی است.
هایلایت پیج اینستاگرام سودارو
هایلایت پیج اینستاگرام سودارو

عنوان مناسب برای هایلایت های اینستاگرام از مهم ترین پیام های مورد نیاز است. شما باید برای عناوینی مختصر ولی جامع و کامل انتخاب کنید. به طوری که در نگاه اول اطلاعات کافی را به مخاطب منتقل کند. همچنین به هایلایت های ابتدایی پیج اینستاگرام خود ویژه ای بدهید. زیرا مخاطب آن‌ها را زودتر می‌بینند.

یکی دیگر از نکاتی که برای داشتن هایلایت حرفه‌ای است، از عکس‌های کاور شبیه به هم استفاده می‌شود. برای یکدست شدن عکس بهتر است از عکسهای همخانواده استفاده شود.

کاورهای هایلایت
کاورهای هایلایت

رضایت مشتری، ثبت سفارش محصول، جشنواره ها، مسابقات، سوالات متداول از نمونه عنوان ها است. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره هایلایت های ضروری و مهم اینستاگرام مقاله زیر را مطالعه کنید.

https://soodaro.com/blog/making-instagram-highlights

در این قسمت به توضیح مراحل ساخت هایلایت در هرپیجی می‌پردازیم. شما با خواندن ادامه این مطلب می‌توانید از این قابلیت جذاب بهره ببرید.

1. استوری موردنظر خود را منتشر کنید.

2. گزینه Highlight که در قسمت چپ و پایین نسخه انگلیسی قرار دارد، بزنید.

3. پنجره‌های با عنوان افزودن به نکات برجسته باز می‌شود.

4. برای ایجاد هایلایت جدید علامت + که در زیر آن جدید نوشته شده است را بزنید.

5. با نوشتن عنوان مناسب و گذاشتن کاور مرتبط با عنوان، هایلایت جذاب پیج اینستاگرام خود را بسازید.

نکته: برای اضافه کردن استوری‌های قبلی این مراحل را در پیش بگیرید:

1. استوری موردنظر خود را منتشر کنید

2. گزینه Highlight که در قسمت چپ و پایین نسخه انگلیسی قرار دارد، بزنید.

3. در پنجره‌های باز شده روی هرکدام از هایلایت‌هایی که می‌خواهید استوری را به آن اضافه کنید، بزنید.

4. استوری هایلایت خواهد شد.

برای داشتن فعالیت بهتر در فضای مجازی باید به طور مداوم آموزش های لازم را ببینید. با رعایت نکات ریز اما مهم به بهبود برند خود کمک کنید. باید به مخاطبان نشان دهید که چرا باید شما را برای خرید محصول انتخاب کنید!

یک فرد باهوش که بخواهد به‌خوبی از قابلیت‌های این پلتفرم استفاده کند، هر چیزی که بخواهد در نگاه اول از پیج اینستاگرام به آن بخواند را می‌تواند در چند مورد از پیج خود قرار دهد. امیدواریم این مقاله را به پیشرفت پیج شما کمک شایانی کند.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!