چگونه یک نوجوان موفق شوید؟
چگونه یک نوجوان موفق شوید؟

بازه سنی 13 تا 19 سال زمان مهم در زندگی هر فرد است. گام های بزرگی در آن برداشت می شود. در نوجوانی، فرصت های هیجان انگیز برای موفقیت در اختیار شما قرار می گیرد.

به منظور گرفتن میزان حق و استقلال می توان شما را به سمت تبدیل شدن به یک نوجوان موفق سوق دهد

قدم 1: در فعالیت های فوق برنامه شرکت کنید.

مدارس به دانش آموزان فرصت هایی برای فعال ماندن می دهند. چگونه از زمان خود باید به خودتان استفاده کنید. فعالیت های را انتخاب کنید که برای شما جذاب باشد، مانند دو و میدانی، باشگاه های آکادمیک، یا باشگاه های با علاقه خاص. یکی را انتخاب کنید که مطابق با علایق شما باشد. فعالیت های فوق برنامه از طریق کار تیمی، مدیریت زمان و شخصیت می سازند. اگر دوست دارید خیلی خوب نیستید نگران نباشید. نکته مهم آشتیاق است که شما را به انجام بهترین جستجوتان سوق می دهد.

قدم 2: داوطلب شوید. صرف وقت خود برای جامعه خود، یک فعالیت شریف با چند مزیت است. داوطلب شدن می تواند مهارت های مرتبط با شغل مسئولیت پذیری یا مدیریت زمان را به شما بیاموزد.

قدم 3: از تابستان خود برای برنامه های تحصیلی و اردو استفاده کنید. دانشگاه های مختلف برنامه هایی را برای دانشجویان آینده بر اساس علایق مانند روزنامه نگاری، عکاسی، هنر، ورزش و غیره ارائه می دهند. این برنامه به نوجوانان فرصت های معتبر دانشگاهی، تجربه زندگی در خوابگاه و دیدن شهر دانشگاه را می دهد.

در مورد برنامه های مختلف تحقیق کنید، سپس بفهمید کدام یک برای شما بهترین انتخاب است. الزامات و مهلت ها را بررسی کنید.

قدم 4: یک حرفه ای را برای رشته ای که می توانید دنبال کنید شروع کنید.

ساختن رزومه، کسب تجربه و کسب توصیه می توان از سنین پایین شروع شود. بسیاری از نوجوانان مسیر شغلی مطلوبی دارند. برخی از متخصصان به نوجوانان اجازه می دهند تا برای تجربه عملی به دفاتر کاری مراجعه کنند.

تجربه بدون دریافت حقوق می تواند بسازد و فرصت های شخصیت های آینده را باز کند

. تماس های تلفنی و بازدید از دفترهای کار داشته باشید تا شرکتی را پیدا کنید که به شما اجازه می دهد کارآموزی کنید.

از خانواده بپرسید آیا کسی را می شناسند که می توانید با او برای کارآموزی صحبت کنید.

قدم 5:

تعیین کنید. یکی از جنبه های موفقیت، نگاه به جلو در زندگی است. هدف گذاری و رسیدن به آن به شما انگیزه پیشرفت می دهد.

یک جنبه مهم در هدف گذاری، سازماندهی و ارزیابی علایق شماست. برای کمک با والدین یا مربی یا کوچ یا مشاور مدرسه صحبت کنید،راهنمایی بسیار مفید است. از خود سؤالات مهم بپرسید، مانند اینکه

· از انجام چه کاری لذت می برم؟،

· «در چه کاری می خواهم خوب باشم؟»،

· یا «پنج تا ده سال آینده خودم را کجا می بینم؟

کمی تحقیق کنید تا برای رسیدن به آن هدف چه چیزی لازم است. بیاموزید که چگونه آن را به طور اختصاصی تقسیم کنید که با پیشرفت به دست می آیند.

قدم 6: کارت اعتباری یا کارت بانکی دریافت کنید. حتی اگر کارت اعتباری در سنین پایین به دست والدین باشد، این برای نوجوان است که از آن به درستی استفاده کند و بفهمد که فقط پول توی کارت مهم نیست. قولی بین نوجوان و شخص والد هم مهم است.

بدانیم که یک الگوی چرخشی است. از یک کارت برای چیزی که می‌خواهید بخرید استفاده کنید و در یک بازه زمانی، خود، مدیریت پرداخت کنید.

استفاده از کارت اعتباری مسئولیت و نظم را به همراه دارد. این ویژگی ها عادات خوب دیگری را نیز ایجاد می کند.

قدم 7: ادامه تحصیل بدهی.

یک نوجوان متوسط ​​دو مرحله مهم آموزشی را پشت سر می گذارد: فارغ التحصیل از دبیرستان و فارغ التحصیل از دانشگاه.

نوجوانان طرح را پشت سر می گذارند و آموزش کارهای کنار گذاشته می شود.

با این حال، برای موفقیت، آموزش باید به عنوان سرمایه برای آینده و ابزاری برای نشان دادن چگونگی کنجکاو بودن به نوجوانان تلقی شود.

علاوه بر این، تحصیلات بهتر، می‌توان به فرصت‌های کاری بیشتر اشاره کرد، بنابراین حتماً آنچه را که با هدف و علایق شما مطابقت دارد دنبال کنید.

قدم 8: روابط قوی ایجاد کنید.

نوجوانان زیادی را تجربه می کنند و این تغییرات می تواند روابط را سریع و تغییر دهد. یک نوجوان موفق به این معنی است که چگونه یک رابطه خوب را دنبال کنید، رابطه ای که در آن فرصتی برای سرگرمی و آینده وجود دارد.

رابطه های فعلی و دوستان خود را ارزیابی کنید. اطمینان حاصل کنید که سطح بلوغ و علایق شما یکسان است.

گام نهم یک کار پیدا کن

داشتن شغل شخصی، شخصیت مثبت را می سازد و به بلوغ شما کمک می کند.

حتی اگر والدین به شما پول بدهند، حقوق شما را در مسیر موفقیت قرار می دهد و این فرصت را به شما می دهد تا مدیریت زمان، مسئولیت شغلی، مهارت های رهبری، کار گروهی و مهارت های زندگی را در دنیای واقعی بیاموزید.

همچنین، به دست آوردن دستمزد خود، پول را در جیب شما می گذارید، و این که با درآمد خود چه می کنید، به شما می شود.

قدم 10 : هزینه های خود را مدیریت کنید.

پول توجیبی، هدایا و حقوق منابع، درآمد شما در دوران نوجوانی خواهد بود. مدیریت پول با مدیریت و نحوه نحوه خرج کردن آن شروع می شود.

یک دفتر مالی ایجاد کنید که در آن تمام هزینه های خود را برای یک دوره زمانی مشخص، هفتگی، ماهانه یا سالانه یادداشت کنید.

سپس، با تصمیم گیری در مورد آنچه نیاز است

(مانند اینترنت، خرید لباس، قبض تلفن همراه) و سرگرمی (مانند بلیط سینما، وسایل شخصی، بیرون رفتن) چه خرج می کنید، ارزیابی کنید. ایجاد این دفترچه مالی به شما کمک می کند تا تصور کنید پول شما کجا می رود و می توانید شما را در مسیر ایجاد بودجه و پس اندازه گیری قرار دهید.

درضمن می توانید از نرم افزارهای مدیریت در گوشی موبایل خود استفاده کنید .

قدم 11 : پس اندازه کنید. پس از کسب درآمد، فوراً از آن بسیار وسوسه انگیز است.

و به عنوان یک نوجوان، به راحتی می توان از پس انداز پول غافل شد. به منظور موفقیت بیشتر، یاد داشته باشید که پول را می توانید برای فرصت های خرج کردن مهم تر پس اندازه کنید.

برای کمک به پس اندازه، یک حساب بانکی باز کنید. بانک ها می توانند فرصت های زیادی را در اختیار نوجوانان قرار دهند. قبل از باز کردن هر حساب، ابتدا مشاوره و تحقیق کنید. زمانی که یک بودجه دارید، مقداری ازبودجه را به صورت ماهانه در نظر بگیرید و آن را از پول را کنار بگذارید.

وقتی شروع به کار می کنید، به احتمال زیاد یکی از والدین به فعالیت حساب شما دسترسی خواهد داشت. از این به عنوان یک فرصت استفاده کنید و از آنها بخواهید که شما را در نظر بگیرید که چه خرج می کنید.

قدم 12: خرید آنی را کنترل کنید.

خرید تقریباً همیشه آسان تر از پس اندازه است. خریدهای کوچک می تواند بر روی پس اندازه شما تأثیر بگذارد و در موارد خاصی، می توان از آن خریدها جلوگیری کرد.

این خریدهای آنی هم برای نوجوانان و هم برای بزرگسالان است، بنابراین کنترل این انگیزه ها در سنین پایین به اطمینان از مدیریت بهتر پول در طول زندگی شما کمک می کند.

شما را امتحان کنید. گاهی اوقات، دادن یک هفته به خود، به شما نشان می دهد که واقعاً به آن مورد نیاز دارد یا نه .

قدم 13: مستقل تر شوید.

استقلال برای یک نوجوان بسیار مهم است. این امر در طول زمان به عنوان یک مورد نیاز به وجود می آید، اما زمانی که نوجوانان شروع به مستقل شدن می کنند، معمولاً به عنوان یک امتیاز از جانب والدین به شماره می آید. پویایی خانه خود را دریابید :

به عنوان مثال، پختن وعده های غذایی، تمیز کردن خانه، مراقبت از خواهر و برادرهای کوچکتر، درخواست نظارت بیشتر، یافتن یک شغل پاره وقت و غیره.

عاملی که مسئولیت و استقلال را بیشتر به دست می آورد، آگاه باشید که ممکن است رخ دهد و قابل انتظار باشد. با این حال، از شکست به رشد شما کمک می کند.

قدم 14: مدیریت زمان و صبر را بیاموزید .

در صورتی که به سن قانونی رسیده، حتما در گواهینامه رانندگی ثبت نام کنید. همچنین رانندگی تنها راه دور زدن نیست. شهرها دارای وسایل حمل و نقل عمومی هستند که برای نوجوانان هم ارزان و هم در دسترس هستند. مسیرهای مورد نیاز برای رسیدن شما از مکانی به مکان دیگری را بیاموزید. مدیریت زمان و صبر را به شما می آموزد.

قدم 15: بیشتر سفر کنید.

با بزرگ شدن شما، شهر شما کوچکتر می شود و جهان بزرگتر می شود. تعطیلات خانوادگی به شما کمک می کند تا مناطق خاص را کشف کنیدوبه ایجاد مسئولیت و استقلال نیز کمک می کند.

یک فرد جوان تر راه های بیشتری برای سفر دارد، مانند تحصیل در خارج از کشور، تحصیل زبان های خارجی، یا برنامه های اردویی.

اگر در مکان های دور، از اعضای خانواده خود، شخصی را دوست دارند، با یک سفر تابستانی دوباره با او ارتباط برقرار کنید. شانس سفر تجربی به شما می دهد که شخصیت بزرگی را برای شما می سازد.

قدم 16 : بدانید چه زمانی باید کمک و راهنمایی کنید.

مسئولیت پذیر و مستقل بودن به معنای تنها بودن نیست. انجام کارهای جدید و رسیدن به کار سختی شاید باشد.

درخواست کمک از مردم نشان دهنده بلوغ و اعتماد به نفس است. از والدین، خواهر و برادرهای بزرگتر، مربیان در محل کار، معلمان یا کسانی که به او اعتماد دارند، راهنمایی می کنند.

باز کردن کانال های ارتباطی در سنین جوانی یک عادت عالی برای موفقیت است.

قدم 17 : حرفه ای شوید .

برای اینکه بتوانید خودمدیریتی را از دوران نوجوانب بیاموزید و تفکر خلاق و تفکر کارآفرینی را در خود پرورش دهید، نیاز به آموزش حرفه ای و طبعای خصوصی و بازی در فعالیت های اجتماعی دارید.

برای شرکت در دوره تخصصی کارآفرینی برای نوجوانان، می توانید به صورت حضوری یا مجازی از طریق سایت اولین بیزنس اسکول ایران، موسسه بهار، اقدام کنید و تابستانی تکرار نشدنی با کسب مهارت کارآفرینی و کسب نجربه کار گروهی با نوجوانان دیگر، برای خود، بسازید.

لیلا جوانمرد

www.naderelooedu.com

برای کسب اطلاعات بیشتر :

https://www.bahar.ac.ir/

021-8873184

واتساپ 09025191451