بر اساس قوانین وزارت کار و طبق ماده ۳۹ قانون اجتماعی، هر کارفرما وظیفه دارد که کارمندان خود را بیمه کرده و نام آن‌ها را در زمان تعیین شده از طریق لیست بیمه، به اداره خدمات اجتماعی ارسال کند. به هر علتی نام‌های داخل لیست با کارمندان مطابقت ندارند، کارفرما مشمول پرداخت جریمه هنگفتی خواهد شد. لازم است در صورت پایان یا ترک بیمه، لیست جدید و به روز را به اداره بیمه تحویل دهید. آیا میدانید چگونه یک نفر را از لیست بیمه حذف کنیم؟

برای رسیدن به این سوال و در امان ماندن از جریمه‌های احتمالی، خواندن این مقاله را به شما عزیزان توصیه می‌کنیم.

کارگران و کارمندان در ازای دریافت حقوق، برای کارفرماها و مدیران کار می‌کنند. همه این افراد (چه واقعی باشند و چه حقوقی) موظفند ماهانه در کنار حقوقی که می‌پردازند، لیست افراد بیمه را نیز رد کنند. در این لیست اطلاعاتی از قبیل: نام و نام خانوادگی کارمند، دستمزد روزانه، کد ملی، دستمزد ماهیانه، حق بیمه کارگر، کسورات و مشمول بیمه درج می‌شوند.

در صورت عدم رعایت قانون و ارسال نکردن لیست بیمه، با کارفرما یا مدیر خاطی برخورد جدی صورت خواهد گرفت. افراد دیگر را نمی توان به کار گرفت یا کارمند قدیمی را از دست دادن، در هر صورت باید لیست بیمه را با آخرین تغییرات دفتر و کارگاه خود به کار بگیرید.چگونه یک نفر را از لیست بیمه حذف کنید؟

بر اساس قوانین وزارت کار و طبق ماده ۳۹ قانون اجتماعی، هر کارفرما وظیفه دارد که کارمندان خود را بیمه کرده و نام آن‌ها را در زمان تعیین شده از طریق لیست بیمه، به اداره خدمات اجتماعی ارسال کند.

بر اساس قوانین وزارت کار و طبق ماده ۳۹ قانون اجتماعی، هر کارفرما وظیفه دارد که کارمندان خود را بیمه کرده و نام آن‌ها را در زمان تعیین شده از طریق لیست بیمه، به اداره خدمات اجتماعی ارسال کند. به هر علتی نام‌های داخل لیست با کارمندان مطابقت ندارند، کارفرما مشمول پرداخت جریمه هنگفتی خواهد شد. لازم است در صورت پایان یا ترک بیمه، لیست جدید و به روز را به اداره بیمه تحویل دهید. آیا میدانید چگونه یک نفر را از لیست بیمه حذف کنیم؟

برای رسیدن به این سوال و در امان ماندن از جریمه‌های احتمالی، خواندن این مقاله را به شما عزیزان توصیه می‌کنیم.

کارگران و کارمندان در ازای دریافت حقوق، برای کارفرماها و مدیران کار می‌کنند. همه این افراد (چه واقعی باشند و چه حقوقی) موظفند ماهانه در کنار حقوقی که می‌پردازند، لیست افراد بیمه را نیز می‌کنند. در این لیست اطلاعاتی از قبیل: نام و نام خانوادگی کارمند، دستمزد روزانه، کد ملی، دستمزد ماهیانه، حق بیمه کارگر، کسورات و مشمول بیمه درج می‌شوند.

در صورت عدم رعایت قانون و ارسال نکردن لیست بیمه، با کارفرما یا مدیر خاطی برخورد جدی صورت خواهد گرفت. در هر صورت لیست بیمه را با آخرین تغییرات دفتر و کارگاه خود به کار بگیرید.

کارفرما و مدیر هر شرکت، پس از استخدام افراد جدید لیست بیمه را به اداره تامین اجتماعی ارسال می‌کند. برای این مراحل کار وجود دارد:
۱٫ ورود به سایت تامین اجتماعی به آدرس samt.tamin.ir
۲٫ وارد کردن کد ملی و کلمه عبور کارفرما (مدیر مجموعه)
۳٫ رفتن به قسمت «عملیات لیست بیمه» و انتخاب «بارگذاری لیست بیمه»
4. و بررسی اطلاعات کارگاه از خانواده: نام، کد کارگاه، شعبه خدمات اجتماعی
۵٫ آپلود اطلاعات ماهیانه بیمه شدگان شرکت یا کارگاه طی ماه جاری
پس از انجام مراحل ذکر شده و بارگذاری لیست بیمه، درخواست شده برای شرکت اطلاعات اجتماعی ارسال خواهد شد.

توجه داشته باشید که مطمئن باشید یا غیر واقعی لیست بیمه توسط کاربر و کارفرما انجام نمی‌گیرد. اما این کار توسط سیستم صورت می‌گیرد. اگر برای شما با مضمون عدم وجود پیام نهایی مشخص شده است، در پایین صفحه روی گزینه «نمایش خطاها» کلیک کنید. عدم خطای هویتی و عدم تطابق در این قسمت قابل مشاهده است. به طور مثال اگر با کد خطا ۰۴۰ روبه‌رو شدید، به این معنی است که این فهرست را ارسال کرده‌اید.
فراموش نکنید که هیچ سیستمی دخل و تصرفی بر حق بیمه کارمندان شما نیست و حتی ممکن است لیست اسامی با حق بیمه اشتباه ممکن است نهایی شود. پیشنهاد ما این است که پیش از اقدام به ارسال لیست، درست یا نادرستی اطلاعات وارد شده را بارها چک کنید.

کارها و مدیران موظف‌اند در حفظ حقوق کارمندان خود تلاش کنند و هیچ‌گاه حق‌فرمایان را ضایع نکنند. با خرید نرم افزار حسابداری حق و حقوق ماهانه افراد در روز معین و با همان مقدار تعیین شده پرداخت می شود. از وظایف دیگر هر کارفرما، لیست بیمه خدمات است. برای این منظور در ابتدا کد کارگاهی مربوط به شرکت یا کارگاه را دریافت می کند. این کد با ارائه مدارک مربوطه شرکت و مراجعه حضوری ارائه می‌شود.

نامشان در لیست قرار دارد، با مراجعه به شعبه خود جامعه اجتماعی و ارائه مدارک هویتی، ثبت نام را انجام می‌دهند.

بعد از تشخیص هویت، یک کد هشت رقمی به هر شخص داده می شود.

پس از گذراندن دو مرحله پیشین، وقت آن است که کارفرما به سایت samt.tamin.ir مراجعه کرده و لیست بیمه را بارگذاری کند.

برخی از مسائل پیش می‌آید که کارفرما از کارمند خود رضایت ندارد و باید به اخراج او می‌شود. برای وقوع چنین اتفاقاتی و انجام بی عیب و نقص، پیشنهاد می‌کنیم که از نرم‌افزار فروشگاهی استفاده کنید. حال اگر به هر دلیل کارمند محل کار را ترک کند، مدیر مجموعه خود لیست بیمه را به‌روز کرده و نام فرد را حذف کند.
با مراجعه به دفتر خدمات اجتماعی، ثبت درخواست کتبی و ارائه مدرک ترک کارمند، به‌سادگی لیست را تغییر دهید و نام او را از لیست بیمه حذف کنید.

در این نوشته درباره لیست بیمه های اجتماعی و لزوم آن صحبت شد. همچنین توضیح دادیم که کارفرما و مدیر هر مجموعه، چگونه باید لیست بیمه افراد را رد کند. درباره نحوه حذف نام کارمندانی که ترک کار کردند نیز توضیح دادیم.

از طریق نرم افزارهای فروشگاهی و حسابداری سپیدار سیستم، کلیه امور مالی مربوط به کارگاه یا شرکت خود را با دقت بالا و بدون هیچ خطایی انجام دهید. شرکت سپیدار سیستم نزدیک به ۱۵ سال سابقه درخشان در زمینه ارائه نرم افزارهای حسابداری و فروشگاهی دارد.

شما عزیزان با مراجعه به سایت sepidarsystem.com قادر به مشاهده کلیه امور این مجموعه بزرگ و موفق هستید. در صورت بروز هر سوال یا راهنمایی بهتر است با تیم پشتیبانی مجرب اسپیدار سیستم تماس بگیرید. شماره تلفن ۰۲۱۸۱۰۲۲۰۰۰ پل ارتباطی میان شما و مشاورین سپیدار سیستم است.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!