با یک پروژه ویدئویی تجاری را روان‌تر پیش کنید، کاری کنید که از صفحه نمایش خارج از کشور و حتی آمادورهای کسل‌کننده برای جنب و جوش و جذابیت استفاده کنید. اما انتخاب ویدئو پروژه مناسب برای شما مستلزم توجه به نیازهای تان و قابلیت‌های فنی مناسب با همان نیازها است. در راهنمای کامل زیر، به شما نشان می‌دهیم که چگونه نیازهای ویدیوی پروژکتورتان را بسنجید و بهترین راه‌ها را برای انتخاب دستگاه مناسب کسب‌وکارتان را بشناسید.

اگر به هر نوع اطلاعاتی در پروژه های تجاری نیاز دارید، ادامه مطلب را بخوانید. اما برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مشخصات فنی هر ویدئو پروژکتور می توانید از وب سایت ما نیز دیدن کنید.

انتخاب ویدئو پروژکتور تجاری مناسب می تواند بین برگزاری یک جلسه عالی یا یک فاجعه کامل باشد. همه ما می دانیم که پروژکتورها راه حلی مقرون به صرفه برای انجام جلسات کاری ارائه می دهند و اگر لازم باشد که برای نمایش آن ها وجود داشته باشد، از کیفیت تصاویر پخش شده نیز مطمئناً باید پیدا شود.

بسیاری از ویدئو پروژکتورها با داشتن چندین مجموعه، از جمله دوام، صرفه جویی در فضا، و دید با زاویه باز، آنچه شما نیاز دارید را در خود داشته باشید. طراحی با فیلتر و عمر طولانی لامپ، هزینه کلی خرید (TCO) بسیار به صرفه تری مقدور می‌شود که به شما امکان می‌دهد بودجه خود را بیشتر مصرف کنید.

در پروژه های تجاری جدید، کیفیت تصویر بهتر از همیشه و گزینه های دیتا پروژه برای رفع هر نوع نیازی در دسترس هستند. با این حال، انتخاب از میان گزینه های متعدد، می تواند برانگیز باشد. آشنایی با بهترین فناوری ها با توجه به نیازمندی های یک کسب و کار، همراه با مشخصات فنی بر کیفیت تصویر، نقطه شروع خوبی است.

قبل از اینکه تجهیزات خود را بررسی کنید، برای ارزیابی نیازها و شرایط نصب پروژکتور، یک قدم به عقب بردارید. با بررسی این موارد قبل از انتخاب دستگاه، مطمئن شوید که بهترین سیستم پروژکتور مناسب با کسب و کار خاص خود را پیدا کنید:

 • اندازه اتاق جلسه
 • تعداد شرکت کنندگان
 • شرایط نور
 • تعداد پروژه های مورد نیاز
 • الزامات پرزنت کردن
 • و غیره

البته همپوشانی بین انواع مختلف پروژه های مناسب برای تجارت و کسب و کار وجود دارد. به عنوان، بیشتر پروژه های نمونه دارای قابلیت های شبکه و از نوع پرتاب کوتاه (Short Throw) یا فوق العاده کوتاه (Ultra Short Throw)هستند. با این، صرف نظر از اینکه کدام یک از این مشخصات به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد، بهتر است برخی از مشخصات اصلی پروژه ها را که بر کیفیت تصویر تأثیر می گذارد، در نظر بگیرید، از جمله:

 • پروژه ویدئو ویدئو
 • فناوری پردازش رنگ
 • نمایش
 • نسبت کنتراست
 • روشنایی
 • نسبت به تصویر
 • آپشن های شنیداری

در نهایت، بهتر است ویژگی های اتصال و سهولت استفاده را ارزیابی کنید. قبل از توضیح هر یک از ویژگی ها و ویژگی های بالا، ابتدا نگاهی به این می شود که چرا ویدئو پروژکتور همچنان یک راه حل ایده آل برای پخش تصویری در کسب و کارها و شرکت ها هستند.

پروژه های بیشتر دارای یک فناوری طراحی شده برای افزایش عملکرد رنگ هستند. یکی از شناخته شده ترین آن‌ها، ™BrlliantColor است که توسط Texas Instruments، بسیاری از برندهای پروژکتور ادغام شده است. برخی از تولیدکنندگان ویدئو پروژکتورها، فناوری های اختصاصی برای افزایش طراحی، طراحی کاربران BrilliantColor را ایجاد می کنند که سطح روشنایی را در بالاترین درجه قرار می دهد و می تواند نمایانگر رنگ های واقعی را برای بهبود تجربه همهجانبه در هر نوری ارائه کند.

از جمله افرادی که باید در فناوری پیشرفته پردازش رنگ باید به دنبال آن‌ها بود، عبارتند از:

 • عملکرد رنگ ثابت در هر دو محیط روشن و تاریک
 • طراحی چرخ رنگ پیشرفته
 • گسترش دامنه رنگ
 • قابلیت های کنترل دینامیک لامپ
 • رنگ/روشنایی خودکار یا تک لمسی
 • افزایش دقت در خاکستری
 • به حداقل رسیدن نوسانات روشنایی

با مجموعه بسیار زیادی که پروژکتورها ارائه می دهند، تعجب آور نیست که فناوری ویدئو پروژکتور در حیطه حرفه ها، و مصارف خانگی توسعه یافته صنایع است. پروژه های امروزی شامل مدل های قابل حمل بسیار سبک و کوچک، دستگاه های پیشرفته برای استفاده در سینماهای تجاری و هر کاربرد دیگری در این بین هستند. مشخصات ویدئو پروژه مورد استفاده در کار را می توان به سه ویژگی زیر که بیشتر برای رفع نیازهای این حیطه استفاده می شود، محدود کرد:

 • قابلیت اتصال شبکه
 • پرتاب کوتاه و فوق العاده کوتاه
 • حضوری بودن

فراتر از این مشخصات اولیه، ویژگی های دیگری نیز وجود دارد که نصب و راه اندازی پروژه را آسان تر و کارآمدتر می کند. از جمله مواردی که باید جستجو کرد عبارتند از:

 • ویژگی های صوتی

همه‌ی ویژگی‌های پخش صدا و اگر هم داشته باشید، کیفیت آن کمتر از حد مطلوبی است که صدا را در اتاقی که می‌کند، شنیده شود. سازندگان پروژکتور معمولاً سطح وات بالا را به عنوان نشانه ای از کیفیت صدا ذکر می کنند. با این حال، این ویژگی می‌تواند کاملاً گمراه کننده باشد، زیرا وات به تنهایی قابل اعتمادی برای عملکرد بلندگو نیست. ویدئو پروژکتورهای تجاری که کیفیت صدای عالی را علاوه بر تصاویر باکیفیت می‌دهند، با در نظر گرفتن هر دوی این ویژگی‌ها طراحی و ساخته می‌شوند.

 • گزینه های اتصال

هر چند یک پورت HDMI برای انتقال محتوا از منبع به دیتا پروژکتور، نیاز است، اما وجود دو ورودی HDMI را با راه‌اندازی آسان، می‌کند و نیاز به کابل کشی کمتری دارد. فعال کردن همزمان دو منبع ویدئویی دارای HDMI، مانند دوربین‌های دیجیتال، تلفن‌های تلفن، لپ‌تاپ، ریسورها و پخش‌کننده‌های Blu-ray/DVD، در پروژکتورهایی با دو ورودی HDMI، زمان صرف شده برای ورودی‌های جابجایی را به حداقل می‌رساند.

بیشترین ویدئو پروژکتورها حداقل یک کانکتور VGA (آنالوگ) برای رایانه و یک کانکتور ویدیوی کامپوزیت برای تجهیزات ویدیویی ارائه می‌دهند. اگر رایانه شما دارای یک خروجی دیجیتالی باشد که معمولاً دارای اتصال HDMI است، ممکن است یک دستگاه دیجیتال روی پروژکتور نیز داشته باشد، زیرا احتمال بروز مشکلاتی مانند لرزش نورهای همگام ضعیف از نور بین یک میبرد وجود دارد. برای منابع ویدیویی، اتصال HDMI ارجحیت دارد بنابراین، برای اتصال تجهیزات ویدیویی بهتر است مطمئن شوید که دیتاپروژکتور شما دارای کانکتورهای HDMI است. برخی از پروژکتورها در حال حاضر به پورت‌های HDMI با قابلیت اتصال با وضوح بالا (MHL) مجهز شده‌اند که می‌توانید از دستگاه‌های Android نیز محتوایی را پخش کنید.

وجود یک درگاه USB به ارائه‌کننده این امکان را می‌دهد که از دانلودهای HDMI بی‌سیم مانند Google Chromecast برای پخش آسان چندرسانه‌های و تکمیل پرزنتیشن خود استفاده می‌کند. پخش‌رسانه‌های با ارائه سطح بالاتر از اشتراک‌گذاری و ویژگی‌های این، به سخنرانان این امکان را می‌دهند که در حالی که به راحتی در حرکت‌ها می‌توانند اتاق‌ها را به همراه داشته باشند، تا تعداد بیشتری از شرکت‌کنندگان را داشته باشند، مجموعه‌ای از مطالب را از دستگاه‌های تلفن همراه خود ارائه دهند. ویژگی‌های بیشتر مانند دانگل تعبیه شده در داخل دستگاه باعث می‌شود تا رسانه‌های ای، ایمان و دور از دید، و به سهولت پخش چند رسانه ای بی سیم کمک می‌کنند.

هر چند از ویدئو پروژکتور بلوری سه بعدی هنوز در اکثر محیط‌های اداری غیر معمول است، اما می‌توان از آن برای بهبود مشخصات ارائه شده استفاده کرد. پروژکتورهایی با آخرین فناوری HDMI بالاترین کیفیت تصویر و صدا را بدون تخریب ارائه می‌دهند و می‌توانند تصاویر بعدی را مستقیماً از پخش‌کننده‌های پخش‌کننده‌های بعدی بلوری پخش کنند.

 • ویژگی های کنترل از راه دور

به دنبال گزینه‌هایی مانند کنترل‌های تک‌تک‌هایی باشند که از پیش تعیین‌شده برای روشنایی و سایر مکان‌ها فعال می‌شوند. کنترل‌های تک‌تک‌های که در هنگام توقف شما، صفحه روشنایی را نشان می‌دهد، مصرف انرژی را کاهش می‌دهد و طول عمر لامپ ویدئو پروژکتور را افزایش می‌دهد که باعث بهبود در مصرف انرژی می‌شود. به همراه دارد و برای محیط زیست و صرفه جویی در هزینه های شما نیز مفید است.

 • سهولت استفاده بیشتر

ویژگی‌های طراحی هوشمند می‌توان استفاده و نگهداری از پروژکتور را آسان‌تر کرد و لذت برد. ویژگی‌هایی از جمله هودهای مدیریت کابل برای کاهش درهم و برهم شدن سیم (و خطرات شدن قطع) و درب‌های لامپ با دسترسی آسان می‌توان در زمان صرفه‌جویی و راندمان تعمیر و نگهداری را کاهش داد.

 • عمر طولانی لامپ

هر چه عمر لامپ طولانی‌تر باشد، TCO ( هزینه جانبی حداقلی) ویدئو پروژه کمتر می‌شود، که می‌تواند عامل مهمی در محیط‌های پرمصرف مانند کنفرانس کنفرانس باشد.

همه چیز از سیستم ها برای مطابقت با نیازهایی که ممکن است برای کسب و کار داشته باشید ارائه می شود. اگر می‌دانم برخی از ملاحظات را می‌توانیم در نظر بگیریم، بهتر است با ما تماس بگیریم و اطلاعات بیشتری در مورد ویژگی‌های هر مدل پروژکتور کسب کنیم.

منبع: وب سایت شرکت مهندسی نوآوران تحقیق

آدرس اینستاگرام شرکت مهندسی نوآوران تحقیق: [email protected]اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!