چگونه یک برنامه نویس استخدام کنیم؟

استفاده از برنامه نویس: از آنجایی که شرکت های هر روز به نرم افزار موبایل یا وب نیاز دارند، نیاز به توسعه هر روز بیشتر می شود. کار یک برنامه نویس این است که نرم افزاری را ایجاد کند که ما روزانه از آن در تلفن های همراه یا کامپیوتر خود استفاده کنیم. بانک ها تلفن همراه در جهان وجود دارد که در هر کدام از هزاران نرم افزار مختلف نصب شده است. مسئولیت توسعه و نگهداری این نرم افزار برای مشتری برای شما به عنوان یک توسعه دهنده است.
موضوعات مرتبط با برنامه نویسی معمولا با حقوق بالا و موقعیت های جذاب همراه است. با این حال، نحوه تبدیل شدن به یک توسعه دهنده تلفن همراه یا استفاده از یک توسعه دهنده بیشتر روشن نیست. در این راهنمای جامع، ما تمام اطلاعات را برای استفاده به عنوان برنامه نویس یا کار به عنوان برنامه نویس آزاد نیاز دارید، جمع آوری کرده ایم.

اگر به برنامه نویسی علاقه دارید اما هنوز مطمئن نیستید که چرا باید این مسیر را به عنوان شغل خود انتخاب کنید، بهتر است مطالب زیر را با دقت مطالعه کنید.
نیاز به استفاده از توسعه نرم افزار روز به روز در حال افزایش است. در زمان نگارش این مقاله، بیش از 3000 شغل در یک سایت شغلی فهرست شده است. البته این هر روز بهتر می شوند و بیشتر به برنامه نویس نیاز خواهند داشت.
این شغل می تواند بسیار متفاوت و هیجان انگیز باشد. به عنوان اپلیکیشن، شما درگیر فعالیت های موجود است، از ذخیره سازی آنلاین گرفته شده تا توسعه بازی ها و اپلیکیشن های موبایل. تقریباً هر چیزی که یاد می شود می تواند به این مهارت منتقل شود. این به این معنی است که شما فقط به یک شغل وابسته نیستید.
کار شما کاملا منعطف است. از آنجایی که بیشتر کار شما خواندن و نوشتن کد است، تنها چیزی که نیاز به یک کامپیوتر دارید. این بدان معنی است که شما می توانید از هر کجا و در هر زمان کار کنید. برنامه نویسان زیادی هستند که از راه دور از خانه یا مسافرت کار می کنند.

برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای، باید مهارت های زیادی داشته باشید و دو عامل بسیار مهم برای کسب مهارت وجود دارد: تمرین زیاد و داشتن یک برنامه نویس با تجربه برای پشتیبانی. برای اینکه یک برنامه نویس خوب باشید به این دو چیز نیاز دارید. برای این منظور می توان از سه روش استفاده کرد:

راه اندازی بوت کمپ
این بوت کمپ به شما کمک می کند در مدت زمان کوتاهی از افرادی که برنامه نویسی را تجربه می کنند به برنامه نویسان حرفه ای برسید. در طی این دوره آموزش های بسیار زیاد می بینید و می توانید از سایر برنامه های نویسانی که مسئول برگزاری بوت کمپ هستند کمک بگیرید.
مشکلی که در انتخاب این گزینه ممکن است با آن مواجه شود که این دوره ممکن است سه ماه طول بکشد و هزینه زیادی برای شما به همراه داشته باشد.

از دفترچه راهنما استفاده کنید
این یک گزینه فوق العاده است. شما شروع به کدنویسی کرد و از کمک یک برنامه نویس ارشد به عنوان راهنما و مربی استفاده کرد. این شخص می تواند دوست شما باشد یا حتی یکی از اعضای خانواده شما باشد. این شخص حتی ممکن است یک برنامه نویس با استعداد باشد که به شما کمک کند.
به این ترتیب شما به اندازه ای بوت کمپ غرق کمک نمی کنید، اما این واقعاً می کند که وقتی گیر می کنید، کسی به شما کمک کند. همچنین، داشتن کسی که بر کار شما نظارت داشته باشد و به شما کمک کند در مسیر خود بمانید، در رشد شما موفق خواهد بود.
اگر این گزینه عالی به نظر می رسد، اما یافتن دفترچه راهنما بسیار مشکل است. اکثر مردم برنامه نویس ندارند و تعداد کمی از برنامه نویسان حاضر به کمک به شما هستند. به همین دلیل، حتی اگر فردی را پیدا کنید، ممکن است به درخواست شما پاسخ منفی نشان دهد و شما باید به درخواست او توجه کنید.

عنوان به یک برنامه راه اندازی
این گزینه ممکن است کمی حقه به نظر برسد زیرا قبل از اینکه بتوانید به عنوان یک برنامه نویس کار کنید، چگونه برنامه نویسی را بدانید. اما در زیر به شما آموزش می دهید که چگونه بدون راهنما یا استفاده از کمپ آموزشی می توانید به عنوان برنامه نویس کار کنید. وقتی به عنوان برنامه نویس استخدام می شوید، برای تمرین برنامه نویسی پول دریافت کنید. چه چیزی می تواند بهتر باشد؟!
همچنین، کار به عنوان یک برنامه نویس به شما این امکان را می دهد که جنبه ای از برنامه نویسی را ببینید که در حین مطالعه نمی بینید: تجارت. این بخش زیادی برای پیشرفت شخصی شما خواهد داشت، زیرا محصولی ایجاد می کند که هیچ کس به آن نیاز ندارد هیچ فایده ای ندارد. همچنین برخورد با مهارت های مهارتی است که آن زمان زیادی می برد.

یک طرح بنویسید
از آنجایی که همه نمی توانند به بوت کمپ بروند یا هرکسی را بشناسد که آنها را راهنمایی کند، در زیر به شما کمک می کند اولین شغل نویسی خود را پیدا کنید.

برای ایجاد یک برنامه مناسب، باید برای خود یک هدف تعیین کنید. هدف ما در اینجا یافتن شغل مناسب در سریع ترین زمان ممکن است. هر چه زودتر شغل مورد نظر خود را پیدا کنید، زودتر برنامه ریزی روزانه را انجام دهید. همچنین می توانید از بهترین برنامه استفاده کنید و سریعتر کسب کنید.
راه های زیادی برای شروع به عنوان یک سازنده وجود دارد، از علوم اطلاعات گرفته شده تا هوش مصنوعی و توسعه بازی. اما ساده ترین بخش برای شروع، توسعه وب است. به یاد داشته باشید که شروع کار با طراحی وب به این معنی نیست که باید تا آخر عمر سایت انجام دهید، بلکه اطلاعات بیشتری را به دست آورید و به راحتی می توانید مسیر شغلی خود را تغییر دهید.
اگر به دنبال کلمه ای برای استفاده از یک طراح مبتدی هستید، احتمالا اولین چیزی که می بینید آگهی یک طراح برتر است. با بررسی برخی از این آگهی ها، کلی که باید مشخص شود. وضعیت تقریباً به شکل زیر است:
آشنایی با HTML، CSS و جاوا اسکریپت

  • امکان طراحی سایت های واکنش گرا
  • مسئولیت نشان دادن مهارت ها و تجربیات شما
  • آشنا به سیستم های کنترل نسخه
  • مهارت های دیگری که برای امتیاز به حساب می آیند به شرح زیر است:
  • آشنایی با کتابخانه های جاوا اسکریپت مانند: jQuery، AJAX و Bootstrap
  • آشنایی با عیب یابی و رفع اشکال

اکنون که می دانیم برای استفاده از یک توسعه دهنده به چه مهارت هایی نیاز داریم، می توان برنامه ای برای کسب آن مهارت ها ایجاد کرد. شما این برنامه را مرحله به مرحله انجام دهید زیرا اگر اصول اولیه را بدانید، موارد در پایان برنامه آسان تر خواهد بود.

این دو ستون اصلی وب سایت های امروزی هستند. اگر می توانید به عنوان یک برنامه نویس کار کنید، باید با هر دوی آنها آشنا شوید و می توانید از آنها استفاده کنید. پولی، منابع رایگان و پولی زیادی به صورت آنلاین وجود دارد که شما را در نظر بگیرید و تسلط بر این مهارت ها کمک می کند.
در سایت مکتابخونه چندین دوره مختلف وجود دارد که می توانید از آنها برای طراحی استفاده کنید. بهتر است با طراحی وب پذیرا یا اصول اولیه HTML و HTML 5 و اصول CSS شروع کنید. این دوره شما را با اصول اولیه HTML و CSS آشنا می کند و در پایان دوره قادر خواهد بود اشکال ایجاد شود و با زیبایی CSS به آن بیافزایید.
پس از گذراندن این دوره، پروژه های دیگر طراحی سایت را تعریف کرده و به اتمام برسانید. این پروژه ها به شما کمک می کند تا هر چیزی را که می توانید به سایت بیاموزید برای ایجاد انواع مختلف کار انجام دهید.

سیستم کنترل نسخه سیستمی است که در آن می توانید فایل های خود را ذخیره کنید و تغییراتی را که در کار خود ایجاد کرده اید را مشاهده کنید. این تکنیک ها در همه شرکت های نرم افزاری مورد استفاده قرار می گیرند و می دانستند که آنها بسیار مهم هستند.
اگر می توانید نحوه کار با Git را به یاد داشته باشید، بهتر است یک حساب کاربری Github ایجاد کنید و با قسمت های مختلف آن کار کنید. سایت مکتاخون آموزش های مفید برای کار با Github دارد. شما می توانید از شروع پروژه طراحی وب سایت با این وب سایت آشنا شوید و از آن برای کنترل آن پروژه استفاده کنید.
اگر می‌دانید با کنترل نسخه کار کنید، سعی کنید پروژه‌ها را در یک ویرایشگر محلی مانند VS Code تمام انجام دهید و پس از پایان کار، آنها را در CodePen آپلود کنید. اگر در استفاده هستید، باید کار خود را در یک ویرایشگر انجام دهید، بنابراین باید این کار را انجام دهید تا کسب کنید.
راه های موجود برای استفاده از GitHub یا هر سیستم مدیریت پروژه دیگری وجود دارد، اما باید به یاد داشته باشید که چگونه یک مخزن در GitHub ایجاد کنید، آن را یک پوشه در داخل رایانه خود متصل کنید، کارهایی را که انجام دهید انجام دهید و آن را انجام دهید. را در GitHub آپلود کنید. هر چه چگونه این کار را یاد بگیرید، می توانید به عنوان بخشی از یک تیم نویسی کار کنید.

جاوا اسکریپت زبانی است که 94.8 درصد از سایت ها در اینترنت از آن استفاده می کنند. با استفاده از این زبان برنامه نویسی می توانید یک وب سایت استاتیک را به یک سایت کاملاً متفاوت و پویا تبدیل کنید. برای درس جاوا اسکریپت می توانید از دوره های مدرسه خانگی نیز استفاده کنید. این مرحله مهم است زیرا جاوا اسکریپت خدمات بزرگی از وب سایت ها است.
یک آلبوم نمونه کارها ایجاد کنید
برای نشان دادن آنچه می توانید انجام دهید، باید یک نمونه آلبوم را برای نشان دادن کاریان بالقوه داشته باشید. مطمئناً ممکن است 5 10 پروژه مختلف ( پروژه های مختلف HTML و CSS و 5 پروژه جاوا اسکریپت) انجام داده است. مطمئن شوید که این پروژه ها را در GitHub ذخیره کرده اید تا کارفرمایان بالقوه آینده چگونه انجام کار شما را ببینید.
اگر تمام مراحل برنامه را تا کنون انجام دهند، دانشجویان جدیدالورود ممکن است تمام شرایط لازم برای شغل طراح وب را داشته باشند. اکنون زمان جستجوی کار است.
برای استخدام به عنوان برنامه نویس به رزومه نیاز دارید. بنابراین در این مرحله باید رزومه ای برای سمت طراح وب ایجاد کنید. این رزومه باید نقاط قوت شما را بدون جلب توجه بیشتر به مدت زمانی که برنامه نویسی کرده اید برجسته کند. همچنین نباید تجربه کاری را در این زمینه ذکر کنید.
چه کارهایی برای ارسال رزومه مهم هستند؟ این دیدگاه ممکن است درست به نظر نرسد. اما برای موقعیتی درخواست دهید که حداقل 80 درصد از شرایط را باید اعلام کرد. به عنوان یک برنامه نویس اصطلاحات دیگر را یاد می گیرید. سریعتر از سایر نیازها
اما این معنا نیست که باید تا جایی که می توانید کار کنید. رزومه را فقط به شرکت هایی ارسال کنید که به نظر شما جذاب هستند و کار را می پذیرند.
استفاده از کیسه های کار
ابزار خالی ابزار بسیار مفیدی برای اولین جستجوی شغلی شما هستند. آنها دقیقا می دانند که شرکت به دنبال چه نوعی است. آنها دارای خصوصیاتی هستند که در اینترنت در دسترس هستند. اینطوری پول در می آورند و سعی می کنند شما را استفاده کنند.
برای اطمینان از اینکه کلاس شما به همه جویندگان کار می کند، باید کلاس خود را در مکان های مختلف قرار دهید. از نقاط محبوب شروع کنید، اما نقاط کوچک را فراموش نکنید. برنامه نویسان پیام بسیاری هستند که تجربیات خود را در وب سایت های کاریابی گزارش می دهند، اما شما باید از آنها استفاده کنید.
رشد مستمر
احتمالاً در چند هفته اول هنگام تلاش برای یافتن شغل، موقعیت خیلی خوبی پیدا نمی کنید.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!