خرید بلیط هواپیما از سفرمارکت

به زبان ساده، وایت پیپر ارز دیجیتال سندی است که به مفهوم پروژه، نقشه راه و نحوه برنامه ریزی آن برای رشد در آینده می‌پردازد. وایت پیپرها یکی از اجزای اصلی در صنعت کریپتو هستند. اما در واقع از طولانی‌تری تا امروز وجود داشته‌است. اولین وایت پیپر حدود صد سال پیش توسط دولت بریتانیا و از مقامات این کشور سرچشمه گرفت. در آن زمان، هدف از انتشار برگه های سفید به مردم در تصمیمات کلیدی سازمان های دولتی بود.

وایت پیپر در صنعت کریپتو

استفاده در صنعت کریپتو از برگه های سفید برای آگاه سازی سرمایه گذاران در مورد عملکرد یک پروژه کریپتو، فناوری پشت آن و اینکه چه تمایزی با رقبای خود دارد، استفاده می شود. برای استارت‌آپ‌های رمز ارز است که وایت پیپر ارز دیجیتال خود را منتشر کرده اند. زیرا این اولین کلیدی است که شروع پروژه را تعیین می کند.

وقتی یک بنیان‌کننده پروژه بلوک‌چین است که می‌خواهد طبق اصول صحیح حرکت کند، به مطالعه و تحقیق می‌پردازد و اولین چیزی است که می‌آموزد این است که در ابتدای کار مهمی وجود ندارد مردم زیادی جویای قیمت ارز دیجیتال هستند یا در یک صرافی ارز دیجیتال، ارزهای دیجیتال برای خرید. ارز دیجیتال پروژه او صف کشیده باشند. برای دستیابی به موفقیت و اهدافی که گفته شد، در ابتدا باید وایت پیپر ارز دیجیتال به خوبی نوشته شده باشد، مردم آن را می‌خوانند و تیم قادر به عمل به وعده‌هایی می‌دهند که در وایت پیپر ارز دیجیتال خود را دارند. اگر وایت پیپر خوب نوشته شود و باور کند که تیم می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‎

اما چرا به کرات گفته می‌شود قبل از خرید هر ارز دیجیتال باید وایت پیپر آن مطالعه شود؟ پاسخ در بخش بعدی مقاله نهفته است.

صفحه وایت پیپر

برگه های سفید پر از اطلاعات و تعداد زیادی در حدود 25 صفحه نوشته می شوند. آنها معمولاً موارد زیر را شامل می شوند:

  • مشکل و راه حل: این بخش، جایی است که پروژه معرفی می شود. از جمله مشکلی که قصد حل آن را دارد و چگونه دستیابی به آن هدف را دارد. راه حل و مشکل، جزئیات و توضیحات کامل محصول، همچنین تجزیه و تحلیل و تحلیل بازار را برای نشان دادن نیاز دقیق به محصول و نحوه تناسب آن با بازار، ارائه می دهد.
  • اطلاعات توکن و ملاحظات بازار: هنگام انجام یک پیشنهاد اولیه کوین (ICO)، اطلاعات خاصی وجود دارد که آنها را برای سرمایه گذاران حیاتی می دانند. شامل جزئیات مربوط به توکن‌های ارز دیجیتال جدید، مانند ارزش آنها، تعداد در گردش آنها و پلتفرمی که روی آن منتشر خواهد شد. علاوه بر این، برگه‌های سفید باید نحوه بازخرید سرمایه‌گذاری‌ها و همچنین جزئیات را در مورد آنچه اتفاق می‌افتد، اگر ICO به منظور بررسی هزینه مالی خود نرسد، شامل می‌شود.
  • توضیحات فنی: بخش مهمی از هر وایت پیپر ارز دیجیتال است؛ این بخش‌های فنی و فناوری پشت پروژه را توضیح می‌دهد.
  • جدول زمانی پروژه: این بخش یک برنامه کاری را برای چند ماه آینده مشخص می کند. از جمله چه اتفاقی خواهد افتاد، فروش چه زمانی شروع خواهد شد و توکن چه زمانی راه‌اندازی خواهد شد.
  • تیم و مشاوران: در این بخش موسسان، کارمندان و مشاوران پشتیبان پروژه می‌شوند. مانند توضیحات فنی، این بخش نیز یک عامل مهم است. زیرا اطلاعات مهم در مورد مهارت‌ها، تجربه تیم و ارتباط آن با پروژه ارائه می‌دهد.

چگونه می توان از وایت پیپرها آگاه شد؟

از کجا به وایت پیپر یک پروژه دست پیدا کنیم؟

وایت پیپر ها در مکان های موجود وجود دارند. اما بسیار مهم است که برای خرید یک ارز دیجیتال، وایت پیپر ارز دیجیتال مورد نظر را از اعتبار معتبر تهیه کنید. این لیست به شما منابع معتبر را معرفی می‌کند که می‌توانید از آنجا وایت پیپر ارز دیجیتال نظر خود را دریافت کنید.

وب سایت رسمی ارز دیجیتال مورد نظر

برای مطالعه وایت پیپر پیش از خرید ارز دیجیتال از یک صرافی ارز دیجیتال، بهترین منبع وب سایت هر پروژه است. وب سایت رسمی یک پروژه محلی است که بنیان‌گذار آن با مردم صحبت می‌کند و بنابراین وایت پیپر پروژه خود را نیز در آنجا منتشر خواهد کرد.

در حال حاضر، بهترین و معتبرترین راه برای دستیابی به سپیدنامه پروژه ها، به وب سایت های اختصاصی پروژه ها مراجعه کنید. برای دانلود سپیدنامه کافی است که نام پروژه نظر را در گوگل سرچ کنید. وارد وب سایت اختصاصی آن شوید. در نهایت، وایت پیپر آن را به صورت فایل “PDF” دانلود کرده و مطالعه کنید.

اما برای برخی از پروژه ها سوال بعدی این است که خب، وب سایت آن ارز دیجیتال را از کجا پیدا کنم؟

کوین مارکت کپ

وب سایت پروژه های معروف را به آسانی می توان با جستجویی ساده به دست آورد. اما پروژه‌هایی که به تازگی منتشر شده‌اند یا می‌خواهند منتشر می‌شوند، هنوز وب سایت رسمی آنها برای گوگل محرز نیست و بنابراین نمی‌توانم به هر وب سایتی که ادعا می‌کند به پروژه‌ای که دارد، اعتماد کند. منبع موردی وجود دارد تا پیش از اینکه گوگل وب سایت یک پروژه را تایید کند و آن را به عنوان اولین لینک در نتایج جستجوی آن می خواهد، مورد استفاده قرار دهد. این منبع کوین مارکت کپ است. کوین مارکت کپ برای این ساخته شده است تا ارزش بازار هر ارز دیجیتال را نشان دهد. اما امروز پیشرفت کرده و بسیار فراتر رفته است. هر ارز دیجیتال، صفحه مخصوص در کوین مارکت کپ دارد که می تواند به عنوان شناسنامه آن مورد استفاده قرار گیرد. در این صفحه آدرس وب سایت هر ارز دیجیتال وجود دارد.

اما همه اینها را گفتیم، اما نکته عالی این است که کوین مارکت کپ در صفحه مخصوص هر ارز دیجیتال، لینک وایت پیپر آن ارز دیجیتال را نیز می دهد. فقط کافیست کوین مارکت کپ را باز کنید، به صفحه مخصوص ارز دیجیتال نظر خود مراجعه کنید و روی لینک وایت پیپر آن کلیک کنید.

پایگاه های داده وایت پیپر

سایت‌هایی وجود دارند که تمام وایت پیپرهای دنیای ارز دیجیتال را بایگانی کرده‌اند و در اختیار خود قرار می‌دهند. اگر به یک پایگاه داده (DataBase) نیاز دارید، می‌توانید از همه وایت پیپرها برای گردآوری کرده باشید، می‌توانید از آنها استفاده کنید.

https://www.delgarm.com/white-papers.a275471

#توجه: این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی بوده و توسط آن تبلیغ کننده تهیه و نگارش شده است.
دیجی‌رو مسئولیتی در قبال تبلیغاتی ندارد.

منبع