هر شرکتی در هر اندازه ای برای حسابرسی مالی و تنظیم صورت های مالی به صورت دقیق نیاز به یک حسابدار کاربلد و با تجربه دارد. به همین دلیل، شغل حسابداری از شغل های پول ساز است که بسیاری از افراد به آن نشان می دهند. یک شرکت نیاز به آشنایی با نحوه تنظیم صورت های مالی، آشنایی با قوانین و تسلط بر نرم افزارهای حسابداری دارد. اگر می دانید که چگونه باید حسابداری یک شرکت را انجام دهید، با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

شفافیت مالی اولین قدم برای ایجاد شرکت موفق است. در گذشته و زمانی که شرکت های امروزی وجود نداشت، صاحبان کسب و کار خود را به کسب و کار خود پرداخت می کنند. اما با وجود نقش های مختلف در شرکت ها و بخش هایی که با هم در ارتباط هستند، به حساب ها بسیار پیچیده تر شده است. از طرفی تنوع حساب ها باعث می شود تا کار جمع آوری و ثبت فعالیت های مالی در مجموعه مدیران مجموعه ها به کاری بسیار سخت تبدیل شود.

اینجاست که پای حسابداری شرکت ها به میان می آید تا به دقت حساب های مالی شرکت را بررسی و ثبت کند. همین موضوع باعث شد تا رشته و شغل حسابداری به یکی از حساس ترین مشاغل تبدیل شود و حسابداران اعضای جدانشدنی شرکت ها باشند.

به طور کلی وظیفه حسابدار شرکت تهیه صورت گردش وجوه نقد، استخراج، تحلیل و تفسیر داده های مالی شرکت، تهیه ترازنامه، صورت سود و زیان و همچنین انجام سایر فعالیت های مرتبط با بخش مالی شرکت شبیه سازی صورت های تلفیقی است. در واقع عملا بدون حسابدار شرکت ها، مجموعه ها و کسب و کارها قادر به ادامه فعالیت های نخواهند بود و بعد از مدتی به دلیل عدم شفافیت مالی با بسیاری از افراد رو به رو می شوند. انجام تمام این فعالیت ها به کمک نرم افزار مالی و حسابداری می گیرد. به همین دلیل همه شرکت ها باید برای تهیه چنین ابزارهایی مانند نرم افزار حسابداری سپیدار سیستم اقدام کنند.

بر حسب وظایفی که برای حسابدار تعیین می شود، یک حسابدار شرکتی باید در طول ماه کارهای انجام شود. یک حسابدار خوب باید با قوانین و استانداردهای حسابداری آشنا باشد و بر فعالیت های شرکت تسلط کافی داشته باشد. فرقی نمی کند که شرکتی از نوع بازرگانی، سهامی عام و خاص، تولیدی و … باشد، در هر صورت برای آن می توانید به یک حساب شرکتی تبدیل شوید که اولین قدم شما باشد. استانداردهای حسابداری است. در ادامه کارهای حسابدارها که هر ماه باید انجام شود را بررسی کنیم.

یکی از اصلی ترین کارهای ماهانه حسابدار شرکت، ثبت وقایع مالی بر اساس معیارهای حسابداری و استفاده از نرم افزارهای مالی است. همه اطلاعات مالی باید به صورت ماهانه در دفاتر و صورت های مالی ثبت شوند تا به صورت شفاف در اختیار مدیران قرار گیرند.

یک حسابدار می توند نیروی کمکی بسیار خوبی جهت رشد کسب و کارتان باشد. یک حسابدار با ارائه اطلاعات بی طرفانه و مفید می تواند در تصمیم گیری صحیح به شما کمک کند. از طرف یک حسابدار خبره می تواند مشاور خوبی برای شما در امور مالی و حسابداری باشد.

یکی از مهمترین وظایف ماهانه حسابدار تعیین حقوق است. شرکتی که در این شرکت فعالیت می کند برای انجام کار خود حقوق دریافت می کند و از خدمات بیمه تامین اجتماعی بهره مند می شود. بخشی از حقوق به عنوان مالی باید به وزارت دارایی داده شود. در هر سال قوانین مالیات، حقوق تغییر می کند و ممکن است این نامه ها در این زمینه منتشر شوند.

یکی از مهمترین وظایف اقتصادی حسابدار در یک واحد این است که بر اساس قانون، مالیات مربوط به خود را محاسبه می کند و آن را به حساب وزارت اقتصاد و دارایی واریز می کند.

ارسال لیست بیمه یکی دیگر از وظایف اصلی حسابدار است که باید به صورت ماهانه انجام شود. مواردی که می‌دانید یکی از مواردی است که بعد از راه‌اندازی کسب و کار انجام می‌شود. طبق قوانین همه واحدهای اقتصادی و کارفرماها، حدود 15 روز بعد از راه اندازی کسب و کار خود موظف به انجام امور مربوط به بیمه کارکنان هستند.

حسابدار یک واحد اقتصادی باید به صورت ماهیانه نسبت به ارسال لیست بیمه اقدام کند و فیش حق بیمه را دریافت کند. حسابداران واحدهای اقتصادی می توانند به صورت حضوری یا از طریق اینترنت نسبت به ارسال لیست اقدام کنند.

حسابداری نیاز به اطلاعات تخصصی دارد. به همین دلیل است که رشته حسابداری سال به عنوان یکی از مهمترین رشته های آکادمیک در دانشگاه ها تدریس می شود. با این حال، شما می توانید با اصول حسابداری و تسلط بر نرم افزارهای مالی مانند نرم افزار حسابداری سپیدار بخش اعظمی از فعالیت های حسابداری شرکت خود را انجام دهید. برای شرکت های بزرگ توصیه می شود حتما از یک حسابدار باتجربه استفاده کنید. شما می توانید با مراجعه به سایت سپیدار سیستم اطلاعات زیادی در قوانین و اصول حسابداری به دست آورید و آموزش حسابداری شرکت ها را آغاز کنید.

در این مقاله با شغل حسابداری شرکت ها، وظایف و کارهای ماهانه مربوط به این شغل آشنا هستیم. اگر مدیر یک مجموعه کوچک و دانشجوی حسابداری هستید و یا به عنوان یک حسابدار می توانید رشته حسابداری شرکتی را ادامه دهید، پیش از هرکاری برای نرم افزارهای مالی تسلط پیدا کنید. نرم افزارهای حسابداری سپیدار سیستم بهترین گزینه برای حسابداری انواع شرکت ها از تولیدی تا شرکت های بزرگ بازرگانی و سهامی عام و خاص است. شما می توانید همین حالا با مراجعه به سایت سپیدار سیستم نرم افزارهای مالی این شرکت را تهیه کنید و آموزش حسابداری شرکت ها را شروع کنید.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!