بسیاری از افراد می توانند تلفن همراه را که به یاد داشته باشند و به یک تکنسین حرفه ای تبدیل شوند، خواهند داشت. با این حال، آنها نمی دانند چگونه و از کجا این مهارت را بیاموزند. بسیار مهم است که به دنبال نهاد مناسب، روش‌های مناسب و درست باشید تا این مهارت‌ها و تکنیک‌ها را به‌درستی یاد بگیرید و به یک تکنسین موفق تبدیل شوید که به راحتی می‌توانید تلفن‌های همراه و تبلت‌ها را تشخیص و تعمیر کنید.

تعمیر تلفن همراه برای کسانی که علاقه زیادی به گجت دارند و علاقه مند به آنها هستند بسیار آسان است. فقط باید نحوه جدا کردن گوشی، تعویض قطعات و نحوه ساخت قطعات را بیاموزید. سایر تکنیک‌های تعمیر سخت‌افزار و نرم‌افزار همگی از تجربه‌های موجود هستند.

بنابراین، برای تعمیر تعمیر تلفن همراه، باید تمام این مهارت ها و تکنیک های تعمیر را یاد بگیرید. اما مهمتر از همه مراحل عیب یابی را یاد بگیرید. هر چه این مهارت ها را به دست کند، مشخص است هر عیب در هر تلفن هوشمند برای شما بسیار آسان خواهد بود.

چگونه کار حرفه ای موبایل را تعمیر کنم؟
چگونه کار حرفه ای موبایل را تعمیر کنم؟

در زیر 6 مرحله برای سیستماتیک تعمیر تلفن همراه ارائه شده است

ممکن است حرفه تعمیر گوشی با چیزهایی که در مدارس و کالج ها تدریس می شود متفاوت به نظر برسد، اما دانشگاهیان سنگ بنای هر حرفه ای هستند.

آموزش بسیار مهم است و به ما می دهد تا در جامعه کمک کند و در عین حال خودمان را شخصیت سازی کنیم، چه در یک حرفه فنی یا غیر فنی. بنابراین، تکمیل مطالعات پایه آکادمیک قبل از انتخاب هر شغلی بسیار مهم است.

توسعه مهارت دیرتر اتفاق می‌افتد و در بیشتر مواقع فقط توسعه مطالعات آکادمیک است. در موارد بیشتر، هر حرفه ای با پیشینه تحصیلی خوب می تواند بیشتر از سایرینی باشد که زیاد مطالعه نکرده اند به دست آوردند. رشد شخصیت و مهارت‌های ارتباط بین فردی در سطح آکادمیک شروع به رشد می‌کنند و برای یک حرفه سالم هستند.

حوزه روزافزون فناوری فرصت های زیادی به این نسل جوان می دهد. می توان پس از اتمام تحصیلات رسمی خود، تکنسین تعمیر تلفن همراه را کرد و وارد این صنعت 4 میلیارد دلاری شد.

با توجه به اینکه یک دوره فنی مدت می باشد، می توانید با تحصیلات دانشگاهی خود را تعمیر کنید.

شما باید با عملکردها و بررسی انواع مختلف تلفن همراه و تبلت آشنا شوید تا بتوانید مشکلات مختلف را چگونه تشخیص دهید و درک کنید. شما باید با 3 سیستم عامل رایج گوشی های هوشمند – iOS، Androidو Windows به خوبی آشنا باشید.

آیفون ها و گوشی های اندرویدی بیشتر بازار گوشی های هوشمند را به خود اختصاص داده اند. هرچه از هر دوی این تلفن ها برای مدت زمان قابل توجهی استفاده کنید، می توانید به عملکردها و مکان های مختلف دسترسی داشته باشید و بتوانید با آنها کار کنید. همچنین پس از اجرای عملکرد این دستگاه ها، می توانید تفاوت بین خطاهای سخت افزاری و نرم افزاری را درک کنید.

آشنایی با محبوب‌ترین گوشی‌های هوشمند مانند گوشی‌های اپل و برخی از دستگاه‌های اندرویدی به آسان‌تر شدن و در نتیجه ترمیم عیوب آنها کمک می‌کند.

انواع گوشی هوشمند
انواع گوشی هوشمند

به یک آموزشگاه تعمیرات موبایل خوب مراجعه کنید و گواهینامه بگیرید

پیدا کردن یک موسسه آموزشی خوب گامی مهم برای تبدیل شدن به یکی از بهترین تکنسین های تعمیر تلفن همراه است. تعداد زیادی موسسات و آموزشگاه های تعمیرات موبایل وجود دارند که در ارائه آموزش های تخصصی تعمیرات تخصصی موبایل هستند.

تنها یک آموزشگاه خوب با روش صحیح به آموزش می توان در مدت زمان کوتاهی موفق شد. شما می توانید به مجتمع فنی پایتخت بپیوندید که دوره آموزش تعمیرات موبایل خود را در مرکز آموزشی خود در تهران برگزار می کند. اگر زمان یا دسترسی به یک موسسه آموزشی، می توانید در دوره آموزش تعمیرات موبایل به صورت آنلاین بپیوندید و تمام مهارت های تعمیر را به صورت حرفه ای بیاموزید تا به خود رونق داده و آن را در صنعت تعمیرات تلفن همراه بزرگ کنید.

کیفیت آموزش هم به آموزشگاه و هم به مربیان آن می دهد. با این حال، آوری دانش به دانش آموز جمع می کند. همچنین مطمئن شوید که دوره آموزشی هم دوره تعمیر سخت افزار موبایل و هم دوره تعمیر نرم افزار موبایل را پوشش می دهد. به کار بردن آموخته اید بعداً در شروع کار انجام می شود. استاد شدن در یک تجارت کمک می کند، اما مدرک معتبر نیز غیرقابل انکار است.

دریافت مدرک معتبر می تواند مسیر را برای شروع حرفه ای خوب هموار کند، ممکن است شروع یک سرمایه گذاری تجاری یا یافتن شرکت مناسب برای کار باشد. گواهینامه به افراد معتبر می بخشد و به آنها نیاز دارد.

موسسات آموزشی آموزش های عملی خوبی را به شما ارائه می دهد، اما به همان اندازه مهم است که تا آنجا که می توانید آموزش عملی داشته باشید. برای این کار می‌توانید چند گوشی هوشمند بی‌کارکرد ارزان قیمت مرده یا قدیمی بخرید و روی آن‌ها را تمرین کنید.

ابزار مورد نیاز برای تعمیر گوشی
ابزار مورد نیاز برای تعمیر گوشی

انجام انواع جراحی بر روی آنها – قطعات و قطعات، مادربرد را مطالعه کنید و در نهایت به یاد داشته باشید که LCDها و پورت های شارژ را تعویض کنید. همچنین از این طریق با جداسازی و مونتاژ مدل های مختلف آشنا می شود. شما می توانید تمام مراحل را انجام دهید که در موسسه آموزش داده می شود را روی این گوشی تمرین کنید و از این طریق با روش ها و تکنیک های مختلف تعمیر بیشتر آشنا شوید. شما ملزم به تقویت مهارت های خود با تمرین در این تلفن های قدیمی هستید.

در عین حال، به مجموعه ای اساسی از ابزارها نیاز دارید. با استفاده از این ابزارهای اولیه، حداقل می توانید سخت افزار گوشی را جدا کنید و نصب کنید و مراحل اولیه تعمیر و بررسی را انجام دهید.

مجموعه پیچ راننده

دربک بازکن موبایل

جام مکش

ایزوپروپیل الکل

مولتی متر

موچین

چگونه می توانید ابزار کامل را خریداری کنید. با این حال، تنها در صورتی که می خواهید یک تکنسین حرفه ای و هاردکور شوید و در تعمیر تلفن همراه حرفه ای بسازید، باید کل جعبه ابزار را خریداری کنید.

به دست آوردن تجربه برای درک خود از مهارت های آموخته شده در موسسه گام بزرگی به سوی تعالی است. دانش نظری و عملی حیاتی است، اما فقط به شما کمک می‌کند در موقعیت‌های زندگی واقعی کار کنید. مدت زمان و کیفیت آموزش پایه محکمی را ایجاد کند، اما تا زمانی که شما استفاده کنید و برای یک دوره خاص کار کنید، تجربه صفر محاسبه می شود.

یک مؤسسه آموزشی خوب یا یک مدرسه می‌تواند آموزش‌های بسیاری از مهارت‌های پایه تا مهارت‌های پیشرفته را به شما ارائه دهد. می توان همه چیز را از جداسازی تا عیب یابی به شما بیاموزد، اما تنها با تمرین تجربه و تخصص کسب کرد. کار در موقعیت های واقعی زندگی و دستیابی به تجربه نه تنها اعتماد به نفس افراد را می دهد، بلکه حل مسائل را نیز بهبود می بخشد.

چیزهای زیادی وجود دارد که می توانید از طریق اینترنت یاد بگیرید. بنابراین باید از گوگل و یوتیوب برای آموزش ها و نکات مختلف کمک بگیرید. از راهنماهای جداسازی قطعات تا راه حل های جامپر، راهنماها و آموزش های اینترنتی برای مبتدیان و همچنین متخصصان موجود است که دانش شما را بهبود می بخشد و بسیاری از ترفندها و تکنیک های جدید را به شما می آموزد.

همچنین وبلاگ ها و انجمن های موجود دارند که مخصوص تعمیر تلفن همراه هستند و باید به طور مرتب از آنها بازدید کنید تا از آخرین پیشرفت های صنعت و تکنیک های جدید تعمیر ویژه شوید. همه از تکنسین های جوان تا ارشد از اینترنت کمک گیرنده و شما باید این کار را انجام دهید!

تلفن همراه به سرعت در حال رشد است و تعداد دستگاه های تلفن همراه نیز به همین ترتیب است. تخمین زده می شود که تا سال 2020، 6.1 کاربر کاربر تلفن هوشمند در جهان وجود داشته باشد.

بنابراین بازار به تعداد زیادی تکنسین آموزش دیده نیاز دارد تا این تعداد روزافزون تلفن های گران قیمت را در صورت معیوب شدن تعمیر کنند. بنابراین، آینده روشنی برای کسانی که در حال ورود به تعمیر تلفن همراه روشن هستند.

پس از تکمیل آموزش تعمیرات موبایل و کسب چند ماه تجربه می توانید:

با سرمایه اندکی یک تجارت تعمیرات تلفن همراه راه اندازی کنید.

به عنوان یک تکنسین تمام وقت در یک مرکز خدمات، فروشگاه یا شرکت کار کنید.

در کنار شغل معمولی خود به صورت رایگان وقت کار کنید و درآمد بیشتری کسب کنید. کار کردن در یک شغل پاره وقت همراه با شغل معمولی فقط امنیت شغلی را افزایش می دهد. بسیاری از شرکت‌ها متخصصان فنی پاره وقت را به کار می‌گیرند و بر اساس آن‌ها می‌توانند به آنها کار کنند.

گزینه دیگری است که با ثبت نام در هر پورتال آنلاین یا وب سایت به عنوان تکنسین تعمیر گوشی، کار تعمیر موبایل را از خانه شروع کنید. بسیاری از شرکت‌های تعمیر آنلاین دارند که سرنخ‌های مشتریان را به تکنسین‌ها ارائه می‌دهند و برای خدمات آن‌ها در کمیسیون می‌شوند. اما مانند هر شرکت دیگری، آنها نیاز به گواهینامه و تجربه دارند.

اگر قصد دارید حرفه ای شوید، می توانید گوشی خود و خانواده و دوستان را تعمیر کنید، بنابراین در عین حال شهرت به دست آورید.

بنابراین به طور خلاصه چگونه تلفن همراه را یاد بگیریم؟

تحصیلات آکادمیک خود را تکمیل کنید

با گوشی های هوشمند آشنا شوید

در دوره تعمیرات تلفن همراه ثبت نام کنید

برای تمرین ابزار و چند گوشی مرده بخرید

تجربه به دست آوردن

از اینترنت کمک بگیرید

بیش از شما

هر مهارتی، صرف نظر از اینکه چقدر آسان یا سخت باشد، به دست آوردن زمان و فداکاری نیاز دارد. پیمودن مسیر موفقیت آسان نیست، اما اگر به درستی آموزش ببینید و اجازه دهید دیگران هر زمان که لازم باشد به شما کمک کنند، آسان می شود. شاید درک هر چیزی با کسب دانش عملی به تنهایی آسان به نظر برسد، اما بهتر است برای ایجاد یک پایگاه محکم، راهنمایی و گواهینامه دریافت کنید. آموزش به این دانش ارزش می افزاید.

اکنون که روش گام به گام آموزش تعمیر تلفن همراه را می بینید، زمان اجرای مراحل ذکر شده در بالا فرا رسیده است.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!