خرید بلیط هواپیما از سفرمارکت

احساس قدرت، مخالف احساس ناتوانی و ضعف است. زمانی که شما احساس می‌کنید هیچ کنترلی برای هیچ مشکلی وجود ندارد و نمی‌توانید چیزی را تغییر دهید، احساس می‌کنم ناتوانی باعث بدتر شدن شرایط می‌شود. داشتن قدرت باعث می شود که کنترل بیشتری برای خودتان و زندگیتان داشته باشید. مطمئنا برخی افراد به طور ذاتی اعتماد به نفس و حس قدرت دارند، اما همه چیز به ژنتیک نمی تواند باشد و شما هم می توانید با برخی از موارد و نکات این حس را در شما تقویت کنید. در ادامه با دیجی رو باشید تا با 16 نکته علمی و عملی برای افزایش حس قدرت در زندگی آشنا شوید.

1. به صدای درونتان گوش دهید

1.به صدای درونتان گوش دهید

اکثر افراد در زندگیشان تنها احساس می کنند و غرایز را محدود می کنند و به دیگران خارجی می دهند و افرادی که گوش می دهند، همیشه تلاش می کنند که راه درست را از دنیای بیرون پیدا کنند و به حس درونشان فکر کنند، در صورتی که این کار کاملاً اشتباه است. شما سعی کنید از احساسات درونی خود پیروی کنید، اما توصیه‌های دیگران را در نظر داشته باشید ولی در نهایت احساساتتان را سرکوب نکنید و به صدای درونتان همیشه گوش دهید.

2. با خودتان خلوت کنید

در این دنیای شلوغ و پرتلاطم، صرف تمام وقت برای رسیدن به هدف و پیشرفت می شود، باعث می شود که شما احساس قدرت بیشتری کنید. با این وجود در نظر داشته باشید که توجه به احساسات درونی نیز در زندگی مهم است. کافی است در طول روز تنها 10 دقیقه، ارتباطتان را با بیرون کنید و به دنیای احساساتتان فکر کنید. این موضوع باعث می شود با قدرت بیشتر به زندگی ادامه دهید و به اهدافتان دست یابید. در طول روز حتماً قدم بزنید، مدیتیشن کنید و یا در سکوت دراز بکشید و فکر کنید.

3. محیط خود را تغییر دهید

3. محیط خود را تغییر دهید

اگر در اطراف شما شلوغ و نامنظم باشید و همیشه از فکر و کار در موضوع اصلی دور باشید، داشتن قدرت و نیرومند شدن، امری غیرممکن است.

شما می‌توانید با دور کردن کارها و چیزهای بی‌فایده از خود و روی کار اصلی، راحت‌تر به هدفتان دست پیدا کنید و در نتیجه احساس قدرت بیشتری داشته باشید.

4. برای دیگران مفید باشید

انجام کار برای دیگران به هر شکل، می‌توان به شما احساس و انرژی مثبت بی‌نظیری بدهد. به عشق اطرافیانتان مهربانی کنید و هر روز کارهای کوچکی را برای ایجاد تغییر مثبت در جامعه انجام دهید. پس از این کارها به انرژی مثبتی که می‌توان از جهان دریافت کرد، پی برد.

دانستن این موضوع که شما چیزهایی را برای دیگران انجام می‌دهد، می‌توان احساس قدرت زیادی کرد و نیروی فوق‌العاده را در درونتان احساس کرد.

5. برای نجات کره زمین جستجو کنید

5. نجات کره زمین جستجو کنید

اگر احساس می‌کنید در برابر تغییرات بزرگ و اتفاقات وحشتناک در جهان ناتوان هستید، کارهای مثبت کوچکی را برای کره زمین انجام دهید. این کار به شما یادآوری خواهد کرد که همه ما در جهان تأثیرگذار هستند و می‌توانیم از اتفاقات وحشتناک جلوگیری کنیم. این همان احساس قدرت است!

برای ایجاد حس قدرت در خودتان می‌توانید درخت بکارید، باغ‌های طبیعت را جمع‌آوری کنید یا هنگام خرید گزینه‌های سازگارتر با محیط زیست را انتخاب کنید.

6. مسئولیت نجات جهان برعهده شما نیست!

درست است که می‌گوییم برای نجات زمین کاری بکنید، اما از طرف دیگر به یاد داشته باشید که مسئولیت نجات جهان برعهده شما نیست. اگر همه انسانهای جهان تلاش کنند، مطمئناً می‌توانیم تغییرات بزرگی را ایجاد کنیم. ولی شما به تنهایی نمی‌توانید جلوی اتفاقات جهانی را بگیرید.

کافیست هر کاری که می‌توانید و در توانتان دارید را انجام دهید ولی منتظر نتیجه آن در کوتاه مدت نباشید. در غیر این صورت دوباره احساس ناتوانی در شما به وجود خواهد آمد.

7. کارهایتان را پیگیری کنید

7. کارهایتان را پیگیری کنید

می‌دانید دقیقاً چه چیزی به شما احساس قدرت می‌دهد؟ برای داشتن قدرت کافیست که اگر به دیگران می‌دهید یا می‌خواهید کاری را انجام دهید، حتماً به آن پایبند باشید و کارتان را ادامه دهید. این امر باعث می شود که شما احساس می کنید تنها تعیین کننده سرنوشتتان هستید و زندگی خود را هدایت می کنید.

اگر می‌خواهید بیشتر قدرت داشته باشید در مورد قول‌هایی که می‌توانید بیشتر مراقب باشید و کارهایتان را تا پایان انجام دهید.

8. از شکست نترسید

اگر می‌خواهید به موفقیت برسید و به دستتان دست پیدا کنید، باید ریسک کنید. خطر یا خطرپذیری به این معناست که همیشه احتمال شکست وجود دارد.

شکست در زندگی، همیشه درس های ارزشمندی به ما می دهد. با احتمال احتمال شکست در زندگی، می‌توانید به نیرو بدهید و فردی قدرتمند باشید.

9. از دیگران کمک بگیرید

9. از دیگران کمک بگیرید

برای داشتن قدرت، در ابتدا باید نقاط ضعف خود را تشخیص دهید، بدون اینکه از آن‌ها خجالت بکشید. هیچ کس نمی‌تواند در همه کارها مهارت پیدا کند و در مورد همه چیز علم و دانش کامل باشد.

دانستن اینکه چه موقع باید از دیگران درخواست کمک کرد، بخشی از وجود یک شخصیت قدرتمند است. این معنی است که شما می‌توانید توانایی و تجربه را داشته باشید و در نتیجه قدرت بیشتری برای حل مسائل خود داشته باشید.

10. خطر کنید

اگر دائماً مراقب خود باشید و از خطرات دوری کنید، اتفاقات و مسائل زیادی را از دست بدهید. اعتماد به داشته باشید و به سمت خطرات نفس بروید. اگر چه در این راه ممکن است آسیب ببینید و ضرر کنید ولی در عین حال تجربیات مفید به دست می‌آورید و درس‌های شگفت‌انگیز از آن می‌آموزید.

11. عقایدتان را بیان کنید

11. عقایدتان را بیان کنید

توانمندسازی و داشتن احساس قدرت به این معناست که بتوان افکار و احساس خود را به شکلی دقیق و صریح و با احترام به دیگران بیان کرد. همیشه کاری را انجام دهید که می‌خواهید و از آن لذت می‌برید، این روش باعث می‌شود شما به بهترین نتیجه دست پیدا کنید و احساس قدرت بیشتری پیدا کنید.

12. مسئول خوشبختی دیگران نباشید

هرگز نسبت به خوشبختی شخص دیگری احساس مسئولیت نمی کند. اگر می‌کنید خوشبخت کردن فرد دیگری به شماست، مطمئن باشید به نتیجه دلخواه دست پیدا نمی‌کنید و در نهایت ناامید خواهید شد.

شما مسئول خوشبختی کسی نیستید، شما فقط می‌توانید در شادی و خوشبختی دیگران نقش مهمی داشته باشید. هرکسی مسئول خوشبختی خودش است و نباید به دیگران کاملا وابسته باشد.

13. در لحظه زندگی کنید

13. در لحظه زندگی کنید

شما نمی توانید تغییر دهید یا آینده را پیش بینی کنید، بنابراین روی لحظه و تمرکز کنید. شما باید انجام دهید که روی زمان شما تأثیر بگذارد، دائماً تصمیمات کوچک و مثبتی را که باعث تغییر در شما و اطرافیانتان می شود، انجام دهید.

همیشه به یاد داشته باشید که باید از گذشته بیاموزید و درباره آینده خیال پردازی کنید ولی در عین حال غرق هیچ کدام از آن‌ها نشوید. سعی کنید هدف اصلیتان در زندگی این باشد که چگونه می توانید در حال حاضر بهترین نتیجه را بگیرید.

14. غذای خوب بخورید و ورزش کنید

شما می‌توانید تصمیمی را در مورد سلامتی شما در آینده تضمین کنید. حتماً روزانه رژیم غذایی و ورزش خود را کنترل کنید.

مطمئن شوید که در رژیم غذایی خود از مواد سالم و مفید استفاده کنید، بنابراین احساس سلامتی و انرژی بیشتر دارد. ورزشی را انتخاب کنید که دوست دارید و از انجام آن لذت می‌برید. در نتیجه هیچگاه از انجامش دست نکشیده و خسته نشدید.

غذای خوب و ورزش کردن به شما کمک می‌کند که بهتر باشید و قدرت کنید.

15. منطقی انتخاب کنید

15. منطقی انتخاب کنید

لیستی از منطقی و قابل دستیابی برای خودتان تهیه کنید. این کار باعث می‌شود تا احساس کنید کارهای زیادی را در زندگی انجام می‌دهید و به شما یاد آوری می‌کنید که خودتان مسئول زندگی و نتایج هستید. سازمانی را انتخاب کنید که احتمال دستیابی به آن‌ها کم باشد. چرا که این کار باعث بروز احساس ناتوانی در شما می شود.

16. به خودتان توجه کنید

حتماً در زندگی این نکته را در نظر داشته باشید که مهم ترین فرد در زندگیتان است که ارزش صرف وقت و هزینه را دارید، خودتان هستید. این کار باعث نیرو دادن به خود و ایجاد قدرت در وجودتان می شود. شما باید خودتان را حل کنید و توجه کنید به طور مثال می‌توانید روزانه خود را بشویید، حمام آب گرم بگیرید، به پوستتان رسیدگی کنید و چیزهایی را که دوست دارید برای خودتان بخرید و تهیه کنید.

منبع