بهترین محل کار
بهترین محل کار

فرض کنید می توانید بهترین محل کار روی زمین را برای کار کنید. چگونه بود؟ ما طی سه سال، از صدها مدیر، در نظرسنجی ها و سمینارهای مختلف در سرتاسر جهان، خواستیم تا شرکت ایده آل خود را توصیف کنند. ایده این مأموریت، از تحقیقی در مورد رابطه معتبر و تصمیم گرفته شده است. به بیان ساده، مردم از رهبری که به نظرشان معتبر نباشد، پیروی نمی کنند. اما مدیرانی که از آنها سوال کردند، باید در یک سازمان معتبر کار کنند.

۱. اجازه دهید افراد، باشند

وقتی شرکت ها می توانند اختلافات را اصلاح کنند، دسته بندی های خود را به انواع مختلف، مانند جنسیت، نژاد، سن، قومیت و موارد دیگر، محدود می کنند. این تلاش ها ستودنی ست مدیران اجرایی است که با آنها مصاحبه می کنند، به دنبال چیزهای دقیق تر مثل تفاوت در دیدگاه ها، عادات ذهنی و تصورات اصلی در تدوین بهترین محل کار بودند.

۲. جریان اطلاعات را آزاد کنید

فریب، سنگ‌سازی، تحریف یا پیچاندن، در شرکت رویایتان جایی ندارد. اکنون می دانیم که در عصر فیس بوک، ویکی لیکس و توییتر، بهتر است قبل از اینکه افراد دیگری را به مردم بگوید، خودمان آن را بیان می کند. با این کار، به نیاز کارمندان احترام می گذارند تا بدانند واقعاً چه اتفاقی می افتد و کارهای ویژه خود را انجام می دهند، در محیط های ناپایی که در آن، هماهنگی همه چیز در حالت کلی سخت است و از کارمندان در تمام خواسته ها. می شود تا استراتژیک تر فکر کنند.

ممکن است تصور کنید که این امر، برای تمام مدیران بدیهی ست. در حقیقت، مفهومی که برای «صداقت رادیکال»، به ارتباط کاملاً صریح، کامل، روشن و به موقع وجود دارد، بسیار است.

۳. بر نقاط قوت افراد را بررسی کنید

شرکت ایده آل، بهترین کارمندان خود را تبدیل به افرادی می کند که حتی بهتر می توانند – و بدترین کارمند در بین آنها، بهتر از آن چیزی است که فکر می کنم می تواند باشد، عمل می کند. در اقتصادهای قدرتمند، وقتی رقابتی برای سخت‌گیری است، به راحتی می‌توان فهمید که بهبود عملکرد موجود، بیشتر از هزینه‌های یافتن کارمندان جدید است.

اما حتی در آن زمان، زمانی که افراد برای رسیدن به فرصت های جذاب تر تلاش می کنند، این شرکت را از هدر رفت سرمایه گذاری خود گلایه می کنند. هم در مواقع خوب و هم در شرایط خوب، معمولاً معمولاً برای رسیدن به هزینه‌های نیروی کار، عملکرد بهتری نسبت به هدف بلند مدت خود، عملکرد کارمندان، می‌توان یافت. شاید همین امر توضیح دهد چرا این آرزو، مشخص است که بسیار شناخته شده و به خوبی درک شده است، چیزی نمی تواند.

محیط کار شاد
محیط کار شاد

۴. برای چیزی فراتر از تحسین سهامداران تلاش می کنید

مردم دوست دارند از یک مجموعه بزرگتر می شوند و در بهترین محل کار مشغول به کار هستند. چیزی که به آن اعتقاد داشته باشد. آنها می خواهند در سازمانی کار کنند که واقعاً بدانند این شرکت از کجا می آید و برای چه فعالیتی می کند، تا با این نام تجاری زندگی نمی کند.

این ادعا که سازمان ها، به معنای مشترک نیاز دارند، امری عادی شده و مطمئناً همینطور است. اما مشترک، چیزی بیش از رضایت از تکمیل ماموریت می باشد- بلکه به معنای ایجاد و حفظ ارتباطات قدرتمند، بین ارزش های شخصی و سازمانی ست. وقتی این کار را انجام می دهید، می توانید فردیت و یک فرهنگ قوی را پرورش دهید.

۵. نشان دهید که چگونه کارهای روزانه، دارند.

مدیران به دنبال یافتن معنی در فعالیت های روزمره خود هستند. این آرزو، به هیچ وجه، با غنی سازی شغلی قابل تحقق نیست. این امر به چیزی بیشتر از نظر دقیق در مورد هر شخص نیاز دارد. آیا این وظایف منطقی ست؟ چرا این کار را انجام می دهند؟ آیا تا آنجا که می توانید جذب کار خود را انجام دهید؟ این اقدامی عظیم و پیچیده است.

۶. قوانینی داشته باشید که مردم به آن اعتقاد داشته باشند

جای تعجب ندارد که برای بسیاری از افراد، یک سازمان رویایی و بهترین محل کار محدودهای خودسرانه است. اما همه قوانین را از بین نمی برد، مثلاً حتی در ساعت کاری قبول، قانون اضافه کاری نیز خوب است که باشد. مهندسان، حتی در Arup، باید مراحل و کنترل های دقیق کیفیت را انجام دهند – در غیر این صورت ساختمان ها خراب می شوند.

۷. بهترین شرکت‌ها درمورد آنچه به خوبی انجام می‌دهند، شفافیت دارند.

در بهترین محل کار، مدیریان همچنین به مدها و علیق زودگذر در دنیای سازمانی، مشکوک هستند.

کار می تواند آزاد کننده، یا دور از ذهن، استثماری، کنترل کننده و تبعیضی باشد. علیرغم تغییراتی که فناوری ها و نسل های جدید ایجاد می کنند، عمده سرمایه داری، سهامداران و بوروکراسی بررسی نشده، بیش از اندازه قدرتمند هستند.

دلایلی که برای ایجاد یک سازمان معتبر، تلاش می‌کنند و از بالقوه انسانی در کار خود کاملاً آگاه هستند، چالش‌ها را به دست کم نگیرید. اگر این کار انجام دهد، چنین سازمان هایی در عوض حکمرانی، به عنوان یک استثنا، و برای اکثر مردم در حد یک رویا، باقی می مانند.


منبع