خرید بلیط هواپیما از سفرمارکت

هنگام خرید یک گوشی دست دوم یا تعمیر گوشی، همیشه این احتمال وجود دارد که دوربین تقلبی بر روی آیفون نصب شود. اگر گوشی شما از سری آیفون 11، آیفون 12 یا آیفون 13 باشد، مشکل تا حد زیادی ساده تر خواهد بود. چرا که این مدل‌های آیفون در تصاویری که تشخیص دهنده دوربین بر روی گوشی غیراصل نصب شده است، به طور خودکار یک هشدار نمایش می‌دهند. اما در مواردی که آیفون‌های قدیمی‌تر استفاده می‌کنند و می‌خواهند از تقلبی یا واقعی بودن دوربین‌های خود مطمئن باشند، در این مقاله ما نحوه کار را به شما آموزش دید. پس با ما در دیجی رو همراه باشید.

آیفون‌های قدیمی و دست دوم ممکن است نواقص متعددی داشته باشند، اما بهتر است مدلی را بخرید که دوربین اصلی خود را داشته باشد. دوربین اصلی آیفون نه تنها برای کارایی بهتر است، بلکه برای رعایت الزامات ایمنی لازم برای استفاده روزمره طراحی شده است.

راه‌های اثبات شده برای بررسی تقلبی یا اصل بودن دوربین آیفون

برای شناسایی دوربین تقلبی آیفون نیازی به داشتن تجهیزات تخصصی تخصصی. اجازه دهید چند روش را برای شناسایی دوربین تقلبی آیفون به اثبات رسیده، به شما آموزش دهید. در اینجا چند روش وجود دارد تا بفهمید آیا مورد علاقه شما هنوز از دوربین اصلی خود می‌کند یا نه.

تقلبی نبودن دوربین آیفون

به اعلان ها توجه داشته باشید

در مدل‌های آیفون 12 و بالاتر که از سیستم عامل iOS 15.2 و نسخه‌های جدیدتر استفاده می‌شود، می‌توان به مسیر Settings > General > درباره بررسی قطعات و تاریخچه خدمات آیفون خود را ببینید و ببینید آیا دوربین گوشی تغییر می‌کند یا خیر. اگر تعمیر با استفاده از قطعات و فرآیندهای اصلی انجام شده باشد، در کنار دوربین، عبارت Genuine Apple Part را مشاهده کنید.

اما اگر نصب دوربین به درستی انجام نشود، یا اگر دوربین با یک دوربین غیراصل جایگزین شود و یا قبلاً در موارد دیگر استفاده شود، عبارت Unknown Part را در کنار دوربین مشاهده می کند.

در ضمن، توجه داشته باشید که در نسخه‌های قدیمی‌تر از iOS 15.2، به جای پیام عبارت Unknown Part، عبارت Important Camera Message را مشاهده کنید.

اگر با استفاده از روشی که پیش از این تشخیص داده شد، تقلبی یا استفاده از دوربین آیفون خود را در اصل تشخیص دهید، می‌توانید آن را به یک مرکز خدمات معتبر نشان دهید و از آن‌ها بخواهید بخواهید.

مشکلاتی که دوربین تقلبی ممکن است ایجاد کند

اگر گوشی شما دارای دوربین تقلبی و غیره باشد، ممکن است با مشکلات زیر وارد شوید:

  • دوربین به درستی فوکوس نمی‌کند یا تصاویر واضح.
  • هنگام استفاده از حالت پرتره، سوژه ممکن است در فوکوس نباشد یا فقط تا حدی در فوکوس باشد.
  • برنامه‌های شخصی ثالث که با استفاده از دوربین ممکن است به طور غیرمنتظره‌ای انجام شود یا از دوربین خارج شوند.
  • نمایش همزمان دوربین در برنامه های شخص ثالث ممکن است خالی باشد یا هنگ کند.

تقلبی نبودن دوربین آیفون

چگونه از وجود دوربین تقلبی در آیفون جلوگیری کنیم؟

اگر در حال حاضر صاحب یکی از آیفون‌های اپل هستید، مهم است که برای انجام تعمیرات حتماً به مراکز معتبر مراجعه کنید. همیشه این احتمال وجود دارد که تعمیرکارهای غیرمجاز نه تنها از قطعات تقلبی برای تعمیر گوشی استفاده کنند، برخی از قطعات اصلی را نیز بدزدند و بدون انجام تعویض کنند.

در حالی که دوربین تقلبی مسلماً ارزان‌تر بوده و هزینه‌های تعمیر را به صرفه‌تر می‌کند و آیفون شما ممکن است برای مدتی به خوبی کار کند، اما از دوربین‌های غیرقانونی استفاده می‌شود که بقیه گوشی‌ها را هم در معرض خطر قرار می‌دهد. با توجه به مدل‌های بسیار زیاد گوشی‌های آیفون در بازار، حتی یک تکنسین غیر قابل مشاهده نیز می‌تواند دوربین دست دوم، آسیب دیده یا تقلبی را بر روی گوشی شما نصب کند. بنابراین، تنها با مراجعه به مراکز معتبر، می‌توان مطمئن بود که دوربین گوشی شما با نمونه اصلی جایگزین می‌شود.

از اصل بودن دوربین خود مطمئن شوید

محصولات تقلبی به وفور در بازار وجود دارند. اگر شما با مشکل مواجه شوید و با قیمت پایین‌تر مواجه شوید، و یا با تعمیر گوشی خود را به تکنسین‌های غیرمجاز بسپارید، به یاد داشته باشید که دوربین غیراصلی می‌تواند بر ایمنی دستگاه تأثیر بگذارد یا باعث عملکرد نامناسب یا بروز مشکل در کیفیت عکس‌ها شود. . قطعات دوربین اپل به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در محل خود قرار بگیرند درست شوند. علاوه بر این، تعمیرکاران غیرمتخصص ممکن است به درستی پیچ‌ها یا روکش‌ها را تغییر دهند و قطعاتی را به صورت باقی بگذارند که می‌توانند آسیب‌دیده شوند و باعث گرم شدن بیش از حد آن شوند و یا آسیب‌های دیگری را به همراه داشته باشند.

منبع