در این مقاله میخواهیم به نویسندگان ” های کانتنت high content ” کتاب های پرمحتوا بپرداریم ، همانطور که میدانید زمینه فعالیت ما در کتاب های کم محتوا و low content است و البته توصیه ما هم همین است چونکه این دسته از کتاب های به سادگی قابل طراحی هستند و فروش بیشتری دارند اما چون علاقمندانی هستند به موضوع کتاب های پر محتوا , high content علاقمند هستند در راستای کمک به علاقمندان کتاب های پر محتوا ” های کانتنت ” آماده کرده ایم هرچند نمیتوان منکر ان شد کتاب های پر محتوا هم اگر دارای ظرفیت مناسبی و متن پر قدرتی باشند میتوانند فروشنده خود را در آمازون ثروتمند کنند … امروز به این خواهیم پرداخت که فروش چه کتابی در آمازون بیشتر و چه استراتژی مناسب تر است … بنابراین اگر شما برای اولین بار است با موضوع فروش کتاب در امازون روبرو میشوید و نویسنده هم نیستید اما میخواهید بدون نویسندگی و فقط با طراحی دفتر های مختلف ( کتاب های کم محتوا و کتاب های بدون محتوا ) به کسب در آمد دلاری در آمازون بپردازیدفقط 2 لینک زیر را مطالعه نمایید و نیازی نیست این مقاله را مطالعه کنید چون برای شما اماده نشده است و این مقاله امروز فقط مختص نویسندگان و با هدف فروش رمان و کتاب های پرمحتوای دیگر در آمازون آماده شده است

لینک 1 : فروش کتاب در آمازون ( فروش دفتر در آمازون ) ( در خانه )

و بعد

لینک 2 – فروش کتاب در آمازون [ چگونه کتاب الکترونیکی را در سایت آمازون بفروشیم ]

اگر شما نویسنده هستید و میخواهید این مقاله را که برای شما و با هدف فروش کتاب های پر محتوا در امازون نوشته شده است مطالعه کنید باز هم ضرورت دارد ابتدا 2 لینک بالا را برسی کنید و بعد به مطالعه این مقاله بپردازید

به خاطر داشته باشید کانال تلگرام فروش کتاب در آمازون irankdp هم فعال است تا تجارب خود را در این زمینه به صورت رایگان در اختیار عموم قرار دهد

https://t.me/+cHttdo_KQQNlNGI0

دسته بندی category : دسته بندی ها بخش هایی از سایت آمازون هستند که مشتریان می توانند کتاب شما را پیدا کنند .مانند بخش‌های اصلی یک کتابفروشی فیزیکی (داستان، علمی ،هنری ، تاریخ ، نوشت افزار غیره … )

نیچ niche : به معنای طاقچه ، جایگاه ، دسته های کوچک است و یک اصطلاح بسیار رایج در kdp امازون است ( کیندل امازون ) و در واقع زیر مجموعه های کتگوری ها محصوب میشود

تفاوت کتگوری و نیچ چیست ؟ مثلا رشته پزشکی دارای شاخه های مختلفی است مانند پوست ، مو ، زیبایی ، استخوان و غیر … حالا کتگوری کدام است و نیچ کدام است

کتگوری : پزشکی

نیچ : پوست ، مو ، زیبایی ، استخوان …

و حتی نیچ ( طاقچه ) میتواند جزی تر هم بشود مثلا زیر شاخه های استخوان مانند استخوان کتف … استخوان پا ، کمر ، کتف …. و حتی باز هم نیچ میتواند جزیی تر شود مانند کمر … دیسک کمر … تقویت کمر … بیرون زدگی مهره ها .. انحراف ستون فقرات … و باز هم نیچ میتواند جزیی تر شود … مثلا راه های درمان انحراف ستون فقرات … راه های پیشگیری از انحراف ستون فقرات … علائم انحراف ستون فقرات …

میبینید نیچ ها میتواند به هزاران زیر شاخه گفته شود که به عنوان مثال فقط مرتبط با کتگوری پزشکی است … فقط مرتبط با کتگوری رنگامیزی کودکان است ، فقط مرتبط با کتگوری کتاب های داشتانی است …

این سوال خیلی سوال عمومی و کلی است چرا ؟ چونکه هر بخش از کتاب ها که دارای رقابت کمتری است طبعا فروش کمتر و هر دسته که پر رقابت تر است فروش بیشتر خواهد داشت

شاید اگر کلی بخواهیم بگویم در حال حاضر

 • BIOGRAPHIES AND MEMOIR IDEAS.
 • SELF-HELP BOOK IDEAS.
 • RELIGION AND SPIRITUALITY BOOK IDEAS.
 • HEALTH, FITNESS AND DIETING BOOK IDEAS.
 • POLITICS AND SOCIAL SCIENCE BOOK IDEAS.
 • COOKBOOK, FOOD, AND WINE BOOK IDEAS.
 • BUSINESS AND MONEY BOOK IDEAS.
 • EDUCATION AND TEACHING BOOK IDEAS.
 • CRAFTS, HOBBIES, AND HOME BOOK IDEAS
 • زندگی نامه و ایده های خاطرات.
 • ایده های کتاب خودیاری.
 • ایده های کتاب دین و معنویت.
 • ایده های کتاب سلامت
 • تناسب اندام و رژیم غذایی.
 • ایده های کتاب سیاست و علوم اجتماعی.
 • ایده های کتاب آشپزی، غذا و نوشیدنی
 • ایده های کتاب کسب و کار و پول
 • ایده های کتاب آموزشی
 • صنایع دستی، سرگرمی ها، و ایده های کتاب خانگی

اما بیاید وارد جزییات شویم …

شما وقتی میخواهید در آمازون کتاب پر محتوا بنویسید در دو دسته میتوانید فعالیت کنید

1- کتاب های داستانی ( ساخته تخیل مثل رمان و داستان های کوتاه و فیلم نامه و غیره .. )

2- کتاب های غیر داستانی ( مثل زندگی نامه بیوگرافی، آشپزی، سلامت و تناسب اندام، بهبود خانه، سفر، خودیاری )

تفاوت بین کتاب های داستانی Fiction و غیرداستانی Non-Fiction چیست؟

به طور خلاصه، تفاوت اصلی بین داستان و غیرداستانی این است که داستان نتیجه تخیل است، در حالی که داستان غیرداستانی کاملاً مبتنی بر واقعیت ها است

و در نهایت شما آن کتاب را ابتدا در کیندل امازون ( کتاب ebook ) کتاب الکترونیکی منتشر میکند و بعد نسخه های کاغذی ( شومیز paper back ) , و نسخه جلد سخت ( hard cover ) را برای فروش میگذارید

یعنی یک کتاب اما با 3 حالت مختلف برای فروش … فوق العاده است و مخاطب شما میتواند یا نسخه pdf را خرید کند یا نسخه کاغذی را و یا نسخه جلد سخت را … و همه این موارد در یک صفحه فروش هستند

اگر نمیدانید آمازون چطور کتابی را به صورت کاغذی برای شما چاپ میکند پس حتما هنوز لینک زیر را مطالعه نکرده اید :

فروش کتاب در آمازون ( فروش دفتر در آمازون ) ( در خانه )

حالا باید به یک سوال پاسخ دهیم ؟

پرفروش ترین کتاب های داستانی امازون کدامند ؟

پر فروش ترین کتاب های غیر داستانی امازون کدامند ؟

دو سوال بسیار مهم ….

17 ژانر محبوب در کتاب های داستانی به ترتیب :

داستان عاشقانه Romance. : این داستان ها درباره رابطه عاشقانه دو نفر است. آنها با تنش حسی، میل و ایده آلیسم مشخص می شوند. نویسنده در بیشتر رمان این دو را از هم دور نگه می‌دارد، اما در نهایت به هم می‌رسند. ژانرهای فرعی زیادی از جمله ماوراء الطبیعه، تاریخی، معاصر، دسته بندی، فانتزی و گوتیک وجود دارد.

اکشن-ماجراجویی Action-Adventure : هر داستانی که قهرمان داستان را در معرض خطر فیزیکی قرار دهد که مشخصه آن هیجان‌انگیز و شاهکارهای شجاعانه و جسورانه است، متعلق به این ژانر است. سرعت آن سریع است، تنش با تیک تاک ساعت افزایش می یابد. همیشه یک نقطه اوج وجود دارد که به خواننده آرامش می دهد.

علمی تخیلی Science Fiction : این ژانر شامل هر داستانی است که در آینده، گذشته یا ابعاد دیگر اتفاق می افتد. داستان شامل ایده های علمی و مفاهیم پیشرفته تکنولوژیکی است. نویسندگان باید برای ساختن دنیاهای جدید و استفاده از کلمات خاص ژانر آماده باشند. نیچ های علمی تخیلی زیادی وجود دارد.

فانتزی Fantasy : . این داستان‌ها به پادشاهی‌ها می‌پردازند، برخلاف علمی تخیلی که به جهان‌ها می‌پردازد. نویسندگان باید زمان زیادی را صرف ساختن جهان کنند. اسطوره ها، مفاهیم و ایده های مبتنی بر جادوی اخروی از ویژگی های این کتاب ها هستند. آنها اغلب از موقعیت های تاریخی مانند دوران تاریکی سرنخ می گیرند.

داستان گمانه زنیSpeculative Fiction :. این داستان ها در جهان هایی بر خلاف دنیای واقعی ما به روش های مهم خاصی ایجاد می شوند. این ژانر معمولاً با یک یا چند مورد زیر همپوشانی دارد: علمی تخیلی، فانتزی تخیلی، تخیلی ترسناک، تخیلی ماوراء طبیعی، داستان ابرقهرمانی، داستان آرمان‌شهری و دیستوپیک، داستان آخرالزمانی و پسا آخرالزمانی، و تاریخ متناوب.

تعلیق / هیجان انگیز Suspense/Thriller : شخصیتی در خطر بر این داستان ها مسلط است. این ژانر شامل تعقیب و گریز است. پر از صخره‌ها است و یک یا چند شخصیت «تاریک» وجود دارد که قهرمان داستان باید از آن‌ها فرار کند، با آن‌ها بجنگد یا بهترین شخصیت داستان باشد. تهدیدهای قهرمان داستان می تواند فیزیکی یا روانی یا هر دو باشد. اغلب به عنوان خواندن گیرا توصیف می شود. یک تکنو تریلر یک زیر ژانر است.

بزرگسال جوانYoung Adult: کتاب‌های بزرگسالان جوان (YA) نوشته، منتشر شده و برای نوجوانان و جوانان عرضه می‌شود. انجمن خدمات کتابخانه‌ای جوان بزرگسال (YALSA) یک جوان را فردی بین 12 تا 18 سال تعریف می‌کند، اما بزرگسالان نیز این کتاب‌ها را می‌خوانند. اینها عموماً داستان های در حال بلوغ هستند و اغلب وارد ژانرهای فانتزی و علمی تخیلی می شوند. رمان های YA شخصیت های مختلفی را نشان می دهند که با تغییرات و چالش ها روبرو هستند. این ژانر با موفقیت رمان هایی مانند The Hunger Games، The Fault in Our Stars و Twilight محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.

ترسناک / ماوراء الطبیعه / شبحHorror/Paranormal/Ghost : این ها داستان های ترسناکی هستند که شامل تعقیب و گریز است. قهرمان باید بر موجودات ماوراء طبیعی یا شیطانی غلبه کند.

رمز و راز / جنایتMystery/Crime : اینها همچنین به عنوان “whodunit” شناخته می شوند. مسئله اصلی سوالی است که باید به آن پاسخ داده شود، هویت آشکار شود، جرم حل شود. این رمان با سرنخ هایی مشخص می شود که با نزدیک شدن به پاسخ راز منجر به افزایش تنش می شود. در این دسته ژانرهای فرعی زیادی وجود دارد.

رویه‌های پلیسPolice Procedurals : رازهایی هستند که در آن یک افسر پلیس یا کارآگاه درگیر حل جرم می‌شود. تأکید بر جنبه‌های فنی یا پزشکی قانونی کار پلیس، مرتب‌سازی و جمع‌آوری شواهد، و همچنین جنبه‌های قانونی جرم‌شناسی است.

تاریخی Historical : این داستان های تخیلی در پس زمینه های تاریخی واقعی اتفاق می افتد. شخصیت های تاریخی مهم به عنوان شخصیت های خیالی به تصویر کشیده می شوند. رمانس تاریخی یک ژانر فرعی است که شامل یک رابطه عاشقانه متضاد در یک محیط تاریخی واقعی است.

وسترن ها Westerns : این کتاب ها به طور خاص در غرب آمریکای قدیم روایت می شوند. خطوط داستانی شامل بقا، عاشقانه، و ماجراجویی با شخصیت های آن زمان، به عنوان مثال، گاوچران، مرزنشینان، سرخپوستان، مردان کوهستانی، و معدنچیان است.

حماسه خانوادگی Family Saga : این ژانر درباره داستان های جاری دو یا چند نسل از یک خانواده است. توطئه ها حول چیزهایی مانند کسب و کار، کسب، املاک، ماجراجویی ها و نفرین های خانوادگی می چرخند. به دلیل ماهیت خود، اینها در درجه اول تاریخی هستند، و اغلب در تنظیمات معاصر حل می شوند. معمولاً یک جدول زمانی در این کتاب ها وجود دارد.

داستان زنانهWomen’s Fiction : این خطوط داستانی توسط شخصیت‌های زن مشخص می‌شوند که با چالش‌ها، مشکلات و بحران‌هایی روبرو هستند که رابطه مستقیمی با زن بودن آنها دارند . این شامل تعارض زن با مرد است، هرچند محدود به آن نیست. این می تواند شامل تعارض با چیزهایی مانند اقتصاد، خانواده، جامعه، هنر، سیاست و غیره باشد.

رئالیسم جادویی Magic Realism : رویدادهای جادویی بخشی از زندگی عادی در این ژانر هستند. شخصیت ها آنها را غیرعادی نمی بینند. آنها بخشی طبیعی از داستان هستند. کتاب صد سال تنهایی یک اثر کلاسیک در این سبک است.

داستان ادبی Literary Fiction : این ژانر بر شرایط انسانی تمرکز دارد و بیشتر به زندگی درونی شخصیت ها و مضامین می پردازد تا طرح داستان. فروش ادبیات داستانی دشوار است و همچنان از محبوبیت آن کاسته می شود.

نمونه هایی از کتگور های پرفروش در زمینه کتاب های داستانی در آمازون ( در میان تصاویر زیر برخی دسته های غیر داستانی هم وجود دارد ، به انها توجهی نکنید ) به تریتب اولویت قرار داده شده است .

اگر در حال نوشتن یک کتاب غیرداستانی هستید، آیا باید ژانر پرفروشی را انتخاب کنید که مخاطبان ثابتی داشته باشد یا با انتشار کتابی در دسته بندی کمتر محبوب، فروش کمتری را به خطر بیندازید؟ در نگاه کلی پنج موضوع محبوب کتاب خودیاری پول، موفقیت، شادی، روابط و رژیم غذایی هستند. در حالی که این به طور شهودی منطقی است (بیشتر ما آرزوی چیزهایی را داریم که این کتاب ها وعده می دهند)،تا همین چند وقت پیش بالاترین رتبه کتاب غیرداستانی، اوباما: یک پرتره صمیمی، رتبه سوم پرفروش ترین کتاب آمازون را داشت . حالا میرویم به صورت جزیی تر بر اساس کتاب های نسخه kindle ( کتاب های ایبوک ) و کتاب های نسخه کاغذی چاپی paper back پر فروش ترین دسته ها را در سال چند سال اخیر برسی میکنیم .

1. بیوگرافی و خاطرات

2خودیاری

3. دین و معنویت

4. سلامت، تناسب اندام و رژیم غذایی

5. علوم سیاسی و اجتماعی

6. کتاب آشپزی، غذا و و نوشیدنی

7-. تجارت و پول

8.والدین و روابط

9. آموزش و تدریس

10. صنایع دستی، سرگرمی ها و خانه

به راحتی می توان فهمید که ما اسیر زندگی نامه و خاطرات افراد مشهور هستیم. همین چند وقت پیش کتاب همسر اوباما در صدر پرفروش ترین کتاب های آمازون و دنیا بود ….

1.دین و معنویت

2. زندگینامه و خاطرات

3. تجارت و پول

4. خودیاری

5.کتاب آشپزی، غذا و نوشیدنی

6. علوم سیاسی و اجتماعی

7. سلامت، تناسب اندام و رژیم غذایی

8. والدین و روابط

9. صنایع دستی، سرگرمی ها و خانه

10. آموزش و تدریس

شما میتوانید به راحتی این دسته ها را در لینک زیر در سمت چپ صفحه مشاهده کنید و بر روی ان ها کلیک کنید و وارد آنها شوید و نمونه های کتاب های موجود در آنها را مشاهده کنید :

https://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Dstripbooks-intl-ship&field-keywords=

یا حتی میتوانید همین حالا به لینک زیر بروید و ببنید در حال حاضر پرفروش ترین کتاب های paper back امازون چه کتاب هایی هستند و هر کدام در چه زمینه ای هستند :

https://www.amazon.com/gp/bestsellers/books/283155/ref=s9_acsd_ri_bw_clnk/ref=s9_acsd_ri_bw_c2_x_c2cl?pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=merchandised-search-10&pf_rd_r=N7FEYRBKF3H5VFT46GZ0&pf_rd_t=101&pf_rd_p=ec39fcf1-9b05-4554-94c1-a6763108b92c&pf_rd_i=283155

همانطور که میبیند کتاب ها از شماره 1 تا 100 رتبه بندی شده اند و شماره 1 در واقع کتاب شماره 1 در آمازون آمریکاست …. البته در نسخه قابل چاپ paperback , hardcover

در حال حاضر که من در حال نوشتن این مقاله هستم ، یک رمان پرفروش ترین کتاب امازون آمریکاست … رمان یعنی چه ؟ یعنی دسته داستانی … و کتاب شماره 12 یک کتاب خاطرات است … خاطرات یعنی چه ؟ یعنی غیر داستانی

همانطور که میدانید این لیست هر یک ساعت یک بار اپدیت میشود و ممکن است 1 کتاب تا چندین روز در 100 کتاب برتر آمازون باشد اما بین رتبه 1 تا 100 مدام جابجا شود و گاهی وقت ها یک کتاب حتی تا یک ماه در جایگاه خودش ثابت بماند و تغییر نکند مثل روز های کتاب اوباما منتشر شده بود …

همه این ها در حالت نسخه چاپی و کاغذی بود …

اگر هم میخواهید همین حالا 100 کتاب برتر نسخه ebook یا همان pdf یا همان kindle را مشاهده کنید به لینک زیر بروید :

https://www.amazon.com/gp/bestsellers/digital-text/154606011?pf_rd_m=A2R2RITDJNW1Q6&pageType=STOREFRONT&pf_rd_p=bb33addf-488a-4e99-909f-3acc87146400&pf_rd_r=PRT6M67R0HAP332PE462&pd_rd_wg=u5kSo&pf_rd_s=merchandised-search-2&pf_rd_t=&ref_=dbs_c_def_rwt_wigo_ts_ms2_kmw_626e24c0-407f-4e80-82c8-ead958fb4d&pd_rd_w=qf2By&content-id=amzn1.sym.bb33addf-488a-4e99-909f-3acc87146400&pf_rd_i=133140011&pd_rd_r=9fce4014-f18c-4dac-8b32-c44dae20192c

و باز هم بروید و کتاب ها را باز کنید و ببینید که چه کتاب های در صدر فروشکیندل امازون هستند …

این مقاله تکمیل میشود ……………….

منبع : مقالات به روز انگلیسی و برخی تجربیات شخصی

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!