استفاده از VPS راه حل عالی برای کسانی است که بیشتر را کنترل می کنند‌های اشتراکی دارند؛ اما توان پرداخت هزینه‌های سرورهای اختصاصی را ندارد. این فناوری به صاحبان کسب و کار کمک می‌کند تا بودجه‌ها، از منابع قدرتمند استفاده کنند و با استفاده از توجه‌ها، به این منابع نیاز دارند تا بتوانند یا کاهش دهند. استفاده از VPS مانند این است که یک ماشین به‌شکل کامل دراختیار فرد باشد و نه سفارشی‌سازی را روی آن اعمال کند. دسترسی روت، امنیت، آپ‌تایم بالا، پشتیبانی از همه نیازها و مقرونبه‌صرفه بودن ازجمله ویژگی‌های آن است.

در صورت توسعه نرم افزارها و بهدنبال فضای منعطف برای اجرای برنامه ها و نرم افزارهای نرم افزاری خود میگردید. اگر صاحب کسب و کار الکترونیک هستید و می‌خواهید منابع سخت‌افزاری خود را به طور خودکار مدیریت کنید. اگر ترافیک زیاد به کندشدن وب‌سایت شما می‌شود و نیازهای اشتراکی پاسخگوی نیازهای شما یا بودجه کافی برای راه‌اندازی اختصاصی سرور بازی، احتمالاً به VPS نیاز دارد. چراکه وجود محدودیت در سخت‌افزار ازجمله مشکلاتی است که همه با آن مواجه هستند.

سرور مجازی عالی برای توسعه‌ها، وب‌مسترها، فروشنده‌ها و صاحبان کسب‌وکارها انتخاب می‌کنند. خریدهایی که وب‌سایت‌ها با بازدیدهای فراوان را مدیریت می‌کنند و منابع پاسخ‌گوی نیازهای آنها نیستند و توان سرورهای اختصاصی را هم ندارند، VPS برای آنها مانند ماشین‌های کاملاً مستقل خواهند بود و امنیت و عمل‌پذیری را برایشان خواهد داشت. کرد.

VPS چیست؟

VPS یا Virtual Private Server محیط مجازی و ایزوله شده است که دقیقاً مشابه با سرور اختصاصی کار می‌کند، با این تفاوت که دیگر پرداخت هزینه‌های هنگفت ماشین‌های ساختنی مورد نیاز است. در واقع، می‌توانم بگویم که فرد سروری قدرتمند می‌خرد و سپس آن را به ماشین مجازی تبدیل می‌کنم و هرکدام از این ماشین‌ها را می‌توان دراختیار عشق قرار داد. هرکدام از این ماشین‌های مجازی مشابه با یک ماشین کامل، اما به‌صورت مجزا کار خواهند کرد. این موضوع باعث می‌شود که VPS محلی بین هاست‌های اشتراکی و سرور اختصاصی قرار گیرد. دقیقاً مکانی که تعداد زیادی از فعالان حوزه وب به آن نیاز دارند.

مانند سرور اختصاصی، سرور مجازی به شما امکان می‌دهد که برنامه‌های دلخواهتان را روی سخت‌افزار نصب کنید و به سیستم‌عامل هم دسترسی داشته باشید. همچنین مانند هاست اشتراکی، به پرداخت هزینه‌های گزاف نیازی نخواهید داشت؛ درنتیجه، می‌توانم بگویم که VPS از سرورهای اختصاصی قدرتمندتر و قابل قبول‌تر و از هاست اشتراکی ارزان‌تر است و در قالب سرویسی قوی و ارزان دردسترس قرار گرفته است.

مقایسه VPS با سایر خدمات هاستینگ

خدمات هاستیگ‌ترسیری راه‌اندازی سرورها و دسترسی‌ها به مقایسه می‌شوند. در هاست اشتراکی، منابعی مانند RAM و CPU و فضای دیسک به‌اشترک گذاشته می‌شود. هزینه آن کم است؛ اما در دسترسی‌های مدیریتی محدودیت‌هایی وجود دارد و امکان سفارشی‌سازی آن ناچیز وجود دارد. می‌توانم هاست اشتراکی را ابتدایی‌ترین سطوح خدمات هاستینگ در نظر بگیرم.

درمقابل، سرور اختصاصی در عالی ترین سطح خدمات هاستینگ قرار می گیرد؛ مکانی که سرور سروری کامل را دریافت می‌کند و قدرت و دسترسی کافی برای مدیریت دارد و مهم‌تر از همه هزینه‌ها خواهد بود. از این رو، می‌توانم VPS را با هم ترکیبی در نظر بگیرم که سرورهاست اشتراکی و اختصاصی را هم‌زمان دارد.

آیا به وی پی اس نیاز دارید؟

 • زمانی که ترافیک وب سایت شما افزایش می‌یابد و محدودیت‌های معماری و منابع را به کندشدن آن می‌شود.
 • زمانی که برنامه‌هایی را نصب می‌کنید، نیاز دارید که آن‌ها از آن‌ها پشتیبانی نمی‌کنند یا اجازه انجام آن را به شما نمی‌دهند.
 • زمانی که به دسترسی روت (دسترسی در بالاترین سطح ممکن) به سرور نیاز دارید.
 • زمانی که محیط توسعه برای توسعه و آزمایش نرم افزارهای سنگین خود نیاز داشته باشید.
 • زمانی که در حال پردازش داده‌های حساس هستید و امنیت بیشتری داشته باشید.

چه زمانی به وی پی اس نیاز دارید؟

 • اگر وب‌سایت‌های کوچک و کم‌ترافیکی دارید که زیاد نیست.
 • اگر مبتدی هستید و می‌خواهید کار با وردپرس و FTP و سی‌پنل را بیاموزید.

استفاده از وی پی اس

 • مقیاس‌پذیری: اگر کسب‎‌و‎کار شما به‌تازگی شروع شده است و دقیقاً نمی‎‌دانید که تا یک سال آینده چقدر توسعه می‎‌یابید و به چه میزان منابع احتیاج خواهید داشت، VPS گزینه مناسبی است. تنها کاری که باید انجام دهید، این است که قدرت RAM و CPU خود را افزایش دهید.
 • عالی‌ترین سطح دسترسی: هاست‌های اشتراکی که در بسیاری از مواقع شما را محدود می‌کند، با استفاده از VPS روی کانتینر خود کنترل و دسترسی روت دارد و می‌برنامه های گوناگون را نصب یا به روز کنید. همچنین، امکان تهیه نسخه پشتیبان و سفارشی‌سازی کنترل پنل هم وجود خواهد داشت.
 • آپ‌تایم کم‌نظیر: تصور کنید ترافیک وب سایت افزایش پیدا کند. اما کند‌بودن یا قطعی سرور می‌توان تعداد زیادی از کاربران شما را نامید کند. سرور مجازی علاوه بر براینکه با آپدیت کم‌نظیرش کاربران به‌نظر خواهند رسید. بلکه به سئو وب سایت هم کمک شایانی خواهد کرد.
 • امن‌های فراوان: شما در VPS به روت دسترسی دارید، می‌توانید امنیت امنیتی پیشرفته‌ای را در محیط سرور پیاده‌سازی کنید. این در حالی است که در هاست‌های اشتراکی، این امکان وجود دارد که سایر کاربران روی وب سایت شما هم تأثیر بگذارند.
 • مقرون‌به‌صرفه: VPSرایگان نیست یا هزینهی کمی ندارد؛ اما می‌توانم بگویم که از سرورهای اختصاصی ارزان‌تر هستند. به‌هرحال، هزینه‌هایی که برای آن می‌پردازند، کاملاً به مزایایی می‌رسند که از آن می‌شوئید، می‌ارزد. توجه داشته باشید که قیمت VPS به ایرانی یا خارجی بودن آن هم وجود دارد.
 • تمام نیازها: هر محتوا و ساختاری که مدنظرتان باشد، از SHOUTCAST گرفته شده تا بازی های کوچک، ازطریق سرور مجازی پیاده سازی شده باشد.

آیا نگهداری از سرور مجازی کار آسانی است؟

با توجه‌به سطح مهارت و دانش شما از خط فرمان لینوکس و WHM و Plesk، نگه‌داری از آن می‌توان ممکن باشد. بااین‌حال، منابع زیادی درباره آموزش VPS وجود دارد که می‌به راه‌اندازی آن کمک کند.

کار با VPS را با ابرآروان شروع کنید!

در صورت کسب و کار شما به سروری با کنترل و امنیت و هدف‌پذیری بیشتر نیاز دارد و توانایی خرید منابعی را هم دارد، پیشنهاد می‌کنیم که از سرور ابرآروان استفاده کنید. طرحهای گوناگونی در VPS ابرآروان وجود دارد که هرکدام از آن‌ها را به‌همراه خواهد داشت. به‌ای که کاملاً از محدودیت‌هاست‌های اشتراکی خلاص می‌شوید. همچنین، نیازی نیست که نگران قیمت VPS باشید؛ چراکه می‌توانید نیاز خود را آن را تنظیم کنید.