در میان امکانات رنگارنگ اینستاگرام یک مورد جالب وجود دارد به نام لایو اینستاگرام و معنی لغت آن به معنی زنده هست و شما با کمک آن می توانید ویدئویی را به صورت زنده برای مخاطبان پخش کنید.

اگر بتوانید لایوهای جالب و جذابی را برای مخاطبان خود پخش کنید، می توانید با کمک آن مخاطبان بسیار جذب صفحه اینستاگرامی تان بکنید، فالوور هایتان را افزایش دهید و خلاصه کلی پیشرفت کنید.

برای اینکه یک لایو خوب و مناسب و در کل یک لایو مخاطب پسند را می توانید یک سری موارد را رعایت کنید.

ما در این مقاله می‌دانیم که چگونه می‌توان با استفاده از لایوهای بهتر برای فالوورهایتان استفاده کرد و از این طریق استفاده کرد. افزایش فالوور واقعی اینستاگرام برسید، صحبت کنیم.

چند کلید کلیدی برای افزایش فالوور با لایو اینستاگرام
چند کلید کلیدی برای افزایش فالوور با لایو اینستاگرام

شما حتما واژه ی سناریو را در ارتباط با فیلم ها شنیده اید، این سناریوی یک فیلم است که دوربین ها را تعیین می کند، صحنه به چه شکلی باشد و بازیگران در کدام قسمت صحنه حضور یابند و چگونه بازی کنند و درکل صحنه مدیریت به چه شکلی باشد. چه شکلی باشد؛ برای انجام یک لایو مناسب شما حتما باید یک سناریو داشته باشید.

این سناریو را هم خودتان می توانید بنویسید یا می توانید از یک نویسنده بخواهید که این کار را برایتان انجام دهد.

سناریوی شما قرار است در مورد موضوعی که شما قرار دارید در مورد آن در جلوی دوربین صحبت کنید، می توانید مطالب، موضوعات و سوالاتی را که در حین لایو ممکن است بپرسید یا به انتقال انتقال داده می شود را در قالب یک سناریو آماده کنید. از آن برای اجرای بهتر خود بهره ببرید.

بهتر است قبل از انجام لایو با مخاطب خود اطلاع دهید که قصد ایجاد ویدیوی لایو را دارید به این شکل مخاطبان و با قرص شما می توانید برنامه خود را برای لایو شما باز کنید و همچنین می توانید از نظر ارزیابی هم بکنید.

برای مثال این نظر را می توان در مورد انجام لایو یا درباره موضوع صحبت در آن، به هر حال این موارد هم به ایجاد لایو بهتر و همچنین به بالاترین قیمت در پیج هم کمک می کنند.

شما زمان لایو را به مخاطب اطلاع دهید و لایو را اجرا کنید که می توانید بیشتر از زمانی که لایو را بدون اطلاع و به یک بار اجرا می کنید، جذب کنید.

بهتر است لایو هایتان در فواصل مشخصی به صورت مکرر اجرا شوند. برای مثال اگر شما هفته ای یک بار لایو تمام آن را در یک روز خاص از هفته بگذرانید

به این شکل به مرور زمان مخاطبان شما یادشان می‌ماند که هر هفته فلان روز، لایو نشان می‌دهد و باعث می‌شود مخاطبان شما با گذشت زمان، بیشتر شوند.

ممکن است شما کسب و کاری داشته باشید و تنها محصولات نهایی و کامل خود را در اینستاگرام برای فروش بفروشید اما این امکان را دارید که محصول را بهتر و بهتر به دیگران معرفی کنید.

در طول یک لایو می توانید از کارگاه خود فیلم تهیه کنید و به مخاطبان و مشتریان خود نشان دهید که محصولات شما چگونه تهیه می شوند، مواد آن را به چه شکل و چگونه به محصول نهایی که به دست مشتری می رسد تبدیل می کند.

با لایو کسب و کار خود را بهتر به دیگران معرفی کنید
با لایو کسب و کار خود را بهتر به دیگران معرفی کنید

یکی از جذابیت های ایجاد ویدیو لایو برای کاربران اینست که هر سوالی که داشته باشد را می تواند بپرسند و جواب آن را در لحظه هم می گیرند.

شما اگر صاحب کسب و کار اینستاگرامی هستید با ایجاد ویدیو لایو به سوالات مشتریان خود درباره محصولات و نحوه ارسال و حتی تخفیفات در لحظه پاسخ دادن به این موضوع هم می توانید برای خرید ترغیب کنید.

بسیار مهم است که شما باید با مخاطبان خود آشنا شوید.

اگر لازم است به دوره های فن بیان و قدرت سخن گفتن را در خود تقویت کنید، حتما این کار را انجام دهید چرا که در این جا به شدت به کارتان می آید.

اگر شما را با مخاطبان به گونه‌ای متفاوت کنید، علاوه بر این که مشتریان خود را از دست می‌دهید و مخاطبان بیشتر و جدید را به دست آورید مستلزم و حواست و کار بلد شماست.

آنچه را که شما می توانید با افراد زیادی در حال گفت وگو داشته باشید این نیز می تواند باشد که کامنت های توهین آمیز را دریافت کنید و یا درگیری لفظی بین شما باشد و آنها را بالاترین برود و با این که لایو در کل یک ویژگی مثبت برای اینستاگرام است می تواند به شما کمک کند. متشنج کند

شما می توانید چنین شرایطی را بتوانید، البته اگر پیش آمد کنترل کنید. در چنین شرایطی می توانید از ابزاری که اینستاگرام در اختیارتان قرار دهد نیز استفاده کنید مانند حذف یک فرد از لایو خود، نگران نباشید چنین شرایطی را به دست می آورید.

اینستاگرام این امکان را برای کاربرانی دارد که خواهان مشاهده لایو در زمانی به غیر از زمان انجام لایو هستند را ارائه کرده است.

دسترسی به محتوای لایو تا 24 ساعت پس از انجام آن امکان پذیر است، اگر می خواهید به صورت دائم لایو را در پیج خود داشته باشید، می توانید آن را به ویدیوهای IGTV اضافه کنید.

لایو یکی از بهترین خدمات اینستاگرام است که می توانید در جهت مخاطبان خود از آن استفاده کنید.

رعایت موارد گفته شده نیز به شما کمک می کند لایو های بهتری را اجرا کنید و مخاطبان بیشتری را جذب کنید.

منبع مقاله

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!