خرید بلیط هواپیما از سفرمارکت

اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های اشتراک‌گذاری عکس است که به خاطر سرگرم‌کننده بودن، قوی بودن و استفاده راحت، بسیار مورد توجه کاربران در سرتاسر دنیا قرار گرفته است. یکی از ویژگی‌های این برنامه وجود پیام‌های دایرکت است که از سال 2013 به این پلتفرم اضافه شد. از آن زمان تا به حال پیام‌های دایرکت به عنوان یکی از روش‌های رایج حفظی ارتباط توسط کاربران شبکه‌های اجتماعی مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما چطور می‌توانیم بفهمیم که ما در اینستاگرام خوانده شده یا نه. برای پاسخ به این سوال در ادامه با ما همراه شوید.

چطور بفهمیم دایرکت ما در اینستاگرام خوانده شده یا نه؟

اگر تا به مدت‌های زیادی را برای دریافت پاسخ صبر کردید می‌دانید که از این‌که پیام شما توسط مخاطبتان خوانده می‌شود یا نه می‌تواند چقدر به شما در پایان داده به این عذاب کمک کند. در مقاله امروز در دیجی‌رو با هم یاد می‌گیریم که چطور می‌توانم بفهمم که پیام دایرکت اینستاگرامتان را می‌خوانید یا خیر. پاسخ به شما کمکی در دریافت پاسخ به این سوال، اما کمتر می‌توانید بتوانید فرد مورد نظر را دریافت کنید.

چگونه از دایرکت اینستاگرام استفاده کنیم؟

اگر تا به حال از دایرکت اینستاگرام برای اراسل و دریافت پیام استفاده نکنید ما اینجاییم تا عملکرد آن را به شما توضیح دهید اگر هم در این مورد به بخش بعدی بروید. استفاده از پیام‌های دایرکت یا اصطلاحا DM بسیار آسان و واضح است. دایرکت اینستاگرام هر قابلیتی را که سایر پیام‌رسان‌ها دارند، دارا بوده اما از آنجایی که این سرویس در داخل یک اپلیکیشن قرار می‌دهد به شما اجازه می‌دهد تا با دوستانتان حین نقش یک عکس یا ویدیو به اشتراک گذاشته شده صحبت کنید.

چگونه به دوستان و یا کسانی که آن‌ها را دنبال می‌کنیم از طریق موبایل پیام دایرکت بدهیم؟

 1. ابتدا اپلیکیشن اینستاگرام را روی گوشی موبایل خود باز کرده و در صورت نیاز وارد حساب خود شوید.
 2. حالا باید روی آیکن هواپیما شکل که در بالا سمت راست قرار صفحه کلیک کنید. با این کار دایرکت اینستاگرام باز خواهد شد. اگر پیام دیجیتالی داشته باشد، تعداد روی آیکن دایرکت مشخص خواهد شد.
 3. روی آیکن پروفایل شخصی که می‌خواهید برای او پیام ارسال کنید و یا روی آیکن بروید “ویرایش”که با کاغذ و مداد در بالا سمت راست صفحه مشخص شده کلیک کنید تا نام کاربری مورد نظر را در لیست دوستانتان قرار دهید.
 4. برای اضافه کردن یک پیام از گالری دستگاه خود باید روی آیکن “تصویر” (مربعی همراه با کوه و خورشید) در سمت راست کلیک کنید.
 5. برای اضافه کردن یک عکس فوری باید روی گزینه آیکن “دوربین” سمت چپ نوشتار خود کلیک کنید.
 6. اگر دوست دارید یک گیف یا استیکر متحرکت را اضافه کنید باید روی آیکن “استیکر” کلیک کنید.
 7. پیام مورد نظر خود را داخل کادر تایپ کرده و سپس روی گزینه ارسال کلیک کنید.

دایرکت اینستاگرام مانند هر پیام‌رسان دیگری کار می‌کند. پیام شما همان برنامه را برای فرد مورد نظر ارسال می کند و هرباری پیامی ارسال می کند که مخاطب را یک نوتیفیکیشن تحت عنوان پیام ارسال شده توسط شما دریافت خواهد کرد. البته باید توجه داشته باشید که ممکن است نوتیفیکیشن های اینستاگرام برای شخص مورد نظر فعال نباشد.

اینستاگرام

چگونه به هر پروفایل اینستاگرامی که می‌خواهیم روی گوشی‌های اندروید، آیفون و آیواس باشم پیام دایرکت بدهیم؟

یکی دیگر از روش‌هایی است که می‌توانید از طریق پروفایل اینستاگرام فرد مورد نظر قرار دهید. این کار برای دسترسی به یک شخص، ارگان یا کسب و کاری است که آن را دوست دارید یا دوست دارید با آن‌ها ارتباط بگیرید.

 1. ابتدا روی آیکن پروفایل کاربر مورد نظر کلیک کرده تا صفحه پروفایل آن‌ها باز شود.
 2. حالا گزینه “پیام” را از وسط صفحه شخص مورد نظر انتخاب کنید.
 3. برای شروع می توانید داخل (در صورت نیاز) یک عکس گالری خود را اضافه کنید. توجه داشته باشید که بعد از تایپ روی باکس متن نمی‌توانید از گالری خود عکس اضافه کنید.
 4. برای اضافه کردن یک عکس جدید بای روی آیکن دوربین قبل از این که چیزی در داخل باکس تایپ کنید، کلیک کنید. توجه داشته باشید که این گزینه را انتخاب کنید که متن بنویسید از بین خواهد رفت پس از هر متنی که تایپ کرد را پاک کرده و سپس روی آیکن مورد نظر برای ارسال عکس کلیک کنید.
 5. اگر می‌خواهید استیکر یا گیف برای گیرنده ارسال کنید، روی آیکن استیکر کلیک کنید و یا بعد از آن پیامتان را ارسال کنید از آن استفاده کنید.
 6. حالا می‌توان پیام مورد نظر خود را نوشت و گزینه ارسال را بزنید.

سایر پلتفرم‌ها که پیام‌های دریافتی از طرف افراد ناشناسی که با شما ارتباطی به ظاهر مشکوک ندارند، پیام‌های دریافتی اینستاگرام را در صندوق‌هایی به راحتی نشان می‌دهند. این ویژگی به خاطر این است که ارتباط بین کاربران قرار گیرد.

چگونه فهمیدم دایرکت ما در اینستاگرام توسط فرد مورد نظر خوانده شده یا نه؟

اینستاگرام به سرعت فیدبک مورد نظر به عنوان این‌که مخاطبتان پیام شما را خوانده و یا دیده است، می‌دهد. اگر پیام شما یک و شخصی باشد می‌توان با در پیش گرفتن مراحل زیر فهمید که پیام شما توسط شخص مورد نظر خوانده شده است یا خیر.

 1. ابتدا روی صفحه هوم یا همان صفحه اصلی اینستاگرام خود رفته و روی آیکن بلیطی کاغذی (پیام‌ها) در گوشه بالا سمت راست صفحه را ببینید.
 2. اکنون روی آخرین پیام ارسال شده روی پروفایل مورد نظرتان در لیست دایرکت‌ها ارسال شده است.
 3. در صورت نیاز صفحه را به پایین کشیده و وضعیت پیام ارسالی روی آخرین پیامتان مشخص خواهد شد.

توجه داشته باشید که با توجه به نوع پیامی که ارسال کرده‌اید (گروهی یا شخصی) ارتباط بین شما و گیرنده‌ها (دنبال، دنبال شده، دنبالتان می‌کند و یا دنبالتان نمی‌کند) دریافت می‌شود که پیام ممکن است متفاوت باشد.

سوالات متداول

آیا می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ‌‌

خوب، خیر. تنها گزینه‌های که در این مورد وجود دارد این است که گوشی خود را در حالت پرواز قرار دهید، پیام را بخوانید، اینستاگرام را ببندید و دوباره حالت پرواز را خاموش کنید.

آیا کسی متوجه می شود که پیامش را چند بار خوانده ام می شود؟

خیر تنها یک بار دریافت می شود پیام برای شخص در مقابل ارسال می شود و آن هم می شود که برای بار اول پیام را مشاهده می کنید.

چرا پیام می‌کنم فلش هواپیمای کاغذی می‌بینم؟

آیکن هواپیمای کاغذی کنار پیام شما به این معناست که پیام شما در حال ارسال است.

در صورت حذف یک پیام شخص مورد نظر متوجه خواهد شد؟

اگر روی یک پیام ارسال شده در دایرکت اینستاگرام دارای قابلیت ‘Unsend’ برایتان نمایش خواهد بود. شد. با این کار ممکن است شخص مورد نظر پیام شما را از قبل بخوانید اما دیگر آن را در داخل مکالماتتان نخواهید کرد.

بپوش رو
اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!