همه کسب‌وکارهای معتبر در کنار انواع روش‌های فروش محصولاتشان وبسایتی دارند که هم معرف برندشان است و هم امن‌ترین روش برای ارتباط با مشتری و دریافت سفارشات آنها.

فروشگاه آنلاین ایده یکی از پرطرفدارترین محصولات شرکت ایده‌گستران است. این محصول به کمک می‌کند تا به صورت شبانه‌روزی و با بالاترین کیفیت محصولات خود را به فروش برسانند. حتماً می‌دانید که داشتن یک وب‌سایت خوب وآمد برای معرفی برند، اطلاع‌رسانی به مشتریان و فروش محصولات راه‌اندازی است اما خیلی از کسب‌وکارها، کارشان را با ساختن یک صفحه در اینستاگرام شروع می‌کنند. گاهی از همین طریق به فروش بسیاری هم می‌رسند. وقتی ازشان درباره داشتن وب سایت سؤال کنید، احتمالاً جواب می‌دهند که نیازی به سایت‌ها و صفحه‌شان در شبکه‌های اجتماعی برایشان کافی است. صاحبان این کسب‌وکارها احتمالاً از داشتن وب‌سایت بی‌خبرند و نمی‌دانند وب‌سایت از نظر کارایی چه تفاوتی با یک اکانت ساده در اینستاگرام دارد. در مطلب پیش‌رو به این موضوع اشاره می‌کنیم که چرا باید این محصول را برای کسب‌وکار کسب کنید:

فقط کافی است که نام برندهای معروف جهانی را در گوگل جستجو کنید. همه آنها بدون استثناء وب سایتی هستند که می توانند اطلاعات کافی درباره برند را به کاربران ارائه دهند. مهم نیست که کاربر بخواهد فروش داشته باشد یا اطلاعاتی کسب کند و از آخرین تخفیف ها و رویدادهای مرتبط مطلع شود، این مهم است که وب سایت می تواند این امکانات را داشته باشد و تعداد زیادی امکان استفاده از کاربران را داشته باشد. می‌افتد را نشان دهد. پس می‌گفت یکی از اولین کاربران وب‌سایت می‌تواند اطلاعات دربارۀ برند، محصولات و نمایش آن‌ها را دسته‌بندی‌های مختلف ثبت کند. کاربران می‌توانند با جستجو در فروشگاه آنلاین ایده به محصولی که نیاز دارند و در صورتی که اطلاعات مرتبط با هر محصول جامع و مفید باشد، به آن‌چه مدنظر کاربران است، دیگر سخت نیست. در صورتی که مقایسه چند محصول در وب سایت وجود داشته باشد، کاربران هر بار از بازدید سایت شما و خرید محصولات مختلف از آن لذت خواهند برد و با ثبت نظر و امتیاز به محصولات به کاربران دیگر هم در فرآیند انتخاب و خرید کمک می‌کنند.

سایتی که نماد اعتماد الکترونیک دارد، خیال کاربران را بابت یک خرید مطمئن می‌کند. در صورتی که این اتفاق در شبکه‌های اجتماعی نمی‌افتد. کاربران نمی‌توانند نسبت به خرید از یک صفحه در اینستاگرام مطمئن باشند. آن‌ها یا باید اعتماد کنند و یا به‌کلی از خریدشان منصرف شوند. علاوه بر این خرید آنلاین از طریق درگاه بانکی برای همه فراهم است. کاربران به طور مستقیم پول را می‌دهند و از طریق درگاه بانک بپردازند تا این که پول را به کارتی انتقال دهند که معلوم نیست چه کسی است و چه نسبتی با برند مورنظرشان دارد. در سایت فروش کتاب هر بعد از پرداخت پول، کاربر می‌تواند خود را از طریق پنل کاربری پیگیری و مراحل ثبت و دریافت سفارش را رصد کند. با این مقایسه ساده می‌توان متوجه شد که کاربران چه میزان اعتماد و آرامش و آسودگی خیالی را پس از خرید از سایت تجربه می‌توانند با خرید از یک صفحه در شبکه‌های اجتماعی مقایسه کنند.

تمام مواردی که تا این جا به آن‌ها اشاره کرده‌ایم، جزییات اساسی یک سایت است. این قابلیت‌ها را می‌توانم از سایت‌ها پیدا کنم. اما اگر بخواهم سایتی متفاوت و خاص داشته باشم، باید به جنبه های دیگر آن توجه داشته باشید و به موضوعاتی بپردازید که برای کاربران مهم است اما نمی توانم آن را در هر سایتی پیدا کنم. برای این که سایت‌تان را هر چه بیشتر به سایت ایده‌آل و کاربران مطلوب تبدیل کنید، بهتر است به ظاهر و باطن سایت‌تان را بیشتر کنید. طراحی سایت اختصاصی و اضافه کردن انواع ماژول های کاربردی از جمله طراحی سایت توسط ایده گستران است.

یکی از راههای جذب کاربران، تولید موردنیاز کاربران است. اگر هم محصولاتی که تولید می‌کنند، باشند و نیازهای کاربران را به دست آورند، با گذشت زمان کاربران وفادار می‌توانند داشته باشند که هم مطالب جذاب سایت را می‌خوانند و هم با خرید آنلاین از سایت‌تان به فروش محصولات کمک می‌کنند. شاید بدانید که چه ویژگی هایی دارد؟ و بر همین اساس می توانید با انتشار مطالب جذاب و به روز و منطبق با آخرین اطلاعات در حوزه کارتان به مخاطبان نشان دهید که در کارتان حرفه ای هستید و حرفی برای گفتن دارید. کاربران با مرور مطالبتان درمی‌یافته‌اند که می‌خواهند فقط محصول را بفروشند، بلکه می‌خواهند در مورد اطلاعات کاربران و مشتریان نیز سهمی داشته باشند.

حتی می‌توان محتوای را در شکل‌ها و‌های مختلف ارائه و با تنوع بخشیدن به مطالب جلوه‌های متفاوت و خاص به سایت‌تان بدهید. تولید پادکست و فایل‌های ویدئویی برای معرفی محصولات و یا گفتگو با صاحبنظران در حوزه کارتان باعث می‌شود، سایت‌های تخصصی می‌شود و کاربران برای کسب اطلاعات هم می‌توانند به آن سر بزنند.

ادامه مطلب را در سایت مجله ی ایده گستران مطالعه کنید.