در گذشته که با شرکت‌ها یا فروشگاه‌ها سروکار می‌بایست تعداد زیادی را صرف انجام امور مالی و سازمان‌های مدیریت امور حسابداری و قوانین نهادهای نظارتی و مالی مانند مالی می‌کنند. برنامه، این فرآیند پیچیده، زمان‌بر و پرهزینه با کمک نرم‌افزارهای حسابداری بسیار ساده است. حالا دیگر همه افراد بعد از پشت گذاشتن آموزش مقدماتی ساده و در کمترین زمان ممکن، می‌توانند با کمک این نرم‌افزارها تمام امور حسابداری و مالی خود را مدیریت کنند. اما این نرم افزارها چه ویژگی هایی دارند؟ مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری چیست؟ برای پاسخ به این سؤالات تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

قبل از پرداختن به لزوم استفاده از نرم افزارهای حسابداری، ابتدا باید با ماهیت این نرم افزارها آشنا شوید. به طور کلی نرم‌افزارهایی که در یک بستر امکان انجام امور جاری و حسابداری تخصصی را دارند، در نرم‌افزارهای حسابداری می‌گیرند. با استفاده از نرم افزار حسابداری دیگر نیازی به امور مالی را به شکل دستی و ثبت کنید. تنها با چند کلیک می‌توانید تمام امور مربوط به حسابداری فروشگاهی یا شرکتی را انجام دهید.

یک نرم‌افزار حسابداری خوب مانند یک دستیار مسلط به حسابداری است که می‌کند مدیریت‌های مالی و حساب حرفه‌ای را نیز می‌کند. همه استانداردهای نظارتی و مالی مانند سازمان امور مالی در نرم افزار حسابداری تعبیه شده تا شما به راحتی بتوانید گزارش دهید، صورت‌ها و اسناد مالی خود را تهیه کنید. اگر بخواهیم در یک جمله هدف ایجاد نرم افزار حسابداری را بیان کنیم، باید بگوییم این نرم افزارها برای سازمان دهی، تنظیم و بالا بردن دقت حسابداری شرکت و فروشگاهی به وجود آمده است.

اگر صاحب کسب‌وکار یا مدیر مالی یک شرکت باشید می‌دانید که امور مالی بسیار پرهزینه و زمان‌بر است. خصوصیاً اگر بخواهیم با روشهای سنتی آن‌ها را انجام دهیم. از طرفی نرم‌افزارهای کمکی مانند اکسل نمی‌تواند ویژگی‌های خاص و عملکردهای ویژه‌ای را در اختیار ما قرار دهد. اینجاست که نرم‌افزار حسابداری با ارائه یک بستر از خدمات مالی با سرعت بالا و امکان نظارت دقیق به کمک ما می‌آید. این نرم‌افزارها به حدی است که معمولاً هیچ فروشگاه بزرگی ندارد، شرکت یا حسابداری را پیدا نمی‌کنید که بهترین برنامه حسابداری مناسب با نیازهای خود نکند.

به طور کلی همه شرکت‌ها، فروشگاه‌ها و شرکت‌های حسابداری در زیر باید از نرم‌افزار حسابداری استفاده کنند:

از مهم‌ترین کاربران نرم‌افزار حسابداری، سرعت بالای آن در انجام امور حسابداری است. کارهایی که در گذشته گاهی ساعت‌ها و حتی روزها وقتی حسابداران را می‌گرفتند، با کمک نرم‌افزارهای حسابداری با یک کلیک انجام می‌شوند. سرعت و دقت بالای محاسبات در کامپیوترها به صرفه جویی در زمان می‌شود.

انسانها هرچقدر هم دقیق، حتماً بدون خطا و اشتباه هستند. هیچ حسابداری نمی‌تواند ادعا کند که هرگز در انجام محاسبات خود دچار خطا نشده است. اما محاسباتی که توسط کامپیوتر انجام می‌شود به صد در صد دارد. در نتیجه اسنادی که توسط نرم‌افزارهای حسابداری تهیه می‌شوند قابل‌اعتمادتر هستند و احتمال خطا در آن‌ها به حداقل می‌رسد. این ویژگی دیگر به سؤال چرا باید از نرم افزار حسابداری استفاده کنیم، می‌باشد.

حتی در یک فروشگاه کوچک هم گاهی یک سند مالی و بررسی مجدد آن ممکن است به یک چالش جدی تبدیل شود. حالا یک شرکت بزرگ را تصور کنید که صدها کمد از زونکن در آن وجود دارد. نظارت و دسترسی در چنین شرایطی به یک کابوس تمام‌نشدنی تبدیل می‌شود. اما با کمک نرم افزارهای حسابداری همه چیز با یک کلیک ساده در اختیار شما قرار خواهد گرفت. از طرفی نگهداری از اسناد مالی نیز بسیار ساده‌تر می‌شود و لازم نیست را به نگهداری اسناد مالی اختصاص دهید. وجود بک آپ و فایلهای پشتیبانی نیز باعث می شود نگران دستیابی به اسناد مالی خود نباشید.

شرکت های بزرگ در گذشته برای انجام سریع امور مالی، افزایش دقت و نگهداری و دسترسی به اسناد، به تعداد زیادی از افراد مختلف و صرف هزینه های زیاد نیاز دارند. اکنون از یک نرم افزار حسابداری از همه این هزینه ها جلوگیری می کند و نیاز به نیروی انسانی را به حداقل می رساند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک نرم افزار حسابداری مناسب خود را تهیه کنید.

بعد از اینکه با استفاده از نرم‌افزار حسابداری آشنا شدیم نوبت به آن می‌رسد که کاربردها و انواع آن را بررسی کنیم. حسابداری یک رشته بسیار عالی است و در بخش‌های انجام امور مالی شرکت‌ها نقش دارد. از طرفی معمولاً همه کسب‌وکارها به نوعی نیاز به حسابداری و نظم دادن به امور مالی خود دارند. بنابراین نرم افزارهای حسابداری متنوعی برای پاسخگویی به نیازهای مختلف در شرکت ها و کسب و کارها به وجود آمده است. به طور کلی نرم افزارهای حسابداری را به دو دسته تقسیم می کنند:

  • نرم افزار حسابداری شرکتی: انجام امور حسابداری پخش و سفارش گیری، حسابداری بازرگانی، حسابداری تولیدی، حسابداری خدمات و حسابداری پیمانکاری
  • نرم افزار حسابداری فروشگاهی: پوشش‌دهنده نیازهای فروشگاه‌های مختلف در اصناف گوناگون و ارائه راهکارهای مناسب برای مدیریت حساب‌ها

شما می‌توانید برای حسب نیاز خود را از انواع نرم‌افزار حسابداری شرکتی و نرم‌افزاری فروشگاهی استفاده کنید و از امکانات فراوان آن‌ها برای انجام امور مالی با سرعت و دقت بالا استفاده کنید.

در این مقاله سعی کنید به این سوال بپردازید که چرا باید از حسابداری استفاده کنیم و با استفاده از نرم افزارهای حسابداری آشنا شویم. همه شرکت‌ها، فروشگاه‌ها و کسب‌وکارها برای انجام امور مالی خود به نرم‌افزارهای حسابداری نیاز دارند. اگر تا به حال این نرم افزارهای کاربردی را تهیه نکنید، فرصت را از دست بدهید و همین حالا با خرید بهترین نرم افزار حسابداری و مالی از سپیدار سیستم خیال خود را راحت کنید. نرم افزارهای سپیدار و دشت همکاران سیستم، تمام نیازهای حسابداری شرکتی و فروشگاهی را به بهترین شکل پاسخ می دهد. وجود نمایندگی های فروش سپیدار سیستم در سراسر کشور، اصلی ترین مزیت این شرکت است که آن را در بین نرم افزارهای حسابداری و مالی به بهترین گزینه تبدیل می کند. برای تهیه این نرم افزارها می توانید همین حالا به سایت Sepidarsystem مراجعه کنید.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!