چای پس از آب، پرمصرف ترین نوشیدنی در جهان است. انواع محیط از چای وجود دارد. برخی دارای طعم خنک، کمی تلخ(مانند چای علی تی مدل کراک) هستند، در حالی که برخی دیگر از چای در درجه اول به دلیل کافئین موجود در آن اثر محرکی در انسان دارد.

چای یک نوشیدنی معطر است که با ریختن آب داغ یا جوش بر روی برگ های تازه یا درمان شده کاملیا سیننسیس، درختچه ای همیشه سبز بومی چین، هند و دیگر آسیای شرقی تهیه می شود. چای همچنین به ندرت از برگ های گیاهی کاملیا تالینسیس تهیه می شود.

چای یک نوشیدنی محبوب در بین ایرانیان است و نوشیدن آن در هنگام سرماخوردگی و بیماری حالمان را بهتر می کند و زمانی که استرس داریم با نوشیدن چای آرام می گیریم.چای از گیاه کامل یا سیننسیس تهیه می شود. در انواع موجود است، بسته به نحوه خشک شدن و فرآوری برگ های چای تازه چای، به دسته هایی مانند سبز، چای اولانگ، چای سیاه و چای سفید تقسیم می شوند.

خرید چای علی تی مدل کرک
خرید چای علی تی مدل کرک

چای سیاه نه تنها به کاهش وزن می کند، بلکه ممکن است از نوع 2 نیز محافظت کند. یک مطالعه حیوانی در سال 2017 که در مجله اروپایی تغذیه منتشر شد، نشان داد که چای سیاه ممکن است به جلوگیری از افزایش در رژیم غذایی پرچرب کند، احتمالاً دلیلی برای جلوگیری از جذب در طول هضم است.

این تحقیق که اولین تحقیق در نوع خود در انسان است، نشان می دهد که چای سیاه حاوی ترکیبات گیاهی به نام پلی فنول ها (یعنی ترافلاوین و تاروبیگان) است که ممکن است یک عامل کلیدی در جلوگیری از جذب بازی باشد. حالا که با چای و خواص چای آشنا شدیم، در ادامه به خواص چای کرک علی تی (چای کراک alitea) می پردازیم:

چای کراک نوعی چای است که منشا اصلی آن هند است. چای کراک در لغت به معنای چای مخلوط با ادویه است. چای کرک عطر و بوی بی نظیری دارد. در که قهوه در عربستان سعودی طرفداران زیادی دارد، چای کراک عربی نیز در میان اعراب محبوب است و به آن نوشیدنی از چای و ادویه گفته می شود.

چای کرک alitea سالیکا
چای کرک alitea سالیکا

چای کراک عربی در واقع یکی از میراث تجاری و فرهنگی باستانی امارات و هند است.این نوشیدنی یکی از نوشیدنی‌های معطر سنتی عربی است که مورد علاقه محلی است و در بسیاری از کافه‌های عربی و حتی چایخانه‌های شهرها می‌شود. چای کراک نوعی چای گیاهی است که با شیر درست می شود. قیمت لحظه ای این کالا نیز بین 160 الی 240 هزارتومان است.

در چای کرک به دلیل وجود چای، میخک، زنجبیل و هل و بادیان ستاره ای و همراه چوب دارچین و زعفران بسیار مقوی و انرژی زا همچنین به دلیل وجود ادویه های مختلف، نوشیدنی سوز و گیاهی نیز هست.

بسته چای کرک علی تی شامل کیسه های چای است که به شما امکان می دهد در هر زمان و مکانی از یک نوشیدنی سنتی لذت ببرید. این چای خوشمزه با سالها تحقیق و تجربه درست می شود. چیزی که قبلا گفته بود چای کراک نوعی چای است که منشا آن هند است. چای کرک در لغت به معنای چای مخلوط با ادویه جات است. این چای در کافه های عربستان بسیار استفاده می شود.

روش تهیه چای کرک علی تی
روش تهیه چای کرک علی تی

ترکیب این چای مخلوطی از طعم ادویه های مورد علاقه مردم هند و عربستان است. با خرید چای کرک علی تی از فروشگاه اینترنتی منطقه آزاد چابهار می توانید یک فنجان چای کرک بعد از صبحانه، سر میز یا مهمانی ها میل کنید. چای کرک در برندهای متعدد به فروش میرسد و ولی یکی از بهترین های چای کرک به برند علی تی Alitea تعلق دارد این برند مانند برند علی کافه هر دو به شرکت پاور روت تعلق دارند.

این شرکت در کشور مالزی با توجه به شرایط آب و هوایی مالزی، با الهام از گیاهان جنگل های بارانی، Eurycoma longifolia Jack و Labisia pumilia، محبوبیت محصولات علی کافه به زودی می تواند به تولید انواع قهوه تبدیل شود. شرکت پاور روت ویژه بر تحقیق و توسعه محصول دارد. این شرکت در راه اندازی مرکز تحقیق و توسعه خود با بهترین امکانات آموزشی برای ارتقای نیروی انسانی خود سرمایه گذاری کرده است. اما نقطه عطف این شرکت را می توان «TONGKAT ALI» یک داروی مالزیایی دانست که در دامنه جنگل های بارانی مالزی رشد می کند.

این گیاه که به نام قهرمان معروف مالزی نامگذاری شده است، علاوه بر خواص دارویی، طعم را در تهیه قهوه قهوه علی و چای فوری علی تی نیز ایجاد می کند. ضایعات علی تنکات معمولاً توسط مردم محلی و بومی مالزی به عنوان مکمل چای و قهوه برای سلامتی و رفع تشنگی و تولید نیرو و انرژی برای حفظ سلامتی استفاده می شود.

این محصول را می توانید از بهترین وب سایت سالیکا (فروشگاه آنلاین منطقه آزاد چابهار) با قیمت و انقضای معتبر به همراه فاکتور خرید تهیه کنید.

منبع: سالیکا

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!